Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel σε ιδιωτικό. Ακόμα ομωσ δεν ξερω σε ποιο γιατί δεν έχω καταλήξει στον γιατρό.. ειμαι ανάμεσα σε δυο τοπ!!!! @modena να σου πω τι με χαλάει;; κ Αντε πες είναι κ τα δυο κεφαλικα κ γεννιέται το πρώτο κ το δεύτερο βρίσκει χώρο κ γυρίζει ανάποδα... τι κάνουμε εκεί;; στο δημόσιο καισαρική. Γιατί ρε φίλε;; με τόσες καισαρικές πάντως έχει χαθεί η τέχνη του φυσικού τοκετού αλλά κ του φυσιολογικού!! 

@Sam13 θα συμφωνησω μαζί σου!δυστυχώς με τόσες καισαρικές έχει χαθεί και ο φυσιολογικός και ο φυσικός τοκετός!φυσικά σε περίπτωση που υπάρχει όντως πρόβλημα εννοείται ότι θα κάνεις καισαρική αλλά σε θέματα απλά όπως μια περιτυλιξη ομφάλιου γιατί να φας το μαχαίρι;;;η αδερφή μου γέννησε μια χαρά φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο και το μωρό ηταν τυλιγμένο!

αθηνα μένεις;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel σε ιδιωτικό. Ακόμα ομωσ δεν ξερω σε ποιο γιατί δεν έχω καταλήξει στον γιατρό.. ειμαι ανάμεσα σε δυο τοπ!!!! @modena να σου πω τι με χαλάει;; κ Αντε πες είναι κ τα δυο κεφαλικα κ γεννιέται το πρώτο κ το δεύτερο βρίσκει χώρο κ γυρίζει ανάποδα... τι κάνουμε εκεί;; στο δημόσιο καισαρική. Γιατί ρε φίλε;; με τόσες καισαρικές πάντως έχει χαθεί η τέχνη του φυσικού τοκετού αλλά κ του φυσιολογικού!! 

Ναι έχεις δίκιο! Κοιτάνε την βολή τους κ να πάρουν πιο πολλά χρηματα.. Είναι πολύ άσχημο αυτό.. Διάβαζα σε ένα άρθρο προχτές ότι το ποσοστό φυσιολογικού με καισαρική στην χωρα μας είναι 50-50.. Είναι δυνατόν οι μισές εγκυμοσύνες στην χώρα μας να είχαν δυσκολία που χρειαζόταν η επέμβαση χειρουργικά?

Σε προηγμένες χώρες της Ευρώπης είναι οι καισαρικές στο 30% περίπου..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ στην κόρη μου για φτ μπήκα αλλά τελικά γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή έκανε κακά στην κοιλιά μου Κ επειδή φοβηθήκαμε μην στρεσαριστει μου την έβγαλε από την κοιλιά. Σας πληροφορώ ήταν εκπληκτικά, έζησα την γεννά χωρίς να πονάω, άκουγα τι λένε Κ άκουσα το κλάμα της, την είδα και συγκινήθηκα και από τη λαχτάρα μου να την χαρώ να την θηλάζω δεν πονούσα καθόλου. Στο μαιευτήριο δεν πονούσα αφού με είχαν με παυσίπονα Κ στο σπίτι ήμουν μια χαρά!

Πονουσα στον θηλασμό εκεί ταλαιπωρήθηκα με μαστιτιδες πύον Κ πυρετό. Αλλά δε θυμάμαι κανέναν πόνο του χειρουργείου. Τον πόνο του στήθους μου όμως τον θυμάμαι πολύ καλά και αρνούμαι να τον ξαναζήσω... αν χρειαστεί ξένο γάλα, ξένο θα δώσω. Δε ξανά τραβάω τα ίδια ...

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , modena είπε:

Ναι έχεις δίκιο! Κοιτάνε την βολή τους κ να πάρουν πιο πολλά χρηματα.. Είναι πολύ άσχημο αυτό.. Διάβαζα σε ένα άρθρο προχτές ότι το ποσοστό φυσιολογικού με καισαρική στην χωρα μας είναι 50-50.. Είναι δυνατόν οι μισές εγκυμοσύνες στην χώρα μας να είχαν δυσκολία που χρειαζόταν η επέμβαση χειρουργικά?

Σε προηγμένες χώρες της Ευρώπης είναι οι καισαρικές στο 30% περίπου..

Παραπάνω είναι το ποσοστό καισαρικής στη χώρα μας, δεν ειναι ότι υπήρχε πρόβλημα απλά πολλές επιλέγουν αυτόν το τρόπο για να αποφύγουν το πόνο όπως η κουμπάρα μου


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Παραπάνω είναι το ποσοστό καισαρικής στη χώρα μας, δεν ειναι ότι υπήρχε πρόβλημα απλά πολλές επιλέγουν αυτόν το τρόπο για να αποφύγουν το πόνο όπως η κουμπάρα μου

Καλημέρα!!!!!ναι, παραπάνω εχω διαβάσω και εγω ότι είναι!το θέμα είναι οτι και οι γιατροί το έχουν κάνει εμπόριο!γιατί να περιμένει μια πρωτότοκη να γεννήσει οταν βιβλιογραφικά ο τοκετός μιας πρωτότοκης μπορεί να διαρκέσει και ενα 2ωρο, αυτό είναι το φυσιολογικό όριο,Θα της πει οτι κατι προέκυψε και φυσικά εσύ εκείνη την στιγμή δεν το ρισκαρεις!ή αν σου πει έλα νωρίτερα γιατί συμβαίνει το τάδε!αν είσαι βέβαια καλά διαβασμενη μπορείς να μην το δεχτεις και να ζητήσεις την επιστημονική εξήγηση γιατί δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά!γι'αυτο πιστεύω οτι πρέπει να κάνουμε συζήτηση πριν με τον γιατρό μας!

Εχω και εγω φίλη που επέλεξε χωρίς πρόβλημα την καισαρική και μάλιστα με ολική γιατί δεν ήθελε να καταλάβει τίποτα και ζήτησε χάπια μόλις γέννησε να μην κατέβει το γάλα γιατί της είπαν ότι ο θηλασμός πονάει!ε, αυτό για εμένα είναι τραγικό!

Και φυσικά διαφωνω με όλους αυτούς τους γιατρούς που διαβάζω τώρα τελευταία και είναι υπέρμαχοι του φ.τ.  σε σημείο να σε τρομοκρατούν για την καισαρική!οτι θα πάθεις διάφορα κακά, αλλά αν συμβεί κάτι σοβαρό και είναι απαραίτητη;;;ουτε αυτό το θεωρώ σωστό!

10 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ στην κόρη μου για φτ μπήκα αλλά τελικά γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή έκανε κακά στην κοιλιά μου Κ επειδή φοβηθήκαμε μην στρεσαριστει μου την έβγαλε από την κοιλιά. Σας πληροφορώ ήταν εκπληκτικά, έζησα την γεννά χωρίς να πονάω, άκουγα τι λένε Κ άκουσα το κλάμα της, την είδα και συγκινήθηκα και από τη λαχτάρα μου να την χαρώ να την θηλάζω δεν πονούσα καθόλου. Στο μαιευτήριο δεν πονούσα αφού με είχαν με παυσίπονα Κ στο σπίτι ήμουν μια χαρά!

Πονουσα στον θηλασμό εκεί ταλαιπωρήθηκα με μαστιτιδες πύον Κ πυρετό. Αλλά δε θυμάμαι κανέναν πόνο του χειρουργείου. Τον πόνο του στήθους μου όμως τον θυμάμαι πολύ καλά και αρνούμαι να τον ξαναζήσω... αν χρειαστεί ξένο γάλα, ξένο θα δώσω. Δε ξανά τραβάω τα ίδια ...

Καλημέρα κορίτσι μου!ναι, νομίζω οτι αν κάνουν κακά πρέπει να στο πάρουν με καισαρική!στις περιπτώσεις που είναι απαραίτητο δεν το συζητώ!

Σε ενα χειρουργείο ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!εσυ ευτυχώς ήσουν μια χαρά!

Επειδή θελω πολύ να θηλασω θα παω να κάνω μαθήματα και να ενημερωθω όσο πιο καλά γίνεται!αν συμβεί βέβαια κατι φυσικά και θα το διακοψεις!το να υποφερεις κατα αυτον τον τρόπο δεν προσφέρει κάτι ούτε σε εσένα ούτε στο μωρό!η αδερφή μου θήλαζε και έκλαιγε, της είπε ο παιδίατρος να το κόψει γιατί το μωρό χρειάζεται μια χαρούμενη μαμά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Απλά αυτές τις  εξετάσεις τις κάνουν εμβρυολογοι οχι γυναικολογοι!ανηκουν σε αλλη ειδικοτητα και μάλιστα πιστοποιημένοι εμβρυολογοι!

Εδω υπάρχουν κέντρα στην Αθήνα που πας και κάνουν αυχενική οι μαίες και μάλιστα είναι επωνύμων γιατρών και έπαθα σοκ!

Καλημερα κοριτσακια!! Τις εξετασεις δεν τις κανουν εμβρυολογοι αλλα γυναικολογοι με κατευθυνση εμβρυομητρικης κ πιστοποιηση! Ο εμβρυολογος ειναι τελειως αλλο πραγμα... κ εγω σε εξειδικευμενο πηγαινω ο οποιος ειναι πιστοποιημενος. Θεωρω χαζο στις μερες μας να παει γυναικα κ να της κανει μαια την αυχενικη με τοοση πληροφορηση! Μενα κλικ βρισκεις το γιατρο κ αν ειναι πιστοποιημενος


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, samiam είπε:

Καλημερα κοριτσακια!! Τις εξετασεις δεν τις κανουν εμβρυολογοι αλλα γυναικολογοι με κατευθυνση εμβρυομητρικης κ πιστοποιηση! Ο εμβρυολογος ειναι τελειως αλλο πραγμα... κ εγω σε εξειδικευμενο πηγαινω ο οποιος ειναι πιστοποιημενος. Θεωρω χαζο στις μερες μας να παει γυναικα κ να της κανει μαια την αυχενικη με τοοση πληροφορηση! Μενα κλικ βρισκεις το γιατρο κ αν ειναι πιστοποιημενος

Και όμως πηγαίνουν γιατί το κέντρο το έχει γνωστός γυναικολόγος και φυσικά είναι χαζό!ναι,και εγω εκεί που πηγαίνω για τις εξετάσεις είναι πιστοποιημένος!υπάρχει συγκεκριμένη πιστοποίηση!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!!!ναι, παραπάνω εχω διαβάσω και εγω ότι είναι!το θέμα είναι οτι και οι γιατροί το έχουν κάνει εμπόριο!γιατί να περιμένει μια πρωτότοκη να γεννήσει οταν βιβλιογραφικά ο τοκετός μιας πρωτότοκης μπορεί να διαρκέσει και ενα 24ωρο, αυτό είναι το φυσιολογικό όριο,Θα της πει οτι κατι προέκυψε και φυσικά εσύ εκείνη την στιγμή δεν το ρισκαρεις!ή αν σου πει έλα νωρίτερα γιατί συμβαίνει το τάδε!αν είσαι βέβαια καλά διαβασμενη μπορείς να μην το δεχτεις και να ζητήσεις την επιστημονική εξήγηση γιατί δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά!γι'αυτο πιστεύω οτι πρέπει να κάνουμε συζήτηση πριν με τον γιατρό μας!

Εχω και εγω φίλη που επέλεξε χωρίς πρόβλημα την καισαρική και μάλιστα με ολική γιατί δεν ήθελε να καταλάβει τίποτα και ζήτησε χάπια μόλις γέννησε να μην κατέβει το γάλα γιατί της είπαν ότι ο θηλασμός πονάει!ε, αυτό για εμένα είναι τραγικό!

Και φυσικά διαφωνω με όλους αυτούς τους γιατρούς που διαβάζω τώρα τελευταία και είναι υπέρμαχοι του φ.τ.  σε σημείο να σε τρομοκρατούν για την καισαρική!οτι θα πάθεις διάφορα κακά, αλλά αν συμβεί κάτι σοβαρό και είναι απαραίτητη;;;ουτε αυτό το θεωρώ σωστό!

Καλημέρα κορίτσι μου!ναι, νομίζω οτι αν κάνουν κακά πρέπει να στο πάρουν με καισαρική!στις περιπτώσεις που είναι απαραίτητο δεν το συζητώ!

Σε ενα χειρουργείο ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!εσυ ευτυχώς ήσουν μια χαρά!

Επειδή θελω πολύ να θηλασω θα παω να κάνω μαθήματα και να ενημερωθω όσο πιο καλά γίνεται!αν συμβεί βέβαια κατι φυσικά και θα το διακοψεις!το να υποφερεις κατα αυτον τον τρόπο δεν προσφέρει κάτι ούτε σε εσένα ούτε στο μωρό!η αδερφή μου θήλαζε και έκλαιγε, της είπε ο παιδίατρος να το κόψει γιατί το μωρό χρειάζεται μια χαρούμενη μαμά!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα...εγω ειμαι 15 βδ και 3 μερες και δεν ενιωσα ακομα τιποτα....ανυπομονω ομως και το σκεφτομαι καθε μερα...επισης ξεκινησα να γραφω ημερολογιο που και που για να βρει κατι το παιδι αργοτερα απο μενα σαν ενθυμιο....κιλα ακομα δεν εβαλα αλλα ισως επαιξε ρολο το οτι ειμαι υπερβαρη και εχασα και καποια...29 του μηνα εχω ραντεβου για απλο υπερηχο και εξετασεις και ενδοκρινολογο για να δουμε τις τιμες ζαχαρου,πηρα μηχανημα και μετραω γιατι εχω μια προδιαθεση για διαβητη...οι εμετοι συνεχιζονται μερα παρα μερα μια φορα το πρωι. απο χαπια παιρνω μονο φολικο και σιδηρο...συμπτωματα δν εχω εκτος απο το βαρος στο κεφαλι εδω και 3 μερες και λιγο δυσπνοια παρολο που δεν εβαλα κιλα...η κοιλια φανηκε καπως πηρε μια ενιαια σχετικα στρογγυλαδα και απο βδομαδα θα παρω και κανενα σουτιεν γιατι εχει φτασει πατωμα...αγορες θα ξεκινησω στον εκτο...τις τελευταιες μερες εχω λιγο αγχος παραπανω μην παθει κατι το μωρο και δε ξερω γιατι...ισως επειδη ειμαι στα μισα και φτανει ο καιρος να αγχωνομαι παραπανω....αλλα λογικα εδω που φτασαμε στα καλα καθουμενα δε μπορει να συμβει κατι....κανονιστε να με ενθαρυνετε


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

 

Καλησπέρα σε όλες,είμαι νέο μελος! Είμαι μαμα ενός κοριτσιού 4 χρονών,είχα μια παλινδρομη  το καλοκαίρι που μας πέρασε  στις 6 εβδομάδες και είμαι έγκυος τώρα 16εβδομαδων και 3ημερων..χτες πήγα στο νοσοκομείο λόγο που φουσκωνε περίεργα η κοιλιά μου χαμηλά και ένιωσα πόνους περιόδου στα πόδια! Μετά από υπέρηχο είδαμε συσπασμενη μήτρα και ο πλακούντας εχει μαζευτεί μπροστα! Αίμα δεν έχω..με κρατησαν μέσα για 2-3 μέρες και μαζι με τα συμπληρώματα μου δίνουν trofocard και utrogestan! Αφού βγω,μια βδομάδα στο κρεβάτι μου είπαν! Έχει περασει κάποια παρόμοια εμπειρία και πως πέρασε την υπόλοιπη εγκυμοσύνη της? ΠΗΤ 28/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,είμαι νέο μελος! Είμαι μαμα ενός κοριτσιού 4 χρονών,είχα μια παλινδρομη  το καλοκαίρι που μας πέρασε  στις 6 εβδομάδες και είμαι έγκυος τώρα 16εβδομαδων και 3ημερων..χτες πήγα στο νοσοκομείο λόγο που φουσκωνε περίεργα η κοιλιά μου χαμηλά και ένιωσα πόνους περιόδου στα πόδια! Μετά από υπέρηχο είδαμε συσπασμενη μήτρα και ο πλακούντας εχει μαζευτεί μπροστα! Αίμα δεν έχω..με κρατησαν μέσα για 2-3 μέρες και μαζι με τα συμπληρώματα μου δίνουν trofocard και utrogestan! Αφού βγω,μια βδομάδα στο κρεβάτι μου είπαν! Έχει περασει κάποια παρόμοια εμπειρία και πως πέρασε την υπόλοιπη εγκυμοσύνη της? ΠΗΤ 28/08

ti ennoeis fouskose perierga????ke ponous periodou sta podia??????kai go eixa apovoli to kalokeri poli noris stis 3 vdomades


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ti ennoeis fouskose perierga????ke ponous periodou sta podia??????kai go eixa apovoli to kalokeri poli noris stis 3 vdomades

Φουσκωνε χαμηλά κάτω από τον αφαλό και στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το μωρό..αλλά μου φαινόταν περίεργο γιατί είχε μέγεθος αντρικής παλαμης! Προχτές το βράδυ άρχισαν να πονάνε τα πόδια μου όπως όταν ήταν κάθε μήνα να μου έρθει περίοδος και αυτό με ανησύχησε! Έτσι ήρθα στο νοσοκομείο και ο υπέρηχος έδειξε ότι η μήτρα κάνει συσπάσεις και ο πλακούντας μαζεύτηκε μπροστα! Ευτυχώς το ζουζουνι είναι μια χαρά και ακούμε τη καρδούλα! Λυπάμαι για την αποβολή που είχες..μόλις είστε έτοιμη δοκιμάστε ξανά και εύχομαι να πάνε όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Φουσκωνε χαμηλά κάτω από τον αφαλό και στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το μωρό..αλλά μου φαινόταν περίεργο γιατί είχε μέγεθος αντρικής παλαμης! Προχτές το βράδυ άρχισαν να πονάνε τα πόδια μου όπως όταν ήταν κάθε μήνα να μου έρθει περίοδος και αυτό με ανησύχησε! Έτσι ήρθα στο νοσοκομείο και ο υπέρηχος έδειξε ότι η μήτρα κάνει συσπάσεις και ο πλακούντας μαζεύτηκε μπροστα! Ευτυχώς το ζουζουνι είναι μια χαρά και ακούμε τη καρδούλα! Λυπάμαι για την αποβολή που είχες..μόλις είστε έτοιμη δοκιμάστε ξανά και εύχομαι να πάνε όλα καλά! :)

ti ennoeis sas antriki palami??? den itan foyuskomeni eniaia mallon.....afou vrikane ti ine ola kala....emeis prospathies ksekinisame amesos sxedon ke tora eimai 4 minon..:)


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenistam είπε:

ti ennoeis sas antriki palami??? den itan foyuskomeni eniaia mallon.....afou vrikane ti ine ola kala....emeis prospathies ksekinisame amesos sxedon ke tora eimai 4 minon..:)

Γενικά η κοιλίτσα φούσκωσε αλλά όταν ξαπλωνα φούσκωνε σε ένα σημείο σε τακτά χρονικά διαστήματα και νομίζαμε πως ήταν το μωρό που κουνιέται! Όταν λέω μέγεθος αντρικής παλαμης εννοώ ότι έβαζε το χέρι του ο άντρας μου σε εκείνο το σημείο που φουσκωνε περισσότερο και είχε το ίδιο μέγεθος με τη παλάμη του! Αλλά ήταν η συσπάσεις της μήτρας που έκαναν να φαίνεται έτσι! 

Υπέροχα τότε!! Να έχεις μια όμορφη και καλή εγκυμοσύνη! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,είμαι νέο μελος! Είμαι μαμα ενός κοριτσιού 4 χρονών,είχα μια παλινδρομη  το καλοκαίρι που μας πέρασε  στις 6 εβδομάδες και είμαι έγκυος τώρα 16εβδομαδων και 3ημερων..χτες πήγα στο νοσοκομείο λόγο που φουσκωνε περίεργα η κοιλιά μου χαμηλά και ένιωσα πόνους περιόδου στα πόδια! Μετά από υπέρηχο είδαμε συσπασμενη μήτρα και ο πλακούντας εχει μαζευτεί μπροστα! Αίμα δεν έχω..με κρατησαν μέσα για 2-3 μέρες και μαζι με τα συμπληρώματα μου δίνουν trofocard και utrogestan! Αφού βγω,μια βδομάδα στο κρεβάτι μου είπαν! Έχει περασει κάποια παρόμοια εμπειρία και πως πέρασε την υπόλοιπη εγκυμοσύνη της? ΠΗΤ 28/08

Καλώς ήρθες και εύχομαι να είναι το τελευταίο και να έχεις από εδω και πέρα μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!

Αυτον τον πόνο στα πόδια τον είχα και εγω μια μέρα πριν αδιαθετησω, είναι πολύ συγκεκριμένος!

Λοιπον εγω είχα αιμορραγία στις 4 Φεβρουαρίου, στην 12ηεβδομαδα και στον υπέρηχο δεν φάνηκε αποκόλληση!φάνηκε μετά απο 25 μέρες όμως και μου είπε ο γιατρός ότι πολλές φορές αργεί να φανεί υπερηχογραφικά!

Συσπάσεις είχα στην ένατη βδομάδα και φαινόταν και στον υπέρηχο αλλά δεν ηταν τόσο έντονο!προφανώς εσένα έκανε μεγάλη σύσπαση η μήτρα και φάνηκε εξωτερικά!

Οπότε είσαι ακόμα μέσα κορίτσι μου;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...