Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

βρισιδια μεταξυ συζυγων


ruin my life

Recommended Posts

δεν αντεχω αλλο την επιπολαιοτητα και αδιαφορια. Γεμισε το σπιτι τους τσιμπουρια και ψιλους και ενω τους ελεγα εχετε ψιλους στο σπιτι και επιασα δυο τρεις σε ενα κουτακι που πηδουσαν απο δω και απο εκει, αυτοι ελεγαν τι ειναι αυτα το "ψιλοι" δε ξερουμε τι ειναι αυτο που μας λες. και  οταν το νεογεννητο μου πηγε σπιτι τους και γεμισε το σωμα του ψιλους και τα επιανα μεσα στο κρεβατακι του και τα σκοτωνα αυτοι νευριασαν που επιανα τους ψιλους και τους σκοτωνα και ελεγαν με νευρα οτι εκει που μενω δεν ειναι καλυτερα! η πεθερα μου ολα αυτα. και οταν το παιδι μου ειχε 39 ,6 πυρετο και ηθελα να το παω στο νοσοκομειο ελεγε αυτη η σκροφα οχι να παιξει με τον παππου μη το πας στο γιατρο.  και οταν η πεθερα απεκτησε μυκητες στα ποδια αφηνε το παιδι μου να της πιανει τα ποδια και τις παντοοφλες και δεν ηθελα εγω και με κοροιδευαν παλι. ¨και τωρα που εχει κατι δερματικα οπατερας του αντρα μου μας ειπαν να μην ερθουμε-παλι καλα-και ειπα να μην παμε μεχρι να ξερουμε τι εχει γιατι ειπαν στο νοσοκομειο οτι μπορει να ειχε παιδικη αρρρωστια  και εγω δεν ηθελα να παμε σπιτι τους μεχρι να ξερουν και οι γιατροι τι κυκλοφορει στο σπιτι τους. αλλα ο αντρας μου ειπε να παμε. αλλα φοβαμαι οτι το παιδι να θα τρυπωσει και αυτη τη φορα μεσα στις κουβερτες του παππου οταν κοιμαται και δε θελω με τα δερματικα που γεμισε στο σωμα του. και τοπα στον αντρα μου και αυτος θυμωσε και λεει οχι, δε θα κολλησει δερματικα φοραει ρουχα(!!!!)του ειπα οτι ειστε βρωμιαριδες και επιπολαιοι και βαρεθηκα να ειμαι η ωριμη μεσα σε τοσους ενηλικους 40+ χρονων!ειπα οτι βαρεθηκα να μη ξερει κανεις τιποτα οτι περναω και απο εδω και περα οτι βασανιστηρια περναω θα τα λεω και δε θα με κακοποιουν ψυχολογικα απο εδω και περα. εχουν γινει πολλα αλλα πριν. με ειπε πουτανα και του ειπα τη μανα βρωμιαρα και μπιχλιαρα και το ευχαριστηθηκα που τα εβγαλα απο μεσα μου. αυτο ηταν απο εδω και περα ο μαλακας που παντρευτικα δε θαχει θυμα να βασανιζει αυτος και η βρωμιαρα η μανα του που ο φουρνος της εχει κομματακια απο καρβουνο αφου απο το 2003 δεν τον καθαρισε  π ο τ ε ! εγω μαγειρευω σε αλλο φουρνο και με κοροιδευουν. και τωρα που επαθε κατι η κορη της και την εβρυσαν οι γιατρο που ειναι τοσο βρωμιαρα και την ειπαν οτι θα πεθανει τη κορη της, η κορη της ε π ι τ ε ε λ ο υ ς  πηρε το μερος μου. επρεπε να κοντεψει να πεθανει γιανα δει καθαρα. και η μανα της η βρωμιαρα της κολλησε μυκητες και οταν το καταλαβε εφυγε απο το σπιτι το πατρικο της. χ α μ ο ς.

σορρυ που ταπα τοσο μπερδεμενα. ελπιζω ετσι οπως τα εγραψα χωρις κομμα,, τελειες και αμετρητα συντακτικα λαθη να καταλαβατε τι θελει να πει ο ποιητης.

οι γονεις μου στο κοσμο τους. ολο λενε ποσο τυχερη ειμαι . πανω σε τι δε μου λενε ποτε. παντρευτικα γιατι μου ασκηθηκε τρομερη πιεση και εγω δεν ειχα τη πηγμη να πω οχι και οταν παντρευτικα ηθελα να το σκασω απο το σπιτι και με πιεζαν ξανα και ξανα και δεν ηθελα να κανω παιδι και εκανα και δεν ηθελα να το παρω στο σπιτι απο το μεευτηριο και το θηλασα 3χρονια και με κλειδωσαν σε ενα δωματιο με το παιδι και οταν καμια φορα εφευγα να περπατησω με επαιρναν τηλ να τσακιστω να ερθω να θηλασω και τους ελεγα δε θελω αλλο σας βαρεθηκα να με πιεζετε συνεχεια. θελω λιγο να περπατησω μονη μου εξω το εχω αναγκη. και μου ελεγαν οτι δεν ειμαι καλη μανα και οτι θα μου φερουν τη προνοια να μου παρουν το παιδι γιατι δεν ειμαι καλη μανα που θελω να πιει το παιδι μου γαλα απο το μπιμπερο(γιατι μια φορα κρυφα εδωσα γαλα σκονη στο παιδι μου γιατι δεν ηθελα να το θηλασω).

δε θα γραψω κατι αλλο. ολα τα λεω μπερδεμενα αλλα ειμαι σε τρομερη ψυχολογικη πιεση αυτη τη στιγμη , το τελευταιο που με νοιαζει ειναι να γυρναω πισω να διαβαζω αυτα που εγραψα και να διορθωνω τα λαθη μου. αν καταλαβαινεται το νοημα των προτασεων καλως αλλιως συγγνωμη για τα περιεργα ελληνικα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου έχεις πολύ θυμό μαζεμένο. Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε βοηθήσω. Περιγράφεις μια κατάσταση πολύ πολύ δύσκολη και νομίζω ότι ίσως θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον ειδικό για να σε βοηθήσει ή με κάποιο δικό σου άνθρωπο που έχεις εμπιστοσύνη και μπορεί να σε συμβουλεύσει και να σε στηρίξει. Η βρωμιά από όσα περιγράφεις είναι το λιγότερο...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κορίτσι μου έχεις πολύ θυμό μαζεμένο. Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε βοηθήσω. Περιγράφεις μια κατάσταση πολύ πολύ δύσκολη και νομίζω ότι ίσως θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον ειδικό για να σε βοηθήσει ή με κάποιο δικό σου άνθρωπο που έχεις εμπιστοσύνη και μπορεί να σε συμβουλεύσει και να σε στηρίξει. Η βρωμιά από όσα περιγράφεις είναι το λιγότερο...

δε πιστευα πως καποιος θα βγαλει νοημα.μπραβο καταρχην. και κατα δευτερο,δεν εχω κανεναν δικο μου εκτος το παιδι μου. εχω μιλησει με ειδικο για πολλα πραγματα. αλλα τι να σου πει και ο ανθρωπος οταν προσπαθει να θεραπευσει μια "τρελη" που ζει μεσα σε "τρελους"? αν εχεις σπορους(εγω και οσοι ειναι σε παρομοια θεση) και τους φυτεψεις σε πετρωματα(οι τοξικοι ανθρωποι) και μετα τους ριξεις το καλυτερο λιπασμα(ψυχοφαρμακα) .. λετε μετα να φυτρωσουν!?!?!? χρειαζονται ενα καλο χωμα αφου φυσικα πρωτα απομακρυνθουν απο το παλιο,το γεματο πετρες και αγονο εδαφος που φυτευτικαν πριν.

θυμηθηκα και αλλα πραγματα. μια φορα επαιζε το παιδι μου διπλα απο σπασμενο υδραργυρικο θερμομετρο,ηταν 3 χρ τοτε . καποιος εσπασε το θερμομετρο και ο υδραργυρος εγινε μπιλιτσες και ηταν ακριβως πισω απο το παιδι μου (σχεδον κατω απο το πισινουλη του) που καθοταν και επαιζε κατω στο πατωμα! και εγω σαν τρελη αρχισα να φωναζω και ολοι με κοροιδευαν και καθαρισα μετα το χωρο,τα παιχνιδια του, τα παντοφλακια του μηπως και τον πατησε τον υδραργυρο, επλυνα τα χερια του και παρακαλουσα το θεο μεσα μου να μη τον εβαλε στο στομα. ολοι καθονταν γυρω μας με απαθεια και χαμογελουσαν. μετα εγω βγηκα εξω,πηγα στο υπογειο και εβγαλα μια κραυγη-ισως- και αρχισα να κλαιω σαν υστερικη! εκεινη τη στιγμη σκεφτομουν οτι θα τρελαθω ,οτι δεν αντεχω αλλο, παρακαλουσα να πεθανω να φυγω απο το κοσμο,δεν ηθελα να ζω γιατι ειμαι δεμενη. δε με στηριζει κανενας. μονο οι ξενοι. μια μερα κρυφακουσα και ελεγαν πώς ειναι δυνατον αυτη η κοπελιτσα(εγω) να συγγενεψε και τα βγαζει περα μαζι τους. μια λλη μερα η πεθερα μου βγηκε παγανια στο πεζοδρομια που παρκαρουμε τα αμαξια και κατουρανε και χε τα ζωα και εκοβε με το μαχαιρι(!!!!!!!!!) χορτα. και οταν τη ρωτησα για που ηταν αυτα ειπε οτι μας κανει ΠΙΤΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! παγωσα. την ειδε και μια θεια και της λεει "τι κανεις ρε συ εκει?" και οταν πηρε απαντηση με κοιταξε και μπηκε ΑΠΛΑ μεσα στο σπιτι της!!!εγω ειχα καρφωσει ενα ικετευτικο βλεμμα στη θεια αυτη αλλα εκανε πως δε το ειδε...

μια λλη μερα εκει που συζητουσαμε και τη ρωτησα τι γνωμη εχει αυτη σα μανα γιαυτο που της ειπα, με κοιταξε και ειπε"ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕς ΝΑ ΞΕΡΩ ΕΓΩ!" τουλαχιστον εχει το γνωθι..

 αλλα καλος και αυτος που παντρευτικα.. μονο οταν βλαπτεται ο ιδιος αντιδρα. οταν βλαπτεται το παιδι ή εγω στα αρχ μας γραφει εντελως! ακομα και οι γονειςμου μια αντικειμενικη κουβεντα δεν λενε για τα συμπεθερια μη τυχον και τους πω να με βοηθησουν να φυγω και με φορτωθουν μετα με το παιδι. γενικα εγω εχω παρατησει τον εαυτο μου, δε με νοιαζει η υγεια μου. δε προλαβαινω να νοιαστω για μενα και ουτε θελω. ετσι κι αλλιως εγινα ενα τιποτα με αυτους που με πατανε ολη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου αυτο που περιγραφεις ειναι μια πολυ ασχημη κατασταση.απο οτι καταλαβα ουτε οι γονεις σου μπορουν να σε βοηθησουν γτ αυτοι σε πιεσαν να παντρευτεις απο οτι λες αλλα πρεπει καποιος να σε βοηθησει.δεν εχεις καποιον συγγενη μια θεια...ξαδερφη;;καποιον τελος παντων να μπορεσει να σε βοηθησει να φυγεις απο εκει;;μην αμελεις κ παρατησεις τον εαυτο σου γτ αν παθεις εσυ κατι το παιδι σου θα πεσει στα χερια αυτων των ανθρωπων που σου κανουν την ζωη δυσκολη.κ δεν καταλαβαινω....γτ 3 χρονια εσωκλειστη;;ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ruin my life είπε:

δε πιστευα πως καποιος θα βγαλει νοημα.μπραβο καταρχην. και κατα δευτερο,δεν εχω κανεναν δικο μου εκτος το παιδι μου. εχω μιλησει με ειδικο για πολλα πραγματα. αλλα τι να σου πει και ο ανθρωπος οταν προσπαθει να θεραπευσει μια "τρελη" που ζει μεσα σε "τρελους"? αν εχεις σπορους(εγω και οσοι ειναι σε παρομοια θεση) και τους φυτεψεις σε πετρωματα(οι τοξικοι ανθρωποι) και μετα τους ριξεις το καλυτερο λιπασμα(ψυχοφαρμακα) .. λετε μετα να φυτρωσουν!?!?!? χρειαζονται ενα καλο χωμα αφου φυσικα πρωτα απομακρυνθουν απο το παλιο,το γεματο πετρες και αγονο εδαφος που φυτευτικαν πριν.

θυμηθηκα και αλλα πραγματα. μια φορα επαιζε το παιδι μου διπλα απο σπασμενο υδραργυρικο θερμομετρο,ηταν 3 χρ τοτε . καποιος εσπασε το θερμομετρο και ο υδραργυρος εγινε μπιλιτσες και ηταν ακριβως πισω απο το παιδι μου (σχεδον κατω απο το πισινουλη του) που καθοταν και επαιζε κατω στο πατωμα! και εγω σαν τρελη αρχισα να φωναζω και ολοι με κοροιδευαν και καθαρισα μετα το χωρο,τα παιχνιδια του, τα παντοφλακια του μηπως και τον πατησε τον υδραργυρο, επλυνα τα χερια του και παρακαλουσα το θεο μεσα μου να μη τον εβαλε στο στομα. ολοι καθονταν γυρω μας με απαθεια και χαμογελουσαν. μετα εγω βγηκα εξω,πηγα στο υπογειο και εβγαλα μια κραυγη-ισως- και αρχισα να κλαιω σαν υστερικη! εκεινη τη στιγμη σκεφτομουν οτι θα τρελαθω ,οτι δεν αντεχω αλλο, παρακαλουσα να πεθανω να φυγω απο το κοσμο,δεν ηθελα να ζω γιατι ειμαι δεμενη. δε με στηριζει κανενας. μονο οι ξενοι. μια μερα κρυφακουσα και ελεγαν πώς ειναι δυνατον αυτη η κοπελιτσα(εγω) να συγγενεψε και τα βγαζει περα μαζι τους. μια λλη μερα η πεθερα μου βγηκε παγανια στο πεζοδρομια που παρκαρουμε τα αμαξια και κατουρανε και χε τα ζωα και εκοβε με το μαχαιρι(!!!!!!!!!) χορτα. και οταν τη ρωτησα για που ηταν αυτα ειπε οτι μας κανει ΠΙΤΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! παγωσα. την ειδε και μια θεια και της λεει "τι κανεις ρε συ εκει?" και οταν πηρε απαντηση με κοιταξε και μπηκε ΑΠΛΑ μεσα στο σπιτι της!!!εγω ειχα καρφωσει ενα ικετευτικο βλεμμα στη θεια αυτη αλλα εκανε πως δε το ειδε...

μια λλη μερα εκει που συζητουσαμε και τη ρωτησα τι γνωμη εχει αυτη σα μανα γιαυτο που της ειπα, με κοιταξε και ειπε"ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕς ΝΑ ΞΕΡΩ ΕΓΩ!" τουλαχιστον εχει το γνωθι..

 αλλα καλος και αυτος που παντρευτικα.. μονο οταν βλαπτεται ο ιδιος αντιδρα. οταν βλαπτεται το παιδι ή εγω στα αρχ μας γραφει εντελως! ακομα και οι γονειςμου μια αντικειμενικη κουβεντα δεν λενε για τα συμπεθερια μη τυχον και τους πω να με βοηθησουν να φυγω και με φορτωθουν μετα με το παιδι. γενικα εγω εχω παρατησει τον εαυτο μου, δε με νοιαζει η υγεια μου. δε προλαβαινω να νοιαστω για μενα και ουτε θελω. ετσι κι αλλιως εγινα ενα τιποτα με αυτους που με πατανε ολη μερα.

Καλησπερα καθώς διαβαζα αυτα που εχεις γραψει εχω προβληματιστει πολυ...αν καταλαβα καλα δεν εχεις κανεναν μ το μερος σου ουτε καν τους γονεις σου κ ειναι κριμα..ήθελα να ρωτησω κατι αν μου επιτρεπεις.Γιατι δεν μπορεσες να αρνηθεις τον γαμο ησουν μικρη;Και κατι ακομα..πιστευεις οτι αν ο αντρας σου δεν εξαρτιωταν απο τους γονεις του θα ησασταν καλα μαζι;Συμφωνω με το κοριτσι πιοπανω οτι η βρωμια στην προκειμένη περίπτωση ειναι το λιγοτερο!!!Γνωμη μου κοιτα πως θα γλιτωσεις απο. Ολο αυτο εχεις κ ενα παιδακι που εχει αναγκη απο ηρεμια κ αγαπη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα έχω μείνει κάγκελο. Θα διαφωνήσω με το τα κορίτσια που λένε ότι η βρωμιά είναι το λιγότερο. Όλα Είναι πολύ σοβαρά. Να παίζει το μωρό και δίπλα του να εχειδηλητηριο; να έχει ψύλλους πάνω του; σε γιατρό άμα το πάει και δουν τους ψυλλους της το έχουν πάρει το παιδι.

Λοιπόν Όσο κατάλαβα μένεις με τα πεθερικά σου και Όσο βλέπω τον άντρα σου δεν τον αγαπάς και είναι αναίσθητος. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις Ένα τηλέφωνο Στα ιδρύματα που υπάρχουν για κακοποίηση γυναικών ενδοοικογενειακής βίας Και στήριξης μάνας και παιδιού. Θα σε βοηθήσουν. Κατ'αρχήν θα σε βοηθήσουν να κάνεις μια νέα αρχή να σταθείς στα πόδια σου να μεγαλώσει το παιδί σε ένα ήρεμο περιβάλλον.αρρωσταίνεις ψυχολογικά εσύ αλλά αρρωσταίνει και το παιδί. Μην κάθεσαι άλλο εκεί μέσα φυγεεε θα σε τρελάνουν. Θα πάθει τίποτα το παιδί και θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο που τοσο καιρό δεν έκανες κάτι.

 

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα έχω μείνει κάγκελο. Θα διαφωνήσω με το τα κορίτσια που λένε ότι η βρωμιά είναι το λιγότερο. Όλα Είναι πολύ σοβαρά. Να παίζει το μωρό και δίπλα του να εχειδηλητηριο; να έχει ψύλλους πάνω του; σε γιατρό άμα το πάει και δουν τους ψυλλους της το έχουν πάρει το παιδι.

Λοιπόν Όσο κατάλαβα μένεις με τα πεθερικά σου και Όσο βλέπω τον άντρα σου δεν τον αγαπάς και είναι αναίσθητος. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις Ένα τηλέφωνο Στα ιδρύματα που υπάρχουν για κακοποίηση γυναικών ενδοοικογενειακής βίας Και στήριξης μάνας και παιδιού. Θα σε βοηθήσουν. Κατ'αρχήν θα σε βοηθήσουν να κάνεις μια νέα αρχή να σταθείς στα πόδια σου να μεγαλώσει το παιδί σε ένα ήρεμο περιβάλλον.αρρωσταίνεις ψυχολογικά εσύ αλλά αρρωσταίνει και το παιδί. Μην κάθεσαι άλλο εκεί μέσα φυγεεε θα σε τρελάνουν. Θα πάθει τίποτα το παιδί και θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο που τοσο καιρό δεν έκανες κάτι.

 

Είσαι μέσα στο μυαλό μου, το ίδιο ετοιμαζομουν να της προτείνω κ εγώ.. Είναι  η καλύτερη λύση κοπέλα μου, απ ότι κατάλαβα είσαι μικρή κ έχεις όλη τη ζωή μπροστά σ... Μην αφήσεις ούτε γονείς ούτε άντρα κ πεθερικά να σ χαλάσουν κ τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σ κ να χαλάσουν κ τα χρόνια ζωής του παιδιού σ.. Μόνο κ μόνο για το παιδί σ φυγε.. Του αξίζει ένα καλύτερο μέλλον.. Αργότερα στη ζωή του θα σε ευγνωμονει αν ζει αξιοπρεπώς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , mama16 είπε:

Είσαι μέσα στο μυαλό μου, το ίδιο ετοιμαζομουν να της προτείνω κ εγώ.. Είναι  η καλύτερη λύση κοπέλα μου, απ ότι κατάλαβα είσαι μικρή κ έχεις όλη τη ζωή μπροστά σ... Μην αφήσεις ούτε γονείς ούτε άντρα κ πεθερικά να σ χαλάσουν κ τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σ κ να χαλάσουν κ τα χρόνια ζωής του παιδιού σ.. Μόνο κ μόνο για το παιδί σ φυγε.. Του αξίζει ένα καλύτερο μέλλον.. Αργότερα στη ζωή του θα σε ευγνωμονει αν ζει αξιοπρεπώς!

Κορίτσι μην καθυστερείς. 15900 τηλεφωνική γραμμή όλο το 24ωρο για τις γυναίκες που υφίστανται ενδοοικογενειακή βία. Βρες ένα τηλέφωνο και κάλεσε τους. Είναι πιο ειδικοί και αρμόδιοι για να σε βοηθήσουν. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσένα και το παιδί σου.

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου οπωσδήποτε χρειάζεσθε βοήθεια εσύ και το παιδί σου, πάρε στο τηλέφωνο που σου δίνουν τα κορίτσια όσο πιο γρήγορα μπορείς.

Θα μιλήσεις με ανθρώπους που θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν ουσιαστικά!

 


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειπα να ξαναγραψω σε μια φαση που δε θαμαι θυμωμενη. το μονο που σκεφτομαι να κανω ειναι ναμαι κοντα στο παιδι και να το προσεχω. τα παιδια μεγαλωνουν. το δικο μου ειναι και πολυ παρατηρητικο και ειλικρινες και πολλες φορες εχει πει αληθειες μπροστα τους που μου εκρυβαν και αυτοι δαγκωνονταν ολη την ωρα. δε μπορω να παρω μετρα γιατι ολοι θα με περασουν για τρελη. δε μπορω να κανω κατι να τους ξεμπροστιασω γιατι δεν εχω θαρρος να ανοιξω θεματα του παρελθοντος.μια φορα που τοκανα δεν "θυμοτα" ουτε ο αντρας μου το γεγονος. σας ειπα οτι ολοι ξερουν οτι η οικογενεια ειναι λιγο "επιπολαιη" και "επικινδυνη" .δεν εχουν γνωσεις να προστατεψουν τους ιδιους τους εαυτους τους. κακοι δεν ειναι. απλα δε θα με υποστηριξει κανεις γιατι απλα οταν κατι δεν αφορα καποιον δεν ανακατευεται παραπανω. και τι να πω?οτι ναι μεν ειναι καλοι ανθρωποι αλλα καμια φορα εχουν μυαλο 3χρονου μωρου? μια φορα -θυμηθηκα και αλλο-  εβγαλε  το στρωμα στο μπαλκονι να αεριστει. μονο που το στρωμα τοχε εξω 24ωρες και οταν το ειδα τους ειπα οτι εγω δε κοιμαμαι σε στρωμα απο υγρασια ειναι επικινδυνο. και ολοι κοιταζονταν μεταξυ τους. εξω ηταν χειμωνας πολυ κρυο, γιατι θυμαμαι λεγαμε πριν οτι σιγουρα θα χιονισει με τετοιο κρυο. μια αλλη φορα εβγαλε (αγκαλια ) η γιαγια το παιδι εξω με τις πυτζαμες και ξυπολητο γιανα δει το παππου και να χαρει. εξω χιονιζε.μεσα ειχε τουλαχιστον 25κελσιου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου Μην ζητάς βοήθεια από γνωστούς το ξέρουμε ότι κανένας δεν θα βοηθήσει.να ζητήσεις από τα ιδρύματα που στηρίζουν τις μάνες.αφού δεν σκέφτεσαι εσένα σκέψου το παιδί.δεν είναι σπίτι αυτό.

Κούκλα μου μια φορά γίνεται η στραβή μετα4 θα βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο.τίποτα δεν γυρνάει πίσω.σηκωσε το ακουστικό κ παρε αμέσως τηλ

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...