Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , elenistam είπε:

κορίτσια καλημέρα!! νιώσατε όλες το μωράκι μέχρι τώρα;;; εγώ στις 15 βδ και δεν το ένιωσα..να ανησυχήσω?

Ελένη μου μην ανησυχεις καθόλου! μετά την 16η βδομάδα  να περιμένεις!και αυτό δεν είναι απόλυτο μπορεί να κάνει την εμφάνιση του και αργότερα!πολλές εγκυουλες το ένιωσαν και στην 20η βδομάδα!αυτό δεν σημαίνει κάτι κακό!παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα!

Σε μεγαλυτερες εβδομάδες που θα το νιώθουμε έντονα ανησυχουμε αν δεν το καταλάβουμε για πολλές ώρες αλλά αυτό αργεί ακόμα!

Γενικά μην περιμένεις κάτι έντονο, στην αρχή είναι πολύ απαλή η αίσθηση που νιώθουμε!λίγο υπομονή και θα την νιωσεις την μπεμπα σου!

8 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Πω, αυτό με το σπίτι πόσο το σκέφτομαι κι εγώ....μπρρρρ.....

Με τον άντρα μου δουλεύουμε σε διαφορετικές πόλεις (δηλαδή 2 νοικοκυριά), οπότε μόλις πάρω την άδειά μου, πρέπει να αδειάσω και να ξενοικιάσουμε το ένα σπίτι και να του κουβαληθούμε (εγώ, η κοιλιά μου και όλα τα συμπράγκαλά μας) στο άλλο.

Και όλο σκέφτομαι ότι πρέπει να αρχίσω να μαζεύω σιγά-σιγά και το μόνο που έχω κάνει είναι να πετάξω κάτι περιοδικά που μάζευα και μου'πιαναν χώρο :?:?:? 

Και κανόνισα και πού θα δώσω τις γλάστρες με τα λουλούδια μου! Αυτά τα σπουδαία έχω κάνει μέχρι τώρα :-D

Οπότε @Χαρά Τριανταφυλλακι. θα παίρνεις εσύ κουράγιο από εμένα κι εγώ από εσένα!!

Χαχαχαχα!!!εσυ και η κοιλιά σου!!!!το λέω και εγω αυτό!!!!

Πω-πω!κουράγιο κοριτσάκι μου!έχεις πολύ δουλειά εσύ μπροστά σου!!!!

Ολα καλά;;;χαρηκες επι μισή ώρα το μπεμπακι;;;

10 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Για να είμαι ειλικρινής για τα πρώτα ψώνια έτρεξε η πεθερά μου! Ζιπουνακια,φορμακια,καλτσακια, μπουρνουζακι,σκουφάκια,καλαθουνα με όλα τα παρελκόμενα, μπανάκι,κρεμουλες,αφρολουτρα,λαδακι για το σωματακι μας έφτιαχνε χειροποίητο,χτενουλα,ψαλιδακι για νύχια,γαντακια για τα χεράκια να μη γρατζουνιεται(αν και δεν μας χρειάστηκαν),ενδοεπικοινωνια,πετσετουλες, πάνες (αλλαξιερα δεν πήραμε),κουβερτακια! Χμμμ..αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό,σίγουρα μου ξεφεύγουν όμως κι'αλλα! Κρεβατάκι και καροτσάκι είναι δεδομένο!  

Πολύ προίκα ρε παιδί μου μια σταλιά ανθρωπακια!!!!

Ολα καλά ;;;θα βγεις τελικά σήμερα;;;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , elenistam είπε:

κορίτσια καλημέρα!! νιώσατε όλες το μωράκι μέχρι τώρα;;; εγώ στις 15 βδ και δεν το ένιωσα..να ανησυχήσω?

Καλημέρα!!! Λένα μου εγώ σήμερα 17 + 4 κ τίποτα ακόμη! Είναι διακριτικό το παιδί μου κ θα με ψήσει αφότου βγει μάλλον ... Χαχαχα

Η @Agusta βρε παιδιά που χάθηκε? Μίλησε καμία μαζί της? Όλα καλά?

@Zouzou94 πολλά τα πρώτα ψώνια! Όταν λένε ότι κάνουν λίστα οι γονείς τι βάζουν στην λίστα αν έχουν πάρει οοολα αυτα που μας έγραψες?

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ελένη μου μην ανησυχεις καθόλου! μετά την 16η βδομάδα  να περιμένεις!και αυτό δεν είναι απόλυτο μπορεί να κάνει την εμφάνιση του και αργότερα!πολλές εγκυουλες το ένιωσαν και στην 20η βδομάδα!αυτό δεν σημαίνει κάτι κακό!παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα!

Σε μεγαλυτερες εβδομάδες που θα το νιώθουμε έντονα ανησυχουμε αν δεν το καταλάβουμε για πολλές ώρες αλλά αυτό αργεί ακόμα!

Γενικά μην περιμένεις κάτι έντονο, στην αρχή είναι πολύ απαλή η αίσθηση που νιώθουμε!λίγο υπομονή και θα την νιωσεις την μπεμπα σου!

Χαχαχαχα!!!εσυ και η κοιλιά σου!!!!το λέω και εγω αυτό!!!!

Πω-πω!κουράγιο κοριτσάκι μου!έχεις πολύ δουλειά εσύ μπροστά σου!!!!

Ολα καλά;;;χαρηκες επι μισή ώρα το μπεμπακι;;;

Πολύ προίκα ρε παιδί μου μια σταλιά ανθρωπακια!!!!

Ολα καλά ;;;θα βγεις τελικά σήμερα;;;

Ναι πολύ προίκα! Αλλά είναι τόσο όμορφη η αισθηση όταν τα ετοιμάζεις και ξέρεις για ποιον είναι..για το μικρό ζουζουνακι που περιμένει να βγει! 

Ναι καλύτερα ευτυχώς..ακούσαμε και σήμερα καρδουλιτσα,μου έδωσαν και χτες έναν υπέρηχο να δείξω στην κόρη μου και σε καμία ωρίτσα με το καλό θα ξεκινήσω για το σπίτι! Πανηγύριζε η μικρή που της είπα ότι θα επιστρέψω..!!  :D

πρίν από 21 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα!!! Λένα μου εγώ σήμερα 17 + 4 κ τίποτα ακόμη! Είναι διακριτικό το παιδί μου κ θα με ψήσει αφότου βγει μάλλον ... Χαχαχα

Η @Agusta βρε παιδιά που χάθηκε? Μίλησε καμία μαζί της? Όλα καλά?

@Zouzou94 πολλά τα πρώτα ψώνια! Όταν λένε ότι κάνουν λίστα οι γονείς τι βάζουν στην λίστα αν έχουν πάρει οοολα αυτα που μας έγραψες?

Είναι πολλά αλλά όλα απαραίτητα μόλις έρθει σπίτι το μωρό..βέβαια όχι τόσο το κρεβατάκι για αρχή γιατί μπορεί να κοιμαται στη καλαθουνα! Υπάρχουν βέβαια και γονείς που περνούν μπιμπερο,θηλαστρο,αποστειρωτη και ότι άλλο συνεπάγεται για να τα έχουν για παν ενδεχόμενο! 

Όταν λες λίστα τι εννοείς? Για το μαιευτήριο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zouzou94 είπε:

Ναι πολύ προίκα! Αλλά είναι τόσο όμορφη η αισθηση όταν τα ετοιμάζεις και ξέρεις για ποιον είναι..για το μικρό ζουζουνακι που περιμένει να βγει! 

Ναι καλύτερα ευτυχώς..ακούσαμε και σήμερα καρδουλιτσα,μου έδωσαν και χτες έναν υπέρηχο να δείξω στην κόρη μου και σε καμία ωρίτσα με το καλό θα ξεκινήσω για το σπίτι! Πανηγύριζε η μικρή που της είπα ότι θα επιστρέψω..!!  :D

Είναι πολλά αλλά όλα απαραίτητα μόλις έρθει σπίτι το μωρό..βέβαια όχι τόσο το κρεβατάκι για αρχή γιατί μπορεί να κοιμαται στη καλαθουνα! Υπάρχουν βέβαια και γονείς που περνούν μπιμπερο,θηλαστρο,αποστειρωτη και ότι άλλο συνεπάγεται για να τα έχουν για παν ενδεχόμενο! 

Όταν λες λίστα τι εννοείς? Για το μαιευτήριο?

Πολλές φορές ρωτάω τις φίλες κ γνωστές μου που γεννούσαν κατά καιρούς κ μου έλεγαν ότι είχαν λίστα στο τάδε μαγαζί. Είχαν βάλει τι πράγματα θέλουν κ πήγαινε ο καθένας που ήθελε να κάνει δώρο κ έπαιρνε από κάτι.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, modena είπε:

Πολλές φορές ρωτάω τις φίλες κ γνωστές μου που γεννούσαν κατά καιρούς κ μου έλεγαν ότι είχαν λίστα στο τάδε μαγαζί. Είχαν βάλει τι πράγματα θέλουν κ πήγαινε ο καθένας που ήθελε να κάνει δώρο κ έπαιρνε από κάτι.

ΑΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ...ΧΑΧΑΧΑ.,..ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ...ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΦΕΡΟΥΝ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

κορίτσια καλημέρα!! νιώσατε όλες το μωράκι μέχρι τώρα;;; εγώ ειμαι στις 15 βδ και δεν το ένιωσα..να ανησυχήσω?

καλημερα Ελενακι.Ουτε και εγω ακομα αλλα εχουμε ακομη δρομο!!!αν ειναι το πρωτο μεχρι και στην 20η εβδομαδα μπορει να φτασουμε και ακομη να μην καταλαβαινουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ...ΧΑΧΑΧΑ.,..ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ...ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΦΕΡΟΥΝ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ

Όχι το κάνουν κ στις γέννες.. Αν μπεις στο σάιτ του Λητώ το γράφει για παράδειγμα.. εγώ δεν ξέρω.. πρακτικό μου ακουγόταν αλλά αν είναι να τα πάρεις όλα εξαρχής μετά δεν σου μένει κ τπτ ..

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , modena είπε:

Όχι το κάνουν κ στις γέννες.. Αν μπεις στο σάιτ του Λητώ το γράφει για παράδειγμα.. εγώ δεν ξέρω.. πρακτικό μου ακουγόταν αλλά αν είναι να τα πάρεις όλα εξαρχής μετά δεν σου μένει κ τπτ ..

Ναι και γω το ξερω οτι το κανουν αλλα συμφωνω με την Ελενη οτι δεν θα το κανω...Οποιος θελει ας φερει ο,τι θελει... Μονο στους πολυ στενους συγγενεις αν με ρωτησουν θα πω ετσι και αλλιως χρειαζονται αρκετα πραγματα και ολα ειναι καλοδεχουμενα. Παντως κοριτσια ειμαι της αποψης να περιμενουμε λιγο γτ στο τελος παντα μας δινουν κ διαφορα απο τα δικα τους παιδια....εχουμε ακομα χρονο. Εγω σκοπευω μετα τον 7ο να παρω τα βασικα και μετα βλεποντας και κανοντας... Αν και το ομολογω οτι θελω πολυ να ξεχυθω στα μαγαζια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vaclia είπε:

Ναι και γω το ξερω οτι το κανουν αλλα συμφωνω με την Ελενη οτι δεν θα το κανω...Οποιος θελει ας φερει ο,τι θελει... Μονο στους πολυ στενους συγγενεις αν με ρωτησουν θα πω ετσι και αλλιως χρειαζονται αρκετα πραγματα και ολα ειναι καλοδεχουμενα. Παντως κοριτσια ειμαι της αποψης να περιμενουμε λιγο γτ στο τελος παντα μας δινουν κ διαφορα απο τα δικα τους παιδια....εχουμε ακομα χρονο. Εγω σκοπευω μετα τον 7ο να παρω τα βασικα και μετα βλεποντας και κανοντας... Αν και το ομολογω οτι θελω πολυ να ξεχυθω στα μαγαζια...

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΙΑΣΜΕΝΟΥΣ...ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΩΤΑΤΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΡΙΤΤΑ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑ ΤΕΛΗ ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ....ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΜΑΓΑΖΙΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΙΑΣΜΕΝΟΥΣ...ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΩΤΑΤΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΡΙΤΤΑ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑ ΤΕΛΗ ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ....ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΜΑΓΑΖΙΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ

Αν εχετε σκοπο και για 2ο τοτε καλα ειναι καποια πραγματα να ειναι καινουργια αλλα και ποιοτικα για να αντεξουν.τωρα αν γνωριζεις το ατομο που θα σας τα δωσει και το εμπιστευεσαι τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Εμενα η ξαδερφη του αντρα μου θα μας δωσει καποια πραγματα αλλα ειναι σχεδον αχρησιμοποιητα.....ναι ισχυει οτι καποια πραγματα δεν χρειαζονται...οπως λενε καποιοι για το μαξιλαρι θηλασμου....και μενα καλο συμπαγες μαξιλαρι κανεις τη δουλεια σου...εγω παντως αυτο που θα παρω οπωσδηποτε ειναι ο μαρσιππος.ειναι παρα πολυ βολικος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα!!! Λένα μου εγώ σήμερα 17 + 4 κ τίποτα ακόμη! Είναι διακριτικό το παιδί μου κ θα με ψήσει αφότου βγει μάλλον ... Χαχαχα

Η @Agusta βρε παιδιά που χάθηκε? Μίλησε καμία μαζί της? Όλα καλά?

@Zouzou94 πολλά τα πρώτα ψώνια! Όταν λένε ότι κάνουν λίστα οι γονείς τι βάζουν στην λίστα αν έχουν πάρει οοολα αυτα που μας έγραψες?

Αν σου πω ότι και εγω την σκεφτόμουν εχτες γιατί έχει πολύ καιρό να μας γράψει!

2 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Ναι πολύ προίκα! Αλλά είναι τόσο όμορφη η αισθηση όταν τα ετοιμάζεις και ξέρεις για ποιον είναι..για το μικρό ζουζουνακι που περιμένει να βγει! 

Ναι καλύτερα ευτυχώς..ακούσαμε και σήμερα καρδουλιτσα,μου έδωσαν και χτες έναν υπέρηχο να δείξω στην κόρη μου και σε καμία ωρίτσα με το καλό θα ξεκινήσω για το σπίτι! Πανηγύριζε η μικρή που της είπα ότι θα επιστρέψω..!!  :D

Είναι πολλά αλλά όλα απαραίτητα μόλις έρθει σπίτι το μωρό..βέβαια όχι τόσο το κρεβατάκι για αρχή γιατί μπορεί να κοιμαται στη καλαθουνα! Υπάρχουν βέβαια και γονείς που περνούν μπιμπερο,θηλαστρο,αποστειρωτη και ότι άλλο συνεπάγεται για να τα έχουν για παν ενδεχόμενο! 

Όταν λες λίστα τι εννοείς? Για το μαιευτήριο?

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!όλα καλά!!!και εγώ ανυπομονω να ξεκινησω να μαζεύω τα πράγματα που θέλουμε αλλά όχι ακόμα!!!

πρίν από 19 λεπτά , vaclia είπε:

Ναι και γω το ξερω οτι το κανουν αλλα συμφωνω με την Ελενη οτι δεν θα το κανω...Οποιος θελει ας φερει ο,τι θελει... Μονο στους πολυ στενους συγγενεις αν με ρωτησουν θα πω ετσι και αλλιως χρειαζονται αρκετα πραγματα και ολα ειναι καλοδεχουμενα. Παντως κοριτσια ειμαι της αποψης να περιμενουμε λιγο γτ στο τελος παντα μας δινουν κ διαφορα απο τα δικα τους παιδια....εχουμε ακομα χρονο. Εγω σκοπευω μετα τον 7ο να παρω τα βασικα και μετα βλεποντας και κανοντας... Αν και το ομολογω οτι θελω πολυ να ξεχυθω στα μαγαζια...

Ούτε εγω θα έκανα λίστα για την γέννα, δεν μ'αρεσει!ο κάθε ένας να φέρει οτι θέλει και αν μπορεί!στους κοντινούς που σε ρωτάνε είναι αλλιώς!και εγω μόλις μπω στον 7ο θα πάμε για τα πρώτα ψώνια και κάποια πράγματα τα έχω από τις αδερφές μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Πολλές φορές ρωτάω τις φίλες κ γνωστές μου που γεννούσαν κατά καιρούς κ μου έλεγαν ότι είχαν λίστα στο τάδε μαγαζί. Είχαν βάλει τι πράγματα θέλουν κ πήγαινε ο καθένας που ήθελε να κάνει δώρο κ έπαιρνε από κάτι.

Όχι κάτι τέτοιο δεν κάναμε..δεν το ξέραμε κιόλας αλλά και πάλι δεν νομίζω να μπαίναμε σε τέτοια διαδικασία μιας και δεν είμαστε από το ίδιο μέρος και οι συγγενείς είναι μισοί στο ένα μέρος και μισοί στο άλλο και εμείς μεναμε σε άλλη πόλη!  Άδικος κόπος δηλαδή γιατί δεν θα μπορούσαν να πάνε εκεί που θα είχαμε λίστα! Κατά τ'αλλα είναι μια ωραία ιδέα γιατί δεν σε γεμίζουν όλοι με τα ίδια πράγματα και καλύπτουν και τις ανάγκες που υπάρχουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Όχι κάτι τέτοιο δεν κάναμε..δεν το ξέραμε κιόλας αλλά και πάλι δεν νομίζω να μπαίναμε σε τέτοια διαδικασία μιας και δεν είμαστε από το ίδιο μέρος και οι συγγενείς είναι μισοί στο ένα μέρος και μισοί στο άλλο και εμείς μεναμε σε άλλη πόλη!  Άδικος κόπος δηλαδή γιατί δεν θα μπορούσαν να πάνε εκεί που θα είχαμε λίστα! Κατά τ'αλλα είναι μια ωραία ιδέα γιατί δεν σε γεμίζουν όλοι με τα ίδια πράγματα και καλύπτουν και τις ανάγκες που υπάρχουν! 

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΣ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΝΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...Η ΑΔΕΡΦΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΗ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΛΩΣ...:)

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αν σου πω ότι και εγω την σκεφτόμουν εχτες γιατί έχει πολύ καιρό να μας γράψει!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!όλα καλά!!!και εγώ ανυπομονω να ξεκινησω να μαζεύω τα πράγματα που θέλουμε αλλά όχι ακόμα!!!

Ούτε εγω θα έκανα λίστα για την γέννα, δεν μ'αρεσει!ο κάθε ένας να φέρει οτι θέλει και αν μπορεί!στους κοντινούς που σε ρωτάνε είναι αλλιώς!και εγω μόλις μπω στον 7ο θα πάμε για τα πρώτα ψώνια και κάποια πράγματα τα έχω από τις αδερφές μου!

Όλα στην ώρα τους! Μη βιάζεσαι..εγώ τα έχω από τη μικρη πολλά από αυτά..φυσικά θα παρθούν και καινούρια γιατί θα είναι ένα καινούργιο μελος στην οικογένεια..βέβαια αν μας βγει αγοράκι εκεί θα πάρουμε πολλά παραπάνω γιατί η γκαρνταρόμπα δεν ταιριάζει! :P

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΣ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΑΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΝΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...Η ΑΔΕΡΦΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΗ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΛΩΣ...:)

Όλα στην ώρα τους!! Το να έχει αδερφάκι το παιδί είναι σημαντικό στη ζωή του,όχι βέβαια ότι παθαίνουν κάτι τα μοναχοπαίδια προς θεού..απλά είναι ωραία η αδελφική αγάπη και η στήριξη που θα υπάρχει! Έχω μια αδερφή και ήταν ωραία τα παιδικά χρόνια και θέλω και η μικρή να το ζήσει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...