Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλώς σας βρήκα :) Β επιπέδου έχω κλείσει 4 Απριλίου κ ανυπομονώ να τα δω!! Σαν εμπειρία έχω να σας πω ότι οι πόνοι του φυσιολογικού τοκετού με το που δείτε το μωρο αυτόματα ξεχνιούνται!! Την ίδια μέρα που γέννησα είπα ότι θέλω να το ξαναζήσω!!! Βιώνοντας όμως την καισαρική της αδερφής μου.... οι πόνοι είναι μετά κ σε δυσκολεύουν μέχρι κ το μωρο σου να αγκαλιάσεις. Ήμουν από πάνω της ειδικά το πρώτο 24ωρο ώστε να της βάζω το μωρο στο στήθος για να ενεργοποιηθεί κ να έρθει το γάλα πιο γρήγορα.. έχω δει όμως κ άλλα κορίτσια ότι το ίδιο απόγευμα κατέβηκαν στο κυλικείο για καφε.. πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο κ η ψυχολογία κ το κομμάτι ως "επιλογή" όπως λέει κ η Elenistam. 

@modena υπάρχει κ άλλη κοπέλα με δίδυμα στη παρέα;; πολύ χάρηκα τώρα!! Τα μωράκια, μου έχουνε πει ότι είναι ένα κ ένα αλλά θα το σιγουρέψουμε στην β επιπέδου. 

Αντεε!! Τι καλά!!! Ζευγαράκι!! Περιμένουμε εμπειρία από την Β επιπέδου! Είσαι η πρώτη που θα πας! :)

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Sam13 είπε:

Καλώς σας βρήκα :) Β επιπέδου έχω κλείσει 4 Απριλίου κ ανυπομονώ να τα δω!! Σαν εμπειρία έχω να σας πω ότι οι πόνοι του φυσιολογικού τοκετού με το που δείτε το μωρο αυτόματα ξεχνιούνται!! Την ίδια μέρα που γέννησα είπα ότι θέλω να το ξαναζήσω!!! Βιώνοντας όμως την καισαρική της αδερφής μου.... οι πόνοι είναι μετά κ σε δυσκολεύουν μέχρι κ το μωρο σου να αγκαλιάσεις. Ήμουν από πάνω της ειδικά το πρώτο 24ωρο ώστε να της βάζω το μωρο στο στήθος για να ενεργοποιηθεί κ να έρθει το γάλα πιο γρήγορα.. έχω δει όμως κ άλλα κορίτσια ότι το ίδιο απόγευμα κατέβηκαν στο κυλικείο για καφε.. πιστεύω παίζει σημαντικό ρόλο κ η ψυχολογία κ το κομμάτι ως "επιλογή" όπως λέει κ η Elenistam. 

@modena υπάρχει κ άλλη κοπέλα με δίδυμα στη παρέα;; πολύ χάρηκα τώρα!! Τα μωράκια, μου έχουνε πει ότι είναι ένα κ ένα αλλά θα το σιγουρέψουμε στην β επιπέδου. 

Καλώς ήρθες λοιπόν!!!!διδυμακια!!!τι ωραία!τα δεύτερα στην παρεουλα μας!!!

Είμαι και εγω πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού!εύχομαι να μου έρθουν όλα όπως πρέπει και να γέννησω φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο!

Με το καλό τα μπεμπακια!!!οπότε τώρα θα πας για καισαρική με τα δίδυμα;

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

αφού είστε όλες μαμάδες για πείτε μου ρε κορίτσια....αν ήταν να γεννήσετε σε δημόσιο νοσοκομείο θα επιλέγατε: 1) φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο όσο και αν πονάτε γιατί δεν κάνουν, πηγαίνοντας ή ιποκράτειο ή παπαγεωργίου αναλόγως την εφημερεία;
2) καισαρική τομή , σε προγραμματισμένη μέρα στο νοσοκομείο της επιλογής σας
από τη μια προτιμώ το φυσιολογικό τοκετό αλλά θέλω να ξέρω ότι θα πάρω αναισθησία αν δεν αντέξω, από την άλλη με φοβίζει η απουσία αναισθησίας και παράλληλα ότι όταν με πιάσουν οι πόνοι θα πρέπει να δω ποιο εφημερεύει ενώ τώρα με βλέπουν μόνο στο ένα....
και λεω οτι για να αποφυγω αυτα τα αγχη, θα παω για καισαρικη και θα υποστω τους μετεγχειρηντικους πονους με παυσιπονα και υπομονη

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@modena ίσως με έβαλε πιο νωρις λόγο των διδυμων.. ναι θα σας γράψω, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!! Όλο αυτό που γίνεται εδώ το έχω ξαναζήσει κ στο πρώτο μου παιδάκι το 2013. Μοιραζόμασταν τις αγωνίας μας, τα θέλω μας με τα κορίτσια τότε..τι έχουμε αγοράσει, έπειτα αν φτιάξαμε βαλίτσες κ αναμέναμε τους τοκετούς της κάθε κοπέλας!! Κ έχουμε κρατήσει επαφές ακόμα χαχα 

@rapounzel_rapounzel στο εύχομαι!! Αν μείνεις συγκεντρωμένη κ έχεις εμπιστοσύνη στο μωρο κ στο σώμα σου, θα τα καταφέρεις!! Να δέχεσαι τον κάθε πόνο θα σε φερνει ένα βήμα πιο κοντά ώστε να αντικρίσεις το μωρο σου! Για φυσιολογικά πάω εκτός αν υπάρξει παθογένεια στην πορεία της εγκυμοσυνης. 

@elenistam για εμένα βρες ένα γιατρό να σε παρακολουθεί κ μιλήστε κ για την παροχή επισκληριδείου (αν θελήσεις/χρειαστείς). Εάν από την άλλη δεν θέλεις να έχεις στάνταρ γιατρό πως θα κλείσεις προγραμματισμένη καισαρική;; εμένα αν μου έλεγαν ότι θα κάνω καισαρική θα απαιτούσα τουλάχιστον να ξεκινήσει ο τοκετος μόνος του, ότι το παιδί δλδ είναι ετοιμο να βγει, ότι διάλεξε την ώρα του!! Όχι πιο νωρις!! Εγώ πιστεύω στην δύναμη που έχει η γυναίκα μέσα της!! Όλες φοβόμαστε τον πόνο αλλά κ στον φυσιολογικό τοκετό άλλες το βιώνουν πιο εύκολα κ άλλες πιο δύσκολα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenistam είπε:
αφού είστε όλες μαμάδες για πείτε μου ρε κορίτσια....αν ήταν να γεννήσετε σε δημόσιο νοσοκομείο θα επιλέγατε: 1) φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο όσο και αν πονάτε γιατί δεν κάνουν, πηγαίνοντας ή ιποκράτειο ή παπαγεωργίου αναλόγως την εφημερεία;
2) καισαρική τομή , σε προγραμματισμένη μέρα στο νοσοκομείο της επιλογής σας
από τη μια προτιμώ το φυσιολογικό τοκετό αλλά θέλω να ξέρω ότι θα πάρω αναισθησία αν δεν αντέξω, από την άλλη με φοβίζει η απουσία αναισθησίας και παράλληλα ότι όταν με πιάσουν οι πόνοι θα πρέπει να δω ποιο εφημερεύει ενώ τώρα με βλέπουν μόνο στο ένα....
και λεω οτι για να αποφυγω αυτα τα αγχη, θα παω για καισαρικη και θα υποστω τους μετεγχειρηντικους πονους με παυσιπονα και υπομονη

Εμενα με τρόμαζε το γεγονός ότι στο δημόσιο δεν έχω την επιλογή της επισκληριδιου για να είμαι ειλικρινής. Αλλά νομίζω ότι αν επιλέξεις έναν γιατρό να σε παρακολουθεί στο συγκεκριμένο δημόσιο που θέλεις τότε αυτός θα σε ξεγεννησει. Δύο φίλες μου γέννησαν στο δημόσιο κ οι δυο με τον γιατρό που της παρακολουθούσε κ στο νοσοκομείο που είχαν επιλέξει (άσχετα εφημερίας).

πρίν από 12 λεπτά , Sam13 είπε:

@modena ίσως με έβαλε πιο νωρις λόγο των διδυμων.. ναι θα σας γράψω, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!! Όλο αυτό που γίνεται εδώ το έχω ξαναζήσει κ στο πρώτο μου παιδάκι το 2013. Μοιραζόμασταν τις αγωνίας μας, τα θέλω μας με τα κορίτσια τότε..τι έχουμε αγοράσει, έπειτα αν φτιάξαμε βαλίτσες κ αναμέναμε τους τοκετούς της κάθε κοπέλας!! Κ έχουμε κρατήσει επαφές ακόμα χαχα 

@rapounzel_rapounzel στο εύχομαι!! Αν μείνεις συγκεντρωμένη κ έχεις εμπιστοσύνη στο μωρο κ στο σώμα σου, θα τα καταφέρεις!! Να δέχεσαι τον κάθε πόνο θα σε φερνει ένα βήμα πιο κοντά ώστε να αντικρίσεις το μωρο σου! Για φυσιολογικά πάω εκτός αν υπάρξει παθογένεια στην πορεία της εγκυμοσυνης. 

@elenistam για εμένα βρες ένα γιατρό να σε παρακολουθεί κ μιλήστε κ για την παροχή επισκληριδείου (αν θελήσεις/χρειαστείς). Εάν από την άλλη δεν θέλεις να έχεις στάνταρ γιατρό πως θα κλείσεις προγραμματισμένη καισαρική;; εμένα αν μου έλεγαν ότι θα κάνω καισαρική θα απαιτούσα τουλάχιστον να ξεκινήσει ο τοκετος μόνος του, ότι το παιδί δλδ είναι ετοιμο να βγει, ότι διάλεξε την ώρα του!! Όχι πιο νωρις!! Εγώ πιστεύω στην δύναμη που έχει η γυναίκα μέσα της!! Όλες φοβόμαστε τον πόνο αλλά κ στον φυσιολογικό τοκετό άλλες το βιώνουν πιο εύκολα κ άλλες πιο δύσκολα. 

Έχεις να μας πεις πολλές συμβουλές σίγουρα!:)  Το πρώτο σου είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Sam13 είπε:

@modena ίσως με έβαλε πιο νωρις λόγο των διδυμων.. ναι θα σας γράψω, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!! Όλο αυτό που γίνεται εδώ το έχω ξαναζήσει κ στο πρώτο μου παιδάκι το 2013. Μοιραζόμασταν τις αγωνίας μας, τα θέλω μας με τα κορίτσια τότε..τι έχουμε αγοράσει, έπειτα αν φτιάξαμε βαλίτσες κ αναμέναμε τους τοκετούς της κάθε κοπέλας!! Κ έχουμε κρατήσει επαφές ακόμα χαχα 

@rapounzel_rapounzel στο εύχομαι!! Αν μείνεις συγκεντρωμένη κ έχεις εμπιστοσύνη στο μωρο κ στο σώμα σου, θα τα καταφέρεις!! Να δέχεσαι τον κάθε πόνο θα σε φερνει ένα βήμα πιο κοντά ώστε να αντικρίσεις το μωρο σου! Για φυσιολογικά πάω εκτός αν υπάρξει παθογένεια στην πορεία της εγκυμοσυνης. 

@elenistam για εμένα βρες ένα γιατρό να σε παρακολουθεί κ μιλήστε κ για την παροχή επισκληριδείου (αν θελήσεις/χρειαστείς). Εάν από την άλλη δεν θέλεις να έχεις στάνταρ γιατρό πως θα κλείσεις προγραμματισμένη καισαρική;; εμένα αν μου έλεγαν ότι θα κάνω καισαρική θα απαιτούσα τουλάχιστον να ξεκινήσει ο τοκετος μόνος του, ότι το παιδί δλδ είναι ετοιμο να βγει, ότι διάλεξε την ώρα του!! Όχι πιο νωρις!! Εγώ πιστεύω στην δύναμη που έχει η γυναίκα μέσα της!! Όλες φοβόμαστε τον πόνο αλλά κ στον φυσιολογικό τοκετό άλλες το βιώνουν πιο εύκολα κ άλλες πιο δύσκολα. 

Μπράβο!!!!σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να γεννήσεις και τα διδυμακια με φυσιολογικό!θα είναι φοβερή εμπειρία πιστεύω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γιατρό στο δημόσιο κ το συζητήσεις μαζι του για επισκληρίδειο μπορεί κ να δεχτεί.. δεν ξέρουμε εάν δεν ανοίξουμε ποτέ αυτή την κουβέντα ;) 

Το πρώτο μου παιδί είναι αγοράκι κ θα είναι 5 χρόνων όταν γεννηθούν τα δίδυμα. 

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ πολύ!! Όσο παράξενο κ αν φαίνεται υπάρχουν παρα πολλές μαμάδες που έχουν γεννήσει τα δίδυμα τους φυσιολογικά. Απλά πρέπει να βρεις τον γιατρό που ξέρει κ αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις!! Κ εννοείται όχι σε δημόσιο, δυστυχώς!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sam13 είπε:

Αν έχεις γιατρό στο δημόσιο κ το συζητήσεις μαζι του για επισκληρίδειο μπορεί κ να δεχτεί.. δεν ξέρουμε εάν δεν ανοίξουμε ποτέ αυτή την κουβέντα ;) 

Το πρώτο μου παιδί είναι αγοράκι κ θα είναι 5 χρόνων όταν γεννηθούν τα δίδυμα. 

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ πολύ!! Όσο παράξενο κ αν φαίνεται υπάρχουν παρα πολλές μαμάδες που έχουν γεννήσει τα δίδυμα τους φυσιολογικά. Απλά πρέπει να βρεις τον γιατρό που ξέρει κ αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις!! Κ εννοείται όχι σε δημόσιο, δυστυχώς!! 

Εσύ ψάχνεσαι για άλλο μαιευτήρα δηλαδή ή με τον ίδιο που έκανες τον γιο σου?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Αν έχεις γιατρό στο δημόσιο κ το συζητήσεις μαζι του για επισκληρίδειο μπορεί κ να δεχτεί.. δεν ξέρουμε εάν δεν ανοίξουμε ποτέ αυτή την κουβέντα ;) 

Το πρώτο μου παιδί είναι αγοράκι κ θα είναι 5 χρόνων όταν γεννηθούν τα δίδυμα. 

@rapounzel_rapounzel σε ευχαριστώ πολύ!! Όσο παράξενο κ αν φαίνεται υπάρχουν παρα πολλές μαμάδες που έχουν γεννήσει τα δίδυμα τους φυσιολογικά. Απλά πρέπει να βρεις τον γιατρό που ξέρει κ αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις!! Κ εννοείται όχι σε δημόσιο, δυστυχώς!! 

Εχω διαβάσει περιπτώσεις διδύμων με φυσιολογικό τοκετό!σίγουρα θέλεις όμως γιατρό που να ξέρει να το διαχειριστεί!ναι, πιστεύω οτι στο δημόσιο δεν θα το αναλάβουν!ευτυχώς έχω γιατρό που είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού εμένα λόγω θρομβοφιλιας μου είπε οτι θα κάνω καισαρική μόνο αν πάνε τελείως στραβά τα πράγματα!

10 ώρες πρίν, elenistam είπε:
αφού είστε όλες μαμάδες για πείτε μου ρε κορίτσια....αν ήταν να γεννήσετε σε δημόσιο νοσοκομείο θα επιλέγατε: 1) φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληρίδιο όσο και αν πονάτε γιατί δεν κάνουν, πηγαίνοντας ή ιποκράτειο ή παπαγεωργίου αναλόγως την εφημερεία;
2) καισαρική τομή , σε προγραμματισμένη μέρα στο νοσοκομείο της επιλογής σας
από τη μια προτιμώ το φυσιολογικό τοκετό αλλά θέλω να ξέρω ότι θα πάρω αναισθησία αν δεν αντέξω, από την άλλη με φοβίζει η απουσία αναισθησίας και παράλληλα ότι όταν με πιάσουν οι πόνοι θα πρέπει να δω ποιο εφημερεύει ενώ τώρα με βλέπουν μόνο στο ένα....
και λεω οτι για να αποφυγω αυτα τα αγχη, θα παω για καισαρικη και θα υποστω τους μετεγχειρηντικους πονους με παυσιπονα και υπομονη

Ελένη μου η αδερφή μου γέννησε και τα 4 παιδιά της στο δημόσιο!είχε όμως πάντα γιατρό!την παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη και γέννησε με τον γιατρό που είχε διαλέξει!μπορείς να μιλησεις με έναν γιατρό που θα έχεις διαλέξει από αυτούς που σε έχουν δεί και να σε αναλάβει!να έχεις και εσύ σιγουριά και ασφάλει ότι αν χρειαστείς κάτι έχεις τον γιατρό σου!αν γίνει κάτι τώρα ή έχεις απορία για κάτι ποθ συνέβη ποιον γιατρό παίρνεις τηλέφωνο;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Σε άλλον θα πάω. ενώ είναι πολύ καλός γυναικολόγος κ υπέρ του φυσιολογικού, αμφιβάλω να έχει εμπειρία από φ.τ.διδύμων. Εάν είχε, θα με είχε ενημερώσει-καθησυχάσει. 

Καλημερα! Αυτό θέλει ψάξιμο τώρα λογικά πριν προχωρήσει κ άλλο η εγκυμοσύνη. Εμείς δεν έχουμε συζητήσει με τον γιατρό μου για φυσιολογικό ή καισαρική μου φαίνεται νωρίς. Από την όλη του αντιμετώπιση θεωρώ ότι είναι υπέρ του φυσιολογικού αλλά δεν το έχουμε κουβεντιάσει ακόμη. Φοβάμαι θα με κοιτάει σαν ουφο μιας κ ειμαι στον τέταρτο μόνο..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , modena είπε:

Καλημερα! Αυτό θέλει ψάξιμο τώρα λογικά πριν προχωρήσει κ άλλο η εγκυμοσύνη. Εμείς δεν έχουμε συζητήσει με τον γιατρό μου για φυσιολογικό ή καισαρική μου φαίνεται νωρίς. Από την όλη του αντιμετώπιση θεωρώ ότι είναι υπέρ του φυσιολογικού αλλά δεν το έχουμε κουβεντιάσει ακόμη. Φοβάμαι θα με κοιτάει σαν ουφο μιας κ ειμαι στον τέταρτο μόνο..

Μιας που το αναφέρατε εγώ θα το συζητήσω σήμερα με τον γιατρό... Να ακούσω την γνώμη του.

Πιστεύω ότι με ότι ακούνε οι γιατροί από εμάς έχουν πάθει ανοσία. Και γι'αυτό είναι γιατροί για να τους ζαλιζουμε.... εγώ σημειώνω ότι απορίες έχω και τον ρωτάω.... Ρώτα τον και εσύ να δεις τι θα σου πει... Να δεις εάν έπεσες μέσα γι'αυτόν.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μιας που το αναφέρατε εγώ θα το συζητήσω σήμερα με τον γιατρό... Να ακούσω την γνώμη του.

Πιστεύω ότι με ότι ακούνε οι γιατροί από εμάς έχουν πάθει ανοσία. Και γι'αυτό είναι γιατροί για να τους ζαλιζουμε.... εγώ σημειώνω ότι απορίες έχω και τον ρωτάω.... Ρώτα τον και εσύ να δεις τι θα σου πει... Να δεις εάν έπεσες μέσα γι'αυτόν.

@modena καθόλου νωρίς δεν είναι!και αν σου πεί στον 8ο οτι θα πατε για καισαρική γιατί έχει συμβεί το τάδε;;;εγω ήξερα απο πρίν ότι είναι υπέρ του φυσιολογικού αλλά ήθελα να τον ρώτησω για την δική μου περίπτωση τι είναι το καλύτερο!και μου είπε οτι πάμε για φυσιολογικό εκτός αν συμβεί κάτι σοβαρό και μας έρθουν όλα ανάποδα!

Να ρωτήσεις να ξέρεις γιατί μην ξεχνάτε οτι γενναμε Αύγουστο και έχουν να πέσουν πολλές καισαρικές νωρίτερα λόγω εποχής!

Καταλαβαίνεις απο αυτά που συζητας αν ο γιατρός οδεύει προς καισαρική!

Ραντεβού με το μπεμπακι σήμερα;;;τι ωραία!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

@modena καθόλου νωρίς δεν είναι!και αν σου πεί στον 8ο οτι θα πατε για καισαρική γιατί έχει συμβεί το τάδε;;;εγω ήξερα απο πρίν ότι είναι υπέρ του φυσιολογικού αλλά ήθελα να τον ρώτησω για την δική μου περίπτωση τι είναι το καλύτερο!και μου είπε οτι πάμε για φυσιολογικό εκτός αν συμβεί κάτι σοβαρό και μας έρθουν όλα ανάποδα!

Να ρωτήσεις να ξέρεις γιατί μην ξεχνάτε οτι γενναμε Αύγουστο και έχουν να πέσουν πολλές καισαρικές νωρίτερα λόγω εποχής!

Καταλαβαίνεις απο αυτά που συζητας αν ο γιατρός οδεύει προς καισαρική!

Ραντεβού με το μπεμπακι σήμερα;;;τι ωραία!!!

Αχ!!! Περιμένουμε νεα!!! Εγώ θα τον δω ξανά στην Β επιπέδου οπότε θα τον ρωτήσω τότε αν είναι. Εμένα δεν μου δίνει φάρμακα άσκοπα οπότε θεωρώ ότι κ εκεί δεν θα θέλει να μπει στη διαδικασία του χειρουργείου χωρίς λόγο. Θεωρώ.. Θα τον ρωτήσω όπως λέτε πάντως να ξέρουμε.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες @Sam13 χρειαζομασταν μια εμπειρια εδω μεσα να μας βαζει στην θεση μας οταν ξεφευγουμε...γιατι το αγχος οσο περναει ο καιρος και βλεπουμε κοιλιες να μεγαλωνουν μεγαλωνει και αυτο!!!απο το πουθενα με ενα πονακι με κατι γινεται ενα μικρος πανικος!!!ευχομαι ολα να σου πανε κατευχην ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...