Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , gogouli88 είπε:

Οκ θα τα πούμε τότε αν σε αφήσει πάνω από 40 η 40 

Εγω πάντως θα ρωταγα τον  γιατρό ποιος ο λόγος να μπω πριν την πιθανή ημερομηνία!οπότε με τα λεγόμενα σου  η εγκυμοσύνη δεν είναι 40 εβδομάδες!και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική!

1 hour ago, Zouzou94 είπε:

Όχι ακόμα δεν μπορέσαμε! Γερό να είναι και η μικρή δεν εχει θέμα είτε ειναι αγοράκι είτε ειναι κοριτσάκι..οπότε το φύλο δεν βιαζόμαστε να το μάθουμε! 

Όλα στο χρόνο τους..έχετε και εσείς ακόμα καιρό..να ανοίξει ο καιρός να κάνετε και τις αλλαγές που θέλετε! :)

Το τελευταίο είναι το φύλο!απλά παίρνεις την χαρά ότι μαθαίνεις τι είναι!

 

Λοιπόν, μόλις γυρισαμε από τον γιατρό!ο υπέρηχος έδειξε οτι τα αμνιακα υγρά είναι μια χαρά!ηταν φουλ, οπότε μου έφυγε αυτό το άγχος!

Η μπουμπου συνεχίζει να είναι με το κεφαλακι της κάτω και είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι της!και μου είπε ότι γι'αυτο εχω και τα πονακια που εχω και είναι έντονα γιατί με πιέζει!σημασία έχει ότι είναι καλά!ειναι σχεδόν 200γραμμαρια!μέτρησε και κοίταξε και τον τράχηλο και είναι 3εκ. Και το στόμιο τελείως κλειστό, οπότε και από αυτό ολα καλά!

Για τις ενοχλήσεις που έχω και τα υγρά θα βάζω 15 μέρες προβιοτικα υπόθετα, δεν θέλει μου είπε να πάρω φάρμακα!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πάντως θα ρωταγα τον  γιατρό ποιος ο λόγος να μπω πριν την πιθανή ημερομηνία!οπότε με τα λεγόμενα σου  η εγκυμοσύνη δεν είναι 40 εβδομάδες!και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική!

Το τελευταίο είναι το φύλο!απλά παίρνεις την χαρά ότι μαθαίνεις τι είναι!

Λοιπόν, μόλις γυρισαμε από τον γιατρό!ο υπέρηχος έδειξε οτι τα αμνιακα υγρά είναι μια χαρά!ηταν φουλ, οπότε μου έφυγε αυτό το άγχος!

Η μπουμπου συνεχίζει να είναι με το κεφαλακι της κάτω και είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι της!και μου είπε ότι γι'αυτο εχω και τα πονακια που εχω και είναι έντονα γιατί με πιέζει!σημασία έχει ότι είναι καλά!ειναι σχεδόν 200γραμμαρια!μέτρησε και κοίταξε και τον τράχηλο και είναι 3εκ. Και το στόμιο τελείως κλειστό, οπότε και από αυτό ολα καλά!

Για τις ενοχλήσεις που έχω και τα υγρά θα βάζω 15 μέρες προβιοτικα υπόθετα, δεν θέλει μου είπε να πάρω φάρμακα!

 

Καλησπερα! Να σε ρωτησω τον τραχηλο στον μετρησε ενδοκολπικα?


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

KORITSIA TIS SISPASEIS POS TIS NIOTHETE???PONATE???INE SKLIRI OLI SAS I KOILIA???/EMENA META TO MESIMERI I KOILIA MOU GINETE TERASTIA!!! 

Αυτό που ένιωσα εγώ και ρώτησα τον γιατρό και μου το επιβεβαίωσε είναι όταν πονάς χαμηλά και όταν νιώθεις από κάτω να κάνει όπως η καρδιά μας φαντάσου...σφίγγει ανοίγει...Δεν ξέρω αν στο έδωσα να καταλάβεις.:?

Μηπως σε πειράζει κάτι που τρως? Αλλά γενικά το πρωί ήμαστε πιο ξεπρισμενες.

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

 

Λοιπόν, μόλις γυρισαμε από τον γιατρό!ο υπέρηχος έδειξε οτι τα αμνιακα υγρά είναι μια χαρά!ηταν φουλ, οπότε μου έφυγε αυτό το άγχος!

Η μπουμπου συνεχίζει να είναι με το κεφαλακι της κάτω και είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι της!και μου είπε ότι γι'αυτο εχω και τα πονακια που εχω και είναι έντονα γιατί με πιέζει!σημασία έχει ότι είναι καλά!ειναι σχεδόν 200γραμμαρια!μέτρησε και κοίταξε και τον τράχηλο και είναι 3εκ. Και το στόμιο τελείως κλειστό, οπότε και από αυτό ολα καλά!

Για τις ενοχλήσεις που έχω και τα υγρά θα βάζω 15 μέρες προβιοτικα υπόθετα, δεν θέλει μου είπε να πάρω φάρμακα!

Μπραβο όλα καλα. Τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε την ζουζουνα. Και εμένα 220 γραμμαρια και το κεφαλάκι κοιτάει λίγο προς τα κάτω. Εσένα ήταν ζιζανιο? 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , samiam είπε:

Καλησπερα! Να σε ρωτησω τον τραχηλο στον μετρησε ενδοκολπικα?

Τον μέτρησε πρώτα με τον κοιλιακό υπέρηχο αλλά δεν φαίνεται καλά και κάναμε κολπικό και τον μέτρησε ακριβώς!στην β'επιπεδου θα μου τον ξανά μετρήσουν μου είπε!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αυτό που ένιωσα εγώ και ρώτησα τον γιατρό και μου το επιβεβαίωσε είναι όταν πονάς χαμηλά και όταν νιώθεις από κάτω να κάνει όπως η καρδιά μας φαντάσου...σφίγγει ανοίγει...Δεν ξέρω αν στο έδωσα να καταλάβεις.:?

Μηπως σε πειράζει κάτι που τρως? Αλλά γενικά το πρωί ήμαστε πιο ξεπρισμενες.

Μπραβο όλα καλα. Τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε την ζουζουνα. Και εμένα 220 γραμμαρια και το κεφαλάκι κοιτάει λίγο προς τα κάτω. Εσένα ήταν ζιζανιο? 

Εσένα είναι πιο μεγάλο το ζουζουνι! 

Εμένα έχει χωσει το κεφάλι της πολύ χαμηλά και με πιέζει!ναι, κουνιόταν συνέχεια!χέρια, πόδια, κορμακι!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και @rapounzel_rapounzel τέλεια τα νέα!!!! Μεγαλώνουν τα μπεμπακια κ ζωηρευουν βλέπω! Κ εγώ ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να το δω!!

@elenistam νομίζω όλες λίγο πολύ το νιώθουμε αυτό. Πόσο μάλλον τα κορίτσια που έχουν νιώσει κ το μπεμπακι στην κοιλιά! Φαντάσου τι έχει να γίνει μόλις γεννήσεις!

Κορίτσια εμάς ο γιατρός μας άλλαξε την ΠΗΤ βάσει της ανάπτυξης του παιδιού. Αλλιώς τι νόημα έχει να πηγαίνεις βάσει τελευταίας περιόδου? Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό κύκλο σε διάρκεια.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πάντως θα ρωταγα τον  γιατρό ποιος ο λόγος να μπω πριν την πιθανή ημερομηνία!οπότε με τα λεγόμενα σου  η εγκυμοσύνη δεν είναι 40 εβδομάδες!και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική!

Το τελευταίο είναι το φύλο!απλά παίρνεις την χαρά ότι μαθαίνεις τι είναι!

 

Λοιπόν, μόλις γυρισαμε από τον γιατρό!ο υπέρηχος έδειξε οτι τα αμνιακα υγρά είναι μια χαρά!ηταν φουλ, οπότε μου έφυγε αυτό το άγχος!

Η μπουμπου συνεχίζει να είναι με το κεφαλακι της κάτω και είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι της!και μου είπε ότι γι'αυτο εχω και τα πονακια που εχω και είναι έντονα γιατί με πιέζει!σημασία έχει ότι είναι καλά!ειναι σχεδόν 200γραμμαρια!μέτρησε και κοίταξε και τον τράχηλο και είναι 3εκ. Και το στόμιο τελείως κλειστό, οπότε και από αυτό ολα καλά!

Για τις ενοχλήσεις που έχω και τα υγρά θα βάζω 15 μέρες προβιοτικα υπόθετα, δεν θέλει μου είπε να πάρω φάρμακα!

Τέλεια! Πάρε τα προβιοτικά και όλα μια χαρά!

Γυρίσαμε κι εμείς απ'την αμνιοπαρακέντηση και τώρα έχω 3 μέρες ξεκούραση με εντολή γιατρού και περιμένουμε τα αποτελέσματα. 

Η έκπληξη της ημέρας ήταν ότι ίσως τελικά δεν είναι κορίτσι, όπως είπαμε στον προηγούμενο υπέρηχο. Όταν είναι πιο μικρό το έμβρυο, μας είπαν σήμερα, μπορεί το αγοράκι να μην έχει ακόμα σχηματιστεί εντελώς και να το περάσεις για κοριτσάκι ή αντίστοιχα το κοριτσάκι λόγω των ορμονών της εγκυμοσύνης να έχει μεγεθυμένη κλειτορίδα και να το περάσεις για αγοράκι. Οπότε θα δούμε από τα αποτελέσματα της αμνιοκέντησης τα χρωμοσώματα για 100% σιγουριά ή τον επόμενο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και @rapounzel_rapounzel τέλεια τα νέα!!!! Μεγαλώνουν τα μπεμπακια κ ζωηρευουν βλέπω! Κ εγώ ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να το δω!!

@elenistam νομίζω όλες λίγο πολύ το νιώθουμε αυτό. Πόσο μάλλον τα κορίτσια που έχουν νιώσει κ το μπεμπακι στην κοιλιά! Φαντάσου τι έχει να γίνει μόλις γεννήσεις!

Κορίτσια εμάς ο γιατρός μας άλλαξε την ΠΗΤ βάσει της ανάπτυξης του παιδιού. Αλλιώς τι νόημα έχει να πηγαίνεις βάσει τελευταίας περιόδου? Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό κύκλο σε διάρκεια.

OTAN LES SAS ALLAKSE??POSI DIAFORA DILADI??? EINE PIO MEGALO TO MORAKI SOU?GIATI KE MENA ITAN MEGALO LES NA ME ALLAKSOUN?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εσένα είναι πιο μεγάλο το ζουζουνι! 

Εμένα έχει χωσει το κεφάλι της πολύ χαμηλά και με πιέζει!ναι, κουνιόταν συνέχεια!χέρια, πόδια, κορμακι!!!

Λες να έχω και εγώ κοριτσάκι? Σε έναν μήνα θα ξέρω.....:-(


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Heidelberg είπε:

Τέλεια! Πάρε τα προβιοτικά και όλα μια χαρά!

Γυρίσαμε κι εμείς απ'την αμνιοπαρακέντηση και τώρα έχω 3 μέρες ξεκούραση με εντολή γιατρού και περιμένουμε τα αποτελέσματα. 

Η έκπληξη της ημέρας ήταν ότι ίσως τελικά δεν είναι κορίτσι, όπως είπαμε στον προηγούμενο υπέρηχο. Όταν είναι πιο μικρό το έμβρυο, μας είπαν σήμερα, μπορεί το αγοράκι να μην έχει ακόμα σχηματιστεί εντελώς και να το περάσεις για κοριτσάκι ή αντίστοιχα το κοριτσάκι λόγω των ορμονών της εγκυμοσύνης να έχει μεγεθυμένη κλειτορίδα και να το περάσεις για αγοράκι. Οπότε θα δούμε από τα αποτελέσματα της αμνιοκέντησης τα χρωμοσώματα για 100% σιγουριά ή τον επόμενο υπέρηχο.

Μπράβο Κοριτσάκι μου!!!οτι σου είπε ο γιατρός τώρα, ξεκούραση!!!και σύντομα τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι!!!!

Χαχαχαχα!!!σας την έσκασε το μπεμπακι!!!!σας κάνει κόλπα!!!

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Λες να έχω και εγώ κοριτσάκι? Σε έναν μήνα θα ξέρω.....:-(

Λες;;;μπορεί!!!κοριτσάκι θέλεις να είναι;;;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο Κοριτσάκι μου!!!οτι σου είπε ο γιατρός τώρα, ξεκούραση!!!και σύντομα τα καλύτερα αποτελέσματα εύχομαι!!!!

Χαχαχαχα!!!σας την έσκασε το μπεμπακι!!!!σας κάνει κόλπα!!!

Λες;;;μπορεί!!!κοριτσάκι θέλεις να είναι;;;

Η αλήθεια ειναι ότι νομίζω ότι είναι αγόρι.... πάντα είχα αδυναμία στα κορίτσια αλλά δεν ξέρω γιατί θέλω γιατί πιστεύω ότι είναι αγόρι τι να πω....

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Η αλήθεια ειναι ότι νομίζω ότι είναι αγόρι.... πάντα είχα αδυναμία στα κορίτσια αλλά δεν ξέρω γιατί θέλω γιατί πιστεύω ότι είναι αγόρι τι να πω....

Εγω πάντως είχα λανθασμένο ένστικτο τελικα!!!λίγο ακόμα υπομονή!σε ένα μήνα θα είσαι σίγουρη τι είναι το μωρακι σου!

πρίν από 56 λεπτά , modena είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και @rapounzel_rapounzel τέλεια τα νέα!!!! Μεγαλώνουν τα μπεμπακια κ ζωηρευουν βλέπω! Κ εγώ ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να το δω!!

@elenistam νομίζω όλες λίγο πολύ το νιώθουμε αυτό. Πόσο μάλλον τα κορίτσια που έχουν νιώσει κ το μπεμπακι στην κοιλιά! Φαντάσου τι έχει να γίνει μόλις γεννήσεις!

Κορίτσια εμάς ο γιατρός μας άλλαξε την ΠΗΤ βάσει της ανάπτυξης του παιδιού. Αλλιώς τι νόημα έχει να πηγαίνεις βάσει τελευταίας περιόδου? Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό κύκλο σε διάρκεια.

Γενικά σε κάθε υπέρηχο μπορεί να βγαίνει άλλη ημερομηνία γιατί κάθε βδομάδα έχει άλλο ρυθμό ανάπτυξης!και εμένα σε κάθε υπέρηχο την μια βγαίνει 3-4 μέρες μεγαλύτερο και την άλλη 2-3 μέρες μικρότερο αλλά πητ έχουμε αυτή που έχει βγάλει η αυχενική!εκτός αν αλλάξει κάτι στην β'επιπεδου! 

Νομίζω και για τις 56 μέρες που παίρνουμε  από ΙΚΑ την Πητ της αυχενικής κοιτάνε!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...