Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πάντως είχα λανθασμένο ένστικτο τελικα!!!λίγο ακόμα υπομονή!σε ένα μήνα θα είσαι σίγουρη τι είναι το μωρακι σου!

Γενικά σε κάθε υπέρηχο μπορεί να βγαίνει άλλη ημερομηνία γιατί κάθε βδομάδα έχει άλλο ρυθμό ανάπτυξης!και εμένα σε κάθε υπέρηχο την μια βγαίνει 3-4 μέρες μεγαλύτερο και την άλλη 2-3 μέρες μικρότερο αλλά πητ έχουμε αυτή που έχει βγάλει η αυχενική!εκτός αν αλλάξει κάτι στην β'επιπεδου! 

Νομίζω και για τις 56 μέρες που παίρνουμε  από ΙΚΑ την Πητ της αυχενικής κοιτάνε!

Ναι στην αυχενική μου άλλαξε ΠΗΤ κ θα μείνουμε σε αυτή σταθεροί, γιατί τον ρώτησα την τελευταία φορά.

@elenistam από 24/8 με πήγε 19/8. Είναι μια βδομάδα σχεδόν που παίζει σημασία θεωρώ. Ειδικά όταν δεν σπάνε τα νερά κ πάμε για πρόκληση οπότε περιμένουμε μέχρι το maximum.

Αν θυμάμαι καλά και στην @Χαρά Τριανταφυλλακι. είχε αλλάξει την ΠΗΤ στην αυχενική.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , modena είπε:

Ναι στην αυχενική μου άλλαξε ΠΗΤ κ θα μείνουμε σε αυτή σταθεροί, γιατί τον ρώτησα την τελευταία φορά.

@elenistam από 24/8 με πήγε 19/8. Είναι μια βδομάδα σχεδόν που παίζει σημασία θεωρώ. Ειδικά όταν δεν σπάνε τα νερά κ πάμε για πρόκληση οπότε περιμένουμε μέχρι το maximum.

Αν θυμάμαι καλά και στην @Χαρά Τριανταφυλλακι. είχε αλλάξει την ΠΗΤ στην αυχενική.

Ααα!εγω είχα δει την Πητ σου ότι είναι 19/08 επειδή έχουμε την ίδια και νόμιζα οτι σου άλλαξε αυτή!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα αίματος, ούρων ( αντισώματα κλπ ) μια φορά μου έχει δώσει μέχρι στιγμής στην αρχή αρχή. Έκτοτε δε μου έχει πει κάτι. Είμαι 17κ5 και θα με δει σε 10 μέρες πάλι θα τον ρωτήσω. Έχω πολλές απορίες αλλά όταν πάω στο ραντεβού τα ξεχνάω όλα. Μιλάμε,  όλα! Έχω μαγευτεί από το μωράκι έχω χαζέψει το περίμενα τόσο καιρό να έρθει! .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω πάντως θα ρωταγα τον  γιατρό ποιος ο λόγος να μπω πριν την πιθανή ημερομηνία!οπότε με τα λεγόμενα σου  η εγκυμοσύνη δεν είναι 40 εβδομάδες!και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική!

Το τελευταίο είναι το φύλο!απλά παίρνεις την χαρά ότι μαθαίνεις τι είναι!

 

Λοιπόν, μόλις γυρισαμε από τον γιατρό!ο υπέρηχος έδειξε οτι τα αμνιακα υγρά είναι μια χαρά!ηταν φουλ, οπότε μου έφυγε αυτό το άγχος!

Η μπουμπου συνεχίζει να είναι με το κεφαλακι της κάτω και είναι πολύ χαμηλά το κεφάλι της!και μου είπε ότι γι'αυτο εχω και τα πονακια που εχω και είναι έντονα γιατί με πιέζει!σημασία έχει ότι είναι καλά!ειναι σχεδόν 200γραμμαρια!μέτρησε και κοίταξε και τον τράχηλο και είναι 3εκ. Και το στόμιο τελείως κλειστό, οπότε και από αυτό ολα καλά!

Για τις ενοχλήσεις που έχω και τα υγρά θα βάζω 15 μέρες προβιοτικα υπόθετα, δεν θέλει μου είπε να πάρω φάρμακα!

Εγω πάντως δε ξέρω καμία που να κλείσε κ τη 40η εβδομάδα η αλήθεια είναι,  αν θες να περιμένεις ως τότε δε θα σου πει κανένας τίποτα εγώ πάντως όχι 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Εγω πάντως δε ξέρω καμία που να κλείσε κ τη 40η εβδομάδα η αλήθεια είναι,  αν θες να περιμένεις ως τότε δε θα σου πει κανένας τίποτα εγώ πάντως όχι 

Εγω εχω φιλη μου που γεννησε την 41η βδομαδα. Την επιασαν πονοι αλλα δεν εσπασαν τα νερα, κ τελικα μετα απο ωρες της το πηραν με καισαρικη. Πολλες περιπτωσεις ξεπερνουν την 40η ειδικα αν ειναι το πρωτο. Νομιζω ειναι θεμα γιατρου κ σε τι κατασταση βρισκεσαι αν θα σε αφησει...

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κορίτσια εμένα αίματος, ούρων ( αντισώματα κλπ ) μια φορά μου έχει δώσει μέχρι στιγμής στην αρχή αρχή. Έκτοτε δε μου έχει πει κάτι. Είμαι 17κ5 και θα με δει σε 10 μέρες πάλι θα τον ρωτήσω. Έχω πολλές απορίες αλλά όταν πάω στο ραντεβού τα ξεχνάω όλα. Μιλάμε,  όλα! Έχω μαγευτεί από το μωράκι έχω χαζέψει το περίμενα τόσο καιρό να έρθει! .... 

Καλημέρα Melissoula27! 

Εμένα με γράφει κάθε μήνα γεν. Αίματος, γεν. Ούρων και θυροειδή. Τώρα θα τον πω να μου γράψει και για τοξόπλασμα μια επαναληπτική για σιγουριά. Πες τον να σου γράψει και σένα αυτά τα βασικά γιατί πρέπει να παρακολουθούνται γενικά... :-)

  • Μου αρέσει 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Εγω πάντως δε ξέρω καμία που να κλείσε κ τη 40η εβδομάδα η αλήθεια είναι,  αν θες να περιμένεις ως τότε δε θα σου πει κανένας τίποτα εγώ πάντως όχι 

Η αδερφή μου το πρώτο το γέννησε ακριβώς την πητ!την πιασανε οι πονοι το πρωι της πητ και γεννησε μετα απο 14ωρες φυσιολογικα!εξάντλησε όλον τον 9ο!έχει να κάνει με τον γιατρό!

5 ώρες πρίν, samiam είπε:

Εγω εχω φιλη μου που γεννησε την 41η βδομαδα. Την επιασαν πονοι αλλα δεν εσπασαν τα νερα, κ τελικα μετα απο ωρες της το πηραν με καισαρικη. Πολλες περιπτωσεις ξεπερνουν την 40η ειδικα αν ειναι το πρωτο. Νομιζω ειναι θεμα γιατρου κ σε τι κατασταση βρισκεσαι αν θα σε αφησει...

Και η αδερφή μου το πρώτο την Πητ το γέννησε!δεν ήθελε με τίποτα καισαρική και ο γιατρός την άφησε να κυλησουν όλα φυσιολογικά!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κορίτσια εμένα αίματος, ούρων ( αντισώματα κλπ ) μια φορά μου έχει δώσει μέχρι στιγμής στην αρχή αρχή. Έκτοτε δε μου έχει πει κάτι. Είμαι 17κ5 και θα με δει σε 10 μέρες πάλι θα τον ρωτήσω. Έχω πολλές απορίες αλλά όταν πάω στο ραντεβού τα ξεχνάω όλα. Μιλάμε,  όλα! Έχω μαγευτεί από το μωράκι έχω χαζέψει το περίμενα τόσο καιρό να έρθει! .... 

Και μένα το ίδιο για τις εξετάσεις, μου πε θα μου γράψει πάλι στην Β επιπέδου επαναληπτικές. Για τις απορίες κ εγώ το ίδιο παθαίνω! Χαχαχα ευτυχώς τα θυμάται ο άντρας μου κ τα ρωτάει.. :-D

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Εγω αρχισα να φουσκωνω νομιζωωω.. αυτο με τις γεννες εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ σχετικο...παιζουν πολλοι παραγοντες...πολλες γυναικες γεννουν προωρα κ φυσιολογικα. Πολλες γυναικες γεννουν εχοντας εξαντλησει τις μερες κ γεννουν με καισαρικη...γιατι δεν ανοιγει ο τραχηλος,το παιδι μπορει να ενεργηθει μεσα,ειναι πολυ βαρυ κ φοβουνται κλπ...

Η αληθεια ειναι οτι ο Αυγουστος ειναι δυσκολος μηνας...οι γιατροι εχουν αδειες κ ποιος ξερει πώς ενεργουν σε καθε περιπτωση. Μακαρι να φτασουμε ολες χαμογελαστες ως το τελος με υγιη μωρακια! Κ του χρονου τετοιες μερες να μιλαμε για φρουτοκρεμες κ ριζαλευρα!

  • Μου αρέσει 3

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , samiam είπε:

Καλημερες! Εγω αρχισα να φουσκωνω νομιζωωω.. αυτο με τις γεννες εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ σχετικο...παιζουν πολλοι παραγοντες...πολλες γυναικες γεννουν προωρα κ φυσιολογικα. Πολλες γυναικες γεννουν εχοντας εξαντλησει τις μερες κ γεννουν με καισαρικη...γιατι δεν ανοιγει ο τραχηλος,το παιδι μπορει να ενεργηθει μεσα,ειναι πολυ βαρυ κ φοβουνται κλπ...

Η αληθεια ειναι οτι ο Αυγουστος ειναι δυσκολος μηνας...οι γιατροι εχουν αδειες κ ποιος ξερει πώς ενεργουν σε καθε περιπτωση. Μακαρι να φτασουμε ολες χαμογελαστες ως το τελος με υγιη μωρακια! Κ του χρονου τετοιες μερες να μιλαμε για φρουτοκρεμες κ ριζαλευρα!

Ναι αλήθεια είναι περίεργος μήνας! Ελπίζω οι γιατροί μας να μην κοιτάξουν τους εαυτούς τους και να ζορισουν τα μωράκια μας για νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κορίτσια εμένα αίματος, ούρων ( αντισώματα κλπ ) μια φορά μου έχει δώσει μέχρι στιγμής στην αρχή αρχή. Έκτοτε δε μου έχει πει κάτι. Είμαι 17κ5 και θα με δει σε 10 μέρες πάλι θα τον ρωτήσω. Έχω πολλές απορίες αλλά όταν πάω στο ραντεβού τα ξεχνάω όλα. Μιλάμε,  όλα! Έχω μαγευτεί από το μωράκι έχω χαζέψει το περίμενα τόσο καιρό να έρθει! .... 

Για αντισώματα κι εγώ μια φορά έχω κάνει και τώρα μου ξαναέγραψε για τοξόπλασμα. Από τις υπόλοιπες έχω κάνει 2 φορές μέχρι τώρα και άλλη μία τώρα που μου έγραψε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Ναι στην αυχενική μου άλλαξε ΠΗΤ κ θα μείνουμε σε αυτή σταθεροί, γιατί τον ρώτησα την τελευταία φορά.

@elenistam από 24/8 με πήγε 19/8. Είναι μια βδομάδα σχεδόν που παίζει σημασία θεωρώ. Ειδικά όταν δεν σπάνε τα νερά κ πάμε για πρόκληση οπότε περιμένουμε μέχρι το maximum.

Αν θυμάμαι καλά και στην @Χαρά Τριανταφυλλακι. είχε αλλάξει την ΠΗΤ στην αυχενική.

Ναι δύο μέρες μικρότερη με έβγαλε στην αυχενικη. Προχθές στις μετρήσεις με έβγαζε σχεδόν μια εβδομάδα μεγαλύτερη. Ο γιατρός δεν μου είπε κάτι όμως μιας και που τα άφησε όλα για την Β επιπέδου. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΕΓΩ ΕΝΩ ΕΧΑΝΑ ΚΙΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΕΒΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΚΑΝΕ ΑΜΑΝ ΝΑ ΧΑΣΩ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.....ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΕΝΤΑ...ΕΙΜΑΣΤΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΔΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ....ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΠΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΩ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ...ΧΑΧΑΧΑ...

ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ, ΑΚΟΥΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΛΑ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΣΧΑ ΗΣΥΧΗ....Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑΔΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΑΠΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΧΑΧΑΧΑ.....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Και μένα το ίδιο για τις εξετάσεις, μου πε θα μου γράψει πάλι στην Β επιπέδου επαναληπτικές. Για τις απορίες κ εγώ το ίδιο παθαίνω! Χαχαχα ευτυχώς τα θυμάται ο άντρας μου κ τα ρωτάει.. :-D

Και εγω έκανα τις εξετάσεις στην αρχή, τις πολλές και την άλλη βδομάδα θα κάνω πάλι!Ίσως οταν όλες οι εξετάσεις είναι καλές και στον υπέρηχο τα βλέπουν όλα καλά να μην σε βάζουμε συνέχεια σε εξετάσεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...