Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Όλα στην ώρα τους! Μη βιάζεσαι..εγώ τα έχω από τη μικρη πολλά από αυτά..φυσικά θα παρθούν και καινούρια γιατί θα είναι ένα καινούργιο μελος στην οικογένεια..βέβαια αν μας βγει αγοράκι εκεί θα πάρουμε πολλά παραπάνω γιατί η γκαρνταρόμπα δεν ταιριάζει! :P

Όλα στην ώρα τους!! Το να έχει αδερφάκι το παιδί είναι σημαντικό στη ζωή του,όχι βέβαια ότι παθαίνουν κάτι τα μοναχοπαίδια προς θεού..απλά είναι ωραία η αδελφική αγάπη και η στήριξη που θα υπάρχει! Έχω μια αδερφή και ήταν ωραία τα παιδικά χρόνια και θέλω και η μικρή να το ζήσει! 

Δεν έχετε δει φύλο ακόμα ε;;;;ε, ναι όλο και κάποια πράγματα χρειάζονται για το νέο μέλος!!!

Από την λαχτάρα μου για το μωρό ανυπομονω για τα πράγματα!βέβαια δεν θα ψωνιζα ποτέ τόσο νωρίς!θέλω να βάψω και το παιδικό πρώτα και να βγάλω αυτά που έχει μέσα γιατί μέχρι τώρα το είχαμε αλλιώς!οπότε τον Μάιο λέω να το βαψουμε και μετά να αρχίσουν οι αγορές!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρουλη μουυυυ τη λατρεύω αυτή τη διαδικασία!!!!!! Κάθονταν κ μετρούσε πόση ώρα από βάρος έιναι 350γρ. Μου είπε ότι η ΠΗΤ βάση περιοδου είναι 5/8 αλλά κάπου στις 25/7 θα γεννήσω εγώ του είπα 26 καλύτερα έχω κ επέτειο χαχαχαχα!!!! Β επιπέδου μου έκλεισε ραντεβού επιτόπου στις 22/3 στα Γιάννενα!!!!!! Κ οσο για να το νιώσετε έιναι ακόμη πολύ μικρό εγώ μια φορά το κατάλαβα κ από τότε τίποτα  η κουμπάρα μου είπε ότι 5.5 μηνών το καταλαβαίνεις κανονικα

  • Μου αρέσει 2

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , gogouli88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρουλη μουυυυ τη λατρεύω αυτή τη διαδικασία!!!!!! Κάθονταν κ μετρούσε πόση ώρα από βάρος έιναι 350γρ. Μου είπε ότι η ΠΗΤ βάση περιοδου είναι 5/8 αλλά κάπου στις 25/7 θα γεννήσω εγώ του είπα 26 καλύτερα έχω κ επέτειο χαχαχαχα!!!! Β επιπέδου μου έκλεισε ραντεβού επιτόπου στις 22/3 στα Γιάννενα!!!!!! Κ οσο για να το νιώσετε έιναι ακόμη πολύ μικρό εγώ μια φορά το κατάλαβα κ από τότε τίποτα  η κουμπάρα μου είπε ότι 5.5 μηνών το καταλαβαίνεις κανονικα

Μπράβο!!!!πολύ ωραία νέα!!!μια χαρά βάρος έχει το μικρουλη σου!!!5,5 μηνών το μωρό πλέον κλωτσαει!τοτε το καταλαβαινουν και οι αλλοι αν πιασουν την κοιλια σου!εγω εδω και 6 μέρες την καταλαβαίνω κάθε μέρα μόνο οταν είμαι ξαπλωμένη φυσικά! 

Θα γεννήσεις με καισαρική και σου είπε οτι θα γεννήσεις νωρίτερα;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο!!!!πολύ ωραία νέα!!!μια χαρά βάρος έχει το μικρουλη σου!!!5,5 μηνών το μωρό πλέον κλωτσαει!τοτε το καταλαβαινουν και οι αλλοι αν πιασουν την κοιλια σου!εγω εδω και 6 μέρες την καταλαβαίνω κάθε μέρα μόνο οταν είμαι ξαπλωμένη φυσικά! 

Θα γεννήσεις με καισαρική και σου είπε οτι θα γεννήσεις νωρίτερα;;;

Όχι δεν είπαμε το πως αλλά έφοσον κλείνεις τη 38η εβδομάδα μπορείς να γεννήσεις άλλωστε καμία δε φτάνει μέχρι τέλους κ αυτή η φίλη μου που γέννησε  1 βδομάδα νωρίτερα νομιζω γεννησε


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , gogouli88 είπε:

Όχι δεν είπαμε το πως αλλά έφοσον κλείνεις τη 38η εβδομάδα μπορείς να γεννήσεις άλλωστε καμία δε φτάνει μέχρι τέλους κ αυτή η φίλη μου που γέννησε  1 βδομάδα νωρίτερα νομιζω γεννησε

Μπορείς να γεννήσεις μετά την 38η γιατί το μωρό είναι μια χαρά ανεπτυγμένο!αλλά δεν είναι απαραίτητο να βγει τότε!μπορεί το μωρό να πάρει όλο τον μήνα ή να βγει πρίν την 38η βδομάδα!σίγουρα δεν μπορεί να ξέρει από τώρα πότε θα βγει γιατί είναι νωρίς!μετά υπάρχουν δείγματα που βλέπουν πως πάει!ας βγουν όποτε είναι έτοιμα τα μικρά μας, μόνο πριν την ώρα τους να μην θέλουν να βγουν!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Το μικρουλη σου είναι μια χαρά, αυτό έχει σημασία!!!συσπάσεις είχα και εγώ, συνήθως είναι απο κούραση!αφου δουλεύεις οταν γυριζεις σπίτι θα πρέπει να ξεκουραζεσαι!να ξαπλώνεις όμως για να "ξεκουράζεται" η μήτρα οχι σε καθιστή θέση!

Εκλεισες ημερομηνία για β'επιπεδου;;;

Ναι έχω κλείσει κοντά ήμαστε νομίζω. 17/4 Έχω εγώ. Ναι από εδώ και πέρα τέλος σε πολλά πράγματα....

13 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Πω, αυτό με το σπίτι πόσο το σκέφτομαι κι εγώ....μπρρρρ.....

Με τον άντρα μου δουλεύουμε σε διαφορετικές πόλεις (δηλαδή 2 νοικοκυριά), οπότε μόλις πάρω την άδειά μου, πρέπει να αδειάσω και να ξενοικιάσουμε το ένα σπίτι και να του κουβαληθούμε (εγώ, η κοιλιά μου και όλα τα συμπράγκαλά μας) στο άλλο.

Και όλο σκέφτομαι ότι πρέπει να αρχίσω να μαζεύω σιγά-σιγά και το μόνο που έχω κάνει είναι να πετάξω κάτι περιοδικά που μάζευα και μου'πιαναν χώρο :?:?:? 

Και κανόνισα και πού θα δώσω τις γλάστρες με τα λουλούδια μου! Αυτά τα σπουδαία έχω κάνει μέχρι τώρα :-D

Οπότε @Χαρά Τριανταφυλλακι. θα παίρνεις εσύ κουράγιο από εμένα κι εγώ από εσένα!!

Έτσι και εγώ λέω να ξεκινήσω να μαζεύω και έχω μείνει στα λόγια.  Αλλά τώρα με έχει πιάσει και φοβία... Θα ξεκινήσω από εβδομάδα και δεν το καθυστερώ άλλο. Τέλος.... προσεύχομαι να βρω σπίτι σύντομα να μου φύγει το άγχος και μετά θα έχω κουράγιο να σου δώσω αλλά και να πάρω....:-P

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρουλη μουυυυ τη λατρεύω αυτή τη διαδικασία!!!!!! Κάθονταν κ μετρούσε πόση ώρα από βάρος έιναι 350γρ. Μου είπε ότι η ΠΗΤ βάση περιοδου είναι 5/8 αλλά κάπου στις 25/7 θα γεννήσω εγώ του είπα 26 καλύτερα έχω κ επέτειο χαχαχαχα!!!! Β επιπέδου μου έκλεισε ραντεβού επιτόπου στις 22/3 στα Γιάννενα!!!!!! Κ οσο για να το νιώσετε έιναι ακόμη πολύ μικρό εγώ μια φορά το κατάλαβα κ από τότε τίποτα  η κουμπάρα μου είπε ότι 5.5 μηνών το καταλαβαίνεις κανονικα

Αυτό με τα γραμμάρια γελάγαμε με μια συνάδελφο στην δουλειά. Τις λέω είναι 220 γρ και μου κάνει σαν σπαλομπριζολα δηλαδή..... χαχαχαχαχα τα γλυκούλια....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι έχω κλείσει κοντά ήμαστε νομίζω. 17/4 Έχω εγώ. Ναι από εδώ και πέρα τέλος σε πολλά πράγματα....

Έτσι και εγώ λέω να ξεκινήσω να μαζεύω και έχω μείνει στα λόγια.  Αλλά τώρα με έχει πιάσει και φοβία... Θα ξεκινήσω από εβδομάδα και δεν το καθυστερώ άλλο. Τέλος.... προσεύχομαι να βρω σπίτι σύντομα να μου φύγει το άγχος και μετά θα έχω κουράγιο να σου δώσω αλλά και να πάρω....:-P

Α!ναι!εσύ 17 εγω 19!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπορείς να γεννήσεις μετά την 38η γιατί το μωρό είναι μια χαρά ανεπτυγμένο!αλλά δεν είναι απαραίτητο να βγει τότε!μπορεί το μωρό να πάρει όλο τον μήνα ή να βγει πρίν την 38η βδομάδα!σίγουρα δεν μπορεί να ξέρει από τώρα πότε θα βγει γιατί είναι νωρίς!μετά υπάρχουν δείγματα που βλέπουν πως πάει!ας βγουν όποτε είναι έτοιμα τα μικρά μας, μόνο πριν την ώρα τους να μην θέλουν να βγουν!!!

Νωρίτερα όχι εννοειτε κ δε θέλουμε!! Τότε θα φανεί ούτως ή άλλως το πότε θα γεννήσει η κάθεμια αλλά στις 39 σε βαζουν 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Για πείτε και μένα μέχρι 40 φτάνουμε ή μπορεί να φτάσει κι 42?

Μπορεί να σε αφήσει μέχρι και μια βδομάδα μετά την Πητ!αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα με το μωρό!γιατί μην ξεχνάτε ότι οι βδομάδες υπολογίζονται από την τελευταία περίοδο!

πρίν από 21 λεπτά , gogouli88 είπε:

Νωρίτερα όχι εννοειτε κ δε θέλουμε!! Τότε θα φανεί ούτως ή άλλως το πότε θα γεννήσει η κάθεμια αλλά στις 39 σε βαζουν 

Μπορεί να σε αφήσει μέχρι και μια βδομάδα μετά την Πητ!αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα με το μωρό!γιατί μην ξεχνάτε ότι οι βδομάδες υπολογίζονται από την τελευταία περίοδο!

Δεν καταλαβαίνω γιατί να πας με πρόκληση πριν την Πητ!40 εβδομάδες πρέπει να περιμένει!φυσικά αν υπάρχει πρόβλημα δεν το συζητώ,κανείς οτι είναι καλύτερο για το μωρό!αλλά δεν βρίσκω λόγω να βιαζουμε μια γέννα χωρίς πρόβλημα!

Κάνουν και κολπακια με τον τράχηλο οι γιατροί για να γεννήσεις λίγο νωρίτερα!αλλά σε πιάνουν οι πόνοι φυσιολογικά!οπότε αν είναι όλα καλά μια μικρή βοήθεια δεν είναι κακό!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν έχετε δει φύλο ακόμα ε;;;;ε, ναι όλο και κάποια πράγματα χρειάζονται για το νέο μέλος!!!

Από την λαχτάρα μου για το μωρό ανυπομονω για τα πράγματα!βέβαια δεν θα ψωνιζα ποτέ τόσο νωρίς!θέλω να βάψω και το παιδικό πρώτα και να βγάλω αυτά που έχει μέσα γιατί μέχρι τώρα το είχαμε αλλιώς!οπότε τον Μάιο λέω να το βαψουμε και μετά να αρχίσουν οι αγορές!!!

Όχι ακόμα δεν μπορέσαμε! Γερό να είναι και η μικρή δεν εχει θέμα είτε ειναι αγοράκι είτε ειναι κοριτσάκι..οπότε το φύλο δεν βιαζόμαστε να το μάθουμε! 

Όλα στο χρόνο τους..έχετε και εσείς ακόμα καιρό..να ανοίξει ο καιρός να κάνετε και τις αλλαγές που θέλετε! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπορεί να σε αφήσει μέχρι και μια βδομάδα μετά την Πητ!αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα με το μωρό!γιατί μην ξεχνάτε ότι οι βδομάδες υπολογίζονται από την τελευταία περίοδο!

Μπορεί να σε αφήσει μέχρι και μια βδομάδα μετά την Πητ!αρκεί να μην υπάρχει πρόβλημα με το μωρό!γιατί μην ξεχνάτε ότι οι βδομάδες υπολογίζονται από την τελευταία περίοδο!

Δεν καταλαβαίνω γιατί να πας με πρόκληση πριν την Πητ!40 εβδομάδες πρέπει να περιμένει!φυσικά αν υπάρχει πρόβλημα δεν το συζητώ,κανείς οτι είναι καλύτερο για το μωρό!αλλά δεν βρίσκω λόγω να βιαζουμε μια γέννα χωρίς πρόβλημα!

Κάνουν και κολπακια με τον τράχηλο οι γιατροί για να γεννήσεις λίγο νωρίτερα!αλλά σε πιάνουν οι πόνοι φυσιολογικά!οπότε αν είναι όλα καλά μια μικρή βοήθεια δεν είναι κακό!!!

Οκ θα τα πούμε τότε αν σε αφήσει πάνω από 40 η 40 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...