Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

δυστυχισμενη και δεμενη


Recommended Posts

δε ξερω τι σκεφτεστε οταν ειστε μακρια και σας ερχεται στο μυαλο το σπιτι σας. εγω το μονο που δε σκεφτηκα ΠΟΤΕ ειναι το σεξ και αυτο που μου ερχεται πρωτο ειναι αν ειναι καθαρο.  αντιθετα οταν ημασταν μονο οι 2 μας (το ανδρογυνο δηλαδη) και μου ερχοταν στο μυαλο το σπιτι μου, απο τις πρωτες σκεψεις ηταν το σεξ που γινεται μεσα σαυτο.

το κουλο ειναι πως πριν 2σχεδον χρονια μετακομισαμε σε νεο σπιτι και μονο 2 φορες εχει γινει σεξ μεσα σε αυτο. .  δεν εχω ορεξη ουτε και ο αντρας μου εχει ψυχολογια για σεξ. 

γενικα ο γαμος ειναι σκατα και ακομα πιο σκατα ειναι οταν φτανουν και παιδια μεσα αυτο!

ολη μερα εισαι ρομποτ ,δουλα, νευρικη, σπαστικη, ασχημη, με τασεις φυγης.. σκατα σκατα σκατα. εχω βαρεθει να ειμαι ενα ματσο σκατα, ασχημη, παραμελημενη απο τον ιδιο μου τον εαυτο. παντα οι γονεις μου μου λενε ποσο τυχερη ειμαι και και ειναι σαν να με κοροιδευουν. δεν εχουν καταλαβει τ ι π ο τ α  ρε.. τ ι π ο τ α α α ????? δε λουζομαι δε ξυριζομαι δε βλεπω τον εαυτο μου στο καθρεφτη. δεν εχω κατι να περιμενω. τρομαζω που μεγαλωνει το παιδι γιατι δε μπορω αλλο να το φροντιζω. εχω πολλες ευθυνες και ολη μερα θυσιαζομαι σαν τον τυπο που ο αετος του ετρωγε τις σαρκες αλλα δε πεθαινε κ ξαναγινονταν κ παλι απο την αρχη!

το αλλο κουλο ειναι πως ΟΛΟΙ μας εχουν για ιδανικο ζευγαρι. η αληθεια ειναι πως ειμαστε κρυψινους και αθελα μας προβαλεται μια εικονα-βιτρινα φιλησυχων, λογικων, χαμογελαστων, οργανωμενων ΚΑΙ ΑΞΙΩΝ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ ανθρωπων (ναι ναι εμεις ειμαστε αυτοι-εγω και ο αντρας μου!) !!!!!!!  

 

θελω να ουρλιαξω... αλλα κρατιεμαι.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτα απ όλα θα σε συμβουλευα να πας σε έναν ειδικό για να σε βοηθήσει ψυχολογικά κ εσύ αλλά κ ο άντρας σ αν είναι στην ίδια κατάσταση.. Η ζωή είναι μία κ όταν περάσουν τα χρόνια κ την αναπολουμε πρέπει να θυμόμαστε ωραίες στιγμές! Απ ότι καταλαβαίνω το παιδάκι σας είναι μεγαλύτερο κ όχι 1-2 χρόνων που σ τρώει όλο το χρόνο.. Θα ήταν καλό να αφιερωνεις μισή ώρα την ημέρα για τον εαυτό σ, οι δουλειές δυστυχώς δεν τελειώνουν ποτέ οπότε δεν χρειάζεται να είσαι όλη μέρα με μία σκούπα στο χέρι. Ύστερα πιστεύω ότι πρέπει να κάνετε με το σύζυγο σ μία ουσιαστική συζήτηση. Γιατί φτασατε ωε εδώ? Λογω των πολλών υποχρεώσεων κ της ρουτίνας βαλατε σε δεύτερη μοίρα τη σχέση σας ή βαρεθηκατε ο ένας τον άλλον?? Αν η απάντηση είναι ή πρώτη καλό θα ήταν να σωσετε την σχέση σας. Καλό είναι μία φορά την εβδομάδα να αφήνετε το παιδί στους παππούδες κ να βγαινετε έξω ραντεβού σαν τον πρώτο καιρό. Με τον τρόπο αυτό θα ανανεωθειτε.. Πρέπει να ξανά "γνωριστειτε" μεταξύ σας. Όταν βγαινετε μιληστε για αλλά πράγματα κ όχι για υποχρεώσεις κ λογαριασμούς. Μία σχέση για να κρατηθεί γερή χρειάζεται επικοινωνία και κατανόηση. Βασικό βέβαια πάλι είναι το σεξ. Μην το βγαζετε απ τη ζωή σας. Μόνο με αυτόν τον τρόπο θα νιώσετε καλά κ θελκτική. Κ αυτό εννοείται θα σας φέρει κ πιο κοντά. Κ κάποιες φορές τον χρόνο κανονιστε να φεύγετε κάποιο διήμερο είτε οι 2 σας είτε σαν οικογένεια για να ξεφυγεις απ την καθημερινότητα. Σ εύχομαι να δεις τα πράγματα πιο θετικά από εδώ κ στο εξής κ να αλλάξει η ζωή σας προς το καλύτερο.. Κ δεν υπάρχει κάτι πιο ωραίο για τα παιδιά απ το να βλέπουν τους γονείς τους ότι είναι αγαπημενοι κ ερωτευμένοι ώστε αργότερα στη ζωή τους να ακολουθήσουν τα πατήματα αυτά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεσαι τόσο κουρασμένη-θυμωμένη και πιεσμένη.... Κάνε πίσω και πάρε μια βαθιά ανάσα...κοίταξε την ζωή σου και προσπάθησε να βάλεις τα πράγματα σε μία σειρά. Θα συμφωνήσω στο 100% με mama16, αφιέρωσε χρόνο σε σένα και στην σχέση σου με τον άντρα σου. Όλοι λίγο πολύ είμαστε ρομποτ, λίγο η δουλειά λίγο οι υποχρεώσεις του σπιτιού λίγο τα παιδιά, δεν πρέπει όμως να ξεχνάμε εμάς.

Κάθησε λίγο, ξεκουράσου, πήγαινε μία βόλτα με φίλες, δες μία ταινία με τον άντρα σου, κάτσε μόνη σου ένα πρωινό στο σπίτι και κοίτα το ταβάνι...κάνε κάτι για αν αλλάξει όλο αυτό και να νιώσεις καλύτερα.

Και γιατί όχι, μίλα και σε έναν ειδικό, ίσως το έχεις ανάγκη.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/11/2017 at 1:37 ΠΜ, what-am-i-what-i-do? είπε:

δε ξερω τι σκεφτεστε οταν ειστε μακρια και σας ερχεται στο μυαλο το σπιτι σας. εγω το μονο που δε σκεφτηκα ΠΟΤΕ ειναι το σεξ και αυτο που μου ερχεται πρωτο ειναι αν ειναι καθαρο.  αντιθετα οταν ημασταν μονο οι 2 μας (το ανδρογυνο δηλαδη) και μου ερχοταν στο μυαλο το σπιτι μου, απο τις πρωτες σκεψεις ηταν το σεξ που γινεται μεσα σαυτο.

το κουλο ειναι πως πριν 2σχεδον χρονια μετακομισαμε σε νεο σπιτι και μονο 2 φορες εχει γινει σεξ μεσα σε αυτο. .  δεν εχω ορεξη ουτε και ο αντρας μου εχει ψυχολογια για σεξ. 

γενικα ο γαμος ειναι σκατα και ακομα πιο σκατα ειναι οταν φτανουν και παιδια μεσα αυτο!

ολη μερα εισαι ρομποτ ,δουλα, νευρικη, σπαστικη, ασχημη, με τασεις φυγης.. σκατα σκατα σκατα. εχω βαρεθει να ειμαι ενα ματσο σκατα, ασχημη, παραμελημενη απο τον ιδιο μου τον εαυτο. παντα οι γονεις μου μου λενε ποσο τυχερη ειμαι και και ειναι σαν να με κοροιδευουν. δεν εχουν καταλαβει τ ι π ο τ α  ρε.. τ ι π ο τ α α α ????? δε λουζομαι δε ξυριζομαι δε βλεπω τον εαυτο μου στο καθρεφτη. δεν εχω κατι να περιμενω. τρομαζω που μεγαλωνει το παιδι γιατι δε μπορω αλλο να το φροντιζω. εχω πολλες ευθυνες και ολη μερα θυσιαζομαι σαν τον τυπο που ο αετος του ετρωγε τις σαρκες αλλα δε πεθαινε κ ξαναγινονταν κ παλι απο την αρχη!

το αλλο κουλο ειναι πως ΟΛΟΙ μας εχουν για ιδανικο ζευγαρι. η αληθεια ειναι πως ειμαστε κρυψινους και αθελα μας προβαλεται μια εικονα-βιτρινα φιλησυχων, λογικων, χαμογελαστων, οργανωμενων ΚΑΙ ΑΞΙΩΝ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ ανθρωπων (ναι ναι εμεις ειμαστε αυτοι-εγω και ο αντρας μου!) !!!!!!!  

 

θελω να ουρλιαξω... αλλα κρατιεμαι.

Κορίτσι μου ακούγεσαι τόσο δυστυχισμένη.  Είναι κρίμα.  Μιλα.  Μιλα στον άντρα σου.  Μιλα στους γονείς σου. Ποιος ο λόγος να κρύβεσαι? ? Όλοι μας δυστυχώς βγαίνουμε από τις συνήθειες της σχέσης μας λόγω παιδιών αλλά αυτό δεν κρατάει για πάντα.  Επίσης επειδή μια ζωή την έχουμε διεκδίκησε από τον ίδιο σου τον εαυτό έστω μέση ώρα μέσα στη μέρα να κάνεις ένα μπάνιο και να ξυριστεις.  Να φορέσεις ένα όμορφο νυχτικο.  Ακόμα κι αν τίποτα ερωτικό δεν γίνει θα νιώσεις πολύ πιο όμορφα.  Επέτρεψε μου να σου προτείνω κι εγώ λίγη βοήθεια από έναν ειδικό.  Από προσωπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι ίσως σου αλλάξει όλη τη ζωή εφόσον συνεργαστεις. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...