Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οχι ρωτάω να δω πως ήσασταν εσείς από παλμούς.? Ξερετε εάν οι παλμοί είναι στάνταρ η αλλάζουν ανάλογα με την εβδομάδα? Και επίσης είχα φάει γλυκό οπότε πρέπει να είναι λίγο πιο χαμηλοί οι παλμοί χωρίς το γλυκό.

Καλημερα!! Χαλασε πάλι ο καιρός! :-(Πανω που ήλπιζα ότι έμπαινε η άνοιξη σιγά σιγά..

Διάβασα στην ιστοσελίδα ενός γιατρού ότι στην ένατη εβδομάδα οι παλμοί είναι 180 και από αυτή την εβδομάδα και έπειτα αρχίζουν να πέφτουν μέχρι την γέννα που πρέπει να είναι 140.

Τώρα για σοκολάτα δεν ξέρω αλλά πόσο τρελά να τους επηρεάζει? Δεν νομίζω.

Τι κάνετε εσείς? Εγώ ρεπό σήμερα!! Έχω κανονίσει να πάω σε μια φίλη μου να της ανακοινώσω την εγκυμοσύνη τώρα που πλέον είναι όλα καλά. Α! Βγήκε κ το papp-a και είναι πολύ καλό μου είπε ο γιατρός. Πρέπει να πάω από βδομάδα να το πάρω.

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!! 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Στην αυχενική το δικό μου ειχε 167 παλμούς και το έμβρυο έκανε κολοτουμπες. Ο έμβρυο λόγος είπε ότι ειναι μια χαρά. Χθες που πήγα στον γυναικολόγο μου να με δει είχε πάλι γύρω στους 163 αλλά ήταν πιο ήσυχο. 

Από όσα γνωρίζω ένα έμβρυο στις 8 εβδομάδες μπορεί να φτάσει και τους 180 παλμούς. Όσο περνάν οι εβδομάδες οι παλμοί πέφτουν. Στην εβδομάδα που είμαστε εμείς 160+ είναι μια χαρά. 

 

  • Ευχαριστώ 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια μου σήμερα γιορτάζω... Και είμαι ευτυχισμένη.. Ας έχουμε όλες μας γερά μωράκια...:-D♡♡♡♡♡

Ηηηη!!!! Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκι μου!!!!! Να σε χαίρονται όλοι όσοι σε αγαπούν κ αγαπάς και προπάντων το μικρουλακι σας!!!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , modena είπε:

Ηηηη!!!! Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκι μου!!!!! Να σε χαίρονται όλοι όσοι σε αγαπούν κ αγαπάς και προπάντων το μικρουλακι σας!!!! ❤️

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου. Να είσαι καλά εσύ και εννοείται το μωρούλι σου... Να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη..♡♡

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια μου σήμερα γιορτάζω... Και είμαι ευτυχισμένη.. Ας έχουμε όλες μας γερά μωράκια...:-D♡♡♡♡♡

Χρόνια πολλά!!!!!η πιο ευτυχισμένη σου γιορτή φέτος!!!φέτος στην κοιλιτσα και του χρόνου θα γιορτασετε αγκαλιτσα με το μωρακι σου!!! 

Κορίτσια μου να σας ρωτησω, για νύχια και μαλλιά τι σας έχει πει ο γιατρός σας;;;και κρεμουλες για ραγαδες βαζετε;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Χρόνια πολλά!!!!!η πιο ευτυχισμένη σου γιορτή φέτος!!!φέτος στην κοιλιτσα και του χρόνου θα γιορτασετε αγκαλιτσα με το μωρακι σου!!! 

Κορίτσια μου να σας ρωτησω, για νύχια και μαλλιά τι σας έχει πει ο γιατρός σας;;;και κρεμουλες για ραγαδες βαζετε;;;

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Ναι είναι. Και από εδώ και πέρα έρχονται μοναδικές μέρες. Για όλες μας.. 

Εμένα μου είχε πει να περάσει το πρώτο τρίμηνο και βλέπουμε. 

Και μου είπε όχι. Μπορεί και μέχρι το τέλος να μην μαφησει. Εντάξει δεν υπάρχει περίπτωση. Με το που φτάσω στον τέταρτο θα φορέσω μάσκα θα διαλέξουμε φυτικές βαφές και θα πάω να φτιάξω μαλλί. Έτσι κιαλλιως δεν θα ακουμπήσω ρίζα. Θα βάλω και μια μάσκα. Θα τους πω στο κομμωτήριο να ανοίξουν και πόρτες, παράθυρα. Τίποτα δεν θα πάθω. Όλες αυτές οι παρουσιάστριες και όχι μόνο γιατί δεν έχουν πάθει τίποτα?

Για κρεμα για ραγάδες δεν τον ρώτησα. Αλλα πρέπει να ξεκινήσουμε να βάζουμε. Πήρα αμυγδαλελαιο για να ξεκινήσω να βάλω. Μιας που πριν 5 μερες εσκασε και μύτη η κοιλίτσα......


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Ναι είναι. Και από εδώ και πέρα έρχονται μοναδικές μέρες. Για όλες μας.. 

Εμένα μου είχε πει να περάσει το πρώτο τρίμηνο και βλέπουμε. 

Και μου είπε όχι. Μπορεί και μέχρι το τέλος να μην μαφησει. Εντάξει δεν υπάρχει περίπτωση. Με το που φτάσω στον τέταρτο θα φορέσω μάσκα θα διαλέξουμε φυτικές βαφές και θα πάω να φτιάξω μαλλί. Έτσι κιαλλιως δεν θα ακουμπήσω ρίζα. Θα βάλω και μια μάσκα. Θα τους πω στο κομμωτήριο να ανοίξουν και πόρτες, παράθυρα. Τίποτα δεν θα πάθω. Όλες αυτές οι παρουσιάστριες και όχι μόνο γιατί δεν έχουν πάθει τίποτα?

Για κρεμα για ραγάδες δεν τον ρώτησα. Αλλα πρέπει να ξεκινήσουμε να βάζουμε. Πήρα αμυγδαλελαιο για να ξεκινήσω να βάλω. Μιας που πριν 5 μερες εσκασε και μύτη η κοιλίτσα......

Εμένα ο γιατρός μου είπε νύχια να φτιάχνω, δεν εχω πρόβλημα και μαλλιά μετά την 16 βδομάδα!αλλά μάλλον φυτική θα κάνω και εγω τελικά!έλα ντε, όλες αυτές πως βάφονται από την αρχή;;;;εγω εχω πάρει κρέμες της frezyderm για ραγαδες αλλά γράφουν μετά τον τρίτο οπότε λεω να ξεκινησω από την άλλη βδομάδα, θα ρωτησω και τον γιατρό!γιατί εγω είμαι πολύ αδύνατη και η κοιλιά μου φαίνεται από πολύ νωρίς μιας και δεν είχα ποτέ κοιλιά και πηγαινα γυμναστήριο!τώρα εχω μια κοιλιτσα που και να ήθελα να το κρυψω κάνει μπαμ από μακριά οτι είμαι έγκυος!αν συνεχίσει έτσι θα γίνει τεράστια!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε νύχια να φτιάχνω, δεν εχω πρόβλημα και μαλλιά μετά την 16 βδομάδα!αλλά μάλλον φυτική θα κάνω και εγω τελικά!έλα ντε, όλες αυτές πως βάφονται από την αρχή;;;;εγω εχω πάρει κρέμες της frezyderm για ραγαδες αλλά γράφουν μετά τον τρίτο οπότε λεω να ξεκινησω από την άλλη βδομάδα, θα ρωτησω και τον γιατρό!γιατί εγω είμαι πολύ αδύνατη και η κοιλιά μου φαίνεται από πολύ νωρίς μιας και δεν είχα ποτέ κοιλιά και πηγαινα γυμναστήριο!τώρα εχω μια κοιλιτσα που και να ήθελα να το κρυψω κάνει μπαμ από μακριά οτι είμαι έγκυος!αν συνεχίσει έτσι θα γίνει τεράστια!!!

Καλημερα κοριτσια!και εμενα μου ειχε πει μεχρι τον τριτο τιποτα . Μετα μαλλια φυτικη ή ανταυγιες και νυχια θα δουμε...εγω αποφασισει οτι αφου βγηκε π βγηκε η ριζα αρκετα να το γυρισω στο φυσικο μου να τελειωνω και μολις τελειωσω και απο θηλασμα βλεπω τι κανω! Για τις ραγαδες εγω ενα θα σας πω γιατι το εχω φιλοσοφισει αρκετα...αν ειναι να βγαλεις θα βγαλεις αν παλι δεν ειναι στο δερμα σου να βγαζεις δεν θα βγαλεις.απλα πρεπει να βαζουμε γιατι αργοτερα θα ξερενεται πολυ η κοιλια και θα εχουμε φαγουρα πολυ. Εγω bio oil ελεγα να παρω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Filisia87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!και εμενα μου ειχε πει μεχρι τον τριτο τιποτα . Μετα μαλλια φυτικη ή ανταυγιες και νυχια θα δουμε...εγω αποφασισει οτι αφου βγηκε π βγηκε η ριζα αρκετα να το γυρισω στο φυσικο μου να τελειωνω και μολις τελειωσω και απο θηλασμα βλεπω τι κανω! Για τις ραγαδες εγω ενα θα σας πω γιατι το εχω φιλοσοφισει αρκετα...αν ειναι να βγαλεις θα βγαλεις αν παλι δεν ειναι στο δερμα σου να βγαζεις δεν θα βγαλεις.απλα πρεπει να βαζουμε γιατι αργοτερα θα ξερενεται πολυ η κοιλια και θα εχουμε φαγουρα πολυ. Εγω bio oil ελεγα να παρω!

Έχει να κάνει με το δέρμα αλλά από την στιγμή που ανοίγει και μετά χαλαρώνει θέλει και αυτό την περιποίηση του για να μην κάνει ραγαδες!εγω που είμαι αδύνατη και πρώτη φορά παίρνω βάρος και ανοίγει το σώμα μου λογικό είναι να κάνω αν δεν βάλω κάτι!τώρα για τις ανταύγειες,άπο την στιγμή που θα μπει κανονική βαφή είτε ακουμπήσει ρίζα είτε όχι η απορρόφηση από την τρίχα θα γίνει!εγω έλεγα μετά την 16 βδομάδα που μιυ είπε ο γιατρός να πάω να βαψω τα μαλλιά μου και να κάνω ανταύγειες όπως έκανα αλλά το μετανιωσα!θα  κάνω μια φυτική προς το παρόν και προς το τέλος κάνω τα υπόλοιπα!ααα!εγω εχω ήδη φαγούρα γιατί εχω κάνει μια κοιλαρα!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Έχω αρκετό καιρό να γράψω γτ ένιωθα απαίσια αυτες τις μερες με ναυτιες και εμετους αλλά διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλα!!! Εγώ έχω αυχενική 14/02 και ανυπομονώ να δω τα ζουζούνια μου!! 

Εμενα ο γιατρός μου είπε οτι μπορώ να βάφω τα νύχια μου και να βάζω οποιαδήποτε κρέμα θέλω σε πρόσωπο και σώμα!! Για βαφή μαλλιών δεν τον ρώτησα επειδή ούτως ή άλλως δεν τα βάφω και όσον αφορά τις ραγάδες μου είπε οτι αν είναι να βγάλεις θα βγάλεις ο,τι και να βάλεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Έχει να κάνει με το δέρμα αλλά από την στιγμή που ανοίγει και μετά χαλαρώνει θέλει και αυτό την περιποίηση του για να μην κάνει ραγαδες!εγω που είμαι αδύνατη και πρώτη φορά παίρνω βάρος και ανοίγει το σώμα μου λογικό είναι να κάνω αν δεν βάλω κάτι!τώρα για τις ανταύγειες,άπο την στιγμή που θα μπει κανονική βαφή είτε ακουμπήσει ρίζα είτε όχι η απορρόφηση από την τρίχα θα γίνει!εγω έλεγα μετά την 16 βδομάδα που μιυ είπε ο γιατρός να πάω να βαψω τα μαλλιά μου και να κάνω ανταύγειες όπως έκανα αλλά το μετανιωσα!θα  κάνω μια φυτική προς το παρόν και προς το τέλος κάνω τα υπόλοιπα!ααα!εγω εχω ήδη φαγούρα γιατί εχω κάνει μια κοιλαρα!!!

Εχεις κανει απο τωρα κοιλιτσα???τι ωραιαααα!!!κοιτα η κουμπαρα μου εβαζε bio oil και σκεφτομαι να βαλω και εγω γιατι εμεινε ευχαριστημενη και ειναι και φαρμακοποιος!

πρίν από 9 λεπτά , Mariloux είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Έχω αρκετό καιρό να γράψω γτ ένιωθα απαίσια αυτες τις μερες με ναυτιες και εμετους αλλά διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλα!!! Εγώ έχω αυχενική 14/02 και ανυπομονώ να δω τα ζουζούνια μου!! 

Εμενα ο γιατρός μου είπε οτι μπορώ να βάφω τα νύχια μου και να βάζω οποιαδήποτε κρέμα θέλω σε πρόσωπο και σώμα!! Για βαφή μαλλιών δεν τον ρώτησα επειδή ούτως ή άλλως δεν τα βάφω και όσον αφορά τις ραγάδες μου είπε οτι αν είναι να βγάλεις θα βγάλεις ο,τι και να βάλεις!!! 

Καλημερα κοριτσακι!!!υπομονη θα περασουν πιστευω καποια στιγμη και θα ηρεμησουμε!!!και εγω 14 εχω αυχενικη αντε να δουμμμεεε εχω τρομερη αγωνια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2018 at 5:29 ΜΜ, maria_papa είπε:

Ας γνωριστούμε κ εμείς "του Αυγούστου"! Είμαι η Μαρία, 40 ετών κ περιμένουμε το 3ο. Έχουμε άλλα δύο αγόρια, 5μιση κ 19 μηνών. 

Μέχρι τώρα όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη, αναμένουμε την Αυχενική στος τέλος του μήνα. 

Εχω ιστορικό καθ' έξιν αποβολών κ το αναφέρω ως αισιόδοξο μήνυμα σε όποιες απασχολεί.. 

Καλή συνέχεια!!

 

Καλησπέρα κι από εμένα! 

Μόλις έκανα κι εγώ εγγραφή. 

Αν όλα πάνε καλά, ΠΗΤ 15/8. Αυχενική έκανα στις 2/2, αλλά φύλο δεν είδαμε...δεν πειράζει! Η αυχενική πολύ καλή (1,9), το Papp-A που πήρα χθες έτσι κι έτσι (1/277) λόγω ηλικίας.

Ούτως ή άλλως θα κάνω αρχές Μαρτίου αμνιοπαρακέντηση. Πρώτη εγκυμοσύνη, μέχρι τώρα δεν αγχωνόμουν, τώρα με έχει πιάσει λιιιιιίγο άγχος...

Εύχομαι όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας! Καλώς σας βρήκα! :-)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! 

Μόλις έκανα κι εγώ εγγραφή. 

Αν όλα πάνε καλά, ΠΗΤ 15/8. Αυχενική έκανα στις 2/2, αλλά φύλο δεν είδαμε...δεν πειράζει! Η αυχενική πολύ καλή (1,9), το Papp-A που πήρα χθες έτσι κι έτσι (1/277) λόγω ηλικίας.

Ούτως ή άλλως θα κάνω αρχές Μαρτίου αμνιοπαρακέντηση. Πρώτη εγκυμοσύνη, μέχρι τώρα δεν αγχωνόμουν, τώρα με έχει πιάσει λιιιιιίγο άγχος...

Εύχομαι όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας! Καλώς σας βρήκα! :-)

 

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!!με το καλο το μωρακι σου!!!ολα καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι καθολου! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Filisia87 είπε:

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!!με το καλο το μωρακι σου!!!ολα καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι καθολου! :)

:):) Το εύχομαι για όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...