Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, 2angels είπε:

Χαχαχχαχαχαχαχαχα! Έτσι λέει κ εκείνος! Ότι ο γιος του του μοιάζει! Χαχαχχαχαχαχαχαχα πλάκα κάνει βέβαια!

Ψηλό κορίτσι βρε! Χαχα αχααχ 

Κ να έρχονται δίπλα μας τα πιτσιρίκια κ να το παίζουν κ μεγάλα! Ο ανηψιος μου μου κάνει τάπες στο κεφάλι κ φωνάζει "σε περασα, σε πέρασα" χαχαχα

Θα μοιάζει στη μαμά της!!!! Χαχαχχαχαχ

:razz:

Άντε κορίτσι μου....δεν πειράζει! Εύχομαι να έρθει οπότε είσαι έτοιμη!:x

@Marmat μου; Η μικρή σου πήρε τις ματαρες σου η  άλλαξαν τα ματάκια της; Εμάς άρχισαν να σκουραίνουν μου φαίνεται... Στα δικά σας κορίτσια άλλαξαν;

Ισα ισα που άνοιξαν κ λίγο σκούρα μπλε ήταν όταν γεννήθηκε..

 

πρίν από 24 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Χαχαχ ναι!!

Εμένα τα ματάκια του ίδια Μ φαίνονται.. μόνο που το αριστερό ματάκι του κάποιες ώρες είναι πιο κλειστό κ άλλες κανονικό, αλλά είναι από τότε που γεννήθηκε έτσι κ δε ξέρω τι μπορεί να είναι; Μπορεί καμιά αλλεργία άραγε;

Και της μικρης μου έτσι είναι 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ισα ισα που άνοιξαν κ λίγο σκούρα μπλε ήταν όταν γεννήθηκε..

 

Και της μικρης μου έτσι είναι 

Έχεις ρωτήσει τι είναι η δεν υπάρχει θέμα;

πρίν από 41 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Πότε θα σταθεροποιηθεί το χρώμα των ματιών;

Για να έιμαι ειλικρινής δεν ημουν έτοιμη ακόμα .. 

Λογικό είναι..εμένα ο άντρας μ μου λέει πότε θα ξεκινήσουμε για το επόμενο κ λέω σε καμια 5ετια!! Δε ξέρω κορίτσια νιώθω πολύ κουρασμένη, τουλάχιστον έχω έρθει μια βδομάδα τώρα στο χωριό κ έχω λίγη βοήθεια από τη μαμά μου, αλλιώς δε ξέρω πόσο θα τη πάλευα..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Έχεις ρωτήσει τι είναι η δεν υπάρχει θέμα;

Λογικό είναι..εμένα ο άντρας μ μου λέει πότε θα ξεκινήσουμε για το επόμενο κ λέω σε καμια 5ετια!! Δε ξέρω κορίτσια νιώθω πολύ κουρασμένη, τουλάχιστον έχω έρθει μια βδομάδα τώρα στο χωριό κ έχω λίγη βοήθεια από τη μαμά μου, αλλιώς δε ξέρω πόσο θα τη πάλευα..εμένα πάλι μόλις του ειπα

Μου είπε ότι προσπαθεί να επανέλθει η περίοδος  στα φυσιολογικά  της.Εγω ππτου λέω αρνητικό Ευτυχώς μου λέει εντάξει κ θετικό να ήταν μια χαρά θα ήταν... Σίγουρα δεν καταλαβαίνουν την δικιά μας ψυχολογία.... Εγώ θα ήθελα πάνω από όλα να είμαστε καλά σε δύο με τρία χρόνια να κάναμε κ ένα δεύτερο... Ένας λόγος είναι να γυρίσω στην δουλειά για να συμπληρώσω τα 200 ένσημα που χρειάζονται .να πάρω κ εγώ λίγο τα πάνω μου κ να είναι κ λίγο μεγάλο το παιδάκι γρ δεν έχω καμία βοήθεια από κανέναν.ειμαι μόνη Μ από την αρχή με ένα δύσκολο μωρό.... Είσαι τυχερή που έχεις την μαμά σ έστω κ μακρυά... Εγώ ούτε να πάω τουαλέτα δεν μπορώ.. τον περνώ μαζί μου... Άσε που έχω αρχίσει κ σκέφτομαι από τώρα πως θα τον αφήσω σε βρεφονηπιακο όταν θα επιστρέψω για δουλειά ....


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ναντια δε είπε:

Μου είπε ότι προσπαθεί να επανέλθει η περίοδος  στα φυσιολογικά  της.Εγω ππτου λέω αρνητικό Ευτυχώς μου λέει εντάξει κ θετικό να ήταν μια χαρά θα ήταν... Σίγουρα δεν καταλαβαίνουν την δικιά μας ψυχολογία.... Εγώ θα ήθελα πάνω από όλα να είμαστε καλά σε δύο με τρία χρόνια να κάναμε κ ένα δεύτερο... Ένας λόγος είναι να γυρίσω στην δουλειά για να συμπληρώσω τα 200 ένσημα που χρειάζονται .να πάρω κ εγώ λίγο τα πάνω μου κ να είναι κ λίγο μεγάλο το παιδάκι γρ δεν έχω καμία βοήθεια από κανέναν.ειμαι μόνη Μ από την αρχή με ένα δύσκολο μωρό.... Είσαι τυχερή που έχεις την μαμά σ έστω κ μακρυά... Εγώ ούτε να πάω τουαλέτα δεν μπορώ.. τον περνώ μαζί μου... Άσε που έχω αρχίσει κ σκέφτομαι από τώρα πως θα τον αφήσω σε βρεφονηπιακο όταν θα επιστρέψω για δουλειά ....

Σίγουρα το ότι εψω τη μαμά μου είναι μεγάλη βοήθεια..ποσο σε καταλαβαίνω κ εγώ έτσι ακριβώς είμαι, πουθενά δε μπορω να πάω μόνη μου κ που χρονος για σπίτι κ δουλειές! Γι' αυτό το έχω πάρει με τόσο κακό μάτι!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Σίγουρα το ότι εψω τη μαμά μου είναι μεγάλη βοήθεια..ποσο σε καταλαβαίνω κ εγώ έτσι ακριβώς είμαι, πουθενά δε μπορω να πάω μόνη μου κ που χρονος για σπίτι κ δουλειές! Γι' αυτό το έχω πάρει με τόσο κακό μάτι!

Βγαίνεις γενικά βόλτες με το μωρό... Έμενα όλοι Μ λένε να βγαίνω αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω και αν μου μένει λίγος χρόνος όταν κοιμάται το μόνο που θέλω να κάνω είναι η να κοιμηθώ η να κανω μπάνιο η να φάω.... Φαντάσου τώρα δεν κοιμάται με το κ εγώ είμαι μαύρα χάλια κ ο μικρός στο φιλάκια κ παίζει... Σκέφτομαι να ξυπνήσω τον άντρα Μ να τον κρατήσει αλλά κ εκείνος ξυπνάει 6 η ώρα....


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γελασα πολύ με την κουβέντα σας για τα ύψη! Αν βγει η κόρη μου ντερέκι που πολύ το φοβάμαι...ένα πράγμα θα της λέω να της μείνει ''μακρυά από τους κοντούς''! χαχαχα  Εγώ 1. 73 είχα πάντα θέμα να βρω άντρα στα μέτρα μου. Όλο κοντούς ερωτευόμουν. Ο άντρας μου είναι 1. 7 5 και όπως καταλαβαίνετε δε μπορώ να βάλω τακούνια. Και στο γάμο μας με φλατ  πέδιλο ήμουν!

Όσον αφορά το δεύτερο παιδί που λέτε..καθυστερήστε το λίγο. 3 με 4 χρόνια διαφορά είναι καλά νομίζω. Εγώ με 2 μωρά 21 μηνών και 3ων..περνάω πολύ δύσκολα. Σήμερα προσπαθούσα να κάνω μπάνιο τη μπέμπα..και ο μεγάλος δε συνεργαζόταν με τίποτα. Φοβόμουν να τον αφήσω στο δωμάτιο με το μωρό στην αλλαξιέρα ώσπου να φτιάξω την μπανιέρα. Εκείνος δε με ακολουθούσε στο μπάνιο..μπαινόβγαινε στην ντουλάπα του υπνοδωματίου...τελικά  πήγε να χτυπήσει, μου σπασε τα νεύρα και δεν την έκανα μπάνιο.

α! είμαστε άρρωστοι όλοι 2 βδομάδες τώρα.Πολύ μπούκωμα..ευτυχώς το μωρό το περνάει πιο ελαφρα απ όλους! 

Όταν λέτε ότι τους φοράτε τα πυτζαμάκια τους και κλαίνε...τι εννοείτε? Τι φοράνε όλη την υπόλοιπη μέρα δηλαδή? Αν δεν την κάνω μπάνιο μένει με το ολόσωμο φορμάκι της όλη μέρα..δεν της αλλάζω ρούχα για να κοιμηθεί. Τα περισσότερα  μωρά δε θέλουν ν αλλάζουν και κλαίνε γιατί ταλαιπωρούνται με τις αλλαγές.

 

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ναντια δε είπε:

Βγαίνεις γενικά βόλτες με το μωρό... Έμενα όλοι Μ λένε να βγαίνω αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω και αν μου μένει λίγος χρόνος όταν κοιμάται το μόνο που θέλω να κάνω είναι η να κοιμηθώ η να κανω μπάνιο η να φάω.... Φαντάσου τώρα δεν κοιμάται με το κ εγώ είμαι μαύρα χάλια κ ο μικρός στο φιλάκια κ παίζει... Σκέφτομαι να ξυπνήσω τον άντρα Μ να τον κρατήσει αλλά κ εκείνος ξυπνάει 6 η ώρα....

Κοιτα όταν ο καιρός είναι καλός, όσο καλός μπορεί να ειναι χριστουγεννιάτικα, βγαινω κ του αρέσει κ του μωρού..γκρινιάζει λίγο στην αρχή αλλά μετα τον παιρνει ο ύπνος..απλα κ εγώ έχω αναγκη να βγαινω γτ ακριβώς κ εμένα ο μπέμπης ειναι δύσκολο κ πολύ νευρικό παιδι κ δε μπορω να είμαι οοοολη μέρα σπίτι..αυτό βέβαια ισχυει για μένα γτ πραγματικα δεν αντεχω να είμαι σπίτι κάθε μέρα όλη μέρα..κ όσο για τον άντρα σου ξέρω γτ κ εμένα δουλεύει περίεργες ώρες αλλά αν νιώθεις πραγματικα εξάντληση εντάξει ξυπνα τον μια φορά, δεν παθαίνουν κάτι! Μη ξεχνάς εμείς είμαστε 24 ώρες το 24ωρο stand by..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, 2angels είπε:

 

@Marmat μου; Η μικρή σου πήρε τις ματαρες σου η  άλλαξαν τα ματάκια της; Εμάς άρχισαν να σκουραίνουν μου φαίνεται... Στα δικά σας κορίτσια άλλαξαν;

Όχι γλυκούλα μου@2angelsαλλαξαν

Πήρε τα καστανα του μπαμπά της! Δεν πείραζει ας πάρει την εξυπνάδα και την τσαχπινιά μου :lol:

  • Χαχα 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Κοιτα όταν ο καιρός είναι καλός, όσο καλός μπορεί να ειναι χριστουγεννιάτικα, βγαινω κ του αρέσει κ του μωρού..γκρινιάζει λίγο στην αρχή αλλά μετα τον παιρνει ο ύπνος..απλα κ εγώ έχω αναγκη να βγαινω γτ ακριβώς κ εμένα ο μπέμπης ειναι δύσκολο κ πολύ νευρικό παιδι κ δε μπορω να είμαι οοοολη μέρα σπίτι..αυτό βέβαια ισχυει για μένα γτ πραγματικα δεν αντεχω να είμαι σπίτι κάθε μέρα όλη μέρα..κ όσο για τον άντρα σου ξέρω γτ κ εμένα δουλεύει περίεργες ώρες αλλά αν νιώθεις πραγματικα εξάντληση εντάξει ξυπνα τον μια φορά, δεν παθαίνουν κάτι! Μη ξεχνάς εμείς είμαστε 24 ώρες το 24ωρο stand by..

Κ εγώ θέλω να βγαίνω εν έχω βγει πολλές φορές  φοβάμαι μην αρχίσει κ κλαίει πολύ κ  είμαι εξωπολλες φορές τον περνώ όταν κοιμάται... Ξύπνιο τον φοβάμαι..

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κ εγώ θέλω να βγαίνω εν έχω βγει πολλές φορές  φοβάμαι μην αρχίσει κ κλαίει πολύ κ  είμαι εξωπολλες φορές τον περνώ όταν κοιμάται... Ξύπνιο τον φοβάμαι..

Κ εγώ στην αρχή έτσι φοβόμουν αλλά τελικά τπτ δεν είναι..το μονο μου θέμα είναι οτι αν πεινασει ντρέπομαι να τον θηλάζω εξω κ γι' αυτό γυρναω πιο νωρίς σπίτι..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!πηγαμε χθες στον γιατρο εχει ενα μπουκωματακι ο μπεμπης κι ο καιμος του ειναι ελαφρως ερεθισμενος..ορο πριν σπο καθε γευμα μου ειπε..τον ζυγισε κιολας..πηρε μεσα σε 25μερς 600 γρ..φταδαμε 6170.την αλλη πεμπτη εχουμε εμβολιο!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ τα έχω ευτυχώς! Εγώ πήγα σήμερα και είχαν εκλογές και ήταν μόνο ενας υπάλληλος μέσα και μου είπε να πάω τη Δευτέρα!

Φαιη μου ξέχασα να σε ρωτήσω τι χαρτιά σου ζήτησαν για το δώρο Χριστουγέννων από το ΙΚΑ? 

 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλημερα κοριτσια!πηγαμε χθες στον γιατρο εχει ενα μπουκωματακι ο μπεμπης κι ο καιμος του ειναι ελαφρως ερεθισμενος..ορο πριν σπο καθε γευμα μου ειπε..τον ζυγισε κιολας..πηρε μεσα σε 25μερς 600 γρ..φταδαμε 6170.την αλλη πεμπτη εχουμε εμβολιο!!

Τα ίδια ήμασταν κ εμείς. Μας πήρε πάνω από 10 μέρες να στρώσει....κ αυτός ο όρος μαρτύριο! Κλάμααααα!  Καλή υπομονή ευχομαι.... Όχι ξηρό περιβάλλον κ να τον βάζεις να κοιμάται  στο ρηλαξ η γενικότερα με κλίση για να κατεβαίνουν τα φλεματακια. Έτσι μας είπε εμάς η παιδίατρος τουλάχιστον. Περαστικα γρήγορα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Έχεις ρωτήσει τι είναι η δεν υπάρχει θέμα;

Λογικό είναι..εμένα ο άντρας μ μου λέει πότε θα ξεκινήσουμε για το επόμενο κ λέω σε καμια 5ετια!! Δε ξέρω κορίτσια νιώθω πολύ κουρασμένη, τουλάχιστον έχω έρθει μια βδομάδα τώρα στο χωριό κ έχω λίγη βοήθεια από τη μαμά μου, αλλιώς δε ξέρω πόσο θα τη πάλευα..

Δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια δεν φαινεται άλλωστε και τοσο πολτ και το δικο μ καπως ετσι ειναι χαχα 

17 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γελασα πολύ με την κουβέντα σας για τα ύψη! Αν βγει η κόρη μου ντερέκι που πολύ το φοβάμαι...ένα πράγμα θα της λέω να της μείνει ''μακρυά από τους κοντούς''! χαχαχα  Εγώ 1. 73 είχα πάντα θέμα να βρω άντρα στα μέτρα μου. Όλο κοντούς ερωτευόμουν. Ο άντρας μου είναι 1. 7 5 και όπως καταλαβαίνετε δε μπορώ να βάλω τακούνια. Και στο γάμο μας με φλατ  πέδιλο ήμουν!

Όσον αφορά το δεύτερο παιδί που λέτε..καθυστερήστε το λίγο. 3 με 4 χρόνια διαφορά είναι καλά νομίζω. Εγώ με 2 μωρά 21 μηνών και 3ων..περνάω πολύ δύσκολα. Σήμερα προσπαθούσα να κάνω μπάνιο τη μπέμπα..και ο μεγάλος δε συνεργαζόταν με τίποτα. Φοβόμουν να τον αφήσω στο δωμάτιο με το μωρό στην αλλαξιέρα ώσπου να φτιάξω την μπανιέρα. Εκείνος δε με ακολουθούσε στο μπάνιο..μπαινόβγαινε στην ντουλάπα του υπνοδωματίου...τελικά  πήγε να χτυπήσει, μου σπασε τα νεύρα και δεν την έκανα μπάνιο.

α! είμαστε άρρωστοι όλοι 2 βδομάδες τώρα.Πολύ μπούκωμα..ευτυχώς το μωρό το περνάει πιο ελαφρα απ όλους! 

Όταν λέτε ότι τους φοράτε τα πυτζαμάκια τους και κλαίνε...τι εννοείτε? Τι φοράνε όλη την υπόλοιπη μέρα δηλαδή? Αν δεν την κάνω μπάνιο μένει με το ολόσωμο φορμάκι της όλη μέρα..δεν της αλλάζω ρούχα για να κοιμηθεί. Τα περισσότερα  μωρά δε θέλουν ν αλλάζουν και κλαίνε γιατί ταλαιπωρούνται με τις αλλαγές.

 

 

Εγω εθιξα το θεμα με τα ρουχαλακια, δεν το γνώριζα πως ταλαιπωρούνται.. πχ ξυπναει το πρωί αλλάζουμε πιτζαμακια σε φορμες..και το βραδυ παλι..Και παντα εκνευρίζεσαι.. κ τωρα δεν της τα αλλαζω το βραδυ αν ειναι να μη κανει μπάνιο και θυμώνει ακομα και οταν μπαίνει στον υπνοσακο χαχα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Κ εγώ στην αρχή έτσι φοβόμουν αλλά τελικά τπτ δεν είναι..το μονο μου θέμα είναι οτι αν πεινασει ντρέπομαι να τον θηλάζω εξω κ γι' αυτό γυρναω πιο νωρίς σπίτι..

Βρε κοριτσάκι, μόνο 20 χρονών νινακι είσαι;;; Το είδα που το ανέφερες σε άλλο ποστ!!! Όσο για το θηλασμό έξω να παίρνεις μαζί σου μια πανουλα να τη ρίχνεις πάνω από το μωρό να μην φαίνεται...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...