Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Diana. είπε:

Κορίτσια όντως νομίζω μας έχουν ματιαξει!!!! Εμένα μου βρήκαν διάταση στα νεφρά! Τώρα περιμένω αν με πιάσει πόνος.Μετα δεν ξέρω τι ακολουθεί!Ευτυχώς μπήκα 34 και νομίζω μέχρι 20 που μπαίνω στον 9το να μην έχω θέμα! Από κιλά επίσης καλό είναι να μην πάρω καθόλου και φανταστείτε λόγω εμετων και παλινδρόμησης έχω πάρει ελάχιστα! Ρε @Farmakotriftena αν μπορείς στείλε μου ένα τηλ να σε πάρω να μου πεις τι είχες κάνει στην κόρη με τους νεφρούς! @katsif μια χαρά το μπεμπέ! Μη στενάχωριεσαι καθόλου! Κι αν βγουν και λίγο πιο μικρά σε βάρος όπως λέει κ η παιδίατρος μου βοηθάνε και τη μαμά με το θηλασμό! 

@Melody90 @mamSof @Aggeliki22 περαστικά!!!!

Καλημερααα!

Και γω εχω θεμα με τα νεφρα...πηρα και αντιβιωση αλλα τιποτα!

Τι σου προτειναν?

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τι έχεις @iwanna24? Τι σου έχουν βρει;

Τιποτα!

Παθαινω κολικους στα νεφρα. Ειναι πρησμενα και δεν μπορω καν να ξαπλωσω στο πλαι.

Κυριως αριστερα...δεξια ειμαι ενταξει.

Οταν δε κλωτσαει η μπεμπα απο κει πεθαινω στο κλαμα. Το ειπα στο γιατρο και ειπε ειναι φυσιολογικο...τα ουρα καθαρα.

Δεν ξερω αν πρεπει να απευθυνθω και σε καποια αλλη ειδικοτητα? Συναμα ειχα το θεμα με τα λευκα...που ανεβηκαν 19.000 και επαιρνα αντιβιωση αλλα τα νεφρα τα ιδια...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια :)

Πηγα το πρωι στο ιατρειο της γιατρου μου και μπηκα στον καρδιοτοκογραφο. Η μπεμπα ειχε παλμους φυσιλογικους 135-140 πανω κατω.

Επειδη ομως εχω πια πονακια προς τα κατω το μεσημερι θα παιρνω αντι για 1 , 2 μαγνησια ...

Αν δεν εχει κινηθει για 3 ωρες, τοτε θα ξαπλωσω και θα ταρακουνησω την κοιλια μου ... και αν δεν εχω και παλι κινησεις θα παω να με δει...

Μεσα σε ολα σχολιασε να την κρατησουμε μεσα λιγο ακομη!!

Οποτε με βλεπω να προσπαθουμε να μην γεννησω για τις επομενες 10-15 μερες που μπαινω στον μηνα μου... Αχ αχ!

Ξεκουραση μου ειπε ... οχι ξαπλα εντελως στο κρεββατι ... αλλα στον καναπε ...

Φωτια στα μπατζακια μας που λενε!!

Οταν ερχονται τα πανω κατω και χρειαζεται να αλλαξεις την ρουτινα σου ειναι τελικα δυσκολο να το κανεις στο αψε σβησε!

Για την ωρα εχω ακομη εκεινα τα πονακια ... Η μπεμπα εχει περιπου μιση ωρα που κουνηθηκε ... και σε καμια ωρα θα παρω και τα μαγνησια μου ... Το τι ντελιβερι θα πεσει δεν λεγεται!!

Θα ερθει η πεθερα και θα τα δει ολα ανω κατω ... Να δεις εκει γελια! Και ο καλος μου λεει οτι αν ερθει πριν γεννησω θα της λεω εγω που θελω το ενα και που το αλλο ... Και μενα δεν μου αρεσουν να μπλεκουν αλλοι στα ποδια μου στην τακτοποιηση... αχ αχ! 

Τελωσπαντων ... Χειροτερα να μην εχουμε μονο ... 

Αντε ... καλο μεσημερι ... και κοριτσια περαστικα σε οσες εχετε θεματακια ... Υπομονη, κουραγιο, ψυχραιμια ... Τα γραφω για να τα διαβαζω κι εγω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , mamSof είπε:

Καλησπερα κοριτσια :)

Πηγα το πρωι στο ιατρειο της γιατρου μου και μπηκα στον καρδιοτοκογραφο. Η μπεμπα ειχε παλμους φυσιλογικους 135-140 πανω κατω.

Επειδη ομως εχω πια πονακια προς τα κατω το μεσημερι θα παιρνω αντι για 1 , 2 μαγνησια ...

Αν δεν εχει κινηθει για 3 ωρες, τοτε θα ξαπλωσω και θα ταρακουνησω την κοιλια μου ... και αν δεν εχω και παλι κινησεις θα παω να με δει...

Μεσα σε ολα σχολιασε να την κρατησουμε μεσα λιγο ακομη!!

Οποτε με βλεπω να προσπαθουμε να μην γεννησω για τις επομενες 10-15 μερες που μπαινω στον μηνα μου... Αχ αχ!

Ξεκουραση μου ειπε ... οχι ξαπλα εντελως στο κρεββατι ... αλλα στον καναπε ...

Φωτια στα μπατζακια μας που λενε!!

Οταν ερχονται τα πανω κατω και χρειαζεται να αλλαξεις την ρουτινα σου ειναι τελικα δυσκολο να το κανεις στο αψε σβησε!

Για την ωρα εχω ακομη εκεινα τα πονακια ... Η μπεμπα εχει περιπου μιση ωρα που κουνηθηκε ... και σε καμια ωρα θα παρω και τα μαγνησια μου ... Το τι ντελιβερι θα πεσει δεν λεγεται!!

Θα ερθει η πεθερα και θα τα δει ολα ανω κατω ... Να δεις εκει γελια! Και ο καλος μου λεει οτι αν ερθει πριν γεννησω θα της λεω εγω που θελω το ενα και που το αλλο ... Και μενα δεν μου αρεσουν να μπλεκουν αλλοι στα ποδια μου στην τακτοποιηση... αχ αχ! 

Τελωσπαντων ... Χειροτερα να μην εχουμε μονο ... 

Αντε ... καλο μεσημερι ... και κοριτσια περαστικα σε οσες εχετε θεματακια ... Υπομονη, κουραγιο, ψυχραιμια ... Τα γραφω για να τα διαβαζω κι εγω!

Αντε υπομονη 2 βδομαδες...συντομα θα ειστε τελειως ασφαλης...

Τι βαρος εχει τωρα το μπεμπε???


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@iwanna24 θα σου πρότεινα να σε δει ένας ακτινολογος που είναι και ειδικός στον υπέρηχο. Οι ουρολογοι πολλές φορές δεν τα πιάνουν όλα. Από κει και πέρα θα σου πει ακριβώς τι έχεις. Έχεις πέτρες, μονο διάταση,άμμο φραγμενο ουρητηρα; Κοιτα να σου δωσουν απαντησεις! Εγω στο πρωτο τελειως χαιβανι τα καταπινα αμάσητα ο,τι μου έλεγαν και ευτυχώς δεν έπαθα καμία σοβαρότερη ζημιά!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Diana. είπε:

@iwanna24 θα σου πρότεινα να σε δει ένας ακτινολογος που είναι και ειδικός στον υπέρηχο. Οι ουρολογοι πολλές φορές δεν τα πιάνουν όλα. Από κει και πέρα θα σου πει ακριβώς τι έχεις. Έχεις πέτρες, μονο διάταση,άμμο φραγμενο ουρητηρα; Κοιτα να σου δωσουν απαντησεις! Εγω στο πρωτο τελειως χαιβανι τα καταπινα αμάσητα ο,τι μου έλεγαν και ευτυχώς δεν έπαθα καμία σοβαρότερη ζημιά!

Ακτινολογος ε?

Η αληθεια ειναι οτι ποναω πολυ...πραγματικα πολυ.

Θα ψαξω να βρω που εχει...μακαρι να υπαρχει λυση...εχω ψιλοαπογοητευτει.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diana. είπε:

Πώς έκαναν διάγνωση ότι έχεις κολικο;Οι εξετάσεις των ούρων σου δείχνουν κατι; Επίσης κανε και ουρια κρεατινινη και ουρικό Για να δεις λειτουργία νεφρών.

Αυτα δεν ειναι μεσα στην αναλυση ουρων?

Αχ δεν μπορω ετσι. Εκανε διαγνωση...ξερω γω πως...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Diana. είπε:

Όχι,αυτές είναι αίματος! Κλεισε ενα ραντεβού για υπέρηχο νεφρών να βρεις την υγεία σου, άκου με που σου λέω! :cool:

Κι εμένα έτσι μου έκαναν διάγνωση στο πρωτο!

Που μπορω να το κοιταξω?

Παθολογο?

Ειχες και συ τετοιο θεμα? Λυθηκε?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αυτα δεν ειναι μεσα στην αναλυση ουρων?

Αχ δεν μπορω ετσι. Εκανε διαγνωση...ξερω γω πως...

 

Κοιτα μπορει να εχεις κατι μπορει και οχι αλλα ψαξτο δν εχεις να χασεις τιποτα ....εγω ειχα παθει πυονεφριτιδα και αμα δν επερνα κατι χαπια μπορει να ειχα γεννηση πρωορα...αλλα εκανα εξετασεις αιμα ουρον καλιεργια .και υπερυχο στα νεφρα και ετσι βγηκε το τι εχω αλλα ολα αυτα στον παθολογο ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Κοιτα μπορει να εχεις κατι μπορει και οχι αλλα ψαξτο δν εχεις να χασεις τιποτα ....εγω ειχα παθει πυονεφριτιδα και αμα δν επερνα κατι χαπια μπορει να ειχα γεννηση πρωορα...αλλα εκανα εξετασεις αιμα ουρον καλιεργια .και υπερυχο στα νεφρα και ετσι βγηκε το τι εχω αλλα ολα αυτα στον παθολογο ...

Δεν μπορει να μην ειναι τιποτα...διοτι ποναω. Και ποναω τωρα πανω απο μηνα. Απλα μου πε ειναι φυσιολογικο...εκανα καλλιεργεια ουρων, αιμα και υπερηχο. Δεν βρηκαν κατι ανησυχητικο :-(


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν μπορει να μην ειναι τιποτα...διοτι ποναω. Και ποναω τωρα πανω απο μηνα. Απλα μου πε ειναι φυσιολογικο...εκανα καλλιεργεια ουρων, αιμα και υπερηχο. Δεν βρηκαν κατι ανησυχητικο :-(

Πολυ περιεργο....μηπως εχεις πολυ στρες ??? Γτ και εγω ειχα κατι πονους ξανα στην δευτερη εγκυμοσηνη ..και εκανα τα παντα και δν βρηκαν τιποτα ...και απλα ο γιατρος μ.ειπε οτι πρεπει να ειναι απο το πολυ στρες και οτι επρεπε να χαλαρωσω ..και οντως μολις χαλαρωσω εφυγαν για αυτο....αλλα μιλα και με αλλους γιατρους ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Πολυ περιεργο....μηπως εχεις πολυ στρες ??? Γτ και εγω ειχα κατι πονους ξανα στην δευτερη εγκυμοσηνη ..και εκανα τα παντα και δν βρηκαν τιποτα ...και απλα ο γιατρος μ.ειπε οτι πρεπει να ειναι απο το πολυ στρες και οτι επρεπε να χαλαρωσω ..και οντως μολις χαλαρωσω εφυγαν για αυτο....αλλα μιλα και με αλλους γιατρους ...

Στρες εχω αρκετο...ειμαι πολυ αγχωδης.

Ωστοσο, ειναι παρα πολυ εντονος ο πονος. Τυπου να κλαιω...να μην μπορω να γυρισω ή γελασω.

Υπαρχει λες περιπτωση τοσο εντονος πονος απο στρες? Τι να πω?

Ημουν αγχωδης απο την αρχη...δεν ξερω.

Σκεφτομαι οτι μηπως σχετιζεται αυτος ο πονος με τα τοοοοσο υψηλα λευκα? Θα κλεισω σε εναν παθολογο που εχω. Ισως βοηθησει...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...