Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

α για το μωρακι νομιζω στο νεογεννητο δεν το πασαλειφεις βαζεις στον χωρο κατι κ στην κουνια του.  θα σου πει κ ο παιδιατρος ομως νομιζω οτι πρεπει να κανουμε λιστα με αποριες!!! 

oxi oxi....den to ethesa kala....ennoousa pia eteria tha parete gia kremes afroloutra kai ladaki


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

oxi oxi....den to ethesa kala....ennoousa pia eteria tha parete gia kremes afroloutra kai ladaki

κρεμουλα που ειχε χρησιμοποιησει η αδερφη μου ειναι η sudocreme αφρολουτρα κ τετοια δεν θυμαμαι κ δεν το εχω ψαξει ακομα χε χε ολα τελευταια ωρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , elenistam είπε:

to brika auto poy les...tha paro auto....

GIA TO MORAKI PIA ETERIA THA PARETE?

ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΣ ΟΤΙ Η ΦΑΡΜΑΣΕΠΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΡΕΖΙΝΤΕΡΜ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ....ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΤΙ? ΤΟ ΨΑΞΑΤΕ?

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΑ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ

Η frezyderm είναι πανάκριβη μόνο τη κρέμα λέω να παρω από κει. Τη farmasept την είδα κ γω αλλά μου άρεσαν τα αφρόλουτρο σαμπουάν της chicco. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Η frezyderm είναι πανάκριβη μόνο τη κρέμα λέω να παρω από κει. Τη farmasept την είδα κ γω αλλά μου άρεσαν τα αφρόλουτρο σαμπουάν της chicco. 

ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ...ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΑΡΜΑΣΕΠΤ....1 ΛΙΤΡΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, 1 ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΑΜΑ, 1 ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ, ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΟ ΓΙΑ ΕΚΥΟΥΣ, ΚΑΙ 100 ΚΑΤΙ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΑΜΠΕΡΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.....ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΑΖΕΣ ΚΑΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΛΥΝΤΙΚΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , linaa είπε:

κρεμουλα που ειχε χρησιμοποιησει η αδερφη μου ειναι η sudocreme αφρολουτρα κ τετοια δεν θυμαμαι κ δεν το εχω ψαξει ακομα χε χε ολα τελευταια ωρα!!! 

Η sudocrem μου είπαν έινσι λίγο δυνατή για βρέφη κ καλύτερη της frezzyderm


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli88 είπε:

Η sudocrem μου είπαν έινσι λίγο δυνατή για βρέφη κ καλύτερη της frezzyderm

Και γω την ειδα αυτη και ενω ειναι πολυ γνωστη ειναι πολυ παχυρευστη.....γενικα κρεμες δε θα βαζω πολλες....θα προτιμησω το λαδακι


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ...ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΑΡΜΑΣΕΠΤ....1 ΛΙΤΡΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, 1 ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΑΜΑ, 1 ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ, ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΟ ΓΙΑ ΕΚΥΟΥΣ, ΚΑΙ 100 ΚΑΤΙ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΑΜΠΕΡΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.....ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΑΖΕΣ ΚΑΙ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΛΥΝΤΙΚΑ

Aυτο το αφρόλουτρο το είδα κ συμφέρει έγραφε από 3μηνων κ πέρα 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Aυτο το αφρόλουτρο το είδα κ συμφέρει έγραφε από 3μηνων κ πέρα 

στο φαρμακειο που κοιταω γραφει οτι ειναι καταλληλο ακομα και για νεογεννητα....αλλα γενικα διαβασα οτι στην αρχη δε βαζεις καν σαμπουαν δε χρειαζεται....μονο με νερακι θα το κανω τον πρωτο καιρο......και εννοειται χωρις σφουγγαρια και μωρομαντηλα....παντως ειναι χωρις αλκολ και σαπουνι


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , gogouli88 είπε:

Η sudocrem μου είπαν έινσι λίγο δυνατή για βρέφη κ καλύτερη της frezzyderm

μπορει ναι γενικα σε ολα πρεπει να δοκιμαζουμε λιγο γιατι κ το καθε μωρο ειναι διαφορετικο. η αδερφη μου δεν ειχε θεμα με την sudocreme αλλα καθε δερματακι διαφερει!

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

στο φαρμακειο που κοιταω γραφει οτι ειναι καταλληλο ακομα και για νεογεννητα....αλλα γενικα διαβασα οτι στην αρχη δε βαζεις καν σαμπουαν δε χρειαζεται....μονο με νερακι θα το κανω τον πρωτο καιρο......και εννοειται χωρις σφουγγαρια και μωρομαντηλα....παντως ειναι χωρις αλκολ και σαπουνι

νομιζω μολις φευγεις απτο μαιετηριο σου δινουν δειγματακια οποτε μια ιδεα απο μερικα προιοντα θα την παρουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , elenistam είπε:

στο φαρμακειο που κοιταω γραφει οτι ειναι καταλληλο ακομα και για νεογεννητα....αλλα γενικα διαβασα οτι στην αρχη δε βαζεις καν σαμπουαν δε χρειαζεται....μονο με νερακι θα το κανω τον πρωτο καιρο......και εννοειται χωρις σφουγγαρια και μωρομαντηλα....παντως ειναι χωρις αλκολ και σαπουνι

Όχι καλέ τι σφουγγάρι δε χρειάζεται. Για βρεφακια είναι συνήθως μαζί αφρόλουτρο σαμπουάν 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli88 είπε:

Όχι καλέ τι σφουγγάρι δε χρειάζεται. Για βρεφακια είναι συνήθως μαζί αφρόλουτρο σαμπουάν 

nai eida kai go auto pou parigila eine kai ta dio mazi.....ta parigila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PHARMASEPT TOL VELVET BABY ΦΥΣΙΚΟ ΛΑΔΙ 100ML    ΛΑΔΑΚΙ
TOL VELVET BABY MILD BATH 1LT                      ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΜΕΓΑΛΟ
TOL VELVET BABY SOOTHING CREAM 150ML           ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΓΑΜΑ
FREZYDERM SUN SCREEN VELVET COLOR FACE SPF 50+ 50ml            ΑΝΤΙΛΙΑΚΗ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ...ΧΑΧΑ
PAMPERS BABY WIPES NATURAL CLEAN ΧΩΡΙΣ ΑΡΩΜΑ 64ΤΕΜ 2+1 ΔΩΡΟ               ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΑΝΦΤΗΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ
PAMPERS ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ SENSITIVE WIPES 2X56TEM (ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 1+1 ΔΩΡΟ)          ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΝΑΦΤΗΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΜΕ ΚΟΛΛΑ
FREZYDERM CRILEN 125ML                                  ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΟ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΣ
FREZYDERM BABY GUMS GEL 25ml                   ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ
FREZYDERM BABY BATH 300ML                       ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ
 

ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 60 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elenistam είπε:

nai eida kai go auto pou parigila eine kai ta dio mazi.....ta parigila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PHARMASEPT TOL VELVET BABY ΦΥΣΙΚΟ ΛΑΔΙ 100ML    ΛΑΔΑΚΙ
TOL VELVET BABY MILD BATH 1LT                      ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΜΕΓΑΛΟ
TOL VELVET BABY SOOTHING CREAM 150ML           ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΓΑΜΑ
FREZYDERM SUN SCREEN VELVET COLOR FACE SPF 50+ 50ml            ΑΝΤΙΛΙΑΚΗ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ...ΧΑΧΑ
PAMPERS BABY WIPES NATURAL CLEAN ΧΩΡΙΣ ΑΡΩΜΑ 64ΤΕΜ 2+1 ΔΩΡΟ               ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΑΝΦΤΗΝΑ ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ
PAMPERS ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ SENSITIVE WIPES 2X56TEM (ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 1+1 ΔΩΡΟ)          ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΠΝΑΦΤΗΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΜΕ ΚΟΛΛΑ
FREZYDERM CRILEN 125ML                                  ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΟ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟΥΣ
FREZYDERM BABY GUMS GEL 25ml                   ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ
FREZYDERM BABY BATH 300ML                       ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ
 

ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ 60 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ

Εγω εχω πάρει αφρολουτρο, σαμπουάν, κρέμα για συγκαματα, κρέμα για το κορμακι, λαδακι για το κορμακι, κρέμα για τα ούλα, κρέμα για τους κολικους και τις κρέμες τις δικές μου για τις ραγαδες και για τις θηλές αργότερα όλα της frezyderm!είναι και τα μοναδικά που εχω πάρει για το μωρό!δεν ξέρω καν αν θα μπορέσω να βγω να της πάρω ρούχα και τα διάφορα εγώ και με στενοχωρει αυτό... Μπιμπερο και τέτοια δεν θα πάρω οπότε δεν με νοιάζει!αλλά κινδυνεύω να μην μπορέσω να της διαλεξω ούτε τα ρούχα της!

13 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Η sudocrem μου είπαν έινσι λίγο δυνατή για βρέφη κ καλύτερη της frezzyderm

Ναι και εγώ αυτό ξέρω!αν και είναι πολύ δυνατη , δεν είναι κατάλληλη για το βρεφικό δερματακι!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω πάρει αφρολουτρο, σαμπουάν, κρέμα για συγκαματα, κρέμα για το κορμακι, λαδακι για το κορμακι, κρέμα για τα ούλα, κρέμα για τους κολικους και τις κρέμες τις δικές μου για τις ραγαδες και για τις θηλές αργότερα όλα της frezyderm!είναι και τα μοναδικά που εχω πάρει για το μωρό!δεν ξέρω καν αν θα μπορέσω να βγω να της πάρω ρούχα και τα διάφορα εγώ και με στενοχωρει αυτό... Μπιμπερο και τέτοια δεν θα πάρω οπότε δεν με νοιάζει!αλλά κινδυνεύω να μην μπορέσω να της διαλεξω ούτε τα ρούχα της!

Ναι και εγώ αυτό ξέρω!αν και είναι πολύ δυνατη , δεν είναι κατάλληλη για το βρεφικό δερματακι!

Κρέμα για τα ούλα δεν είναι για πιο μετά; η κρέμα για τους κολικούς τι φάση; εμένα που δε μ αρέσουν τα λαδάκια καθόλου πρέπει να βάζουμε; 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κρέμα για τα ούλα δεν είναι για πιο μετά; η κρέμα για τους κολικούς τι φάση; εμένα που δε μ αρέσουν τα λαδάκια καθόλου πρέπει να βάζουμε; 

Είναι για πιο μετά, για οταν ξεκινήσουν να πρήζονται τα ούλα!δεν υπαρχει προβλημα,θα βάζεις την κρεμουλα που είναι για το κορμακι!και εγώ δεν είμαι φαν στα λαδακια αλλά εχω πάρει ένα!

Η κρέμα για τους κολικους είναι για την κοιλιτσα, βοηθάει οταν πονανε!θα κανουμε  που θα κανουμε μασαζ για τους κολικους ας κανουμε με ειδικη κρεμα!μπες στην σελίδα της frezyderm να την δεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...