Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, samiam είπε:

Καλημερες! Εγω αρχισα να φουσκωνω νομιζωωω.. αυτο με τις γεννες εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ σχετικο...παιζουν πολλοι παραγοντες...πολλες γυναικες γεννουν προωρα κ φυσιολογικα. Πολλες γυναικες γεννουν εχοντας εξαντλησει τις μερες κ γεννουν με καισαρικη...γιατι δεν ανοιγει ο τραχηλος,το παιδι μπορει να ενεργηθει μεσα,ειναι πολυ βαρυ κ φοβουνται κλπ...

Η αληθεια ειναι οτι ο Αυγουστος ειναι δυσκολος μηνας...οι γιατροι εχουν αδειες κ ποιος ξερει πώς ενεργουν σε καθε περιπτωση. Μακαρι να φτασουμε ολες χαμογελαστες ως το τελος με υγιη μωρακια! Κ του χρονου τετοιες μερες να μιλαμε για φρουτοκρεμες κ ριζαλευρα!

Χαίρεται! Ο Αύγουστος είναι δύσκολος σαν μήνας ,βέβαια θα έλεγα όλο το καλοκαίρι μιας και η κοιλιά έχει μεγαλώσει και εγκυμοσύνη με ζέστη δεν είναι ότι καλύτερο! Ίδια σχεδόν εποχή ήμουν έγκυος στη κόρη μου με διαφορα δύο εβδομάδων μικρότερη από τώρα! Ήταν να βγει Σεπτέμβριο και βγήκε τέλος Αυγούστου..η ζέστη με επηρέασε και για να είμαι ειλικρινής όταν πήγα στο νοσοκομείο για μια απλή εξέταση μου είπαν θα γεννήσω και εγώ γελούσα από μέσα μου..γιατί έλεγα αποκλείεται..δεν καταλάβαινα κάτι! Στην τελική εκείνη μέρα τα μεσάνυχτα βγήκε η μπουμπουκα! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Χαίρεται! Ο Αύγουστος είναι δύσκολος σαν μήνας ,βέβαια θα έλεγα όλο το καλοκαίρι μιας και η κοιλιά έχει μεγαλώσει και εγκυμοσύνη με ζέστη δεν είναι ότι καλύτερο! Ίδια σχεδόν εποχή ήμουν έγκυος στη κόρη μου με διαφορα δύο εβδομάδων μικρότερη από τώρα! Ήταν να βγει Σεπτέμβριο και βγήκε τέλος Αυγούστου..η ζέστη με επηρέασε και για να είμαι ειλικρινής όταν πήγα στο νοσοκομείο για μια απλή εξέταση μου είπαν θα γεννήσω και εγώ γελούσα από μέσα μου..γιατί έλεγα αποκλείεται..δεν καταλάβαινα κάτι! Στην τελική εκείνη μέρα τα μεσάνυχτα βγήκε η μπουμπουκα! :)

Αυτό είναι το καλύτερο νομίζω! Ξαφνικά κ γρήγορα.. Ούτε να το καταλάβεις κ να ταλαιπωρηθεις!

13 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΕΓΩ ΕΝΩ ΕΧΑΝΑ ΚΙΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΕΒΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΚΑΝΕ ΑΜΑΝ ΝΑ ΧΑΣΩ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.....ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΕΝΤΑ...ΕΙΜΑΣΤΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΔΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ....ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΠΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΩ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ...ΧΑΧΑΧΑ...

ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ, ΑΚΟΥΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΛΑ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΣΧΑ ΗΣΥΧΗ....Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑΔΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΑΠΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΧΑΧΑΧΑ.....

Καλή υπομονή στο τρέξιμο κορίτσι μου!! Εμείς έχουμε ένα δίμηνο περίπου οπότε απολαμβάνω το καθισιο! :) Από κιλά κ εγώ σταθερά ευτυχώς. Οι αναγουλες συνεχίζουν?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα! Χτες ειχα κατι πονακια στο υψος του αφαλου. Ουτε κ ξερω τι ειναι κ ανησυχησα....παντως ολη μερα ξαπλα ημουν. Εφαγα ενα πιατο φραουλες κ μετα απο λιγο τα εβγαλα.. το βραδακι παλι ειχα πονακια.Σαν τραβηγματα στον αφαλο...

Τεταρτη εχω ρβ με το γιατρο κ δεν περνανε οι μερες παλι!

Α! Ζυγιστηκα: 2 κιλα πηρα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Κοριτσακια καλημερα! Χτες ειχα κατι πονακια στο υψος του αφαλου. Ουτε κ ξερω τι ειναι κ ανησυχησα....παντως ολη μερα ξαπλα ημουν. Εφαγα ενα πιατο φραουλες κ μετα απο λιγο τα εβγαλα.. το βραδακι παλι ειχα πονακια.Σαν τραβηγματα στον αφαλο...

Τεταρτη εχω ρβ με το γιατρο κ δεν περνανε οι μερες παλι!

Α! Ζυγιστηκα: 2 κιλα πηρα.

Καλημέρα!!!!τα πονακια στο ύψος του αφαλου δεν νομίζω ότι είναι κάτι!η μητρα ακομα ειναι κατω απο τον αφαλο!λογικά είναι από τον αφαλό αλλά αυτό δεν είναι κάτι ανησυχητικό!

2 κιλακια είναι μια χαρά!!!Και εγω 2 εχω πάρει από την αρχή και μέχρι τώρα δεν εχω ξαναπάρει άλλο!

Πως είσα σήμερα;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε όλες.

Είμαι κι εγώ μια μανούλα του Αυγούστου, με ΠΗΤ 23/8, και περιμένω αγοράκι. Έχω επίσης ένα κοριτσάκι 5μιση ετών που γεννήθηκε επίσης Αύγουστο (μας πάει ο μήνας, φαίνεται).

Είμαι 38 χρονών και με τον άντρα μου αποφασίσαμε να μήν κάνουμε αμνιοπαρακέντηση, μιας και είχα μια καλή αυχενική, πάνω από 1/2350.

Χθες βρισκόμουν ακριβώς στην 17w 1d,και πήγα για υπέρηχο. Οι μετρήσεις του μπέμπη και η ανατομία μου φυσιολογική , όμως, υπάρχουν στον εγκέφαλο του 2 μικρές κύστες χοριοειδους πλέγματος,6 και 7 mm. Οι οποίες συνήθως υποχωρούν στην 26η εβδομάδα. Οι κύστες αυτές όταν συνδιάζονται με άλλα ευρήματα,που στην δική μου περίπτωση δεν συμβαίνει, σχετίζονται άμεσα με την Τρισωμια 18, μια βαρύτατη πάθηση (αν το έμβρυο, επιβιώσει). 

Ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος, και είπε ως την Β επιπέδου (που έχω για 20/4), να μήν μας απασχολεί και ότι αν στην Β επιπέδου συνεχίζουν να μας αποσχολουν, λόγω μεγέθους ή άλλων ευρημάτων, να κάνουμε τότε αμνιοπαρακέντηση.

Η σχετική αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο,με καθησύχασε επίσης, απ' ότι γράφεται η Τρισωμια 18 είναι τόσο βαριά πάθηση όπου το ευβρυο παρουσίαζε πληθώρα ευρημάτων υπερηχογραφικά, και οι κύστες μεμονωμένα, είναι άνευ σημασίας σε αυτές τις εβδομάδες.

Ωστόσο θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, και περιμένω τυχών εμπειρίες και απόψεις.

Συγγνώμη για το μεγάλο post, με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!!τα πονακια στο ύψος του αφαλου δεν νομίζω ότι είναι κάτι!η μητρα ακομα ειναι κατω απο τον αφαλο!λογικά είναι από τον αφαλό αλλά αυτό δεν είναι κάτι ανησυχητικό!

2 κιλακια είναι μια χαρά!!!Και εγω 2 εχω πάρει από την αρχή και μέχρι τώρα δεν εχω ξαναπάρει άλλο!

Πως είσα σήμερα;;;

Καλυτερα νιωθω αλλα εχω κατι τραβηγματακια δεξια...παντως απο χτες προχτες ειδα οτι εκανε μπαμ η κοιλια μου.Νομιζω φουσκωσε αποτομα!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , samiam είπε:

Καλυτερα νιωθω αλλα εχω κατι τραβηγματακια δεξια...παντως απο χτες προχτες ειδα οτι εκανε μπαμ η κοιλια μου.Νομιζω φουσκωσε αποτομα!

Καλημέρα! Έτσι και εμένα  την είδα ξαφνικά έντονα φουσκωμένη την προηγούμενη βδομάδα και αναρρωτιομουν πως πετάχτηκε έτσι ξαφνικά! Μετά ο συνδυασμός των πόνων στα πόδια και τα περίεργα φουσκώματα που έκανε η κοιλιά με έφεραν στο νοσοκομείο με το αποτέλεσμα που είχα πει! Την επόμενη μέρα που νοσηλευομουν και ηρεμισαν σε μεγαλο βαθμό οι συσπάσεις η κοιλιά επέστρεψε όπως ήταν πριν το φούσκωμα! 

Θα σου πρότεινα να ξεκουραστείς και αν τυχων καταλάβεις κάτι διαφορετικό στην εγκυμοσύνη σου να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου! Μπορεί απλά να ήρθε η ώρα και να μεγάλωσε η κοιλίτσα..απλά μιας και έπαθα και έμαθα στο λέω πως ήμουν εγώ να έχεις το νου σου για παν ενδεχόμενο!! Εγώ δεν έδωσα σημασία και όλη μέρα ήμουν στο πόδι και στα πάνω κάτω..τώρα ξαπλωμένη να με περιποιούνται μπαμπάς και κόρη! 

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Αυτό είναι το καλύτερο νομίζω! Ξαφνικά κ γρήγορα.. Ούτε να το καταλάβεις κ να ταλαιπωρηθεις!

Καλή υπομονή στο τρέξιμο κορίτσι μου!! Εμείς έχουμε ένα δίμηνο περίπου οπότε απολαμβάνω το καθισιο! :) Από κιλά κ εγώ σταθερά ευτυχώς. Οι αναγουλες συνεχίζουν?

Η ταλαιπωρία κράτησε 2ωρες με αφορητους πόνους όταν μου έσπασαν αυτοί τα νερά στο νοσοκομείο..μετά η μικρή με το δεύτερο σπρώξιμο έκανε εμφάνηση,δεν με ταλαιπώρησε καθόλου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Anactacia είπε:

Καλημέρα, σε όλες.

Είμαι κι εγώ μια μανούλα του Αυγούστου, με ΠΗΤ 23/8, και περιμένω αγοράκι. Έχω επίσης ένα κοριτσάκι 5μιση ετών που γεννήθηκε επίσης Αύγουστο (μας πάει ο μήνας, φαίνεται).

Είμαι 38 χρονών και με τον άντρα μου αποφασίσαμε να μήν κάνουμε αμνιοπαρακέντηση, μιας και είχα μια καλή αυχενική, πάνω από 1/2350.

Χθες βρισκόμουν ακριβώς στην 17w 1d,και πήγα για υπέρηχο. Οι μετρήσεις του μπέμπη και η ανατομία μου φυσιολογική , όμως, υπάρχουν στον εγκέφαλο του 2 μικρές κύστες χοριοειδους πλέγματος,6 και 7 mm. Οι οποίες συνήθως υποχωρούν στην 26η εβδομάδα. Οι κύστες αυτές όταν συνδιάζονται με άλλα ευρήματα,που στην δική μου περίπτωση δεν συμβαίνει, σχετίζονται άμεσα με την Τρισωμια 18, μια βαρύτατη πάθηση (αν το έμβρυο, επιβιώσει). 

Ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος, και είπε ως την Β επιπέδου (που έχω για 20/4), να μήν μας απασχολεί και ότι αν στην Β επιπέδου συνεχίζουν να μας αποσχολουν, λόγω μεγέθους ή άλλων ευρημάτων, να κάνουμε τότε αμνιοπαρακέντηση.

Η σχετική αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο,με καθησύχασε επίσης, απ' ότι γράφεται η Τρισωμια 18 είναι τόσο βαριά πάθηση όπου το ευβρυο παρουσίαζε πληθώρα ευρημάτων υπερηχογραφικά, και οι κύστες μεμονωμένα, είναι άνευ σημασίας σε αυτές τις εβδομάδες.

Ωστόσο θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, και περιμένω τυχών εμπειρίες και απόψεις.

Συγγνώμη για το μεγάλο post, με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες.

 

 Καλημέρα, Anactacia, και καλώς όρισες στην ομάδα!

Μην αγχώνεσαι, νομίζω πως αν ο γιατρός σου έβλεπε κάτι πιο ανησυχητικό, θα σε παρέπεμπε τώρα για αμνιοπαρακέντηση, δεν θα σε άφηνε να περιμένεις άλλον έναν μήνα. Στην αυχενική σου, για την τρισωμία 18 τι πιθανότητες δίνουν; (Το 1/2350 που αναφέρεις είναι για σύνδρομο Down;)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , samiam είπε:

Καλυτερα νιωθω αλλα εχω κατι τραβηγματακια δεξια...παντως απο χτες προχτες ειδα οτι εκανε μπαμ η κοιλια μου.Νομιζω φουσκωσε αποτομα!

Στο πρόγραμμα αυτά τα τραβηγματακια!εγω εχω σχεδόν κάθε μέρα γιατί με πιέζει με το κεφάλι της!

Μια χαρά!!!ωραίες στρογγυλές κοιλιτσες!!!

1 hour ago, Anactacia είπε:

Καλημέρα, σε όλες.

Είμαι κι εγώ μια μανούλα του Αυγούστου, με ΠΗΤ 23/8, και περιμένω αγοράκι. Έχω επίσης ένα κοριτσάκι 5μιση ετών που γεννήθηκε επίσης Αύγουστο (μας πάει ο μήνας, φαίνεται).

Είμαι 38 χρονών και με τον άντρα μου αποφασίσαμε να μήν κάνουμε αμνιοπαρακέντηση, μιας και είχα μια καλή αυχενική, πάνω από 1/2350.

Χθες βρισκόμουν ακριβώς στην 17w 1d,και πήγα για υπέρηχο. Οι μετρήσεις του μπέμπη και η ανατομία μου φυσιολογική , όμως, υπάρχουν στον εγκέφαλο του 2 μικρές κύστες χοριοειδους πλέγματος,6 και 7 mm. Οι οποίες συνήθως υποχωρούν στην 26η εβδομάδα. Οι κύστες αυτές όταν συνδιάζονται με άλλα ευρήματα,που στην δική μου περίπτωση δεν συμβαίνει, σχετίζονται άμεσα με την Τρισωμια 18, μια βαρύτατη πάθηση (αν το έμβρυο, επιβιώσει). 

Ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος, και είπε ως την Β επιπέδου (που έχω για 20/4), να μήν μας απασχολεί και ότι αν στην Β επιπέδου συνεχίζουν να μας αποσχολουν, λόγω μεγέθους ή άλλων ευρημάτων, να κάνουμε τότε αμνιοπαρακέντηση.

Η σχετική αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο,με καθησύχασε επίσης, απ' ότι γράφεται η Τρισωμια 18 είναι τόσο βαριά πάθηση όπου το ευβρυο παρουσίαζε πληθώρα ευρημάτων υπερηχογραφικά, και οι κύστες μεμονωμένα, είναι άνευ σημασίας σε αυτές τις εβδομάδες.

Ωστόσο θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, και περιμένω τυχών εμπειρίες και απόψεις.

Συγγνώμη για το μεγάλο post, με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες.

 

καλημερα!!!καλώς ήρθες!!!

Η αδερφή μου είχε μια παρόμοια εμπειρία στην πρώτη εγκυμοσύνη!στην αυχενική διαφάνεια έδειξε οτι το ενα ημισφαίριο του εγκεφάλου έχει παραπάνω υγρό από το φυσιολογικό!ηταν μικρή βέβαια(29)αλλά επειδή ο γαμπρός μου έχει θεία με σύνδρομο down ηταν σε ομάδα υψηλού κινδύνου!την είπαν ότι μπορεί να απορροφηθεί και στον 8ο τελευταία στιγμή όπως και έγινε!!!Και αποφασισε να μην κανει τιποτα, απλα να περιμενει!και το κορίτσι μας είναι 10 χρονων και φυσικα υγιέστατο!

Αφού ο γιατρός σου είπε οτι λογικα υποχωρούν, απλά θα περιμένεις να υποχωρήσουν!η αδελφή μου ηταν τοσο σίγουρη ότι όλα θα πήγαιναν καλά που δεν σκέφτηκε ούτε μια στιγμή να μην προχωρήσει την κύηση!

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και στην β'επιπεδου να μην υπάρχει τίποτα ανησυχητικό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Heidelberg σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, για Τρισωμια 18 το ποσοστό μου ειναι 1/6731

 rapounzel_rapounzel ,

Σε ευχαριστώ, ελπίζω να εχω κι εγω το ίδιο καλή εξέλιξη με την αδερφή σου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κορίτσια την άρπαξα από τη μικρή..έχει βήχα και συνάχι και σήμερα μπουκωσα και εγώ και όλη μέρα φτερνιζομαι! Τι να κάνω να μη γίνω χειρότερα?! Τσάι και τέτοια πίνω αλλά διαφορά δεν είδα!  Δεν θέλω να καταλήξω με χάπια! :(

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Καλημέρα! Έτσι και εμένα  την είδα ξαφνικά έντονα φουσκωμένη την προηγούμενη βδομάδα και αναρρωτιομουν πως πετάχτηκε έτσι ξαφνικά! Μετά ο συνδυασμός των πόνων στα πόδια και τα περίεργα φουσκώματα που έκανε η κοιλιά με έφεραν στο νοσοκομείο με το αποτέλεσμα που είχα πει! Την επόμενη μέρα που νοσηλευομουν και ηρεμισαν σε μεγαλο βαθμό οι συσπάσεις η κοιλιά επέστρεψε όπως ήταν πριν το φούσκωμα! 

Θα σου πρότεινα να ξεκουραστείς και αν τυχων καταλάβεις κάτι διαφορετικό στην εγκυμοσύνη σου να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου! Μπορεί απλά να ήρθε η ώρα και να μεγάλωσε η κοιλίτσα..απλά μιας και έπαθα και έμαθα στο λέω πως ήμουν εγώ να έχεις το νου σου για παν ενδεχόμενο!! Εγώ δεν έδωσα σημασία και όλη μέρα ήμουν στο πόδι και στα πάνω κάτω..τώρα ξαπλωμένη να με περιποιούνται μπαμπάς και κόρη! 

 

Ειμαι σε ακινησια απο 01/01! Βγαινω σπανια απο το σπιτι κ δεν κανω τπτ,ζεσταινω μονο το φαγητο που τρωω κ κανω μπανιο μονη μου. Εννοειται αν με ξαναπιασει θα παρω το γιατρο

Απλα εμενα η κοιλια δεν ηταν καθολου πριν φουσκωμενη οποτε τις τελευταιες 3 μερες πεταχτηκε κ φαινεται.

Ευτυχως εχω Τεταρτη επισκεψη κ ελπιζω να ναι ολα καλα!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , samiam είπε:

Ειμαι σε ακινησια απο 01/01! Βγαινω σπανια απο το σπιτι κ δεν κανω τπτ,ζεσταινω μονο το φαγητο που τρωω κ κανω μπανιο μονη μου. Εννοειται αν με ξαναπιασει θα παρω το γιατρο

Απλα εμενα η κοιλια δεν ηταν καθολου πριν φουσκωμενη οποτε τις τελευταιες 3 μερες πεταχτηκε κ φαινεται.

Ευτυχως εχω Τεταρτη επισκεψη κ ελπιζω να ναι ολα καλα!

Να μην ανησυχεις καθόλου!!!όλα θα είναι μια χαρά!!!δεν ειχες κάνει κοιλιτσα εσύ και τώρα φούσκωσες, κάπου πρέπει να χωρέσει κι αυτό το Ζουζούνι πια!!!! εσυ γιατί είσαι σε ακινησία κοριτσάκι μου;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Ειμαι σε ακινησια απο 01/01! Βγαινω σπανια απο το σπιτι κ δεν κανω τπτ,ζεσταινω μονο το φαγητο που τρωω κ κανω μπανιο μονη μου. Εννοειται αν με ξαναπιασει θα παρω το γιατρο

Απλα εμενα η κοιλια δεν ηταν καθολου πριν φουσκωμενη οποτε τις τελευταιες 3 μερες πεταχτηκε κ φαινεται.

Ευτυχως εχω Τεταρτη επισκεψη κ ελπιζω να ναι ολα καλα!

Ωραία τότε αφού έχεις ραντεβού! Εύχομαι να είναι όλα καλά και απλά το ζουζουνι να θέλει περισσότερο χώρο στη κοιλίτσα της μαμάς και φούσκωσε!  :) Έτσι και αλλιώς θα φούσκωνε..αλλά μόνο εσύ ξέρεις πόσο 'αποτομα' έγινε αυτή η αλλαγή! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Αχ βρε κορίτσια την άρπαξα από τη μικρή..έχει βήχα και συνάχι και σήμερα μπουκωσα και εγώ και όλη μέρα φτερνιζομαι! Τι να κάνω να μη γίνω χειρότερα?! Τσάι και τέτοια πίνω αλλά διαφορά δεν είδα!  Δεν θέλω να καταλήξω με χάπια! :(

Περαστικά!!!στην μύτη νομίζω μόνο ορους και physiomer επιτρέπεται!για τον λαιμό υπάρχει ενα καταπληκτικό σπρευ της power health και είναι φυτικό! Το ανακάλυψα πριν 1,5 χρόνο και είναι φοβερό!δεν έχει χρειαστεί να βάλω πάνω από 2 μέρες, ρωτά τον γιατρό αν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...