Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Στείλε μου προσωπικό μνμ που μένεις μήπως είμαστε σχετικά κοντά και βρεθούμε να πάμε παρέα.... Φαντάζεσαι εκεί που θα περιμένουμε το λεωφορείο να μας πιάσει καμιά λιγουρα και να τα φάμε στο δρόμο... χαχαχαχα.....

Χαχαχαχα!!!ολο ιδέες είσαι @Χαρά Τριανταφυλλακι.!!!Φάε μια σοκοφρετα μέχρι να έρθετε!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel μου αυτό τον μήνα ήταν σταθερός ο αιματοκριτης κ αρχές θα ξανακάνω έλεγχο. Αν κανονισετε για καφε με την @Χαρά Τριανταφυλλακι. να με υπολογίζεται κ εμένα :) 

@linaa @elenistam ο Σίδηρος που παίρνω λέγεται FeroSac σε φακελάκι είναι. Μαζι με το μεσημεριανό δυο μαζι... από θέμα δυσκοιλιότητα πάντως κάνει δουλειά!!! 

@modena μου θα γυρίσεις σπίτι σου κ θα ανανεώθεις κ εσυ η ίδια με τις αλλαγές ;) δες το θετικά!! Το μικρούλη σου κοιτά να είναι καλά κ ας μην γυρίζει. Ας το να το  απολαύσει!!! 

@Melissoula27 με 34 αιματοκρίτη (στις τελευταίες εξετάσεις) είσαι πολύ καλά!!! Από 7 μηνών κ πάνω ο οργανισμός αρχίζει κ φουλάρει από μόνος του ώστε να είναι έτοιμος για τον τοκετό! 

Αχ @Elfs ξανασκέψου το χρωμα του δωματίου... το έκανα στον γιο μου κ το μετάνιωσα!! 

@Heidelberg δες μήπως σε βολέψουν αθλητικά σουτιέν... μπανελα καλά θα είναι να την αποφύγεις όπως κ μετά σε περίπτωση που Θηλαζεις, δεν είναι ότι καλύτερο!!! 

@anastella καλωσήρθες κ με το καλό εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή τελειομηνο κοριτσάκι :) 

@vaclia η δίκη μου αιματολόγος με έβαλε να κάνω εξετάσεις επιπλέον.. όπως για b12... όταν η βιταμίνη αυτή είναι χαμηλή δεν βοηθάει τον οργανισμό να απορροφήσει σωστα το σίδηρο κ έτσι πέφτει ο αιματοκριτης πιο γρήγορα... τσέκαρε β12. Δεν είναι μονόδρομος η μετάγγιση!!!! Κ έναν ο γυναικολόγος αυτό μου έδωσε σαν επιλογή αλλά για εμένα είναι η τελευταία!!! Πρώτα θα το προσπαθήσω αλλιώς κ αν δεν δω αποτέλεσμα τότε θα κάνω μετάγγιση. 

Σήμερα είχα γυναικολόγο... τα μωρά μου είναι πολύ καλά!!! Πραγματικά θρεφταρια!!! Το αγόρι που είναι κοντά στον τράχηλο είναι στρατιώτης!!! Πάντα με το κεφάλι κάτω!! Το κορίτσι κάνει τις τούμπες της σαν κλασική γοργόνα... μέχρι 5 του μήνα πρέπει να κάνω την καμπύλη κ επαναληπτικές εξετάσεις να δω που βρισκόμαστε.. 

Koυκλιτσα μου εχω στιγμα γιαυτο και ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης!!!! απο σιδηρο δεν εχω προβλημα και απο φεριττινη ειναι στα ανωτερα επιπεδα!!! Την μεταγγιση γτ την φοβασαι? θεωρω οτι ειναι η καλυτερη λυση γιατι και θα ανεβει ο αιματοκριτης αλλα παιρνεις και ολα τα απαραιτητα οποτε δεν θα χρειαστει να παιρνεις τπτ αλλο μεχρι και το θηλασμο. Εμενα μου εκοψε τα παντα εκτος απο φυλλικο οξυ οπου επαιρνα ετσι κ αλλιως!!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημέρα μανουλες!!

Καλεεεε διαβάζω για παγωτά κ πορτοκαλόπιτες πρωί πρωί, κ τρέχει το σαλακι.. μιαμ μιαμ!!!

@Heidelberg έχω το ίδιο θέμα αλλά μόνιμα. Δηλαδή το στήθος μου πάντα διαγραφονται οι θηλές στα σουτιέν μου...από πάντα αυτο. Κ πολύ μεγάλο στήθος πριν τις εγκυμοσύνες, οπότε φαντάζεσαι τώρα τι γίνεται. :oops:Να σου πω τι έχω κάνει, έχω πάρει επιθέματα θηλασμού. Ξέρεις αυτά τα στρογγυλά βαμβάκια τα μεγαλα., Κ φοράω κ δε φαίνεται τίποτα.  Οπότε δοκίμασε ξανά ένα σουτιέν με μαλακό ύφασμα χωρίς μπανελες, μαζί με επιθέματα κ δες αν φαίνεται πάλι. 

Την καλημέρα μου κορίτσια τρέχω να πιω λίγο καφέ πριν ξυπνήσει το ζιζάνιο μου. 

 

 

 

Λες;;;; Θα το δοκιμάσω, δεν το'χα σκεφτεί καθόλου! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε πάρει ποτε αυτά τα εσώρουχα τύπου μπουστακι χωρίς τιράντες? Σκέφτομαι να πάρω για το καλοκαίρι γιατί δεν θέλω να φαίνονται οι τιράντες αλλά δεν ξέρω πως θα φαίνεται μέσα από τα ρούχα μου. Στραπλες με μπανελες ούτε να το διανοηθω δεν θέλω..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Κορίτσια έχετε πάρει ποτε αυτά τα εσώρουχα τύπου μπουστακι χωρίς τιράντες? Σκέφτομαι να πάρω για το καλοκαίρι γιατί δεν θέλω να φαίνονται οι τιράντες αλλά δεν ξέρω πως θα φαίνεται μέσα από τα ρούχα μου. Στραπλες με μπανελες ούτε να το διανοηθω δεν θέλω..

εννοεις που ειναι σαν μαγιο μια λουριδα μονο ε? εγω τα χρησιμοποιω συνεχεια αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη δεν μπορω καθολου με σφιγγουν παρα πολυ νιωθω οτι θα σκασω ενω πριν τα ειχα βολευτει γιατι πανε με ολα τα φανελακια κ τιραντακια. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

εννοεις που ειναι σαν μαγιο μια λουριδα μονο ε? εγω τα χρησιμοποιω συνεχεια αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη δεν μπορω καθολου με σφιγγουν παρα πολυ νιωθω οτι θα σκασω ενω πριν τα ειχα βολευτει γιατι πανε με ολα τα φανελακια κ τιραντακια. 

Καλημερα! Ναι αυτά εννοώ.. ούτε σε ένα νούμερο μεγαλύτερο δηλαδή σε βολεψαν τώρα?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , modena είπε:

Καλημερα! Ναι αυτά εννοώ.. ούτε σε ένα νούμερο μεγαλύτερο δηλαδή σε βολεψαν τώρα?

Καλημέρα κι από εμένα! Κι εγώ έχω τέτοια αλλά νομίζω ότι τώρα λόγω μεγέθους δεν θα με βολέψουν καθόλου. Αυτά που έχω εγώ μάλιστα δεν βγαίνουν σε όλα τα μεγέθη του σουτιέν αλλά σε s, m, large κλπ, οπότε δεν νομίζω να πετύχω και σωστό νούμερο από θέμα στήριξης και να μην με πιέζει.

Αυτά που έχω δεν τα δοκιμάζω καν τώρα....Αν καταφέρω και τα βάλω (που δεν...), θα χρειαστεί ψαλίδι για να τα βγάλω μετά....:?:?:?

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2018 at 12:31 ΠΜ, Heidelberg είπε:

Την επόμενη φορά για δοκίμασε να φας λίγη σοκολάτα πριν τον υπέρηχο, μπορεί να σου κάνει τις τούμπες του μετά να τον καμαρώσεις!

Βρε κοιλίτσες, είμαι η μόνη που υποφέρω τόσο απ'το στήθος μου; Εκτός του ότι απ'το 75Β έχω πάει στο 85Β :oops::oops: (και βάζω και επέκταση στα καινούργια σουτιέν για να είναι ακόμα πιο χαλαρά), στην διάρκεια της μέρας με πιάνει ένα είδος κάψιμου κάτω απ'το στήθος που ώρες-ώρες δεν αντέχω καθόλου το σουτιέν! Μετά το φαγητό κυρίως...φουσκώνω μάλλον, διογκώνεται και το έντερο και με χτυπάει εκεί.

Και κάτι σουτιέν που δοκίμασα χωρίς μπανέλα δεν μου άρεσαν. 

Μπορώ να περάσω τους επόμενους 3 1/2 μήνες χωρίς σουτιέ

On 26/4/2018 at 12:31 ΠΜ, Heidelberg είπε:

Την επόμενη φορά για δοκίμασε να φας λίγη σοκολάτα πριν τον υπέρηχο, μπορεί να σου κάνει τις τούμπες του μετά να τον καμαρώσεις!

Βρε κοιλίτσες, είμαι η μόνη που υποφέρω τόσο απ'το στήθος μου; Εκτός του ότι απ'το 75Β έχω πάει στο 85Β :oops::oops: (και βάζω και επέκταση στα καινούργια σουτιέν για να είναι ακόμα πιο χαλαρά), στην διάρκεια της μέρας με πιάνει ένα είδος κάψιμου κάτω απ'το στήθος που ώρες-ώρες δεν αντέχω καθόλου το σουτιέν! Μετά το φαγητό κυρίως...φουσκώνω μάλλον, διογκώνεται και το έντερο και με χτυπάει εκεί.

Και κάτι σουτιέν που δοκίμασα χωρίς μπανέλα δεν μου άρεσαν. 

Μπορώ να περάσω τους επόμενους 3 1/2 μήνες χωρίς σουτιέν;?;?

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Νιώθω έντονο κάψιμο στις θηλές. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, αν και έχουν περάσει 6 χρόνια. Βρήκα λύση με τα zero feel της sloggi, δεν βολεύουν βέβαια για τον θηλασμό αλλά για τώρα νομίζω είναι ότι πρέπει. Με το καλό το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

@Anactacia Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ! Δεν με πειράζει αν δεν είναι και θηλασμού, ας βολευτώ προς το παρόν και μετά βλέποντας και κάνοντας. 

Πωπω, γκρινιάζω και δεν το θέλω, αλλά δεν το έχω ξαναζήσει αυτό το πράγμα με το στήθος...Αφού κι ο καημένος ο άντρας μου ρωτάει πρώτα αν κλωτσάει ο μικρός και αμέσως μετά αν με πονάει το στήθος :?

Με το καλό τα μωράκια μας!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημερα! Ναι αυτά εννοώ.. ούτε σε ένα νούμερο μεγαλύτερο δηλαδή σε βολεψαν τώρα?

μμμ να σου πω ουτε σε μεγαλητερο νουμερο γιατι αυτα εχουν ενα σαν λαστιχακι πανω κ κατω απτο στηθος κ τωρα με την εγκυμοσυνη μου φερνει δυσφορια οταν μενει πανω πολυ ωρα δεν θελω να νιωθω καθολου πιεση δηλαδη στον θωρακα κ αυτα τα σουτιεν σαν βαση εχουν αυτο πιεση για να σταθουν ορθια χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εμένα οι εξετάσεις  βγήκαν μια χαρά ο αιματοκρίτης ανέβηκε 2 μονάδες πήγε 34.6 κ έδειξε ότι έχω λίγη υπογλυκαιμία γι αυτό είχα ζαλάδες. Χωρίς τιράντες μουστάκια δε στέκονται ούτε καν κ θέλουμε καλή στήριξη. Εγώ περνάω ζόρι ο πεθερός μου έιναι έτοιμος ο άντρας μου θέλει στήριξη είναι σκασμένος αφήστε τα τώρα έπρεπε να τύχουν. 

  • Λυπημένη/-ος 3

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμένα οι εξετάσεις  βγήκαν μια χαρά ο αιματοκρίτης ανέβηκε 2 μονάδες πήγε 34.6 κ έδειξε ότι έχω λίγη υπογλυκαιμία γι αυτό είχα ζαλάδες. Χωρίς τιράντες μουστάκια δε στέκονται ούτε καν κ θέλουμε καλή στήριξη. Εγώ περνάω ζόρι ο πεθερός μου έιναι έτοιμος ο άντρας μου θέλει στήριξη είναι σκασμένος αφήστε τα τώρα έπρεπε να τύχουν. 

Πωπω, βρε Γωγούλι, κρίμα σε αυτήν την περίοδο της ζωής σας! Ελπίζω να ανατραπεί η κατάσταση, αλλά όπως και να'χει, εσύ προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μην ταράζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμένα οι εξετάσεις  βγήκαν μια χαρά ο αιματοκρίτης ανέβηκε 2 μονάδες πήγε 34.6 κ έδειξε ότι έχω λίγη υπογλυκαιμία γι αυτό είχα ζαλάδες. Χωρίς τιράντες μουστάκια δε στέκονται ούτε καν κ θέλουμε καλή στήριξη. Εγώ περνάω ζόρι ο πεθερός μου έιναι έτοιμος ο άντρας μου θέλει στήριξη είναι σκασμένος αφήστε τα τώρα έπρεπε να τύχουν. 

Γωγώ σε καταλαβαίνω είμαι στην ίδια θέση ο πεθερός μου είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση ήδη έχει κρατήσει πολύ. Υπομονή.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Γωγώ σε καταλαβαίνω είμαι στην ίδια θέση ο πεθερός μου είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση ήδη έχει κρατήσει πολύ. Υπομονή.

Κι εσύ τα ίδια περνάς αντέ να δούμε πως θα το ξεπεράσουμε κι αυτό 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...