Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλώς ήρθες και εύχομαι να είναι το τελευταίο και να έχεις από εδω και πέρα μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη!

Αυτον τον πόνο στα πόδια τον είχα και εγω μια μέρα πριν αδιαθετησω, είναι πολύ συγκεκριμένος!

Λοιπον εγω είχα αιμορραγία στις 4 Φεβρουαρίου, στην 12ηεβδομαδα και στον υπέρηχο δεν φάνηκε αποκόλληση!φάνηκε μετά απο 25 μέρες όμως και μου είπε ο γιατρός ότι πολλές φορές αργεί να φανεί υπερηχογραφικά!

Συσπάσεις είχα στην ένατη βδομάδα και φαινόταν και στον υπέρηχο αλλά δεν ηταν τόσο έντονο!προφανώς εσένα έκανε μεγάλη σύσπαση η μήτρα και φάνηκε εξωτερικά!

Οπότε είσαι ακόμα μέσα κορίτσι μου;;;

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι μέσα είμαι ακόμα! Αύριο είπαν πιθανόν να βγω αλλά ακόμα δεν με είπαν με σιγουριά! Έκανε μεγάλη σύσπαση γιατί το μωρό από τη μέση και κάτω δεν φαίνονται εύκολα..είχε μπει μπροστά ο πλακούντας και το κάλυπτε! Ευτυχώς οι χτύποι της καρδούλας με ηρέμησαν! 

Με το καλό γλυκιά μου και σε σένα και να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι μέσα είμαι ακόμα! Αύριο είπαν πιθανόν να βγω αλλά ακόμα δεν με είπαν με σιγουριά! Έκανε μεγάλη σύσπαση γιατί το μωρό από τη μέση και κάτω δεν φαίνονται εύκολα..είχε μπει μπροστά ο πλακούντας και το κάλυπτε! Ευτυχώς οι χτύποι της καρδούλας με ηρέμησαν! 

Με το καλό γλυκιά μου και σε σένα και να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη! :)

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σου είπαν από τι συνέβη τόσο μεγάλη σύσπαση;;;ξεκούραση οταν βγεις και όλα θα πάνε τέλεια!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σου είπαν από τι συνέβη τόσο μεγάλη σύσπαση;;;ξεκούραση οταν βγεις και όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Αυτό που υποψιαστηκα και μου είπαν ότι πιθανόν φταίει είναι ότι έχουμε στο σπίτι γύρο στα 30 σκαλοπάτια και μέχρι της 1 το πρωί τα ανεβοκατεβαίνω τουλάχιστον 4-6 φορές και μπορεί και 8! Καταλάβαινα ότι με ζοριζαν αλλά δεν πήγε το μυαλό μου ότι μπορεί να έχει τέτοιο αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Αυτό που υποψιαστηκα και μου είπαν ότι πιθανόν φταίει είναι ότι έχουμε στο σπίτι γύρο στα 30 σκαλοπάτια και μέχρι της 1 το πρωί τα ανεβοκατεβαίνω τουλάχιστον 4-6 φορές και μπορεί και 8! Καταλάβαινα ότι με ζοριζαν αλλά δεν πήγε το μυαλό μου ότι μπορεί να έχει τέτοιο αποτέλεσμα!

Οπότε λογικά από κούραση!τώρα μόνο ξεκούραση για το μπεμπακι σου!!!με το καλό να βγεις!!!σε ποιο νοσοκομείο είσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οπότε λογικά από κούραση!τώρα μόνο ξεκούραση για το μπεμπακι σου!!!με το καλό να βγεις!!!σε ποιο νοσοκομείο είσαι;;;

Έτσι φαίνεται! Τώρα ξεκούραση να ηρεμήσει και να προχωρήσουμε! Το μόνο που ελπίζω να μη πρέπει να μείνω στο κρεβάτι μέχρι να γεννήσω..αλλά αν δεν γίνεται διαφορετικά δεν το συζητάμε καν! Στη Χαλκιδική στο νοσοκομείο βρίσκομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Zouzou94 είπε:

Έτσι φαίνεται! Τώρα ξεκούραση να ηρεμήσει και να προχωρήσουμε! Το μόνο που ελπίζω να μη πρέπει να μείνω στο κρεβάτι μέχρι να γεννήσω..αλλά αν δεν γίνεται διαφορετικά δεν το συζητάμε καν! Στη Χαλκιδική στο νοσοκομείο βρίσκομαι! 

Δεν νομιζω να χρειαστεί να μείνεις στο κρεβάτι!απλά θα χρειαζεσαι μεγαλύτερη προσοχή και πιο πολύ ξεκούραση!αυτό κάνω και εγώ αναγκαστικά!εύχομαι αύριο να γυρίσεις σπίτι σου στην οικογένεια σου!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν νομιζω να χρειαστεί να μείνεις στο κρεβάτι!απλά θα χρειαζεσαι μεγαλύτερη προσοχή και πιο πολύ ξεκούραση!αυτό κάνω και εγώ αναγκαστικά!εύχομαι αύριο να γυρίσεις σπίτι σου στην οικογένεια σου!!!

Το ελπίζω..γιατί όσο φτιάχνει ο καιρός είναι απελπισία να μη μπορείς να βγεις λίγο έξω!! Σε ευχαριστώ πολύ!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Το ελπίζω..γιατί όσο φτιάχνει ο καιρός είναι απελπισία να μη μπορείς να βγεις λίγο έξω!! Σε ευχαριστώ πολύ!! :)

Καλώς ήρθες!!! Ευτυχώς αφού ξέρεις τι έφταιξε ξέρεις και να το αντιμετωπίσεις! Ξεκούραση λοιπόν μόλις βγεις κ εμείς θα είμαστε εδώ για παρεούλα! 

Κ εγώ είχα περάσει συσπάσεις, όχι τόσο έντονες πριν κανένα μήνα κ χρειάστηκαν 4-5 μέρες για να νιώσω τελείως καλά! Οπότε θεωρητικά κ συ στη βδομάδα με τις 10 μέρες θα είσαι μια χαρά!

@elenistam Γιατί άγχος?? Ολα μια χαρουλα πάνε! Θα δεις κ το γιατρό τέλος του μήνα οπότε θα ηρεμήσεις που θα το δεις. 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 Β 04/4

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 19/4

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018    Β 17/4

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 19/4

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 16/4

samiam                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 31/08/2018 

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ...ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΝΤΥΣΕΤΕ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Με ενα πολύ άνετο φορμακι!το νεογέννητο έχει μάθει γυμνό και ελεύθερο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ...ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΝΤΥΣΕΤΕ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Πριν λίγο είχα αυτήν την κουβέντα με δύο φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα.. Εμένα η απορία μου ήταν κατά πόσο πρέπει να ντυθεί το μωρό αφού θα γεννηθεί ντάλα καλοκαίρι.. Μου είπαν ότι για κάποιες μέρες μετά τον τοκετό θα πρέπει να είναι ντυμένο καλά γιατί η θερμοκρασία μέσα στο σώμα μας είναι υψηλή κ παρόλο τον καύσωνα που θα κάνει, αυτά θα κρυώνουν..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, modena είπε:

Πριν λίγο είχα αυτήν την κουβέντα με δύο φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα.. Εμένα η απορία μου ήταν κατά πόσο πρέπει να ντυθεί το μωρό αφού θα γεννηθεί ντάλα καλοκαίρι.. Μου είπαν ότι για κάποιες μέρες μετά τον τοκετό θα πρέπει να είναι ντυμένο καλά γιατί η θερμοκρασία μέσα στο σώμα μας είναι υψηλή κ παρόλο τον καύσωνα που θα κάνει, αυτά θα κρυώνουν..

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΑΜΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ...ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΝΤΑΒΡΑΝΤΙΣΜΕΝΗ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , modena είπε:

Πριν λίγο είχα αυτήν την κουβέντα με δύο φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα.. Εμένα η απορία μου ήταν κατά πόσο πρέπει να ντυθεί το μωρό αφού θα γεννηθεί ντάλα καλοκαίρι.. Μου είπαν ότι για κάποιες μέρες μετά τον τοκετό θα πρέπει να είναι ντυμένο καλά γιατί η θερμοκρασία μέσα στο σώμα μας είναι υψηλή κ παρόλο τον καύσωνα που θα κάνει, αυτά θα κρυώνουν..

Ακριβώς!πρέπει να είναι ντυμένα καλά και άνετα όμως!μην ξεχνάτε οτι επί 9 μήνες ζούσαν σε ενα τελείως διαφορετικό περιβάλλον!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΑΜΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ...ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΝΤΑΒΡΑΝΤΙΣΜΕΝΗ

Μου είπαν φορμακι με μακριά μανικακια που μπαίνει όλο το ποδαράκι μεσα κ από πάνω με μια πάνα να είναι τυλιγμένο. Τίποτα άλλο.. τώρα δεν ξέρω.. κάποιος δεν πρέπει να μας τα πει κ αυτά?

Ωραίο το φουστανακι! Χιχιχ Δεν έχω δεί για νεογέννητο κ εγώ..

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...