Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Από ό,τι βλέπω, οι 2-3 τελευταίες μέρες είναι για αρκετές από εμάς κάπως...περίεργες να το πω;

Εγώ από χθες δεν μπορώ να ανεχτώ το σουτιέν πάνω μου, μου'χει κάνει πρώτη φορά ερεθισμό ακριβώς κάτω απ'το στήθος και με καίει. Στην δουλειά μου'ρχοταν να πάω να το βγάλω, πώς κρατήθηκα ένας Θεός ξέρει!

Ειδικά όταν κάθομαι, η ενόχληση είναι απίστευτη! Ήθελα κι εγώ τα δαντελένια μου, δεν έχω προνοήσει ακόμα να πάρω ειδικά εγκυμοσύνης. Και τα αθλητικά μπουστάκια που έχω που δεν έχουν μπανέλα (γιατί είπα μήπως με πιέζει η μπανέλα) πλέον δεν μου κάνουν με το στήθος που'χω κάνει!! Τα νεύρα μου σήμερα....

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός μου είπε να ελέγχω τα υγρά, αν είναι διαυγή και πολλά να τον πάρω!του είπα οτι έχω και ψιλοενοχληση, οπότε μου είπε να πάρω αντιβιωση για 3 μέρες και κάτι υπόθετα που ρυθμίζουν το ph!

 Την πέμπτη θα πάω να με δει και αν έχω ακόμα συμπτώματα θα κάνω καλλιέργεια και θα κάνουμε και το τέστ για το αμνιακό υγρό!το πιο πιθανό μου είπε είναι να μην είναι τίποτα!

Μια φορά στο προγραμματισμενο ραντεβού δεν έχω πάει, παντα κάτι προκύπτει και πηγαίνω νωρίτερα! 

Υπό άλλες συνθήκες, θα μπορούσες να κάνεις μία κολπική πλύση με betadine ή με χαμομήλι, έτσι για ανακούφιση, αλλά τώρα δεν ξέρω αν ενδείκνυται...

Λιονταράκι δεν θα'μαι η μπεμπούλα σου; Σιγά μην σε αφήσει να κάνεις εσύ προγραμματισμό, αυτή θα κάνει κουμάντο! :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το betadine ειναι θανατος,με τπτ σε εγκυμοσυνη

Κοριτσια οι ημικρανιες ειναι φοβερος πονος..καμια σχεση με πονοκεφαλο,φευγει το κεφαλι σου απο το σωμα,εχεις εμμετους,θολωνει η οραση,παλλονται τα ματια κ τα νευρα στο κεφαλι. Πολλες φορες εχω νιωσει οτι φευγω απο τη ζωη..πραγματικες κρισεις. Εγω τωρα ποναω καθε βδομαδα δυστυχως,το καλο ομως ειναι οτι δεν ειναι τοσο εντονες,αλλιως δεν ξερω τι θα κανω.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Heidelberg είπε:

Από ό,τι βλέπω, οι 2-3 τελευταίες μέρες είναι για αρκετές από εμάς κάπως...περίεργες να το πω;

Εγώ από χθες δεν μπορώ να ανεχτώ το σουτιέν πάνω μου, μου'χει κάνει πρώτη φορά ερεθισμό ακριβώς κάτω απ'το στήθος και με καίει. Στην δουλειά μου'ρχοταν να πάω να το βγάλω, πώς κρατήθηκα ένας Θεός ξέρει!

Ειδικά όταν κάθομαι, η ενόχληση είναι απίστευτη! Ήθελα κι εγώ τα δαντελένια μου, δεν έχω προνοήσει ακόμα να πάρω ειδικά εγκυμοσύνης. Και τα αθλητικά μπουστάκια που έχω που δεν έχουν μπανέλα (γιατί είπα μήπως με πιέζει η μπανέλα) πλέον δεν μου κάνουν με το στήθος που'χω κάνει!! Τα νεύρα μου σήμερα....

Υπό άλλες συνθήκες, θα μπορούσες να κάνεις μία κολπική πλύση με betadine ή με χαμομήλι, έτσι για ανακούφιση, αλλά τώρα δεν ξέρω αν ενδείκνυται...

Λιονταράκι δεν θα'μαι η μπεμπούλα σου; Σιγά μην σε αφήσει να κάνεις εσύ προγραμματισμό, αυτή θα κάνει κουμάντο! :-P:-P:-P

Χαχαχαχα!!!!Ναι, το κορίτσι μου!!!ωχ!τι έχω να τραβηξω!!!!

Δεν μου είπε να κάνω πλύσεις,δεν ξέρω αν κάνει γιατί εγω έχω και μια αποκόλληση που ακόμα επουλωνεται!θα βάλω τα υπόθετα όμως που είναι για το ph!

Αναγκαστηκα πρέπει να αλλάξεις σουτιεν αφού σε ενοχλούν τόσο!εγώ ευτυχώς δεν έχω θέμα, ακόμα τουλάχιστον!έχει μεγαλώσει το στήθος μου αλλά δεν με ενοχλούν!

Περιμένουμε και τα καλα νέα αυτή την βδομάδα!!!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!!Ναι, το κορίτσι μου!!!ωχ!τι έχω να τραβηξω!!!!

Δεν μου είπε να κάνω πλύσεις,δεν ξέρω αν κάνει γιατί εγω έχω και μια αποκόλληση που ακόμα επουλωνεται!θα βάλω τα υπόθετα όμως που είναι για το ph!

Αναγκαστηκα πρέπει να αλλάξεις σουτιεν αφού σε ενοχλούν τόσο!εγώ ευτυχώς δεν έχω θέμα, ακόμα τουλάχιστον!έχει μεγαλώσει το στήθος μου αλλά δεν με ενοχλούν!

Περιμένουμε και τα καλα νέα αυτή την βδομάδα!!!

 

Ναι!!! Για να δούμε! (Κι εγώ η χαζή χαίρομαι γιατί ο γιατρός είπε να υπολογίζουμε κανένα μισάωρο στην εξέταση και τόση ώρα εγώ θα την χαζεύω με την ησυχία μου...:))

Τώρα καταλαβαίνω γιατί κυκλοφορούν και τα σουτιέν εγκυμοσύνης, μέχρι τώρα έλεγα ότι σιγά το πράγμα, θα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο απλώς. Έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Heidelberg είπε:

Ναι!!! Για να δούμε! (Κι εγώ η χαζή χαίρομαι γιατί ο γιατρός είπε να υπολογίζουμε κανένα μισάωρο στην εξέταση και τόση ώρα εγώ θα την χαζεύω με την ησυχία μου...:))

Τώρα καταλαβαίνω γιατί κυκλοφορούν και τα σουτιέν εγκυμοσύνης, μέχρι τώρα έλεγα ότι σιγά το πράγμα, θα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο απλώς. Έλεγα....

Τα αποτέλεσματα δεν περιμένεις τώρα;;;

Χαχαχαχα!!!εγω θέλω να πιστεύω ότι θα πάρω μια και καλή αργότερα θηλασμού!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

Ναι!!! Για να δούμε! (Κι εγώ η χαζή χαίρομαι γιατί ο γιατρός είπε να υπολογίζουμε κανένα μισάωρο στην εξέταση και τόση ώρα εγώ θα την χαζεύω με την ησυχία μου...:))

Τώρα καταλαβαίνω γιατί κυκλοφορούν και τα σουτιέν εγκυμοσύνης, μέχρι τώρα έλεγα ότι σιγά το πράγμα, θα πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο απλώς. Έλεγα....

Αχ εγώ με τα σουτιέν δεν έχω τι να πρωτοπώ! 

Μεγάλωσαν εξαρχής τα στήθη μου κ μαζί με τα παντελόνια πήρα από το h&m σουτιέν θηλασμού ένα νούμερο μεγαλύτερο από ότι έπαιρνα συνήθως. Μέχρι να ρθουν μου ήταν στενά σε σημείο που με έπιανε το στομάχι μου. Πήρα κ άλλο, ένα νούμερο μεγαλύτερο κ τώρα πάλι σιγά σιγά μια ενόχληση στο στομάχι την έχω. Θα πάω να πάρω extender ομως, να μην αγοράζω παααλι σουτιέν.. Κ ελπίζω κάπου εκεί να σταματήσει κιόλας το στήθος μου να μεγαλώνει...

@elenistam δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο αλλά επειδή είναι σπάνιο κ περίεργο θα σου έλεγα να το ψάξεις. Εγώ τουλάχιστον θα το έψαχνα..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω επειγόντως αλλά σουτιέν δε γίνεται δε το μπορώ αυτο το πράγμα είχα που είχα μεγάλο τώρα έχει γίνει... που θα φτάσει δε ξέρω. Σήμερα γέννησε κ μια φιλη μου φυσιολογικα χωρίς αναισθησία από το πρωί στους πόνους κ γέννησε απογευμα τι να πω εγώ δε νομίζω να το καταφέρω αυτό το πραγμα


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κι εγώ θέλω επειγόντως αλλά σουτιέν δε γίνεται δε το μπορώ αυτο το πράγμα είχα που είχα μεγάλο τώρα έχει γίνει... που θα φτάσει δε ξέρω. Σήμερα γέννησε κ μια φιλη μου φυσιολογικα χωρίς αναισθησία από το πρωί στους πόνους κ γέννησε απογευμα τι να πω εγώ δε νομίζω να το καταφέρω αυτό το πραγμα

Κ εγώ το έχω αυτό το άγχος αλλά σκέψου ότι για να είναι χρονοβόρα μια γέννα οι πόνοι αυξάνονται σιγά  σιγα. Δεν υποφέρεις όλη  την ώρα  σερι. Ξεκινούν  ανά μισάωρο, τέταρτο, δεκάλεπτο κτλ. Έχω δει βιντεάκια από κοπέλες στο youtube που λένε την εμπειρία τους κ δεν τρόμαξα για να είμαι ειλικρινής. Που είμαι φοβιτσιαρα γενικά με αυτά..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , modena είπε:

Κ εγώ το έχω αυτό το άγχος αλλά σκέψου ότι για να είναι χρονοβόρα μια γέννα οι πόνοι αυξάνονται σιγά  σιγα. Δεν υποφέρεις όλη  την ώρα  σερι. Ξεκινούν  ανά μισάωρο, τέταρτο, δεκάλεπτο κτλ. Έχω δει βιντεάκια από κοπέλες στο youtube που λένε την εμπειρία τους κ δεν τρόμαξα για να είμαι ειλικρινής. Που είμαι φοβιτσιαρα γενικά με αυτά..

Να ευχομαστε να γεννησουμε και εμείς φυσιολογικά!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα. Δεύτερη εγκυμοσύνη για εμας με ΠΗΤ 8/8 αλλά δεν ξερω αν φτάσουμε Αύγουστο μιας κ έχω δίδυμα. Εύχομαι σε όλες να έχετε μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ υγιέστατα μωρά στις αγκαλιές σας!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα. Δεύτερη εγκυμοσύνη για εμας με ΠΗΤ 8/8 αλλά δεν ξερω αν φτάσουμε Αύγουστο μιας κ έχω δίδυμα. Εύχομαι σε όλες να έχετε μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ υγιέστατα μωρά στις αγκαλιές σας!!!! 

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό τα μπεμπακια σας!!! Β επιπέδου πρέπει να έχεις πολύ σύντομα ε? Να μας πεις εμπειρία!!

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Ναι όντως οι πόνοι δεν ήταν οι ίδιοι αυξανόταν σιγά σιγά αλλά κ πάλι.... Φυσιολογικα έινσι το καλύτερο όμως ξεμπερδεύεις μια κ καλή 

Κ εγώ αυτό πιστεύω! Ταλαιπωρία για κάμποσο αλλά μετά πετάς. Η καισαρική πονάει για αρκετό καιρό. Θα ήθελα όσο γίνεται να την αποφύγω..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα πάω απο επιλογη για καισαρικη....με φοβιζει η αναμονη του πονου, επισης στο νοσοκομειο δε βαζουν επισκληριδιο μονο και μονο επειδη το ζητας και επισης ειπα οτι θα παω προγραμματισμενα, θα προετοιμαστω, θα κρατησει 15 λεπτα η διαδικασια και μετα θα παιρνω και κατι...τα ραμματα θα πονανε 3-4 μερες υποφερτα πιστευω και μετα θα ειμαι καλα....δουλειες δε θα χρειαζεται να κανω οποτε δεν αγχωνομαι


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 Β 04/4

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 19/4

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018    Β 17/4

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 19/4

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 16/4

samiam                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 31/08/2018 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

πρίν από 23 λεπτά , elenistam είπε:

εγώ θα πάω απο επιλογη για καισαρικη....με φοβιζει η αναμονη του πονου, επισης στο νοσοκομειο δε βαζουν επισκληριδιο μονο και μονο επειδη το ζητας και επισης ειπα οτι θα παω προγραμματισμενα, θα προετοιμαστω, θα κρατησει 15 λεπτα η διαδικασια και μετα θα παιρνω και κατι...τα ραμματα θα πονανε 3-4 μερες υποφερτα πιστευω και μετα θα ειμαι καλα....δουλειες δε θα χρειαζεται να κανω οποτε δεν αγχωνομαι

Ναι είναι καθαρά πως το βλέπει κανείς.. Εμένα σαν διαδικασία μου αρέσει ο φυσιολογικός τοκετός.. Σαν εμπειρία από φίλες μου είδα κ την ανάρρωση πιο γρήγορη οπότε θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να τα καταφέρω με αυτό τον τρόπο.

Κορίτσια έχουμε μαζευτεί αρκετές! Όσο πάει το πινακακι κ μεγαλώνει!! Από κει που ήμασταν 4 άτομα τώρα έχω χάσει το μέτρημα! Πόσο χαίρομαι που το μοιραζόμαστε όλο αυτό μαζί! (Αυτά είναι τα ρομαντικά της εγκυμοσύνης μάλλον χαχαχα)

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα :) Β επιπέδου έχω κλείσει 4 Απριλίου κ ανυπομονώ να τα δω!! Σαν εμπειρία έχω να σας πω ότι οι πόνοι του φυσιολογικού τοκετού με το που δείτε το μωρο αυτόματα ξεχνιούνται!! Την ίδια μέρα που γέννησα είπα ότι θέλω να το ξαναζήσω!!! Βιώνοντας όμως την καισαρική της αδερφής μου.... οι πόνοι είναι μετά κ σε δυσκολεύουν μέχρι κ το μωρο σου να αγκαλιάσεις. Ήμουν από πάνω της ειδικά το πρώτο 24ωρο ώστε να της βάζω το μωρο στο στήθος για να ενεργοποιηθεί κ να έρθει το γάλα πιο γρήγορα.. έχω δει όμως κ άλλα κορίτσια ότι το ίδιο απόγευμα κατέβηκαν στο κυλικείο για καφε.. πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο κ η ψυχολογία κ το κομμάτι ως "επιλογή" όπως λέει κ η Elenistam. 

@modena υπάρχει κ άλλη κοπέλα με δίδυμα στη παρέα;; πολύ χάρηκα τώρα!! Τα μωράκια, μου έχουνε πει ότι είναι ένα κ ένα αλλά θα το σιγουρέψουμε στην β επιπέδου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...