Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι!αν είναι και σε δυο βδομάδες τόσο νομίζω οτι θα είμαστε καλά πλέον!μου είπε οτι τον ανησύχησε που μέσα σε μια βδομάδα μίκρυνε μισό εκατοστό αλλά τώρα την γλιτωσαμε!!!να κάτσω στα αυγά μου φυσικά μέχρι τις 32 για να μην έχουμε πρόβλημα!

 

Αυτό λεω και εγώ!!!τουλάχιστον πήρα μια ανάσα σήμερα!!!

Τοσο θα ναι...εφοσον σταθεροποιηθηκε...και μενα ετσι σου λεω...και ειναι ακομα και σημερα σχεδον σταθερος..εχει μικρυνει ελαχιστα...νομιζω 0,1.

Εσυ θα κατσεις οπως εκατσες και στανταρ και αυτος θα μεινει ετσι...

Παντα μεχρι 26 βδομαδες ειναι ανησυχητικος ο τραχηλος...μετα συνηθως μενει ιδιος.

Μπραβο κοριτσι μου και μπραβο και στο κοριτσι σου...το κεφαλι ειναι πανω ή κατω?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ 32 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΠΡΟΩΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ....ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ

Σε ευχαριστώ Λενακι μου!Αχ!!!τι τραβαμε οι καημενες!!!μονο γερά να είναι τα μωρά μας και εμείς και ολα θα τα ξεπεράσουμε!!!

πρίν από 52 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τοσο θα ναι...εφοσον σταθεροποιηθηκε...και μενα ετσι σου λεω...και ειναι ακομα και σημερα σχεδον σταθερος..εχει μικρυνει ελαχιστα...νομιζω 0,1.

Εσυ θα κατσεις οπως εκατσες και στανταρ και αυτος θα μεινει ετσι...

Παντα μεχρι 26 βδομαδες ειναι ανησυχητικος ο τραχηλος...μετα συνηθως μενει ιδιος.

Μπραβο κοριτσι μου και μπραβο και στο κοριτσι σου...το κεφαλι ειναι πανω ή κατω?

Δεν το ήξερα αυτό για τις εβδομάδες!!!τωρα νιώθω ακόμα καλύτερα!!!είσαι το αγχωλυτικο μου!!!

Το κεφάλακι της σήμερα ηταν κάτω αλλά όχι μέσα στην λεκάνη μου!απλά είναι χαμηλά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κορίτσια μου γυρισαμε απο τον γιατρό!ευτυχώς ο τράχηλος έχει παραμένει σταθερός στα 2,5 εκατοστά!η χοάνη παραμένει αλλά έχει μικρύνει λίγο!σε δυο βδομάδες θα με ξαναδεί και αν έχει μικρύνει θα μου βάλει πεσσό αν έχει παραμείνει 2,5 δεν θα βάλω καθόλου!συνεχίζω ακινησία φυσικά και τα φάρμακα!οι συσπάσεις που εχω μπορεί να είναι και θέμα σωματότυπου και κατασκευής και η μήτρα που παλεύει να μεγαλώσει!

Ενέσεις κορτιζόνης δεν θα κάνω προς το παρόν,εκτός αν έχουμε ένδειξη για τοκετό!

Η γοργόνα μου έχει στριμωχτει λίγο πάλι αλλά σε δύο βδομάδες θα πάρει αέρα η μήτρα μου είπε και θα είναι οκ!τι να κάνω, είμαι και minion!!!

Α!!!και είμαστε 770 γραμμάρια!!!

@elenistam μπράβο!!!ολα καλά!!!

Τέλεια νέα! Πάμε ολοταχώς για το πρώτο "μαξιλαράκι" λοιπόν!

Κι εγώ σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον junior και δεν κρατιέμαι :wub:

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel τέλεια νέα! Πολύ χάρηκα!! Όλα καλά θα πάνε! Λίγη υπομονή ακόμα χρειάζεται μόνο!:x

@elenistam Πώς αισθανθηκες στη β'επιπεδου;; Κ εμένα είχε το ένα χεράκι στη φατσούλα του συνέχεια! Στην αυχενική με μια σοκολάτα χοροπηδούσε κ στη β' έφαγα καραμέλες, σοκολάτες κ αυτός αραχτός με οκλαδόν τα πόδια!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Τέλεια νέα! Πάμε ολοταχώς για το πρώτο "μαξιλαράκι" λοιπόν!

Κι εγώ σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τον junior και δεν κρατιέμαι :wub:

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα!!!άντε με το καλό και εσείς!!!

Τα πιο σημαντικά ραντεβού της ζωής μας!!!

1 ώρα πρίν, Agusta είπε:

@rapounzel_rapounzel τέλεια νέα! Πολύ χάρηκα!! Όλα καλά θα πάνε! Λίγη υπομονή ακόμα χρειάζεται μόνο!:x

@elenistam Πώς αισθανθηκες στη β'επιπεδου;; Κ εμένα είχε το ένα χεράκι στη φατσούλα του συνέχεια! Στην αυχενική με μια σοκολάτα χοροπηδούσε κ στη β' έφαγα καραμέλες, σοκολάτες κ αυτός αραχτός με οκλαδόν τα πόδια!

Ναι!!!όση υπομονή χρειαστεί!!!:)

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑςΚαλημέρα μανουλες. Χαίρομαι για τις καλές εξετάσεις σας, σας διαβασα πολύ γρήγορα γιατί με τρέχει το ζιζάνιο εδώ. Με το καλό κ όσα κορίτσια έχουν να κάνουν β επιπέδου τις επόμενες μέρες..

Εγώ τέλος του μήνα έχω το ντοπλερ..η μπέμπα κλωτσαει αρκετά, και έρχεται και η κόρη μου κ μου φιλάει την κοιλιά και λέει μπέμπα!!! Τρελαίνομαι!!! 

Σας φιλώ, θα επανέλθω. :)

  • Μου αρέσει 4

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Σε ευχαριστώ Λενακι μου!Αχ!!!τι τραβαμε οι καημενες!!!μονο γερά να είναι τα μωρά μας και εμείς και ολα θα τα ξεπεράσουμε!!!

Δεν το ήξερα αυτό για τις εβδομάδες!!!τωρα νιώθω ακόμα καλύτερα!!!είσαι το αγχωλυτικο μου!!!

Το κεφάλακι της σήμερα ηταν κάτω αλλά όχι μέσα στην λεκάνη μου!απλά είναι χαμηλά!

Α τη σκατουλα...βρηκε αππ τωρα το δρομο...

Τελεια...οπως λεει και ο εμβρυολογος τα κοριτσια ειναι εξυπνα και βρισκουν το δρομο τους.

Οντως ηταν κρισιμες βδομαδες...πλεον εισαι ασφαλης απο σταθεροτητα.

Ευτυχωωωως ολα καλα ....και γω Δευτερα επιτελους θα παω στο γιατρο μου..πως μου λειπει η τσουπρα. Να δω ποσο βαρος εχει παρει και ποτε υπολογιζουμε.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , iwanna24 είπε:

Α τη σκατουλα...βρηκε αππ τωρα το δρομο...

Τελεια...οπως λεει και ο εμβρυολογος τα κοριτσια ειναι εξυπνα και βρισκουν το δρομο τους.

Οντως ηταν κρισιμες βδομαδες...πλεον εισαι ασφαλης απο σταθεροτητα.

Ευτυχωωωως ολα καλα ....και γω Δευτερα επιτελους θα παω στο γιατρο μου..πως μου λειπει η τσουπρα. Να δω ποσο βαρος εχει παρει και ποτε υπολογιζουμε.

Αν είναι έτσι και την 27η που θα παω θα είμαστε ασφαλείς είπε ο γιατρός!πιστεύω οτι δεν θα αλλάξει κάτι!

Ναι, τα κορίτσια είναι και πιο δυνατά!!!!απο την κοιλιά είμαστε turbo!!!

Ναι, να δεις και εσύ την μπουμπου σου!!!πόσο καιρό έχεις να την δεις;;;

Οπου να ναι μπαινετε στην τελική ευθεία!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αν είναι έτσι και την 27η που θα παω θα είμαστε ασφαλείς είπε ο γιατρός!πιστεύω οτι δεν θα αλλάξει κάτι!

Ναι, τα κορίτσια είναι και πιο δυνατά!!!!απο την κοιλιά είμαστε turbo!!!

Ναι, να δεις και εσύ την μπουμπου σου!!!πόσο καιρό έχεις να την δεις;;;

Οπου να ναι μπαινετε στην τελική ευθεία!!!

Την ειδα στο ντοπλερ πριν δυο βδομαδες αλλα και παλι δεν μου αρκει...:x

Θα κανω και καρδιοτοκογραφο να δουμε και τις συσπασεις, αν και πριν ενα μηνα δεν ειχα καμια...

Μετραω αντιστροφα...σε 19 μερες μπαινω στο μηνα μου...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Την ειδα στο ντοπλερ πριν δυο βδομαδες αλλα και παλι δεν μου αρκει...:x

Θα κανω και καρδιοτοκογραφο να δουμε και τις συσπασεις, αν και πριν ενα μηνα δεν ειχα καμια...

Μετραω αντιστροφα...σε 19 μερες μπαινω στο μηνα μου...

31η έκανες Ντόπλερ;;;

Ναι!!!!τι ωραία που έφτασε ο καιρός!!!

Εσυ θα ξεμπερδεψεις στην αρχή του καλοκαιριού και θα κάνετε τις τσαρκες σας τις καλοκαιρινές!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

31η έκανες Ντόπλερ;;;

Ναι!!!!τι ωραία που έφτασε ο καιρός!!!

Εσυ θα ξεμπερδεψεις στην αρχή του καλοκαιριού και θα κάνετε τις τσαρκες σας τις καλοκαιρινές!!!

Ναι ναι...31η ντοπλερ, 23η β επιπεδου και 13η α επιπεδου.

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι εγω περασα και διαφορα ψυχολογικα οτι θα κολλησω τοξοπλασμα και τετοια.

Τωρα εχω χαλαρωσει...σκεψου χτες μετα απο 8 μηνες εφαγα μια κρεπα που ηθελα...γλυκια μην φανταστεις.

Ειχα δηλαδη τη ξαπλα, ειχα και τα ψυχολογικα.

Εσενα σε βλεπω μια χαρα...αρχικα εισαι αισιοδοξη και αυτο ειναι πολυυυυ σημαντικο για σενα την ιδια...διοτι δεν υπαρχει μονο το μωρο αλλα και συ!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι ναι...31η ντοπλερ, 23η β επιπεδου και 13η α επιπεδου.

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι εγω περασα και διαφορα ψυχολογικα οτι θα κολλησω τοξοπλασμα και τετοια.

Τωρα εχω χαλαρωσει...σκεψου χτες μετα απο 8 μηνες εφαγα μια κρεπα που ηθελα...γλυκια μην φανταστεις.

Ειχα δηλαδη τη ξαπλα, ειχα και τα ψυχολογικα.

Εσενα σε βλεπω μια χαρα...αρχικα εισαι αισιοδοξη και αυτο ειναι πολυυυυ σημαντικο για σενα την ιδια...διοτι δεν υπαρχει μονο το μωρο αλλα και συ!

Ναι, το θυμάμαι αυτό για το τοξόπλασμα!εγω τρώω τα πάντα,και σαλάτες απλά τα πλένω καλά με ζεστό νερό και ξύδι!πρέπει να είναι το μοναδικό που δεν με έχει απασχολησει!και 2-3  φορές τον μήνα ενα delivery το χτυπάμε!!!

Ναι, προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!επειδή εχω ταλαιπωρηθει πολύ και πριν και τώρα, πιστεύω οτι δεν θα πάει κατι στραβά αφου τα καταφέραμε μέχρι τώρα!!!

Γενικά δεν ζω και στο πιο ήρεμο περιβάλλον αλλά το παλευω... 

Εμένα 32η μου έχουν κλείσει και μου Φαίνεται πολύ μακριά!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, το θυμάμαι αυτό για το τοξόπλασμα!εγω τρώω τα πάντα,και σαλάτες απλά τα πλένω καλά με ζεστό νερό και ξύδι!πρέπει να είναι το μοναδικό που δεν με έχει απασχολησει!και 2-3  φορές τον μήνα ενα delivery το χτυπάμε!!!

Ναι, προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη!επειδή εχω ταλαιπωρηθει πολύ και πριν και τώρα, πιστεύω οτι δεν θα πάει κατι στραβά αφου τα καταφέραμε μέχρι τώρα!!!

Εμένα 32η μου έχουν κλείσει και μου Φαίνεται πολύ μακριά!!!

Σπιτι και γω ετρωγα...εξω ομως τιποτα...πρωτομαγια εφαγα επιτελους ψαρι εξω και χτες κρεεεπα. Ηταν να μην παρω μπρος. 

Μια φορα την εβδομαδα τωρα θα τρωω μια κρεπα. Τελος.

Και μενα θυμαμαι ελεγα πως δεν παιζει να φτασω μεχρι τοσο...

Ειχα τοσο αγχος και ειλικρινα δεν περναγε ο παλιοκαιρος...μου λεγανε ποτε εφτασες 6 μηνων και ελεγα απο μεσα μου εμενα 10 χρονια μου φαινεται να περασαν...

Εισαι πολυ κοντα και στην 32η..θα περασει νερακι ο καιρος μολις κλεισεις την 28η!

Και μενα μετα την 28η ηρεμησε ο γιατρος...ηρεμησα εγω...κατ επεκταση ηρεμησαμε λιγακι ολοι μας...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σπιτι και γω ετρωγα...εξω ομως τιποτα...πρωτομαγια εφαγα επιτελους ψαρι εξω και χτες κρεεεπα. Ηταν να μην παρω μπρος. 

Μια φορα την εβδομαδα τωρα θα τρωω μια κρεπα. Τελος.

Και μενα θυμαμαι ελεγα πως δεν παιζει να φτασω μεχρι τοσο...

Ειχα τοσο αγχος και ειλικρινα δεν περναγε ο παλιοκαιρος...μου λεγανε ποτε εφτασες 6 μηνων και ελεγα απο μεσα μου εμενα 10 χρονια μου φαινεται να περασαν...

Εισαι πολυ κοντα και στην 32η..θα περασει νερακι ο καιρος μολις κλεισεις την 28η!

Και μενα μετα την 28η ηρεμησε ο γιατρος...ηρεμησα εγω...κατ επεκταση ηρεμησαμε λιγακι ολοι μας...

Να τρως!!!τώρα δεν παθαινεις τίποτα!

Άστα γιατί και εμένα έτσι μου φαίνεται!λες και είμαι ελέφαντας και διαρκεί η εγκυμοσύνη μου 22 μήνες!μου λένε πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα,για τους άλλους μπορεί και να πέρασε!

Ετσι και εμείς,την 28η περιμένουμε!γιατί είναι και πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρουμε τι γίνεται μου είπε ο γιατρός γιατί δεν υπάρχει ιστορικό για να γνωρίζουμε!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agusta είπε:

@rapounzel_rapounzel τέλεια νέα! Πολύ χάρηκα!! Όλα καλά θα πάνε! Λίγη υπομονή ακόμα χρειάζεται μόνο!:x

@elenistam Πώς αισθανθηκες στη β'επιπεδου;; Κ εμένα είχε το ένα χεράκι στη φατσούλα του συνέχεια! Στην αυχενική με μια σοκολάτα χοροπηδούσε κ στη β' έφαγα καραμέλες, σοκολάτες κ αυτός αραχτός με οκλαδόν τα πόδια!

auto epatha akrivos......stin auxeniki toumpes kai tora tipota....ena sou leo...evrexe kareklopodara kai etroga pagoto mpas kai....alla tipota....tromeri empeiria eidika gia mena poy den exo ti politeleia na to vlepo kathe dio vdomades....itan iperoxa...tha ksanapao ti pempti na vgei fotografia

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...