Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

      Για ετ μ τα ξεκινάμε 1η μέρα εμένα μόνο στην διέγερση με ξεκίνησε 2η 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

@rapounzel_rapounzel μου αυτό τον μήνα ήταν σταθερός ο αιματοκριτης κ αρχές θα ξανακάνω έλεγχο. Αν κανονισετε για καφε με την @Χαρά Τριανταφυλλακι. να με υπολογίζεται κ εμένα :) 

@linaa @elenistam ο Σίδηρος που παίρνω λέγεται FeroSac σε φακελάκι είναι. Μαζι με το μεσημεριανό δυο μαζι... από θέμα δυσκοιλιότητα πάντως κάνει δουλειά!!! 

@modena μου θα γυρίσεις σπίτι σου κ θα ανανεώθεις κ εσυ η ίδια με τις αλλαγές ;) δες το θετικά!! Το μικρούλη σου κοιτά να είναι καλά κ ας μην γυρίζει. Ας το να το  απολαύσει!!! 

@Melissoula27 με 34 αιματοκρίτη (στις τελευταίες εξετάσεις) είσαι πολύ καλά!!! Από 7 μηνών κ πάνω ο οργανισμός αρχίζει κ φουλάρει από μόνος του ώστε να είναι έτοιμος για τον τοκετό! 

Αχ @Elfs ξανασκέψου το χρωμα του δωματίου... το έκανα στον γιο μου κ το μετάνιωσα!! 

@Heidelberg δες μήπως σε βολέψουν αθλητικά σουτιέν... μπανελα καλά θα είναι να την αποφύγεις όπως κ μετά σε περίπτωση που Θηλαζεις, δεν είναι ότι καλύτερο!!! 

@anastella καλωσήρθες κ με το καλό εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή τελειομηνο κοριτσάκι :) 

@vaclia η δίκη μου αιματολόγος με έβαλε να κάνω εξετάσεις επιπλέον.. όπως για b12... όταν η βιταμίνη αυτή είναι χαμηλή δεν βοηθάει τον οργανισμό να απορροφήσει σωστα το σίδηρο κ έτσι πέφτει ο αιματοκριτης πιο γρήγορα... τσέκαρε β12. Δεν είναι μονόδρομος η μετάγγιση!!!! Κ έναν ο γυναικολόγος αυτό μου έδωσε σαν επιλογή αλλά για εμένα είναι η τελευταία!!! Πρώτα θα το προσπαθήσω αλλιώς κ αν δεν δω αποτέλεσμα τότε θα κάνω μετάγγιση. 

Σήμερα είχα γυναικολόγο... τα μωρά μου είναι πολύ καλά!!! Πραγματικά θρεφταρια!!! Το αγόρι που είναι κοντά στον τράχηλο είναι στρατιώτης!!! Πάντα με το κεφάλι κάτω!! Το κορίτσι κάνει τις τούμπες της σαν κλασική γοργόνα... μέχρι 5 του μήνα πρέπει να κάνω την καμπύλη κ επαναληπτικές εξετάσεις να δω που βρισκόμαστε.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel μου αυτό τον μήνα ήταν σταθερός ο αιματοκριτης κ αρχές θα ξανακάνω έλεγχο. Αν κανονισετε για καφε με την @Χαρά Τριανταφυλλακι. να με υπολογίζεται κ εμένα :) 

@linaa @elenistam ο Σίδηρος που παίρνω λέγεται FeroSac σε φακελάκι είναι. Μαζι με το μεσημεριανό δυο μαζι... από θέμα δυσκοιλιότητα πάντως κάνει δουλειά!!! 

@modena μου θα γυρίσεις σπίτι σου κ θα ανανεώθεις κ εσυ η ίδια με τις αλλαγές ;) δες το θετικά!! Το μικρούλη σου κοιτά να είναι καλά κ ας μην γυρίζει. Ας το να το  απολαύσει!!! 

@Melissoula27 με 34 αιματοκρίτη (στις τελευταίες εξετάσεις) είσαι πολύ καλά!!! Από 7 μηνών κ πάνω ο οργανισμός αρχίζει κ φουλάρει από μόνος του ώστε να είναι έτοιμος για τον τοκετό! 

Αχ @Elfs ξανασκέψου το χρωμα του δωματίου... το έκανα στον γιο μου κ το μετάνιωσα!! 

@Heidelberg δες μήπως σε βολέψουν αθλητικά σουτιέν... μπανελα καλά θα είναι να την αποφύγεις όπως κ μετά σε περίπτωση που Θηλαζεις, δεν είναι ότι καλύτερο!!! 

@anastella καλωσήρθες κ με το καλό εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή τελειομηνο κοριτσάκι :) 

@vaclia η δίκη μου αιματολόγος με έβαλε να κάνω εξετάσεις επιπλέον.. όπως για b12... όταν η βιταμίνη αυτή είναι χαμηλή δεν βοηθάει τον οργανισμό να απορροφήσει σωστα το σίδηρο κ έτσι πέφτει ο αιματοκριτης πιο γρήγορα... τσέκαρε β12. Δεν είναι μονόδρομος η μετάγγιση!!!! Κ έναν ο γυναικολόγος αυτό μου έδωσε σαν επιλογή αλλά για εμένα είναι η τελευταία!!! Πρώτα θα το προσπαθήσω αλλιώς κ αν δεν δω αποτέλεσμα τότε θα κάνω μετάγγιση. 

Σήμερα είχα γυναικολόγο... τα μωρά μου είναι πολύ καλά!!! Πραγματικά θρεφταρια!!! Το αγόρι που είναι κοντά στον τράχηλο είναι στρατιώτης!!! Πάντα με το κεφάλι κάτω!! Το κορίτσι κάνει τις τούμπες της σαν κλασική γοργόνα... μέχρι 5 του μήνα πρέπει να κάνω την καμπύλη κ επαναληπτικές εξετάσεις να δω που βρισκόμαστε.. 

Τουλάχιστον είναι σταθερός!κορίτσια μου όποτε θέλετε, αρκεί να μου έρθετε γιατί εγώ δεν μπορώ να μετακινηθω!!!

Χαχαχαχα!!!!από την κοιλιά φαίνονται τα ατιμα!!!μπράβο τα μαναρια μου, έτσι θρεφταρια να είναι!!!

Αχ!!!και εγώ γοργόνα μου την λέω!!!οταν χτυπάει δυνατά και μου λέει ο άντρας μου γιατί κάνει έτσι;;;του λέω είναι η ουρά της!!!Χαχαχαχα 

  • Χαχα 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Τουλάχιστον είναι σταθερός!κορίτσια μου όποτε θέλετε, αρκεί να μου έρθετε γιατί εγώ δεν μπορώ να μετακινηθω!!!

Χαχαχαχα!!!!από την κοιλιά φαίνονται τα ατιμα!!!μπράβο τα μαναρια μου, έτσι θρεφταρια να είναι!!!

Αχ!!!και εγώ γοργόνα μου την λέω!!!οταν χτυπάει δυνατά και μου λέει ο άντρας μου γιατί κάνει έτσι;;;του λέω είναι η ουρά της!!!Χαχαχαχα 

Είναι ευκολη η πρόσβαση προς το σπίτι σου με μμμ;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Τουλάχιστον είναι σταθερός!κορίτσια μου όποτε θέλετε, αρκεί να μου έρθετε γιατί εγώ δεν μπορώ να μετακινηθω!!!

Χαχαχαχα!!!!από την κοιλιά φαίνονται τα ατιμα!!!μπράβο τα μαναρια μου, έτσι θρεφταρια να είναι!!!

Αχ!!!και εγώ γοργόνα μου την λέω!!!οταν χτυπάει δυνατά και μου λέει ο άντρας μου γιατί κάνει έτσι;;;του λέω είναι η ουρά της!!!Χαχαχαχα 

Χαχαχα εγώ την λέω σκουλικακι.... Έτσι την νιώθω... Και με το που κουνηθεί της κάνω τι είναι μωράκι? Τι είναι αγάπη μου? Και τρελαίνεται... Προχθές είχα βάλει τραγούδια για τα πανηγύρια και τρελάθηκε... εμ πως μάνα και κόρη για τα πανηγύρια είναι..... @Sam13....Εννοείται αλλά πρέπει να πάμε εμεις στο κορίτσι να κάνουμε κατάληψη με 3 κιλά παγωτό....

4 ώρες πρίν, anastella είπε:

Ζ@rapounzel_rapounzel Αθήνα μένω, εσύ; Ναι είχα καλή εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. Εσύ πως είσαι γενικά; Εγώ εχω αρκετές καούρες.. πφφ είναι λίγο δράμα. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Τους πόνους αυτούς τους είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου απλά τώρα ξεκίνησαν πιο νωρίς κ λίγο πιο έντονοι. Είναι καθαρά μυϊκοί πόνοι, από το άνοιγμα της λεκάνης από ότι μου έχει πει. :/ Υπομονή με τις ζαλάδες, να ξεκουραζεσαι όταν νιώθεις έτσι. 

@iwanna24 καλά ειμαι κοριτσάκι, και εσυ στις μανουλες Ιουλίου ήσουν ε; Καλά θυμάμαι; 

Να σας ρωτήσω μανουλες, πόσες θα γεννήσετε στο Ρέα; :)

 

Οπότε δεν αγχωνομαστε είναι όλα καλά. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο γίνεται μιας που δουλεύω ακόμα και τον κωλαρακο δεν τον βάζω κάτω... είμαι της ξαπλας αλλά μόλις πάρω δυνάμεις του δίνω και καταλαβαίνει.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Χαχαχα εγώ την λέω σκουλικακι.... Έτσι την νιώθω... Και με το που κουνηθεί της κάνω τι είναι μωράκι? Τι είναι αγάπη μου? Και τρελαίνεται... Προχθές είχα βάλει τραγούδια για τα πανηγύρια και τρελάθηκε... εμ πως μάνα και κόρη για τα πανηγύρια είναι..... @Sam13....Εννοείται αλλά πρέπει να πάμε εμεις στο κορίτσι να κάνουμε κατάληψη με 3 κιλά παγωτό....

Οπότε δεν αγχωνομαστε είναι όλα καλά. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο γίνεται μιας που δουλεύω ακόμα και τον κωλαρακο δεν τον βάζω κάτω... είμαι της ξαπλας αλλά μόλις πάρω δυνάμεις του δίνω και καταλαβαίνει.

Ε, ναι!!!3 κιλά τουλάχιστον για τις 3 κοιλιτσες!!!εγώ θα παραγγειλω τους καφέδες!!!

πρίν από 20 λεπτά , Sam13 είπε:

Είναι ευκολη η πρόσβαση προς το σπίτι σου με μμμ;;;

Σχετικά!απο εσας θέλει μετρό και λεωφορείο μετά!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rapounzel_rapounzel ξερω ότι από δω χρειάζεται να αλλάξω διαφορά μμμ... οκ όταν είναι να βρεθούμε μου λες πως θα έρθω :) 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. εσυ το παγωτό η κυρία του καφέδες.. εγώ τι θα φέρω;; να φτιάξω μια λαχταριστή πορτοκαλόπιτα που ταιριάζει κ με το παγωτακι;;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel ξερω ότι από δω χρειάζεται να αλλάξω διαφορά μμμ... οκ όταν είναι να βρεθούμε μου λες πως θα έρθω :) 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. εσυ το παγωτό η κυρία του καφέδες.. εγώ τι θα φέρω;; να φτιάξω μια λαχταριστή πορτοκαλόπιτα που ταιριάζει κ με το παγωτακι;;; 

Ναι!!!πάρτε το απόφαση εσείς και θα σας πω!!!

Ααα!!!εξαιρετική πρόταση θα έλεγα @Sam13!!!ευτυχώς που εχω παγωτό κορίτσια γιατί θα τρεχαμε βραδιατικα!!!Χαχαχα

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sam13 Δοκίμασα και τα αθλητικά και τύπου μπουστάκι, τζίφος....:-( Έχουν μεγαλώσει πολύ οι θηλές (τρομάρα μου) και είναι και σχεδόν συνέχεια διογκωμένες και διαγράφουν.

Και σήμερα δοκίμασα μια συμβουλή που μου έδωσε χθες η @modena για τις τιράντες, πάλι δεν άλλαξε τίποτα...Πρέπει να ψάξω αυτά τα padded και χωρίς μπανέλες τελικά.

Απ'την αρχή της εγκυμοσύνης έως τώρα, για το στήθος παραπονιέμαι, για τίποτα άλλο...Είναι ώρες-ώρες που μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα απ'την ενόχληση και το "κάψιμο", ειδικά αν αναγκαστώ να μείνω καθιστή για αρκετή ώρα και μετά το φαγητό. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anastella είπε:

@rapounzel_rapounzelΤελικά όπου κ να πας πάντα κάτι θα υπάρχει, οπότε σημασία έχει ο γιατρός πρώτα από όλα. Φυσικά κ δεν είναι εύκολο να είσαι ξάπλα τόσο καιρό, αλλά ο καιρός θα περάσει κ θα κρατήσεις το θαυματακι σου αγκαλιά. :) Ε κ εμείς εδώ θα σου κάνουμε παρέα. Όλα καλά. 

Iwanna γενικά είμαι καλά, αν κ καμιά σχέση η πρώτη εγκυμοσύνη με τώρα. Είμαι πολύ πιο χαλαρή, δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα. Βέβαια έχω κ πολλά πράγματα από την κόρη μου. Θέλω να κοιτάξω για κρεβατάκι βασικά κ θα της πάρω κ κάποια ρούχαλακια γιατί η πρώτη μου κόρη γεννήθηκε Δεκέμβρη οπότε τα ρούχα είναι πιο χοντρά. 

Ασχετο, τα μωράκια σας έχουν γυρισει με το κεφάλι προς τα κάτω; Έχω 20 μέρες που έκανα την β επιπέδου κ δεν είχε γυρίσει τότε ακόμα. Τώρα περιμένω στις 3 μαϊου ραντεβού να δω. Η αλήθεια δεν θυμάμαι την άλλη φορά ποτέ γύρισε η μπέμπα

 

 

Ε αν εχεις καποια...εγω τα πηρα σχεδον ολα...τωρα περιμενω κουνια και καροτσι.

Η μικρη γυρισε 29η-30η βδομαδα.

Πηρε θεση μαχης :mad:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Heidelberg είπε:

@Sam13 Δοκίμασα και τα αθλητικά και τύπου μπουστάκι, τζίφος....:-( Έχουν μεγαλώσει πολύ οι θηλές (τρομάρα μου) και είναι και σχεδόν συνέχεια διογκωμένες και διαγράφουν.

Και σήμερα δοκίμασα μια συμβουλή που μου έδωσε χθες η @modena για τις τιράντες, πάλι δεν άλλαξε τίποτα...Πρέπει να ψάξω αυτά τα padded και χωρίς μπανέλες τελικά.

Απ'την αρχή της εγκυμοσύνης έως τώρα, για το στήθος παραπονιέμαι, για τίποτα άλλο...Είναι ώρες-ώρες που μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα απ'την ενόχληση και το "κάψιμο", ειδικά αν αναγκαστώ να μείνω καθιστή για αρκετή ώρα και μετά το φαγητό. 

Κρίμα! Από το h&m πάντως του θηλασμού κανένα δεν έχει μπανελες. Μήπως όντως θέλεις πιο μεγάλο νούμερο?

@vaclia ευχομαι το καλύτερο!! Ευτυχώς είναι τσακ μπαμ διαδικασία κ θα πάτε σπιτάκι σας μετά..

@samiam τι κάνεις κορίτσι μου? Κανένα νέο??

Κορίτσια ήρθαν σήμερα τα αυτοκόλλητα τοίχου που πήραμε για το παιδικό δωμάτιο κ η κουρτίνα κ είμαι ολοχαρη!! Σαν παιδάκι έκανα όταν τα είδα! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!!

Καλεεεε διαβάζω για παγωτά κ πορτοκαλόπιτες πρωί πρωί, κ τρέχει το σαλακι.. μιαμ μιαμ!!!

@Heidelberg έχω το ίδιο θέμα αλλά μόνιμα. Δηλαδή το στήθος μου πάντα διαγραφονται οι θηλές στα σουτιέν μου...από πάντα αυτο. Κ πολύ μεγάλο στήθος πριν τις εγκυμοσύνες, οπότε φαντάζεσαι τώρα τι γίνεται. :oops:Να σου πω τι έχω κάνει, έχω πάρει επιθέματα θηλασμού. Ξέρεις αυτά τα στρογγυλά βαμβάκια τα μεγαλα., Κ φοράω κ δε φαίνεται τίποτα.  Οπότε δοκίμασε ξανά ένα σουτιέν με μαλακό ύφασμα χωρίς μπανελες, μαζί με επιθέματα κ δες αν φαίνεται πάλι. 

Την καλημέρα μου κορίτσια τρέχω να πιω λίγο καφέ πριν ξυπνήσει το ζιζάνιο μου. 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastella είπε:

Καλημέρα μανουλες!!

Καλεεεε διαβάζω για παγωτά κ πορτοκαλόπιτες πρωί πρωί, κ τρέχει το σαλακι.. μιαμ μιαμ!!!

@Heidelberg έχω το ίδιο θέμα αλλά μόνιμα. Δηλαδή το στήθος μου πάντα διαγραφονται οι θηλές στα σουτιέν μου...από πάντα αυτο. Κ πολύ μεγάλο στήθος πριν τις εγκυμοσύνες, οπότε φαντάζεσαι τώρα τι γίνεται. :oops:Να σου πω τι έχω κάνει, έχω πάρει επιθέματα θηλασμού. Ξέρεις αυτά τα στρογγυλά βαμβάκια τα μεγαλα., Κ φοράω κ δε φαίνεται τίποτα.  Οπότε δοκίμασε ξανά ένα σουτιέν με μαλακό ύφασμα χωρίς μπανελες, μαζί με επιθέματα κ δες αν φαίνεται πάλι. 

Την καλημέρα μου κορίτσια τρέχω να πιω λίγο καφέ πριν ξυπνήσει το ζιζάνιο μου. 

 

 

 

Καλημερα!! Το σκέφτομουν σαν πατέντα! Θέλω να πάρω μπουστακια για το καλοκαίρι που δεν θέλω να φαίνονται οι τιράντες από τα ρούχα κ με προβληματιζε που είναι λεπτά για τις θηλές.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel ξερω ότι από δω χρειάζεται να αλλάξω διαφορά μμμ... οκ όταν είναι να βρεθούμε μου λες πως θα έρθω :) 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. εσυ το παγωτό η κυρία του καφέδες.. εγώ τι θα φέρω;; να φτιάξω μια λαχταριστή πορτοκαλόπιτα που ταιριάζει κ με το παγωτακι;;; 

Στείλε μου προσωπικό μνμ που μένεις μήπως είμαστε σχετικά κοντά και βρεθούμε να πάμε παρέα.... Φαντάζεσαι εκεί που θα περιμένουμε το λεωφορείο να μας πιάσει καμιά λιγουρα και να τα φάμε στο δρόμο... χαχαχαχα.....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...