Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν θα τα ξεχάσω ποτέ!!!απλά θα τα αφήσω πίσω!!!τώρα προέχουν τα κορίτσια μας!κάτσε να κάνουμε αυτά πρώτα και μετά βλέπουμε!

Ναιιιι....προεχουν οι τρελιαρες...μετα ολα τα αλλα!

Εχεις βοηθεια τωρα που εισαι ξαπλα?

Απο αποψη φαγητου κτλ?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , linaa είπε:

ε μην το λες σε λιγα χρονια θα τα εχεις ξεχασει τα περισσοτερα μπορει να μην το αποφασισεις στα δυο χρονια αλλα στα 4 παντως στοιχημα θα το αποφασισεις. μεχρι τοτε ισως κανεις περιδεση αμεσως ισως εχεις βρει κ καποια βοηθεια για το μικρο αφου τα αγαπας τα παιδακια σιγουρα θα θες κ δευτερο! 

Τα παιδιά τα λατρεύω!ποτέ δεν ονειρευτηκα γάμους(άσχετα αν το έκανα και με μεγάλη χαρά), πάντα σαν μαμά με σκεφτόμουν και ας έρχεται σε αντίθεση με την εξωτερική μου εικόνα!

Αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω 2,5 χρόνια να μείνω έγκυος και οταν μείνω να εχω τόσα προβλήματα!επίσης εχω θρομβοφιλια, και μένω έγκυος δύσκολα και είναι δύσκολο να κρατήσω παιδί!αν δεν κάνω ενέσεις από την πρώτη μέρα δεν γίνεται!και περίδεση να κάνω, πάλι θα είμαι σε ακινησία!

Δεν εχω την πολυτέλεια ούτε να σταματήσω πάλι την δουλειά οταν θα εχω ήδη ένα παιδάκι!

Ασε που τρεμω και την γέννα επειδή κάνω αντιπηκτικες και φοβάμαι για αιμοραγία!

Οταν η πρώτη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική, χωρίς προβλήματα δεν φοβάσαι στην δεύτερη!

Εχω 2 αδερφές και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτές!πάντα ήμουν υπέρ αλλά κάποιες φορές η ζωή έχει άλλα σχέδια..... 

Ασε που σκέφτομαι οτι με όλα αυτά που μου συμβαίνουν, μην συνεχιστεί και στην γέννα αυτό και εχω και εκεί προβλήματα, γίνει καμια σοβαρή επιπλοκή, φαω και καμια καισαρική και μετά δεν παίζει ούτε για αστείο να το ξανά περάσω!

Να γεννηθεί με το καλό το μωρό μου, να είναι καλά και αυτο και εγω και βλέπουμε... 

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναιιιι....προεχουν οι τρελιαρες...μετα ολα τα αλλα!

Εχεις βοηθεια τωρα που εισαι ξαπλα?

Απο αποψη φαγητου κτλ?

Έρχεται η μαμά μου στο ρεπό της και μου κάνει τις δουλείες!και έρχεται να με βλέπει αλλά δούλευει, δεν γίνεται να είναι κάθε μέρα εδώ!την λυπάμαι την μανούλα μου και το ξέρω οτι την ταλαιπωρω και δεν θέλω!

Φαγητό μας φτιάχνει μια η μαμά μου, μια η πεθερά μου!

Τώρα θα λεω και στην πεθερά μου να έρχεται για καμία δουλειά!

Εχω φρικαρει που δεν μπορώ να φτιάχνω και να καθαρίζω εγω το σπίτι μου!να μαγειρευω που μ'αρεσει πολύ!δεν μπορώ που μου τα κάνουν άλλοι, είμαι από τους ανθρώπους που δεν ζητάω βοήθεια ποτέ και από κανέναν!θα τα κάνω όλα μόνη μου!τώρα αναγκαστικά ζητάω βοήθεια!

Και αυτό που αισθάνομαι ανημπορη..... 

Πω-πω γκρίνια σήμερα!!!!!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Τα παιδιά τα λατρεύω!ποτέ δεν ονειρευτηκα γάμους(άσχετα αν το έκανα και με μεγάλη χαρά), πάντα σαν μαμά με σκεφτόμουν και ας έρχεται σε αντίθεση με την εξωτερική μου εικόνα!

Αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω 2,5 χρόνια να μείνω έγκυος και οταν μείνω να εχω τόσα προβλήματα!επίσης εχω θρομβοφιλια, και μένω έγκυος δύσκολα και είναι δύσκολο να κρατήσω παιδί!αν δεν κάνω ενέσεις από την πρώτη μέρα δεν γίνεται!και περίδεση να κάνω, πάλι θα είμαι σε ακινησία!

Δεν εχω την πολυτέλεια ούτε να σταματήσω πάλι την δουλειά οταν θα εχω ήδη ένα παιδάκι!

Ασε που τρεμω και την γέννα επειδή κάνω αντιπηκτικες και φοβάμαι για αιμοραγία!

Οταν η πρώτη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική, χωρίς προβλήματα δεν φοβάσαι στην δεύτερη!

Εχω 2 αδερφές και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτές!πάντα ήμουν υπέρ αλλά κάποιες φορές η ζωή έχει άλλα σχέδια..... 

Ασε που σκέφτομαι οτι με όλα αυτά που μου συμβαίνουν, μην συνεχιστεί και στην γέννα αυτό και εχω και εκεί προβλήματα, γίνει καμια σοβαρή επιπλοκή, φαω και καμια καισαρική και μετά δεν παίζει ούτε για αστείο να το ξανά περάσω!

Να γεννηθεί με το καλό το μωρό μου, να είναι καλά και αυτο και εγω και βλέπουμε... 

ενεσουλες κανω κ εγω απο την αρχη! μην τα σκεφτεσε ολα θα πανε ηρεμα τα εχεις ολα υπο ελενχο. μην φοβασαι για τις ενεσουλες στο φτ δεν δημιουργουν προβληματα δεν εχω ακουσει καμια επιπλοκη απο αυτες. μονο επισκληριδιος απαγορευετε αν δεν εχεις αφησει αρκετες ωρες χωρις ενεση. 

καισαρικη θα κανω κ εγω με ολικη ναρκωση κιολας αλλα αυτο ειναι ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι κ το πιο ελενχομενο κ ασφαλες που θα συμβει. 

μην προβληματιζεσε καθολου δεν εμεινε πολυς καιρος κοντα δυο μηνες κ κατι μερες σκεψου!!!!!

οσο για την δευτερη εγκυμοσυνη ειναι νωρις για να προβληματιστεις κατσε να μεγαλωσει το πρωτο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τα παιδιά τα λατρεύω!ποτέ δεν ονειρευτηκα γάμους(άσχετα αν το έκανα και με μεγάλη χαρά), πάντα σαν μαμά με σκεφτόμουν και ας έρχεται σε αντίθεση με την εξωτερική μου εικόνα!

Αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω 2,5 χρόνια να μείνω έγκυος και οταν μείνω να εχω τόσα προβλήματα!επίσης εχω θρομβοφιλια, και μένω έγκυος δύσκολα και είναι δύσκολο να κρατήσω παιδί!αν δεν κάνω ενέσεις από την πρώτη μέρα δεν γίνεται!και περίδεση να κάνω, πάλι θα είμαι σε ακινησία!

Δεν εχω την πολυτέλεια ούτε να σταματήσω πάλι την δουλειά οταν θα εχω ήδη ένα παιδάκι!

Ασε που τρεμω και την γέννα επειδή κάνω αντιπηκτικες και φοβάμαι για αιμοραγία!

Οταν η πρώτη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική, χωρίς προβλήματα δεν φοβάσαι στην δεύτερη!

Εχω 2 αδερφές και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτές!πάντα ήμουν υπέρ αλλά κάποιες φορές η ζωή έχει άλλα σχέδια..... 

Ασε που σκέφτομαι οτι με όλα αυτά που μου συμβαίνουν, μην συνεχιστεί και στην γέννα αυτό και εχω και εκεί προβλήματα, γίνει καμια σοβαρή επιπλοκή, φαω και καμια καισαρική και μετά δεν παίζει ούτε για αστείο να το ξανά περάσω!

Να γεννηθεί με το καλό το μωρό μου, να είναι καλά και αυτο και εγω και βλέπουμε... 

Έρχεται η μαμά μου στο ρεπό της και μου κάνει τις δουλείες!και έρχεται να με βλέπει αλλά δούλευει, δεν γίνεται να είναι κάθε μέρα εδώ!την λυπάμαι την μανούλα μου και το ξέρω οτι την ταλαιπωρω και δεν θέλω!

Φαγητό μας φτιάχνει μια η μαμά μου, μια η πεθερά μου!

Τώρα θα λεω και στην πεθερά μου να έρχεται για καμία δουλειά!

Εχω φρικαρει που δεν μπορώ να φτιάχνω και να καθαρίζω εγω το σπίτι μου!να μαγειρευω που μ'αρεσει πολύ!δεν μπορώ που μου τα κάνουν άλλοι, είμαι από τους ανθρώπους που δεν ζητάω βοήθεια ποτέ και από κανέναν!θα τα κάνω όλα μόνη μου!τώρα αναγκαστικά ζητάω βοήθεια!

Και αυτό που αισθάνομαι ανημπορη..... 

Πω-πω γκρίνια σήμερα!!!!!!!!

Πω σε καταλαβαινω...

Ειναι αθλιο...

Αλλα κοιτα δες τη θετικη πλευρα.η οποια ειναι μια.

Ξεκουραζεσαι γιατι σε 3 μηνες δεν παιζει να χαλαρωνεις πανω απο 3ωρο...

Και γω φοβαμαι γενικα...ειδικς μολις πρωτοεβγαινα κραταγα την ωρα μην περπατησω λεπτο παραπανω...τωρα?

Κααααθε μερα εξω... βολτες κτλ...

Αφου σκυβω με την κοιλαρα να πιασω κατι και ο αντρας μου θυμωνει!

θα ρθει η μερα που και συ θα κανεις διαφορα και ετσι θα περναει πιο ευχαριστα ο καιρος.

Θρομβοφιλια ποιον παραγοντα εχεις?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

ενεσουλες κανω κ εγω απο την αρχη! μην τα σκεφτεσε ολα θα πανε ηρεμα τα εχεις ολα υπο ελενχο. μην φοβασαι για τις ενεσουλες στο φτ δεν δημιουργουν προβληματα δεν εχω ακουσει καμια επιπλοκη απο αυτες. μονο επισκληριδιος απαγορευετε αν δεν εχεις αφησει αρκετες ωρες χωρις ενεση. 

καισαρικη θα κανω κ εγω με ολικη ναρκωση κιολας αλλα αυτο ειναι ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι κ το πιο ελενχομενο κ ασφαλες που θα συμβει. 

μην προβληματιζεσε καθολου δεν εμεινε πολυς καιρος κοντα δυο μηνες κ κατι μερες σκεψου!!!!!

οσο για την δευτερη εγκυμοσυνη ειναι νωρις για να προβληματιστεις κατσε να μεγαλωσει το πρωτο. 

Ναι, αυτό σκέφτομαι οτι πάω για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου βέβαια αλλά ο γιατρός θέλει να γέννησω φυσιολογικά και όχι με καισαρική ειδικά λόγω ηπαρινης!

Εγω αυτο φοβάμαι,μην χρειαστεί καισαρική και είμαι κοντά στην ένεση και Πρέπει να φαω και καισαρική και με ολική! 

Γιατί να κάνεις καισαρική με ολική;;;

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πω σε καταλαβαινω...

Ειναι αθλιο...

Αλλα κοιτα δες τη θετικη πλευρα.η οποια ειναι μια.

Ξεκουραζεσαι γιατι σε 3 μηνες δεν παιζει να χαλαρωνεις πανω απο 3ωρο...

Και γω φοβαμαι γενικα...ειδικς μολις πρωτοεβγαινα κραταγα την ωρα μην περπατησω λεπτο παραπανω...τωρα?

Κααααθε μερα εξω... βολτες κτλ...

Αφου σκυβω με την κοιλαρα να πιασω κατι και ο αντρας μου θυμωνει!

θα ρθει η μερα που και συ θα κανεις διαφορα και ετσι θα περναει πιο ευχαριστα ο καιρος.

Θρομβοφιλια ποιον παραγοντα εχεις?

Εγω οταν σκυβω λιγο πετρωνουν μέχρι και τα αυτιά μου!!!Χαχαχαχα 

Άντε να αρχίσω και εγω σε λίγο τις βόλτες πάλι!!!

Άστα!εγω εχω 5 διαφορετικές μεταλλάξεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, αυτό σκέφτομαι οτι πάω για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου βέβαια αλλά ο γιατρός θέλει να γέννησω φυσιολογικά και όχι με καισαρική ειδικά λόγω ηπαρινης!

Εγω αυτο φοβάμαι,μην χρειαστεί καισαρική και είμαι κοντά στην ένεση και Πρέπει να φαω και καισαρική και με ολική! 

Γιατί να κάνεις καισαρική με ολική;;;

Εγω οταν σκυβω λιγο πετρωνουν μέχρι και τα αυτιά μου!!!Χαχαχαχα 

Άντε να αρχίσω και εγω σε λίγο τις βόλτες πάλι!!!

Άστα!εγω εχω 5 διαφορετικές μεταλλάξεις!

Α..

Εχεις πολλες...εγω ειμαι ομοζυγη σε εναν παραγοντα αλλα δεν εκανα ενεσεις ή τιποτα τετοιο...δεν αφορα σε θεματα κυησης.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, αυτό σκέφτομαι οτι πάω για φυσιολογικό τοκετό εκτός απροόπτου βέβαια αλλά ο γιατρός θέλει να γέννησω φυσιολογικά και όχι με καισαρική ειδικά λόγω ηπαρινης!

Εγω αυτο φοβάμαι,μην χρειαστεί καισαρική και είμαι κοντά στην ένεση και Πρέπει να φαω και καισαρική και με ολική! 

Γιατί να κάνεις καισαρική με ολική;;;

Εγω οταν σκυβω λιγο πετρωνουν μέχρι και τα αυτιά μου!!!Χαχαχαχα 

Άντε να αρχίσω και εγω σε λίγο τις βόλτες πάλι!!!

Άστα!εγω εχω 5 διαφορετικές μεταλλάξεις!

καισαρικη θα κανω λογο μυωπιας μεγαλης. με ολικη θα κανω γιατι προτιμαει ο γιατρος λογο ηπαρινης ολικη κ προς το παρον εχω κ χαμηλο πλακουντα που ειναι ενας ακομα επιβαριντικος παραγοντας αιμοραγιας. 

καλα ολικη μην φανταστεις ενα τεταρτακι αναισθησια ειναι δεν εχεις μετα παρενεργειες λογω της μικρης διαρκειας. 

αλλα μην ανχωνομαστε ακομα για αυτα αστα για το τελος πολυ τα μελετησαμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τα παιδιά τα λατρεύω!ποτέ δεν ονειρευτηκα γάμους(άσχετα αν το έκανα και με μεγάλη χαρά), πάντα σαν μαμά με σκεφτόμουν και ας έρχεται σε αντίθεση με την εξωτερική μου εικόνα!

Αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω 2,5 χρόνια να μείνω έγκυος και οταν μείνω να εχω τόσα προβλήματα!επίσης εχω θρομβοφιλια, και μένω έγκυος δύσκολα και είναι δύσκολο να κρατήσω παιδί!αν δεν κάνω ενέσεις από την πρώτη μέρα δεν γίνεται!και περίδεση να κάνω, πάλι θα είμαι σε ακινησία!

Δεν εχω την πολυτέλεια ούτε να σταματήσω πάλι την δουλειά οταν θα εχω ήδη ένα παιδάκι!

Ασε που τρεμω και την γέννα επειδή κάνω αντιπηκτικες και φοβάμαι για αιμοραγία!

Οταν η πρώτη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική, χωρίς προβλήματα δεν φοβάσαι στην δεύτερη!

Εχω 2 αδερφές και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτές!πάντα ήμουν υπέρ αλλά κάποιες φορές η ζωή έχει άλλα σχέδια..... 

Ασε που σκέφτομαι οτι με όλα αυτά που μου συμβαίνουν, μην συνεχιστεί και στην γέννα αυτό και εχω και εκεί προβλήματα, γίνει καμια σοβαρή επιπλοκή, φαω και καμια καισαρική και μετά δεν παίζει ούτε για αστείο να το ξανά περάσω!

Να γεννηθεί με το καλό το μωρό μου, να είναι καλά και αυτο και εγω και βλέπουμε... 

Έρχεται η μαμά μου στο ρεπό της και μου κάνει τις δουλείες!και έρχεται να με βλέπει αλλά δούλευει, δεν γίνεται να είναι κάθε μέρα εδώ!την λυπάμαι την μανούλα μου και το ξέρω οτι την ταλαιπωρω και δεν θέλω!

Φαγητό μας φτιάχνει μια η μαμά μου, μια η πεθερά μου!

Τώρα θα λεω και στην πεθερά μου να έρχεται για καμία δουλειά!

Εχω φρικαρει που δεν μπορώ να φτιάχνω και να καθαρίζω εγω το σπίτι μου!να μαγειρευω που μ'αρεσει πολύ!δεν μπορώ που μου τα κάνουν άλλοι, είμαι από τους ανθρώπους που δεν ζητάω βοήθεια ποτέ και από κανέναν!θα τα κάνω όλα μόνη μου!τώρα αναγκαστικά ζητάω βοήθεια!

Και αυτό που αισθάνομαι ανημπορη..... 

Πω-πω γκρίνια σήμερα!!!!!!!!

Μη σκέφτεσαι κ το ενδεχι. Ενο της επιπλοκης για ποιο λόγο το κάνεις αυτό κ το πως θα γεννησεισ μετά από τόση ακινησία θα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολεί κ ναι θα κάνεις κ δεύτερο μετά 

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

καισαρικη θα κανω λογο μυωπιας μεγαλης. με ολικη θα κανω γιατι προτιμαει ο γιατρος λογο ηπαρινης ολικη κ προς το παρον εχω κ χαμηλο πλακουντα που ειναι ενας ακομα επιβαριντικος παραγοντας αιμοραγιας. 

καλα ολικη μην φανταστεις ενα τεταρτακι αναισθησια ειναι δεν εχεις μετα παρενεργειες λογω της μικρης διαρκειας. 

αλλα μην ανχωνομαστε ακομα για αυτα αστα για το τελος πολυ τα μελετησαμε!

Κ γω κανω αντιπηκτικες αλλά δε μου είπε για ολική μόνο μπορώ κ επισκληριδιο. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , gogouli88 είπε:

Μη σκέφτεσαι κ το ενδεχι. Ενο της επιπλοκης για ποιο λόγο το κάνεις αυτό κ το πως θα γεννησεισ μετά από τόση ακινησία θα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολεί κ ναι θα κάνεις κ δεύτερο μετά 

Κ γω κανω αντιπηκτικες αλλά δε μου είπε για ολική μόνο μπορώ κ επισκληριδιο. 

ναι το ξερω οτι μπορεις κ με επισκληριδιο μετα απο καποιες ωρες αλλα εμενα προτιμισε ολικη καλα δεν με πειραζει να σου πω την αληθεια κ δεν πολυρωτησα δεν με ανχωνουν αυτα οταν θα φτασει εκεινη η ωρα εχουμε μελλον ακομα ας κανει οτι θελει αρκει να ειμαστε καλα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

ναι το ξερω οτι μπορεις κ με επισκληριδιο μετα απο καποιες ωρες αλλα εμενα προτιμισε ολικη καλα δεν με πειραζει να σου πω την αληθεια κ δεν πολυρωτησα δεν με ανχωνουν αυτα οταν θα φτασει εκεινη η ωρα εχουμε μελλον ακομα ας κανει οτι θελει αρκει να ειμαστε καλα! 

Καλά ούτε εμένα με νοιάζει καλύτερα ολικη για ποιο λόγο να κάνω επισκληριδιο στο χειρουργιο για να το δω αμέσως εκείνη την ώρα δε λέει κ τίποτα αυτός θα το βγάλει δε θα το προσπαθήσω εγω


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , gogouli88 είπε:

Καλά ούτε εμένα με νοιάζει καλύτερα ολικη για ποιο λόγο να κάνω επισκληριδιο στο χειρουργιο για να το δω αμέσως εκείνη την ώρα δε λέει κ τίποτα αυτός θα το βγάλει δε θα το προσπαθήσω εγω

ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ....ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΒΑΛΟΝ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΤΗΣ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ....ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΗ....ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΘΕΛΑ ΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Α..

Εχεις πολλες...εγω ειμαι ομοζυγη σε εναν παραγοντα αλλα δεν εκανα ενεσεις ή τιποτα τετοιο...δεν αφορα σε θεματα κυησης.

 

Ναι!δυστυχώς!οταν πήρα τα αποτελέσματα είχα πάθει σοκ με αυτά που διάβαζα!

1 hour ago, linaa είπε:

ναι το ξερω οτι μπορεις κ με επισκληριδιο μετα απο καποιες ωρες αλλα εμενα προτιμισε ολικη καλα δεν με πειραζει να σου πω την αληθεια κ δεν πολυρωτησα δεν με ανχωνουν αυτα οταν θα φτασει εκεινη η ωρα εχουμε μελλον ακομα ας κανει οτι θελει αρκει να ειμαστε καλα! 

Εγω αυτό ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!να κοιμάμαι και να μην μπορώ να δω το παιδί μου μόλις βγει;;;α πα πα!

Εγω στην θέση σου θα ρωταγα γιατί!ολική κάνουν μόνο σε επικίνδυνες περιπτώσεις!ο γιατρός μου ειδικά λόγω αντιπηκτικων θέλει να πάμε φυσιολογικά!είναι γενικά υπέρμαχος του φ.τ.! 

1 ώρα πρίν, gogouli88 είπε:

Μη σκέφτεσαι κ το ενδεχι. Ενο της επιπλοκης για ποιο λόγο το κάνεις αυτό κ το πως θα γεννησεισ μετά από τόση ακινησία θα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολεί κ ναι θα κάνεις κ δεύτερο μετά 

Κ γω κανω αντιπηκτικες αλλά δε μου είπε για ολική μόνο μπορώ κ επισκληριδιο. 

Τωρα βρίσκομαι σε περίεργη κατάσταση και ο φόβος με έχει καταβάλλει!

Ολική μου είπε οτι θα κάνουμε μόνο αν όλα μας πάνε τόσο στραβά και πρέπει να κάνω καισαρική επείγουσα και δεν έχουν περάσει 12 ώρες από την ηπαρινη!αν έχουν περάσει όι ώρες δεν έχεις πρόβλημα, κάνεις επισκληριδιο!

Αλλά θέλουμε να το αποφύγουμε γιατί οταν έχεις κίνδυνο για θρόμβωση,είναι πιο επικίνδυνο να πάθεις κατά την διάρκεια του χειρουργείου ή τα δυο πρώτα 24ωρα μετά την γέννα!

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

καισαρικη θα κανω λογο μυωπιας μεγαλης. με ολικη θα κανω γιατι προτιμαει ο γιατρος λογο ηπαρινης ολικη κ προς το παρον εχω κ χαμηλο πλακουντα που ειναι ενας ακομα επιβαριντικος παραγοντας αιμοραγιας. 

καλα ολικη μην φανταστεις ενα τεταρτακι αναισθησια ειναι δεν εχεις μετα παρενεργειες λογω της μικρης διαρκειας. 

αλλα μην ανχωνομαστε ακομα για αυτα αστα για το τελος πολυ τα μελετησαμε!

Ναι,το ξέρω οτι θα κανεις λόγω μυωπίας!κΚαι φυδικα οταν υπαρχει προβλημα,δεν το συζητω!απλά μου κάνει εντύπωση να θέλει κανονικό χειρουργείο λόγω ηπαρινης!ενω συνήθως θέλουν το αντίθετο!

Ναι!!!αυτά οταν φτάσει η ώρα!!!έχουμε ακόμα!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Τα παιδιά τα λατρεύω!ποτέ δεν ονειρευτηκα γάμους(άσχετα αν το έκανα και με μεγάλη χαρά), πάντα σαν μαμά με σκεφτόμουν και ας έρχεται σε αντίθεση με την εξωτερική μου εικόνα!

Αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι θα κάνω 2,5 χρόνια να μείνω έγκυος και οταν μείνω να εχω τόσα προβλήματα!επίσης εχω θρομβοφιλια, και μένω έγκυος δύσκολα και είναι δύσκολο να κρατήσω παιδί!αν δεν κάνω ενέσεις από την πρώτη μέρα δεν γίνεται!και περίδεση να κάνω, πάλι θα είμαι σε ακινησία!

Δεν εχω την πολυτέλεια ούτε να σταματήσω πάλι την δουλειά οταν θα εχω ήδη ένα παιδάκι!

Ασε που τρεμω και την γέννα επειδή κάνω αντιπηκτικες και φοβάμαι για αιμοραγία!

Οταν η πρώτη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική, χωρίς προβλήματα δεν φοβάσαι στην δεύτερη!

Εχω 2 αδερφές και δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτές!πάντα ήμουν υπέρ αλλά κάποιες φορές η ζωή έχει άλλα σχέδια..... 

Ασε που σκέφτομαι οτι με όλα αυτά που μου συμβαίνουν, μην συνεχιστεί και στην γέννα αυτό και εχω και εκεί προβλήματα, γίνει καμια σοβαρή επιπλοκή, φαω και καμια καισαρική και μετά δεν παίζει ούτε για αστείο να το ξανά περάσω!

Να γεννηθεί με το καλό το μωρό μου, να είναι καλά και αυτο και εγω και βλέπουμε... 

Έρχεται η μαμά μου στο ρεπό της και μου κάνει τις δουλείες!και έρχεται να με βλέπει αλλά δούλευει, δεν γίνεται να είναι κάθε μέρα εδώ!την λυπάμαι την μανούλα μου και το ξέρω οτι την ταλαιπωρω και δεν θέλω!

Φαγητό μας φτιάχνει μια η μαμά μου, μια η πεθερά μου!

Τώρα θα λεω και στην πεθερά μου να έρχεται για καμία δουλειά!

Εχω φρικαρει που δεν μπορώ να φτιάχνω και να καθαρίζω εγω το σπίτι μου!να μαγειρευω που μ'αρεσει πολύ!δεν μπορώ που μου τα κάνουν άλλοι, είμαι από τους ανθρώπους που δεν ζητάω βοήθεια ποτέ και από κανέναν!θα τα κάνω όλα μόνη μου!τώρα αναγκαστικά ζητάω βοήθεια!

Και αυτό που αισθάνομαι ανημπορη..... 

Πω-πω γκρίνια σήμερα!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά! Όλες μας κάνουμε διάφορες αρνητικές σκέψεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να δεις που αύριο θα γυρίσεις από τον γιατρό πολύ πολύ χαρούμενη και θα μας πεις τα νέα! Κ όταν γεννηθεί η κοριτσάρα σου με το καλό, θα πεις χαλάλι της!! Κ εγώ που μένω σε ξένη πόλη χωρίς βοήθεια, φοβάμαι λίγο όταν θελήσουμε δεύτερο παιδάκι αλλά έχουμε καιρό κ εγώ κ εσύ κ όλες μας μέχρι τότε! Γερά να γεννηθούν τα παιδάκια μας κ έχει ο Θεός!

Εγώ σήμερα ζαλιστηκα στη δουλειά.. Εκεί που καθόμουν στο γραφείο, επειδή πιεστικα πολύ σήμερα λόγω φόρτου εργασίας, μ έπιασε κάτι σαν τάση λιποθυμίας.. Πάλι καλά είχα χυμό στην τσάντα μου, έβαλα κ τα πόδια στο γραφείο.. Ένας συνάδελφος που δεν κατάλαβε με ειρωνευτηκε, αλλά πάλι καλά ήταν δίπλα μου η κοπέλα που εκπαιδεύεται να με αντικαταστήσει κ ανελαβε αυτή μετά και έτσι έριξα τους ρυθμούς... Έχεις δίκιο πάντως για την άδεια, δεν θα θέλουν να πληρώνουν κ αναρρωτική κ κανονική. Πήρα τηλ κ το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ κ μου είπαν ότι φυσικά και μπορώ να πάρω τηντημεταξύ κανονική άδεια μεταξύ των 63 ημερών κ του εξαμήνου!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Agusta είπε:

Πήρα τηλ κ το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ κ μου είπαν ότι φυσικά και μπορώ να πάρω τηντημεταξύ κανονική άδεια μεταξύ των 63 ημερών κ του εξαμήνου!

Οπότε μην τους ακούς παρτην κοριτσι μου να εισαι με τον μπεμπακο σου...♡♡

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά! Όλες μας κάνουμε διάφορες αρνητικές σκέψεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να δεις που αύριο θα γυρίσεις από τον γιατρό πολύ πολύ χαρούμενη και θα μας πεις τα νέα! Κ όταν γεννηθεί η κοριτσάρα σου με το καλό, θα πεις χαλάλι της!! Κ εγώ που μένω σε ξένη πόλη χωρίς βοήθεια, φοβάμαι λίγο όταν θελήσουμε δεύτερο παιδάκι αλλά έχουμε καιρό κ εγώ κ εσύ κ όλες μας μέχρι τότε! Γερά να γεννηθούν τα παιδάκια μας κ έχει ο Θεός!

Εγώ σήμερα ζαλιστηκα στη δουλειά.. Εκεί που καθόμουν στο γραφείο, επειδή πιεστικα πολύ σήμερα λόγω φόρτου εργασίας, μ έπιασε κάτι σαν τάση λιποθυμίας.. Πάλι καλά είχα χυμό στην τσάντα μου, έβαλα κ τα πόδια στο γραφείο.. Ένας συνάδελφος που δεν κατάλαβε με ειρωνευτηκε, αλλά πάλι καλά ήταν δίπλα μου η κοπέλα που εκπαιδεύεται να με αντικαταστήσει κ ανελαβε αυτή μετά και έτσι έριξα τους ρυθμούς... Έχεις δίκιο πάντως για την άδεια, δεν θα θέλουν να πληρώνουν κ αναρρωτική κ κανονική. Πήρα τηλ κ το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ κ μου είπαν ότι φυσικά και μπορώ να πάρω τηντημεταξύ κανονική άδεια μεταξύ των 63 ημερών κ του εξαμήνου!

Ήμουν σίγουρη!!!ετσι είναι στις περισσότερες δουλειές, δυστυχώς!

Α!σε ειρωνευονται και από πάνω!έλεος!!!

Αχ!!!μακάρι!!!ευχαριστώ για την συμπαράσταση!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...