Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ....ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΕ 18 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΓΚΡΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΒΡΟΧΗΣ....ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΒΕΛΟΥΤΕ ΑΛΛΑ ΨΙΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΕΑ 2 ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ.....ΥΦΑΣΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ.....ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΕΝΑ ΛΟΥΤΡΙΝΟ, ΚΑΤΙ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙΑ ΝΑ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΑΣΠΡΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ....

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ, ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΛΑ Η ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΣΥΝΝΕΦΟ....ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Να τρως!!!τώρα δεν παθαινεις τίποτα!

Άστα γιατί και εμένα έτσι μου φαίνεται!λες και είμαι ελέφαντας και διαρκεί η εγκυμοσύνη μου 22 μήνες!μου λένε πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα,για τους άλλους μπορεί και να πέρασε!

Ετσι και εμείς,την 28η περιμένουμε!γιατί είναι και πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρουμε τι γίνεται μου είπε ο γιατρός γιατί δεν υπάρχει ιστορικό για να γνωρίζουμε!

Ξερω...και γω ετσι ενιωθα. Και θυμωνα οταν ελεγαν πως περασε ο καιρος!

Ο αντρας μου καθε φορα που εκλαιγα μου ελεγε δεν λες που δεν εισαι ελεφαντας να εισαι εγκυος 2 χρονια και να τρως και χορτα που εχουν τοξοπλασμα?!?

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ξερω...και γω ετσι ενιωθα. Και θυμωνα οταν ελεγαν πως περασε ο καιρος!

Ο αντρας μου καθε φορα που εκλαιγα μου ελεγε δεν λες που δεν εισαι ελεφαντας να εισαι εγκυος 2 χρονια και να τρως και χορτα που εχουν τοξοπλασμα?!?

Χαχαχαχα!!!σωστός ο σύζυγος!!!

Εγω κλαίω μόνη μου!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω εκλαιγα μονη...με παρεα ...οπως να ναι ...τωρα πχ εχω να κλαψω μια βδομαδα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟ.!

Χαχαχαχα!!!να έχεις να κλαψεις μια βδομάδα και να το βλέπεις τέλειο!!!πω-πω!ελπίζω να επανέλθουμε στα φυσιολογικά μας οταν γεννήσουμε, μην μείνουμε έτσι χαζές!!!Χαχαχαχα

Εγω δεν θελω να κλαίω σε κανέναν μπροστά γιατί θα πρέπει να εξηγω κάθε φορά και τον λόγο!φυσικά δεν άντεχω πάντα!που και που κλαίω και με παρέα!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!να έχεις να κλαψεις μια βδομάδα και να το βλέπεις τέλειο!!!πω-πω!ελπίζω να επανέλθουμε στα φυσιολογικά μας οταν γεννήσουμε, μην μείνουμε έτσι χαζές!!!Χαχαχαχα

Εγω δεν θελω να κλαίω σε κανέναν μπροστά γιατί θα πρέπει να εξηγω κάθε φορά και τον λόγο!φυσικά δεν άντεχω πάντα!που και που κλαίω και με παρέα!

 

Χαχαχχα...χαζες οντως...εγω ελεγα και την αληθεια.

Γιατι κλαις?

Δεν ξερωωωωωω!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο junior είναι 925 γρμ και με το κεφαλάκι προς τα κάτω! Μας χαιρετούσε χθες κανονικά, μετά χασμουρήθηκε και έβαλε τον αντίχειρα στο στόμα για πιπίλα (πολύ ωραία εικόνα!).

Και επειδή με έκανε τόσο χαρούμενη χθες, σήμερα με ξύπνησε απ'τις 7 παρά με τις κλωτσιές του και ηρέμησε μόνο τώρα που ήπια καφέ. Ήθελε το εσπρεσάκι του το παιδί, φαίνεται....

Καλημέρα, κοιλίτσες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Ο junior είναι 925 γρμ και με το κεφαλάκι προς τα κάτω! Μας χαιρετούσε χθες κανονικά, μετά χασμουρήθηκε και έβαλε τον αντίχειρα στο στόμα για πιπίλα (πολύ ωραία εικόνα!).

Και επειδή με έκανε τόσο χαρούμενη χθες, σήμερα με ξύπνησε απ'τις 7 παρά με τις κλωτσιές του και ηρέμησε μόνο τώρα που ήπια καφέ. Ήθελε το εσπρεσάκι του το παιδί, φαίνεται....

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Χαχαχαχα!!!!καλημέρα!!!

Εμένα ευτυχώς με ξυπνάει λίγο πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι!!!είναι κυρία!!!

Μπράβο!!!αχ!μια φορα την πετυχαμε και εμεις να πιπιλαει το δαχτυλο!σε ποια εβδομάδα είσαι;θυμησε μου!

Άκυρο,μόλις είδα το τικερακι!!!είστε μεγάλα αγόρια, σχεδόν κιλο!!!τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια σας παρακολουθω που κ που κ χαιρομαι με τα νεα σας! Δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα ειδα σημερα σχολια σε μανουλες αλλου μηνα για μας του Αυγουστου σχετικα με την περιδεση. Το ποσο επικινδυνο ειναι να γινει και σε ποια βδομαδα κ ποιος την πατησε γιατι το εμαθε ξαφνικα στην β επιπεδου κ διαφορα αλλα σαλτσοειδη.

Σοβαρευω λοιπον κ επειδη μιλαμε για ανθρωπινες ζωες κ για κοπελες που τις κουβαλανε,θα θελα να προσεχουμε περισσοτερο τι λεμε κ πώς,καθως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Κ καμια κοπελα που ΔΕΝ εχει κανει περιδεση δεν μπορει να γνωριζει ακριβως τους κινδυνους κ τις αγωνιες που ενεχει, ο,τι κ αν εχει ακουσει απο το γιατρο της σε θεωρια ή απο τη γιαγια της θεια της αδερφη της. Αλλους κινδυνους εχω εγω που ειμαι στην 22η πχ. Κ αλλους κ περισσοτερους μπορει να εχει μια κοπελα στην 17η. Μην πανικοβαλλουμε λοιπον κ γενικευουμε χωρις να γνωριζουμε την καθε περιπτωση. Το ξερω οτι πλατιαζω αλλα δυστυχως βλεπω παραφιλολογιες κ πραγματα ακυρα που γραφονται χωρις να ξερουν καν τι τους γινεται. Ειναι ευκολο να μιλαμε οταν βρισκομαστε εξω απο το χορο, η μαγκια ειναι να υψωνουμε το αναστημα μας εκει που μπορουμε.

Κατα τ αλλα καλα φουσκωματα,λιγο εμεινε κ θετικη ενεργεια σε ολες σας!

  • Μου αρέσει 6

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , samiam είπε:

Καλημερα κοριτσακια σας παρακολουθω που κ που κ χαιρομαι με τα νεα σας! Δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα ειδα σημερα σχολια σε μανουλες αλλου μηνα σχετικα με την περιδεση. Το ποσο επικινδυνο ειναι να γινει και σε ποια βδομαδα κ ποιος την πατησε γιατι το εμαθε ξαφνικα στην β επιπεδου κ διαφορα αλλα σαλτσοειδη.

Σοβαρευω λοιπον κ επειδη μιλαμε για ανθρωπινες ζωες κ για κοπελες που τις κουβαλανε,θα θελα να προσεχουμε περισσοτερο τι λεμε κ πώς,καθως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Κ καμια κοπελα που ΔΕΝ εχει κανει περιδεση δεν μπορει να γνωριζει ακριβως τους κινδυνους κ τις αγωνιες που ενεχει, ο,τι κ αν εχει ακουσει απο το γιατρο της σε θεωρια ή απο τη γιαγια της θεια της αδερφη της. Αλλους κινδυνους εχω εγω που ειμαι στην 22η πχ. Κ αλλους κ περισσοτερους μπορει να εχει μια κοπελα στην 17η. Μην πανικοβαλλουμε λοιπον κ γενικευουμε χωρις να γνωριζουμε την καθε περιπτωση. Το ξερω οτι πλατιαζω αλλα δυστυχως βλεπω παραφιλολογιες κ πραγματα ακυρα που γραφονται χωρις να ξερουν καν τι τους γινεται. Ειναι ευκολο να μιλαμε οταν βρισκομαστε εξω απο το χορο, η μαγκια ειναι να υψωνουμε το αναστημα μας εκει που μπορουμε.

Κατα τ αλλα καλα φουσκωματα,λιγο εμεινε κ θετικη ενεργεια σε ολες σας!

Κοριτσαρα μου σε ειχα στο νου μου!

Ευχομαι να ναι ολα καλα..!!!

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, samiam είπε:

Καλημερα κοριτσακια σας παρακολουθω που κ που κ χαιρομαι με τα νεα σας! Δεν ειχα σκοπο να γραψω αλλα ειδα σημερα σχολια σε μανουλες αλλου μηνα για μας του Αυγουστου σχετικα με την περιδεση. Το ποσο επικινδυνο ειναι να γινει και σε ποια βδομαδα κ ποιος την πατησε γιατι το εμαθε ξαφνικα στην β επιπεδου κ διαφορα αλλα σαλτσοειδη.

Σοβαρευω λοιπον κ επειδη μιλαμε για ανθρωπινες ζωες κ για κοπελες που τις κουβαλανε,θα θελα να προσεχουμε περισσοτερο τι λεμε κ πώς,καθως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Κ καμια κοπελα που ΔΕΝ εχει κανει περιδεση δεν μπορει να γνωριζει ακριβως τους κινδυνους κ τις αγωνιες που ενεχει, ο,τι κ αν εχει ακουσει απο το γιατρο της σε θεωρια ή απο τη γιαγια της θεια της αδερφη της. Αλλους κινδυνους εχω εγω που ειμαι στην 22η πχ. Κ αλλους κ περισσοτερους μπορει να εχει μια κοπελα στην 17η. Μην πανικοβαλλουμε λοιπον κ γενικευουμε χωρις να γνωριζουμε την καθε περιπτωση. Το ξερω οτι πλατιαζω αλλα δυστυχως βλεπω παραφιλολογιες κ πραγματα ακυρα που γραφονται χωρις να ξερουν καν τι τους γινεται. Ειναι ευκολο να μιλαμε οταν βρισκομαστε εξω απο το χορο, η μαγκια ειναι να υψωνουμε το αναστημα μας εκει που μπορουμε.

Κατα τ αλλα καλα φουσκωματα,λιγο εμεινε κ θετικη ενεργεια σε ολες σας!

Έλα βρε συ! Σοβαρά; Είναι αυτό που λέμε τελικά "όποιος είναι έξω απ' τον χορό...", καλά τα λες....

Ελπίζω να μην στενοχωρήθηκες ή αγχώθηκες με ό,τι γράφτηκε!

Θεωρώ δεδομένο ότι η καθεμιά μας κάνει το καλύτερο δυνατό για την ζωούλα που κουβαλάει και παίρνει τις καλύτερες δυνατές αποφάσεις για την ίδια και για το μωρό της. Καλό να λέμε μια γνώμη ή μια συμβουλή ξέρω γω πού και πού, αλλά έως εκεί.

Πώς είσαι εσύ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heidelberg είπε:

Έλα βρε συ! Σοβαρά; Είναι αυτό που λέμε τελικά "όποιος είναι έξω απ' τον χορό...", καλά τα λες....

Ελπίζω να μην στενοχωρήθηκες ή αγχώθηκες με ό,τι γράφτηκε!

Θεωρώ δεδομένο ότι η καθεμιά μας κάνει το καλύτερο δυνατό για την ζωούλα που κουβαλάει και παίρνει τις καλύτερες δυνατές αποφάσεις για την ίδια και για το μωρό της. Καλό να λέμε μια γνώμη ή μια συμβουλή ξέρω γω πού και πού, αλλά έως εκεί.

Πώς είσαι εσύ;

Καλα ειμαι κοριτσι,κανω υπομονη! 

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και πάλι, υπομονή σας διαβάζω κι εγώ έχω αρχίσει και βαριέμαι θέλω να γεννήσω αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι με βαραίνει η κοιλιά κι έχω καούρες.. 

Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω κλάψει ούτε μια φορά τέτοια αναισθησία λες και δε με έχει επηρεάσει ψυχολογικά καθόλου.. Ίσως γιατί έχω στο νου μου κυρίως την κόρη μου.. Την πρώτη εννοώ.. Στην πρώτη εξλαιγα με το παραμικρό.. 

Η δουλειά με έχει σώσει. Όσο για επιδόματα εγώ ούτε ένα σεντ δε δικαιούμαι και θα δουλεύω μέχρι το τέλος κανονικά και με το νόμο.. Το βρίσκω άδικο που το κράτος δε βοηθά και τους ελεύθερους επαγγελματίες και πρέπει να είσαι υπάλληλος για να πάρεις έστω αυτά τα λίγα... Τόσα τους σκαμε κάθε λίγο χάθηκε να μας δίνουν ένα επίδομα? Για να κάτσουμε και μερικές μέρες πριν γεννήσουμε? 

Για μαιευτήριο εγω θα πάρω δύο φορμακια, πυτζάμες, παντόφλες και τα απαραίτητα χαρτιά. Όλα τα άλλα τα έχουν εκεί.. Α και μια πιπίλα, ξέρω πως ηθικά δεν είναι σωστό αλλά εγώ θα έχω μια για καλό και για κακό. Γιατί μπορεί να μη θηλάζω. Αυτά από μένα.. Εις το επανιδειν.. 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

Τι κάνετε? Εγώ όχι τόσο.. Με τσίμπησε τσιμπούρι την Τετάρτη κ έχει κοκκινίσει πολύ το χέρι μου κ έχει απλώσει. Παίρνω αντιβίωση κ βάζω αλοιφή για να υποχωρήσει.. Στενοχωρηθηκα γιατί ούτε ντεπον δεν είχα πιει τόσο καιρό και τώρα...

Έχω αγχωθει από χτες γιατί τον μικρό τον ακούω πολύ λιγότερο σε σχέση με τρεις τέσσερις μέρες πιο πριν κ κάνω σενάρια... Ο άντρας μου λέει ότι το βασικό είναι ότι τον ακούω μια δυο φορές την μέρα ήπια κ ότι ίσως κ αυτός έχει τα φεγγάρια του. Εγώ αν συνεχιστεί κ αύριο αυτό σκέφτομαι να πάω στο γιατρό. Δεν ξέρω αν παραλογιζομαι... :-(


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!

Τι κάνετε? Εγώ όχι τόσο.. Με τσίμπησε τσιμπούρι την Τετάρτη κ έχει κοκκινίσει πολύ το χέρι μου κ έχει απλώσει. Παίρνω αντιβίωση κ βάζω αλοιφή για να υποχωρήσει.. Στενοχωρηθηκα γιατί ούτε ντεπον δεν είχα πιει τόσο καιρό και τώρα...

Έχω αγχωθει από χτες γιατί τον μικρό τον ακούω πολύ λιγότερο σε σχέση με τρεις τέσσερις μέρες πιο πριν κ κάνω σενάρια... Ο άντρας μου λέει ότι το βασικό είναι ότι τον ακούω μια δυο φορές την μέρα ήπια κ ότι ίσως κ αυτός έχει τα φεγγάρια του. Εγώ αν συνεχιστεί κ αύριο αυτό σκέφτομαι να πάω στο γιατρό. Δεν ξέρω αν παραλογιζομαι... :-(

Κοριτσάκι μου περαστικά.. Ο γιατρός σου τι σου είπε σχετικά με τα φάρμακα;  Γιατί για να σου τα έδωσαν δεν θα υπάρχει φόβος.. Απ' ότι ξέρω στο πρώτο τρίμηνο είναι επιφοβα τα φάρμακα που είναι η οργανογεννεση.

@Heidelberg τι καλά που είδατε τόσο αναλυτικά το νινί σας!! Κ εγώ χθες είχα ραντεβού, είναι 1100gr με το κεφάλι κάτω! Αλλά δεν τον είδαμε αρκετά, ο άντρας μου μου λέει βιαζόταν ο γιατρός κ με επηρέασε λίγο.. Είδαμε ίσα ίσα κοιλιά, κεφάλι, ποδαράκια κ τον τράχηλο.. Ήταν κ ξύπνιος και δν τον χάρηκα πολύ!

Κατά τα άλλα, πήρα αναρρωτική κ ξεκινάω να απολαμβάνω την ησυχία από Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 2

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...