Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημέρα!! Με θυμάστε???

Εμείς είμαστε 6 κιλά και 64 εκ κοπέλες, 4,5 μηνών! Το βράδυ ξυπνάει 1,30, και μετά ή 6 η με ενδιάμεσο ξύπνημα και στις 4,30. Τα 'χω παίξει, μετά ξυπνάει και η μεγάλη μου κατά τις 8 και μετά ντύνομαι και φεύγω για δουλειά!

Εσείς κορίτσια μου δεν δουλεύετε? Μακάρι να περνούσα κι εγώ λίγο παραπάνω χρόνο σπίτι!

Πάντως μη βιάζεστε με τις στέρεες! Με θυμάμαι και στην πρώτη με ένα multi στο χέρι όλη μέρα, άντε κόψε φρούτα, βράσε φαγητό χωριστο, άλεσε και ξανά μανά.... Σαν τον θηλασμό δεν έχει! Μέχρι ρυζάλευρο, μετά αρχίζει η τρεχάλαααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα απο εδω!!!!

Εμεις σημερα ευτυχως καλα!!!!

20:30 κοιμηθηκε....

10:30 ξυπνησει την θηλασα και μου ξυπνησε ξανα 5:30!!!

ΤΕλεια μετα βεβαια παλι 8 και τωρα ακομα κοιμαται!!!!!!

Νομιζω ομως οτι για να κοιμηθει θελει μονο στηθος πλεον και με ανησυχει αυτο.....

Δεν δεχεται καθολου Πιπιλα!!!!Κλαει μιλαμε.......Τι να πω.....Θα παρω καμια καινουρια μαρκα να της δοκιμασω μπας και την δεχτει...

καλημερα!!!!!!ακριβως τα ιδια!!!!κι εμενα δεν πιανει πιπιλα και νανουριζεται μονο με το στηθος!!!!αχ τα παιδακια μας μωλε!!!!!καλα τα πηγατε σημερις!!!!!χαχαχαχα!!!!κι εμεις δεν μπορω να πω, απο τις 10 που κοιμηθηκε, εφαγε στις 2 και μετα στις 6 και και κατι!!!!:Pαλλα ειμαστε αρρωστουλες και οι 2, βηχει το ταλαιπωρο, μηπως πρεπει να το δει γιατρος γιατι απο την δευτερα το βραδυ βελτιωση δεν ειδα με τους ορους και το φυσητηρι:(για να δουμε!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Me ματιάσατε χτες ξυπνησε το μικρο στις 1.30 κ μετα στις 7. Κ η κοιλίτσα γουργούριζε τρελα. Το καημενάκι. Αλλες 2 φορες μου το χει κανει να ξυπνησει 2 τη νυχτα οταν ηταν ενος μηνος. Κ προχτες παλι ξυπνησε στις 6 το πρωι με τρελα γουργουρητα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Με θυμάστε???

Εμείς είμαστε 6 κιλά και 64 εκ κοπέλες, 4,5 μηνών! Το βράδυ ξυπνάει 1,30, και μετά ή 6 η με ενδιάμεσο ξύπνημα και στις 4,30. Τα 'χω παίξει, μετά ξυπνάει και η μεγάλη μου κατά τις 8 και μετά ντύνομαι και φεύγω για δουλειά!

Εσείς κορίτσια μου δεν δουλεύετε? Μακάρι να περνούσα κι εγώ λίγο παραπάνω χρόνο σπίτι!

Πάντως μη βιάζεστε με τις στέρεες! Με θυμάμαι και στην πρώτη με ένα multi στο χέρι όλη μέρα, άντε κόψε φρούτα, βράσε φαγητό χωριστο, άλεσε και ξανά μανά.... Σαν τον θηλασμό δεν έχει! Μέχρι ρυζάλευρο, μετά αρχίζει η τρεχάλαααααα

καλως το καλλιοπακι!!!!!!μια χαρουλα η μπεμπα σου!!!!δουλευω κι εγω 4 ωρο το πρωι, 9 με 1, σημερα δεν πηγα λογω αδιαθεσιας!!!!;)αχ σαν τον θηλασμο δεν εχει, οποτε και οπου θελει το μωρακι εχει το γαλατακι του!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Me ματιάσατε χτες ξυπνησε το μικρο στις 1.30 κ μετα στις 7. Κ η κοιλίτσα γουργούριζε τρελα. Το καημενάκι. Αλλες 2 φορες μου το χει κανει να ξυπνησει 2 τη νυχτα οταν ηταν ενος μηνος. Κ προχτες παλι ξυπνησε στις 6 το πρωι με τρελα γουργουρητα.

λοιπον πλακα πλακα αλλα κι εγω πιστευω στο ματι!!!!!φτου φτου και ξαναφτου!!!!!;)


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Με θυμάστε???

Εμείς είμαστε 6 κιλά και 64 εκ κοπέλες, 4,5 μηνών! Το βράδυ ξυπνάει 1,30, και μετά ή 6 η με ενδιάμεσο ξύπνημα και στις 4,30. Τα 'χω παίξει, μετά ξυπνάει και η μεγάλη μου κατά τις 8 και μετά ντύνομαι και φεύγω για δουλειά!

Εσείς κορίτσια μου δεν δουλεύετε? Μακάρι να περνούσα κι εγώ λίγο παραπάνω χρόνο σπίτι!

Πάντως μη βιάζεστε με τις στέρεες! Με θυμάμαι και στην πρώτη με ένα multi στο χέρι όλη μέρα, άντε κόψε φρούτα, βράσε φαγητό χωριστο, άλεσε και ξανά μανά.... Σαν τον θηλασμό δεν έχει! Μέχρι ρυζάλευρο, μετά αρχίζει η τρεχάλαααααα

Καλα μονο εγω δεν ξερω τα κιλα της κορης μου???:confused::confused:

ΘΑ παω να παρω το βιβλιαριο απο το αμαξι να δω....Με πριζοσατε τωρα...

Καλλιοπακι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου....Μια μεγαλη κοπελα εχει γινει!!!!

Εχεις και εσυ τρεχαματα!!! Φυσιολογικο να τα χεις παιξει με την δουλεια και με ολα αυτα!!!! απαπαπα

εγω δεν δουλευω ακομη.....(Δημοσιο.....) θα παω στη δουλεια τον Οκτωβριο.....

Ετσι καθομαι σπιτι και μεγαλωνω τα 2 μου παιδια....προς το παρον......

ΠΑντως εμενα μου αρεσει η εποχη των στερεων.....Το προτιμω.....Δεν ειμαι και φαν του θηλασμου.....Θηλαζω αποκλειστικα βεβαια αλλα νιωθω οτι με απομονωνει καθοτι δενν μου αρεσει καθολου ο δημοσιος θηλασμος και ετσι καθομαι σπιτακι μου......

Εσυ τωρα με την δουλεια θηλαζεις??????:confused::confused:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!ακριβως τα ιδια!!!!κι εμενα δεν πιανει πιπιλα και νανουριζεται μονο με το στηθος!!!!αχ τα παιδακια μας μωλε!!!!!καλα τα πηγατε σημερις!!!!!χαχαχαχα!!!!κι εμεις δεν μπορω να πω, απο τις 10 που κοιμηθηκε, εφαγε στις 2 και μετα στις 6 και και κατι!!!!:Pαλλα ειμαστε αρρωστουλες και οι 2, βηχει το ταλαιπωρο, μηπως πρεπει να το δει γιατρος γιατι απο την δευτερα το βραδυ βελτιωση δεν ειδα με τους ορους και το φυσητηρι:(για να δουμε!!!!

Περαστικα και παλι Ποπη....Δεν μπορω καν να φανταστω την ταλαιπωρια σας.....

Βηχει πολυ? Πυρετο εχει?

Αντε αντε να τελειώνεται....

ΚΑι εσεις καθολου πιπιλα ε? Και εγω δεν ξερω τι να κανω....Ελπιζω να ειναι φαση να περασει γιατι οταν κοψω το θηλασμο τι θα γινει????????????????


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Me ματιάσατε χτες ξυπνησε το μικρο στις 1.30 κ μετα στις 7. Κ η κοιλίτσα γουργούριζε τρελα. Το καημενάκι. Αλλες 2 φορες μου το χει κανει να ξυπνησει 2 τη νυχτα οταν ηταν ενος μηνος. Κ προχτες παλι ξυπνησε στις 6 το πρωι με τρελα γουργουρητα.

χαχαχαχαχα!!!!!!

Ελα ρε λες να την ματιασαμε????????????

Μ'αρεσει παντως που τις εχεις μετρημενες τις φορες που σου εχει ξυπνησει!!!!!!

Ρε μπορει να κανει κανενα αλμα αναπτυξης.......:rolleyes::rolleyes:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

nefel και η κόρη μου κοιμήθηκε 3.5 μηνών σερί 12 ώρες και από τότε δεν ξύπναγε ποτέ το βράδυ. Περασμένα μεγαλεία! Φυσικά πήγε και στο δωμάτιο αμέσως...

zoi_m όταν θηλάζεις αποκλειστικά το καλύτερο είναι να ξεκινάς μετά τους 6 μήνες τις τροφές.. Εγώ για να είμαι ειλικρινής 5.5 μηνών της έδωσα λίγο φρουτάκι να δοκιμάσει γιατί με κοίταζε στο στόμα και το ζητούσε όταν έτρωγα. Της άρεσε και άρχισα να της αλέθω. Για το άλλο με το ασβέστιο που σε μπέρδεψα, το ψάχνω και μόλις το βρώ θα συμπληρώσω..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην αγχωνεστε δεν πιστευω στο ματι. Λοιπον εμεις ειμαστε πανηψυλες 68 εκ κ απο βαρος στα κατωτατα φυσιολογικα, διατηρουμε τη σιλουετα μας δε θυμαμαι τωρα ακριβως αλλα τον προηγουμενο μηνα ηταν 5.800. Τοσους μηνες ολο θελω να πω στο γιατρο οτι κανει γουλιες κ μηπως εχει προβλημα με τα γαλακτοκομικα που τρωω κ ολο το ξεχναω. Τωρ θα του το πω ομως γτ βλεπω κ πρασινα κακα κ επισης οι κενωσεις απο 6 τη μερα εγιναν 1 στις 4 μερες. Κ εγω ανυπομονω για τις στερεες γτ θα εχουμε κ κατι να κανουμε, θα πηγαινουμε στη λαικη που θα χει κ ωραιο καιρο σε 2 μηνες που θα τρωεει στερεες, θα ψωνιζουμε ωραια φρουτακια κ λαχανικακια να μας περναει κ η μερα, θα χει γινει κ πιο μεγαλο παιδακι κ θα καθεται στο καρεκλακι να ετοιμαζουμε μαζι το φαγητο, θα κανουμε μαμ κ θα κανουμε γελακια κ επιτελους ξθα μπορω να την αφησω κ εγω καπου να παω για ενα καφε σαν ανθρωπος. τωρα την αφηνουμε λιγοτερο απο 2 ωρες στη μανα μου καποια σαββατα κ παμε για ποδηλατο με τον αντρα μου, κατεβαινουμε τωρα 4 η ωρα μεςσημερακι παραλιακα κ μετα απο μια ωρα ποδηλατο λιγουρευομαστε να κατσουμε στον ηλιο να πιουμε εναν καφε αλλα παντα πρεπει να γυρισουμε, τωρα θα μου πειτε παρε το τουτου κ πιειτε μονο καφε, ε δε μου κανει αισθηση. εγω θηλαζω παντου αλλα τωρα το μικρο εχει ιδιοτροπησει κ θελει ησυχια, το βραδυ ειδικα δε με αφηνει ουτε να μιλησω με το που παω να πω κατι με τον αντρα μου αφηνει το στηθος κ με κοιταει. χτες ειχαν ερθει 2 θειες μου κ τις εδιωξε κυριολεκτικα. ετρωγε, εβγαινε απο το στηθος τις κοιτουσε ουρλιαζε ξαναπηγαινε στο στηθος κ παλι τα ιδια.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα στανταρ θα ψαξω να βρω ποσο ειναι ηη δικια μου και το βραδυ θα το γραψω.....

Nefel απο που μενεις εσυ ρε? κατι ποδηλατα βλεπω κατι παραλια....Θεσσαλονικη μου κανει το πραγμα......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συμφωνω σε ολα οσα εγραψες για τον θηλασμο... ΚΑι εγω μια βολτα θελω και δεν μπορω να το κουνησω λεμε απο το σπιτι....Οσο για παππουδογιαγιαδες εγω αν και δεν εχω κανεναν ευκαιρο δεν θα μπορουσα να την αφησω...Μου φαινεται τοσο μικρη ακομα.....ΚΑι μετα σκεφτομαι εγω εδω δεν μπορω να καταλαβω καλα καλα τι θελει θα ξερουν αυτοι ?

Ετσι προς το παρων παμε οικογενειακες και μονο.....

nefel και η κόρη μου κοιμήθηκε 3.5 μηνών σερί 12 ώρες και από τότε δεν ξύπναγε ποτέ το βράδυ. Περασμένα μεγαλεία! Φυσικά πήγε και στο δωμάτιο αμέσως...

zoi_m όταν θηλάζεις αποκλειστικά το καλύτερο είναι να ξεκινάς μετά τους 6 μήνες τις τροφές.. Εγώ για να είμαι ειλικρινής 5.5 μηνών της έδωσα λίγο φρουτάκι να δοκιμάσει γιατί με κοίταζε στο στόμα και το ζητούσε όταν έτρωγα. Της άρεσε και άρχισα να της αλέθω. Για το άλλο με το ασβέστιο που σε μπέρδεψα, το ψάχνω και μόλις το βρώ θα συμπληρώσω..

ΚΑι εσεις τον εχετε παει δηλαδη στο δωματιο του? Εχετε ξεχωριστα παιδικα ή ενα μαζι και τα 2 αδερφακια?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!

ουτε καν κοντα δεν επεσα!!!!!!!

ΚΑλημερα!!!!Μια ακομα δυσκολη νυχτα τελειωσε....

Ξυπνησαμε απο τις 9 που κοιμθηκε στις 11:30 στις 2 και στις 4 οπου ξανακοιμηθηκε 6:30!!!!

αποκλειετε να ξυπναει απο πεινα....κατι αλλο ειναι τωρα που την ενοχλει αλλα δεν μπορω να το βρω.....

Τι να πω...

Υπομονη υπομονη υπομονη....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλίτσες!Πως είστε σήμερα?

Εμείς χθες φαγαμε την κρεμούλα μας,τέλεια τα πήγαμε.Φάγαμε αρκετή,δεν το περίμενα...Πιάναμε το κουτάλι με το χέρι,κουνουσαμε τη γλωσσίτσα μας μεσα έξω,ξυνιζόμασταν λιγο αλλά στο τέλος την καταπινε και περίμενε κι άλλο.Μάλλον προσπαθούμε να καταλάβουμε τι είναι αυτό το περίεργο πράγμα!:lol::lol:Ααα ηπιαμε και λιγο νεράκι μετά.

Ζωη μου οχι δε θηλάζω.

Σήμερα θα κάνουμε λιγη κρεμουλα παραπανω με στοχο στο τέλος της εβδομαδας να τρωμε ένα πληρες γευμα κρεμούλα


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλίτσες!Πως είστε σήμερα?

Εμείς χθες φαγαμε την κρεμούλα μας,τέλεια τα πήγαμε.Φάγαμε αρκετή,δεν το περίμενα...Πιάναμε το κουτάλι με το χέρι,κουνουσαμε τη γλωσσίτσα μας μεσα έξω,ξυνιζόμασταν λιγο αλλά στο τέλος την καταπινε και περίμενε κι άλλο.Μάλλον προσπαθούμε να καταλάβουμε τι είναι αυτό το περίεργο πράγμα!:lol::lol:Ααα ηπιαμε και λιγο νεράκι μετά.

Ζωη μου οχι δε θηλάζω.

Σήμερα θα κάνουμε λιγη κρεμουλα παραπανω με στοχο στο τέλος της εβδομαδας να τρωμε ένα πληρες γευμα κρεμούλα

Ελσουλα καλημερα!!!!Μαλλον μαζι γραφαμε ε?

Τι ωραια νεα ειναι αυτα!!!Μπραβο στον μπεμπη σας!!!τρελλαινομαι να βλεπω μωρακια να τρωνε κρεμα πρωτη φορα ....Ειναι τοσο γλυκα!!!!

Σε βιντεο το τρβηξατε να το εχετε να το θυμαστε????????????


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...