Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , modena είπε:

Μου είπαν φορμακι με μακριά μανικακια που μπαίνει όλο το ποδαράκι μεσα κ από πάνω με μια πάνα να είναι τυλιγμένο. Τίποτα άλλο.. τώρα δεν ξέρω.. κάποιος δεν πρέπει να μας τα πει κ αυτά?

Ωραίο το φουστανακι! Χιχιχ Δεν έχω δεί για νεογέννητο κ εγώ..

ο αντρας μου με σνομπαρει που τα σκεφτομαι τοσο νωρις και με στενοχωρεσε ενω ποτε δε με στενοχωρει.....:(

μου ειπε τωρα οτι φταιει που κοβει το καπνισμα....ενταξει θα του δωσω μια ευκαιρια..χαχα


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, modena είπε:

Καλώς ήρθες!!! Ευτυχώς αφού ξέρεις τι έφταιξε ξέρεις και να το αντιμετωπίσεις! Ξεκούραση λοιπόν μόλις βγεις κ εμείς θα είμαστε εδώ για παρεούλα! 

Κ εγώ είχα περάσει συσπάσεις, όχι τόσο έντονες πριν κανένα μήνα κ χρειάστηκαν 4-5 μέρες για να νιώσω τελείως καλά! Οπότε θεωρητικά κ συ στη βδομάδα με τις 10 μέρες θα είσαι μια χαρά!

@elenistam Γιατί άγχος?? Ολα μια χαρουλα πάνε! Θα δεις κ το γιατρό τέλος του μήνα οπότε θα ηρεμήσεις που θα το δεις. 

Καλώς σας βρήκα! Μόλις κάναμε και έναν υπέρηχο και η μήτρα είναι πιο ήρεμη από χτες αλλά έχει ακόμα σύσπαση! Οπότε πάμε προς το καλύτερο! Αύριο με το καλό επιστρέφω σπίτι και θα έχει ξεκούραση! Ότι χρειαστώ είτε μπορώ να βοηθήσω θα είμαι και εγώ παρόν!! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

ο αντρας μου με σνομπαρει που τα σκεφτομαι τοσο νωρις και με στενοχωρεσε ενω ποτε δε με στενοχωρει.....:(

Μην σε επηρεάζει.. ο καθένας το αντιλαμβάνεται με τον δικό του τρόπο κ έχει τον δικό του χρόνο. Εσύ το έχεις μέσα σου, δεν είναι το ίδιο..

πρίν από 23 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Μόλις κάναμε και έναν υπέρηχο και η μήτρα είναι πιο ήρεμη από χτες αλλά έχει ακόμα σύσπαση! Οπότε πάμε προς το καλύτερο! Αύριο με το καλό επιστρέφω σπίτι και θα έχει ξεκούραση! Ότι χρειαστώ είτε μπορώ να βοηθήσω θα είμαι και εγώ παρόν!! :)

Τέλεια!!!!! Ωραία!!! Για πες μας συμβουλές σαν παλιά! Για τα πρώτα ψώνια πχ.. :)


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουν τα κορίτσια μου..? Χθες άργησα να τελειώσω και σήμερα δούλευα πρωί. Τώρα βρήκα λίγο χρόνο για να σας πω τα χθεσινά. Κάναμε χθες τον υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι είχα συσπάσεις... Το μωρό ήταν καλά μας είχε γυρίσει την πλάτη, μας έριξε ένα φασκελο και δεν καθόταν σε ησυχία.... Εννοείται πως δεν μου είπε τι είναι και πάμε για την Β.επιπεδου.

Μου είπε να ξεκουράζομαι. Υπάρχουν μέρες που ειμαι ξεκούραστη αλλά και μέρες λίγο πιο έντονες... Έχω φοβηθεί... Το καλό είναι ότι ο πλακουντας ανέβηκε οπότε τώρα μου μένει να χαλαρώσω λίγο έως πολύ. 

Τον ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό η καισαρική και μου είπε ότι πάμε για φυσιολογικό τοκετό με επισκληριδιο και μου είπε ότι θα κάνω την αναισθησία. Δεν μου έδωσε περιθώριο για επιλογή. Αυτός ξέρει. Μου είπε να πάρω και το οκ από οφθαλμίατρο πρώτα...

ΕΧΩ στεναχωρηθεί με τις συσπάσεις και έχω φοβηθεί... Σκέφτομαι μην κάνω κάτι καταλάθος και τρέχω στο τέλος..... Και όσο σκέφτομαι ότι μέχρι τον Ιούνιο πρέπει να έχω βρει σπίτι τρελαίνομαι.... αυτά τα λίγα από μένα..

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι κανουν τα κορίτσια μου..? Χθες άργησα να τελειώσω και σήμερα δούλευα πρωί. Τώρα βρήκα λίγο χρόνο για να σας πω τα χθεσινά. Κάναμε χθες τον υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι είχα συσπάσεις... Το μωρό ήταν καλά μας είχε γυρίσει την πλάτη, μας έριξε ένα φασκελο και δεν καθόταν σε ησυχία.... Εννοείται πως δεν μου είπε τι είναι και πάμε για την Β.επιπεδου.

Μου είπε να ξεκουράζομαι. Υπάρχουν μέρες που ειμαι ξεκούραστη αλλά και μέρες λίγο πιο έντονες... Έχω φοβηθεί... Το καλό είναι ότι ο πλακουντας ανέβηκε οπότε τώρα μου μένει να χαλαρώσω λίγο έως πολύ. 

Τον ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό η καισαρική και μου είπε ότι πάμε για φυσιολογικό τοκετό με επισκληριδιο και μου είπε ότι θα κάνω την αναισθησία. Δεν μου έδωσε περιθώριο για επιλογή. Αυτός ξέρει. Μου είπε να πάρω και το οκ από οφθαλμίατρο πρώτα...

ΕΧΩ στεναχωρηθεί με τις συσπάσεις και έχω φοβηθεί... Σκέφτομαι μην κάνω κάτι καταλάθος και τρέχω στο τέλος..... Και όσο σκέφτομαι ότι μέχρι τον Ιούνιο πρέπει να έχω βρει σπίτι τρελαίνομαι.... αυτά τα λίγα από μένα..

ego ola kala ta akouo...mprabo!!! oso gia to spiti psakse kalitera tora oso ine noris mi varineis allo...an mou epitrepeis giati na vreis autin tin periodo spiti?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , elenistam είπε:

ego ola kala ta akouo...mprabo!!! oso gia to spiti psakse kalitera tora oso ine noris mi varineis allo...an mou epitrepeis giati na vreis autin tin periodo spiti?

Γιατι το ειχαμε συμφωνήσει πριν μείνω έγκυος. Γιατί το θέλει για να μείνει αυτός. Και γιατί έχει θεματάκια και δεν είναι για μωρούλι... είχαμε πει μέχρι Ιούνιο. Εάν ήθελα κανένα μήνα παραπάνω δεν θα έλεγε τίποτα απλά θα είμαι ήδη στον 7ο τον Ιούνιο και μετά και θα έχω βαρύνει και θα κάνει περισσότερη ζέστη. Μέχρι Ιούνιο έχουμε πει.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι κανουν τα κορίτσια μου..? Χθες άργησα να τελειώσω και σήμερα δούλευα πρωί. Τώρα βρήκα λίγο χρόνο για να σας πω τα χθεσινά. Κάναμε χθες τον υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι είχα συσπάσεις... Το μωρό ήταν καλά μας είχε γυρίσει την πλάτη, μας έριξε ένα φασκελο και δεν καθόταν σε ησυχία.... Εννοείται πως δεν μου είπε τι είναι και πάμε για την Β.επιπεδου.

Μου είπε να ξεκουράζομαι. Υπάρχουν μέρες που ειμαι ξεκούραστη αλλά και μέρες λίγο πιο έντονες... Έχω φοβηθεί... Το καλό είναι ότι ο πλακουντας ανέβηκε οπότε τώρα μου μένει να χαλαρώσω λίγο έως πολύ. 

Τον ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό η καισαρική και μου είπε ότι πάμε για φυσιολογικό τοκετό με επισκληριδιο και μου είπε ότι θα κάνω την αναισθησία. Δεν μου έδωσε περιθώριο για επιλογή. Αυτός ξέρει. Μου είπε να πάρω και το οκ από οφθαλμίατρο πρώτα...

ΕΧΩ στεναχωρηθεί με τις συσπάσεις και έχω φοβηθεί... Σκέφτομαι μην κάνω κάτι καταλάθος και τρέχω στο τέλος..... Και όσο σκέφτομαι ότι μέχρι τον Ιούνιο πρέπει να έχω βρει σπίτι τρελαίνομαι.... αυτά τα λίγα από μένα..

Το βασικό είναι ότι είναι όλα καλά! Μην ξεχνάς ότι το μωράκι σου έχει σημασία, όταν κουράζεσαι στην δουλειά θα σταματάς για διάλειμμα. Το γνωρίζουν οι προϊστάμενοι σου κ αν θυμάμαι καλά είναι κ συνεργάσιμοι σωστά?

Ξεκούραση κ θα σταματήσουν οι συσπάσεις.. Όσον αφορά το σπίτι σε καταλαβαινω γιατί κ εμείς θα κάνουμε μίνι μετακόμιση τον Ιούνιο μιας θα σοβατισουμε εσωτερικά στο σπίτι, από μυκονιάτικο να το ισιωσουμε κ βάψιμο. Οπότε καταλαβαίνεις.. Υπομονή κ σιγά σιγά όλα θα γίνουν. Εσύ ξέρεις το σώμα σου, μόλις δεις κ ζοριζεσαι ρίχνε ρυθμούς.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμας μας εκατσε καλα γιατι πριν λιγους μηνες τελειωσαμε τις επισκευες στο σπιτι και μετα ηρθε η εγκυμοσυνη...κατι τεντες λεμε να περασουμε τωρα που ανοιξε ο καιρος...θελουν και λεφτα ολα....τι να πω....υπαρχουν και χειροτερα.....δοξα το θεο που εχουμε σπιτι


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

εμας μας εκατσε καλα γιατι πριν λιγους μηνες τελειωσαμε τις επισκευες στο σπιτι και μετα ηρθε η εγκυμοσυνη...κατι τεντες λεμε να περασουμε τωρα που ανοιξε ο καιρος...θελουν και λεφτα ολα....τι να πω....υπαρχουν και χειροτερα.....δοξα το θεο που εχουμε σπιτι

Όλα θα γίνουν σιγά σιγά, δεν αγχώνομαι κ εγώ.. απλά εμάς είναι καλοκαιρινές δουλειές αυτές κ δυστυχώς εγώ θα έχω γίνει τεράστια μέχρι τότε. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Το βασικό είναι ότι είναι όλα καλά! Μην ξεχνάς ότι το μωράκι σου έχει σημασία, όταν κουράζεσαι στην δουλειά θα σταματάς για διάλειμμα. Το γνωρίζουν οι προϊστάμενοι σου κ αν θυμάμαι καλά είναι κ συνεργάσιμοι σωστά?

Ξεκούραση κ θα σταματήσουν οι συσπάσεις.. Όσον αφορά το σπίτι σε καταλαβαινω γιατί κ εμείς θα κάνουμε μίνι μετακόμιση τον Ιούνιο μιας θα σοβατισουμε εσωτερικά στο σπίτι, από μυκονιάτικο να το ισιωσουμε κ βάψιμο. Οπότε καταλαβαίνεις.. Υπομονή κ σιγά σιγά όλα θα γίνουν. Εσύ ξέρεις το σώμα σου, μόλις δεις κ ζοριζεσαι ρίχνε ρυθμούς.

Ναι ευτυχώς ότι θέλω δεν λένε όχι. Να φάω να πάω τουαλέτα να ξαναφαω να πάω στο φαρμακείο να σηκωθώ για να ξεπιασω την μέση μου ότι θέλω... Απλά υπάρχουν και μέρες που με βάζουν λίγο στην ορθοστασία με την καρέκλα μου πάντα κοντά αλλά λόγο του ποστου είναι δύσκολο να κάθομαι κάποιες στιγμές.

Μάλλον δεν έχω καταλάβει ποτέ κουράζομαι. Σίγουρα το νιώθω αφού έχω κουραστεί που ξεκινάνε οι ενοχλήσεις.... οχ και εσύ στα δύσκολα...

πρίν από 6 λεπτά , elenistam είπε:

εμας μας εκατσε καλα γιατι πριν λιγους μηνες τελειωσαμε τις επισκευες στο σπιτι και μετα ηρθε η εγκυμοσυνη...κατι τεντες λεμε να περασουμε τωρα που ανοιξε ο καιρος...θελουν και λεφτα ολα....τι να πω....υπαρχουν και χειροτερα.....δοξα το θεο που εχουμε σπιτι

Καλά δεν το συζητώ. Και μη χειρότερα να λεμε σίγουρα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι κανουν τα κορίτσια μου..? Χθες άργησα να τελειώσω και σήμερα δούλευα πρωί. Τώρα βρήκα λίγο χρόνο για να σας πω τα χθεσινά. Κάναμε χθες τον υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι είχα συσπάσεις... Το μωρό ήταν καλά μας είχε γυρίσει την πλάτη, μας έριξε ένα φασκελο και δεν καθόταν σε ησυχία.... Εννοείται πως δεν μου είπε τι είναι και πάμε για την Β.επιπεδου.

Μου είπε να ξεκουράζομαι. Υπάρχουν μέρες που ειμαι ξεκούραστη αλλά και μέρες λίγο πιο έντονες... Έχω φοβηθεί... Το καλό είναι ότι ο πλακουντας ανέβηκε οπότε τώρα μου μένει να χαλαρώσω λίγο έως πολύ. 

Τον ρώτησα για φυσιολογικό τοκετό η καισαρική και μου είπε ότι πάμε για φυσιολογικό τοκετό με επισκληριδιο και μου είπε ότι θα κάνω την αναισθησία. Δεν μου έδωσε περιθώριο για επιλογή. Αυτός ξέρει. Μου είπε να πάρω και το οκ από οφθαλμίατρο πρώτα...

ΕΧΩ στεναχωρηθεί με τις συσπάσεις και έχω φοβηθεί... Σκέφτομαι μην κάνω κάτι καταλάθος και τρέχω στο τέλος..... Και όσο σκέφτομαι ότι μέχρι τον Ιούνιο πρέπει να έχω βρει σπίτι τρελαίνομαι.... αυτά τα λίγα από μένα..

Το μικρουλη σου είναι μια χαρά, αυτό έχει σημασία!!!συσπάσεις είχα και εγώ, συνήθως είναι απο κούραση!αφου δουλεύεις οταν γυριζεις σπίτι θα πρέπει να ξεκουραζεσαι!να ξαπλώνεις όμως για να "ξεκουράζεται" η μήτρα οχι σε καθιστή θέση!

Εκλεισες ημερομηνία για β'επιπεδου;;;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Μην σε επηρεάζει.. ο καθένας το αντιλαμβάνεται με τον δικό του τρόπο κ έχει τον δικό του χρόνο. Εσύ το έχεις μέσα σου, δεν είναι το ίδιο..

Τέλεια!!!!! Ωραία!!! Για πες μας συμβουλές σαν παλιά! Για τα πρώτα ψώνια πχ.. :)

Για να είμαι ειλικρινής για τα πρώτα ψώνια έτρεξε η πεθερά μου! Ζιπουνακια,φορμακια,καλτσακια, μπουρνουζακι,σκουφάκια,καλαθουνα με όλα τα παρελκόμενα, μπανάκι,κρεμουλες,αφρολουτρα,λαδακι για το σωματακι μας έφτιαχνε χειροποίητο,χτενουλα,ψαλιδακι για νύχια,γαντακια για τα χεράκια να μη γρατζουνιεται(αν και δεν μας χρειάστηκαν),ενδοεπικοινωνια,πετσετουλες, πάνες (αλλαξιερα δεν πήραμε),κουβερτακια! Χμμμ..αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό,σίγουρα μου ξεφεύγουν όμως κι'αλλα! Κρεβατάκι και καροτσάκι είναι δεδομένο!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Γιατι το ειχαμε συμφωνήσει πριν μείνω έγκυος. Γιατί το θέλει για να μείνει αυτός. Και γιατί έχει θεματάκια και δεν είναι για μωρούλι... είχαμε πει μέχρι Ιούνιο. Εάν ήθελα κανένα μήνα παραπάνω δεν θα έλεγε τίποτα απλά θα είμαι ήδη στον 7ο τον Ιούνιο και μετά και θα έχω βαρύνει και θα κάνει περισσότερη ζέστη. Μέχρι Ιούνιο έχουμε πει.

Πω, αυτό με το σπίτι πόσο το σκέφτομαι κι εγώ....μπρρρρ.....

Με τον άντρα μου δουλεύουμε σε διαφορετικές πόλεις (δηλαδή 2 νοικοκυριά), οπότε μόλις πάρω την άδειά μου, πρέπει να αδειάσω και να ξενοικιάσουμε το ένα σπίτι και να του κουβαληθούμε (εγώ, η κοιλιά μου και όλα τα συμπράγκαλά μας) στο άλλο.

Και όλο σκέφτομαι ότι πρέπει να αρχίσω να μαζεύω σιγά-σιγά και το μόνο που έχω κάνει είναι να πετάξω κάτι περιοδικά που μάζευα και μου'πιαναν χώρο :?:?:? 

Και κανόνισα και πού θα δώσω τις γλάστρες με τα λουλούδια μου! Αυτά τα σπουδαία έχω κάνει μέχρι τώρα :-D

Οπότε @Χαρά Τριανταφυλλακι. θα παίρνεις εσύ κουράγιο από εμένα κι εγώ από εσένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Μόλις κάναμε και έναν υπέρηχο και η μήτρα είναι πιο ήρεμη από χτες αλλά έχει ακόμα σύσπαση! Οπότε πάμε προς το καλύτερο! Αύριο με το καλό επιστρέφω σπίτι και θα έχει ξεκούραση! Ότι χρειαστώ είτε μπορώ να βοηθήσω θα είμαι και εγώ παρόν!! :)

Καλως ήρθες κ απο μενα! Ευχομαι να ναι το τελευταιο δυσαρεστο κ ολα πια να ναι χαμογελαστα! Με το καλο να πας σπιτακι με ηρεμια,ξεκινα κανενα βιβλιο να περναει η ωρα!

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Καλως ήρθες κ απο μενα! Ευχομαι να ναι το τελευταιο δυσαρεστο κ ολα πια να ναι χαμογελαστα! Με το καλο να πας σπιτακι με ηρεμια,ξεκινα κανενα βιβλιο να περναει η ωρα!

Καλημέρα! Καλώς σας βρήκα! Σε ευχαριστώ πολύ..να'σαι καλά! Ήδη ξεκίνησα εδώ στο νοσοκομείο γιατί η ώρα δεν περνάει! Με κουράζει το internet και να βλέπω μια οθόνη ,οπότε θα διαβάζω ξανά βιβλία που έχω να το κάνω από τότε που ήμουν έγκυος στην κόρη μου! Χρόνια πριν δηλαδή! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...