Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

 

πρίν από 36 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Κάνω αντιπηκτικές ενέσεις κάθε μερα από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος και salospir!τώρα εχω φοβηθεί όμως με την αιμορραγία!το μωρακι μου όμως είναι καλά και πολύ ζωηρό!στείλε μου αν θέλεις το όνομα του!αν και με αυτά που συμβαίνουν τρεμω στο να αλλάξω γιατρό πλέον,! 

Σε ευχαριστώ πολύ Maraki2018!!! Εύχομαι να σταματήσει σύντομα γιατί κάθε φορά που σηκωνομαι έχω αίμα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!!πήγα στον γιατρό,το μωρό ευτυχώς είναι μια χαρά!εχω αποκόλληση!προγεστερόνη, ξάπλα, να σηκωνομαι μόνο για τουαλέτα και φαγητό!τα 2 πρώτα 24ωρα περιμένω να περάσουν που είναι κρίσιμα!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου! Μόνο υπομονή για λίγο!!

Όνειρα γλυκά εγκυουλες!! @modena ετοιμάσου για τούμπες αύριο!!:-D

  • Μου αρέσει 2

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Όλα να πάνε καλά ευχομαι κορίτσι μου!! Το έχουν αρκετά κορίτσια, να μην σε ανησυχεί. Ηρεμία κ ξεκούραση για λιγάκι δηλαδή, ε?  Είναι κουραστική πολύ η δουλειά σου? 

@Maraki2018 τι καλά νέα!! Καλά αποτελέσματα για όλα ευχομαι!! Δεύτερο αντράκι λοιπόν!

@Agusta @Χαρά Τριανταφυλλακι. @Filisia87 Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ανυπομονώ να το δω κ εγώ αύριο! Θα φάω σοκολάτα να κάνει τούμπες! Χαχαχα

Θα σας ενημερώσω αύριο μόλις βγω! ❤️

Δουλεύω σε ενα coffee!οπότε είμαι όρθια και με πολύ δουλειά!απλά λόγω εγκυμοσύνης δεν σηκώνω βάρος!ελπίζω να είναι για λιγάκι!στην αυχενική θα δούμε πόσο μεγάλη είναι η αποκόλληση και πόσο θα κάτσω ακόμα! 

10 ώρες πρίν, Agusta είπε:

 

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου! Μόνο υπομονή για λίγο!!

Όνειρα γλυκά εγκυουλες!! @modena ετοιμάσου για τούμπες αύριο!!:-D

Υπομονή κάνω και σκέφτομαι Θετικα! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κάνω αντιπηκτικές ενέσεις κάθε μερα από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος και salospir!τώρα εχω φοβηθεί όμως με την αιμορραγία!το μωρακι μου όμως είναι καλά και πολύ ζωηρό!στείλε μου αν θέλεις το όνομα του!αν και με αυτά που συμβαίνουν τρεμω στο να αλλάξω γιατρό πλέον,! 

Σε ευχαριστώ πολύ Maraki2018!!! Εύχομαι να σταματήσει σύντομα γιατί κάθε φορά που σηκωνομαι έχω αίμα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!!πήγα στον γιατρό,το μωρό ευτυχώς είναι μια χαρά!εχω αποκόλληση!προγεστερόνη, ξάπλα, να σηκωνομαι μόνο για τουαλέτα και φαγητό!τα 2 πρώτα 24ωρα περιμένω να περάσουν που είναι κρίσιμα!

Κοίτα για μένα περίμενε λίγο ακόμα. Να κάνεις και την Αυχενική και το βλέπεις μετά. Μην αγχώνεσαι. Κοίτα να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις. Σου είπε ο γιατρός γιατί μπορεί να έγινε αυτό?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κοίτα για μένα περίμενε λίγο ακόμα. Να κάνεις και την Αυχενική και το βλέπεις μετά. Μην αγχώνεσαι. Κοίτα να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις. Σου είπε ο γιατρός γιατί μπορεί να έγινε αυτό?

Αυτό θα κάνω, τώρα αναβάλλεται και η αυχενική που είχα την πέμπτη, θα πάω δευτέρα γιατί δεν γίνεται να σηκωθω!εχω αποκόλληση!περισσότερες λεπτομέρειες θα δούμε στην αυχενική όμως!δεν μπορούν να ξέρουν γιατί,ίσως είναι από κούραση!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! @rapounzel_rapounzel κουραστική η δουλειά με ορθοστασία. Καλύτερα κ εγώ στη θέση σου θα κρατούσα την ακινησία λίγο παραπάνω απλά για να είμαι σίγουρη. Ευκαιρία να ξεκουραστεις και εσύ.

Εμείς κάναμε την αυχενική! Όλα καλά! Το μικρό μας όμως κοιμόταν σταυροπόδι.. Ίδιο η μαμά του η υπναρου... Χαχαχα. @Agusta δεν ίδρωσε το αυτί μας από τη σοκολάτα.. Κουνουσε ο γιατρός μήπως κ κουνήσει να αλλάξει ποζα, τπτ αυτό. Ζεν! Με τα πολλά κούνησε λίγο κ έκανε τις μετρήσεις του ο άνθρωπος! Ίσως λεει είναι αγόρι αλλά  δεν μπορεί να είναι σίγουρος με τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα δείγμα ανησυχίας επισης είπε για ανωμαλίες. Είμαστε λίγο πιο προχωρημένοι, 12 + 2 τελικά και ΠΗΤ 19 Αυγούστου! Επόμενο ραντεβού με το μαϊμουνακι μας στις 5 του Μάρτη. Με το καλό και στις υπόλοιπες κοπέλες! Πηγαίνετε μια ζούμπα πριν το γιατρό καλού κακού να είναι σε κίνηση τα μπεμπακια.. χιχιχ

16 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

Καλωσορίζω και γω τα νέα μέλη της ομάδας. Σας εύχομαι να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσετε γερά μωράκια στα χέρια σας το καλοκαίρι!

@rapounzel_rapounzel σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. Όλα θα πάνε καλά. Ξεκουράσου, πάρε προγεστερόνη και θα σταματήσει η αιμορραγία...

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα σπίτι από την αυχενική. Όλες οι μετρήσεις ήταν δόξα τω Θεώ πάρα πολύ καλές και κατά πάσα πιθανότητα έχω αγοράκι... :-) αύριο θα πάρω και τα αποτελέσματα από το pap-a.

@modena με το καλό και συ αύριο.... Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

 

Μαρία μου βγήκαν οι εξετάσεις?

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αυτό θα κάνω, τώρα αναβάλλεται και η αυχενική που είχα την πέμπτη, θα πάω δευτέρα γιατί δεν γίνεται να σηκωθω!εχω αποκόλληση!περισσότερες λεπτομέρειες θα δούμε στην αυχενική όμως!δεν μπορούν να ξέρουν γιατί,ίσως είναι από κούραση!

Οκ. Ξεκουράσου κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε.. και λίγες μέρες υπομονή ακομα για την αυχενική... 

πρίν από 14 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! @rapounzel_rapounzel κουραστική η δουλειά με ορθοστασία. Καλύτερα κ εγώ στη θέση σου θα κρατούσα την ακινησία λίγο παραπάνω απλά για να είμαι σίγουρη. Ευκαιρία να ξεκουραστεις και εσύ.

Εμείς κάναμε την αυχενική! Όλα καλά! Το μικρό μας όμως κοιμόταν σταυροπόδι.. Ίδιο η μαμά του η υπναρου... Χαχαχα. @Agusta δεν ίδρωσε το αυτί μας από τη σοκολάτα.. Κουνουσε ο γιατρός μήπως κ κουνήσει να αλλάξει ποζα, τπτ αυτό. Ζεν! Με τα πολλά κούνησε λίγο κ έκανε τις μετρήσεις του ο άνθρωπος! Ίσως λεει είναι αγόρι αλλά  δεν μπορεί να είναι σίγουρος με τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα δείγμα ανησυχίας επισης είπε για ανωμαλίες. Είμαστε λίγο πιο προχωρημένοι, 12 + 2 τελικά και ΠΗΤ 19 Αυγούστου! Επόμενο ραντεβού με το μαϊμουνακι μας στις 5 του Μάρτη. Με το καλό και στις υπόλοιπες κοπέλες! Πηγαίνετε μια ζούμπα πριν το γιατρό καλού κακού να είναι σε κίνηση τα μπεμπακια.. χιχιχ

Αχ τι ωραία θα τρελαθώ.... οι εξετάσεις ήταν καλές και προχωράς δυνατά... Μπράβο μπράβο. Εγω αύριο θα φάω πάστα 7:00 το πρωΐ.... Χαχαχα η εξεταση γίνεται από την κοιλίτσα? Και πώς το κουνούσε?

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οκ. Ξεκουράσου κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε.. και λίγες μέρες υπομονή ακομα για την αυχενική... 

Αχ τι ωραία θα τρελαθώ.... οι εξετάσεις ήταν καλές και προχωράς δυνατά... Μπράβο μπράβο. Εγω αύριο θα φάω πάστα 7:00 το πρωΐ.... Χαχαχα η εξεταση γίνεται από την κοιλίτσα? Και πώς το κουνούσε?

Ναι κοιλιακός υπέρηχος είναι. Την κοιλιά μου τρανταζε για να το κάνει τα κουνηθεί το μικρό. Χαχαχ

Εγώ τρανταζομουν από το γιατρό, το πιτσιρίκι κοιμόταν.. στην κοσμαρα του. Χαχαχα

  • Χαχα 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@modena Γεια σου κοριτσι μου!χαιρομαο για σενα...σε σκεφτομουν απο την ωρα που ξυπνησα.χαχαχαχαχ

@rapounzel_rapounzel πως εισαι κοριτσι μου???εμενα με το που εκανα την πρωτη χοριακη και τον πηρα τηλ χωρις καν να με εχει δει μου λεει ξεκινας 3 utrogestan την μερα...επειδη και εγω ειμαι 9 ωρες την μερα ορθια και πηγαιμελα.πιστευω πως μεχρι τωρα αυτα με εσωσαν και ο αντρας μου που τα κανει ολα στο σπιτι!ολα καλα θα πανε νομιζω σε μια βδομαδα θα εισαι οκ!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@modena χάρηκα πολύ με τα καλά σου νέα!! Άντε να παίρνουν σειρά και οι επόμενες :-)

Τα αποτελέσματα από το pap a βγήκαν σήμερα και βελτίωσαν ακόμα πιο πολύ την πιθανότητα! Από 1/2700 πήγε στο 1/10.000 :-) πήρα μεγάλη χαρά και ανακούφιση :-)

@rapounzel_rapounzel περαστικά!! Όλα θα πάνε καλά ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! @rapounzel_rapounzel κουραστική η δουλειά με ορθοστασία. Καλύτερα κ εγώ στη θέση σου θα κρατούσα την ακινησία λίγο παραπάνω απλά για να είμαι σίγουρη. Ευκαιρία να ξεκουραστεις και εσύ.

Εμείς κάναμε την αυχενική! Όλα καλά! Το μικρό μας όμως κοιμόταν σταυροπόδι.. Ίδιο η μαμά του η υπναρου... Χαχαχα. @Agusta δεν ίδρωσε το αυτί μας από τη σοκολάτα.. Κουνουσε ο γιατρός μήπως κ κουνήσει να αλλάξει ποζα, τπτ αυτό. Ζεν! Με τα πολλά κούνησε λίγο κ έκανε τις μετρήσεις του ο άνθρωπος! Ίσως λεει είναι αγόρι αλλά  δεν μπορεί να είναι σίγουρος με τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα δείγμα ανησυχίας επισης είπε για ανωμαλίες. Είμαστε λίγο πιο προχωρημένοι, 12 + 2 τελικά και ΠΗΤ 19 Αυγούστου! Επόμενο ραντεβού με το μαϊμουνακι μας στις 5 του Μάρτη. Με το καλό και στις υπόλοιπες κοπέλες! Πηγαίνετε μια ζούμπα πριν το γιατρό καλού κακού να είναι σε κίνηση τα μπεμπακια.. χιχιχ

Μαρία μου βγήκαν οι εξετάσεις?

Αχ!μπράβο!!!!τέλεια τα νέα!!!!θα κάτσω όσο μου πει ο γιατρός!την δευτέρα που θα κάνω αυχενική θα δούμε την έκταση του προβλήματος και θα μου πει πόσο θα κάτσω!!! 

5 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

@modena χάρηκα πολύ με τα καλά σου νέα!! Άντε να παίρνουν σειρά και οι επόμενες :-)

Τα αποτελέσματα από το pap a βγήκαν σήμερα και βελτίωσαν ακόμα πιο πολύ την πιθανότητα! Από 1/2700 πήγε στο 1/10.000 :-) πήρα μεγάλη χαρά και ανακούφιση :-)

@rapounzel_rapounzel περαστικά!! Όλα θα πάνε καλά ... 

Ευχαριστώ πολύ!!!χαίρομαι πολύ που έχουμε όλες καλά νέα!!! 

6 ώρες πρίν, Filisia87 είπε:

@modena Γεια σου κοριτσι μου!χαιρομαο για σενα...σε σκεφτομουν απο την ωρα που ξυπνησα.χαχαχαχαχ

@rapounzel_rapounzel πως εισαι κοριτσι μου???εμενα με το που εκανα την πρωτη χοριακη και τον πηρα τηλ χωρις καν να με εχει δει μου λεει ξεκινας 3 utrogestan την μερα...επειδη και εγω ειμαι 9 ωρες την μερα ορθια και πηγαιμελα.πιστευω πως μεχρι τωρα αυτα με εσωσαν και ο αντρας μου που τα κανει ολα στο σπιτι!ολα καλα θα πανε νομιζω σε μια βδομαδα θα εισαι οκ!

 

Αγάπη μου εχω πάρει άλλες 2 φορές utrogestan γιατί είχα καφέ υγρά!αλλά τα πήρα για μια βδομάδα! Μου είχε πει οτι λόγω θρομβοφιλιας δεν θέλει να τα πίνω πολύ!τώρα θα τα πιω πιο πολλές μέρες!ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν είμαι απο αυτές που μπορώ να κάτσω σε ενα κρεβάτι!

7 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οκ. Ξεκουράσου κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε.. και λίγες μέρες υπομονή ακομα για την αυχενική... 

Αχ τι ωραία θα τρελαθώ.... οι εξετάσεις ήταν καλές και προχωράς δυνατά... Μπράβο μπράβο. Εγω αύριο θα φάω πάστα 7:00 το πρωΐ.... Χαχαχα η εξεταση γίνεται από την κοιλίτσα? Και πώς το κουνούσε?

Ναι!!!είναι και πολυ ζωηρο το μικρο μου οπότε ελπίζω να δούμε και φύλο την δεύτερα!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αχ!μπράβο!!!!τέλεια τα νέα!!!!θα κάτσω όσο μου πει ο γιατρός!την δευτέρα που θα κάνω αυχενική θα δούμε την έκταση του προβλήματος και θα μου πει πόσο θα κάτσω!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!!χαίρομαι πολύ που έχουμε όλες καλά νέα!!! 

Αγάπη μου εχω πάρει άλλες 2 φορές utrogestan γιατί είχα καφέ υγρά!αλλά τα πήρα για μια βδομάδα! Μου είχε πει οτι λόγω θρομβοφιλιας δεν θέλει να τα πίνω πολύ!τώρα θα τα πιω πιο πολλές μέρες!ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί δεν είμαι απο αυτές που μπορώ να κάτσω σε ενα κρεβάτι!

Ναι!!!είναι και πολυ ζωηρο το μικρο μου οπότε ελπίζω να δούμε και φύλο την δεύτερα!

Όλα τέλεια θα πάνε! Να σε ψήσει ήθελε το πιτσιρίκακι σου.. :) αρα είσαι εσύ με την @Χαρά Τριανταφυλλακι. Οι επόμενες για αυχενική! Ανυπομονούμε!

@Maraki2018  πολύ καλά τα νέα!!!! Πολύ χαίρομαι!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, modena είπε:

Όλα τέλεια θα πάνε! Να σε ψήσει ήθελε το πιτσιρίκακι σου.. :) αρα είσαι εσύ με την @Χαρά Τριανταφυλλακι. Οι επόμενες για αυχενική! Ανυπομονούμε!

@Maraki2018  πολύ καλά τα νέα!!!! Πολύ χαίρομαι!

Ναιιιιι!!!!!ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια είναι πολύ σημαντικό για εμένα πραγματικά! 

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Καλημερα! Πως είσαι σήμερα?

Καλημέρα!!!!λίγο καλύτερα!έχει αρχίσει να σκουραίνει το αίμα οπότε είναι θετικό!να μην κουνηθω μου είπε ο γιατρός μέχρι να πάω για την αυχενική!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

rapounzel_rapounzel       ΠΗΤ 19/08/2018 Αυχενική 12/02

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 20/08/2018 Αυχενική 07/02

Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 Αυχενική 14/02

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

πρίν από 23 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!!λίγο καλύτερα!έχει αρχίσει να σκουραίνει το αίμα οπότε είναι θετικό!να μην κουνηθω μου είπε ο γιατρός μέχρι να πάω για την αυχενική!

Καλό είναι αυτό! Δείχνει ότι καθαρίζεις από το παλιό κ δεν βγάζεις πλέον. 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...