Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!!!!!!κι εγω εχω να γραψω πολυ πολυ καιρο!!!!!ειμαι κι εγω μανουλα σεπτεμβριου!!!αχ zoi_m μια απο τα ιδια εχω παθει κι εγω!!!!!ετσι κι εμενα, μεχρι 3 μηνων δεν ξυπναγε το βραδυ, μονο στις 4 περιπου για να φαει....αλλα τωρα....θηλαζει ολη την νυχτα σχεδον απο λιγο για να νανουριστει και αναγκαζομαι και την εχω στο κρεβατι διπλα στην κουνια της οπου και κοιμαμαι κι εγω μαζι!μια νυχτα τα ειχα δει ολα!!!!την νανουριζα την εβαζα στην κουνια και μετα απο λιγο ξεσηκωνε τον κοσμο με τα κλαματα!!!!αχ τι καλα να λεγαμε "καληνυχτα μωρακι μου, τα λεμε αυριο το πρωι"χαχαχαχαχα, ζηταω πολλα ε?να ειναι γερα και θα μεγαλωσουν!!

χααχαχαχα!!!Μακαρι Ποπη μου!!!!Ωραια θα ηταν!!!

Ετσι και εγω υποψιαζομαι ή που ειναι αλμα αναπτυξης και ξυπναει ή που εχει καλομαθει να κοιμαται στην αγκαλια μου....Γιατι εμεις το μεσημερι κοιμομαστε αγκαλια....Οχι τιποτε αλλο να κοιμηθει λιγο αυτη για να μπορεσω να κοιμηθω και εγω....:tongue::tongue:

Στο κρεβατι δεν την παιρνω μαζι μου...Καναμε συμφωνια με τον αντρα μου να μην τα βαζουμε γιατι δυσκολα φευγουν μετα.....

Ποπη μαλλον το πρωτο σου ειναι απο οτι βλεπω ε?ΝΑ την χαιρεσαι!!!Εσεις γεννηθηκατε νωρις νωρις τον Σεπτεμβρη!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χααχαχαχα!!!Μακαρι Ποπη μου!!!!Ωραια θα ηταν!!!

Ετσι και εγω υποψιαζομαι ή που ειναι αλμα αναπτυξης και ξυπναει ή που εχει καλομαθει να κοιμαται στην αγκαλια μου....Γιατι εμεις το μεσημερι κοιμομαστε αγκαλια....Οχι τιποτε αλλο να κοιμηθει λιγο αυτη για να μπορεσω να κοιμηθω και εγω....:tongue::tongue:

Στο κρεβατι δεν την παιρνω μαζι μου...Καναμε συμφωνια με τον αντρα μου να μην τα βαζουμε γιατι δυσκολα φευγουν μετα.....

Ποπη μαλλον το πρωτο σου ειναι απο οτι βλεπω ε?ΝΑ την χαιρεσαι!!!Εσεις γεννηθηκατε νωρις νωρις τον Σεπτεμβρη!!!

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!;)κι εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!αχ οσο αναφορα τον υπνο καλα κανεις, εγω να σου πω εχω καλομαθει που κοιμαμαι μαζι της γιατι ετσι δεν ξενυχταω και ξεκουραζομαι αφου το πρωι παω για δουλεια:(ελπιζω οταν σταματησει να τρωει το βραδυ να κοιμαται στο κρεβατακι της, το καλο ειναι πως δεν την βαζω στο κρεβατι με τον αντρα μου αλλα στο δωματιο της σε κρεβατι που εχω διπλα στην κουνια αλλα να μου πεις σχεδον το ιδιο ειναι!!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μένα!Ζοι μου τι κανεις?χαθηκαμε...

Εγώ δεν εχω δικαίωμα να παραπονεθώ για ύπνο γιατι το αστερακι μου κοιμάται εδώ και καιρό όλο το βράδυ(απ΄τον 2ο μήνα με ελάχιστες εξαιρέσεις).Εμας τώρα το βάσανο μας είναι τα ουλάκια μας,όλη τη μέρα το χέρι στο στόμα και με μανία(μερικές φορές βάζει και τα 2)

:lol::lol:

Άυριο πάμε και παιδιατρο και λογικά ξεκινάμε και κρεμούλες(κανουμε και εμβόλια βέβαια αλλα αυτο προσπαθώ να το ξεχάσω)

Αυριο θα σας πω νεα....


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!;)κι εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!αχ οσο αναφορα τον υπνο καλα κανεις, εγω να σου πω εχω καλομαθει που κοιμαμαι μαζι της γιατι ετσι δεν ξενυχταω και ξεκουραζομαι αφου το πρωι παω για δουλεια:(ελπιζω οταν σταματησει να τρωει το βραδυ να κοιμαται στο κρεβατακι της, το καλο ειναι πως δεν την βαζω στο κρεβατι με τον αντρα μου αλλα στο δωματιο της σε κρεβατι που εχω διπλα στην κουνια αλλα να μου πεις σχεδον το ιδιο ειναι!!!!!!!!!!

χαΧΑ!!!Αυτο το κοιμαμαι με το παιδι για να κοιμηθω λιγο παραπανω ειναι τρομερο!!!!Το κανω και εγω....Με τον μεγαλο μου πηγαινω στο κρεβατι μου και κοιμαμαι το πρωι και με την μικρη το μεσημερι στον καναπε αγκαλια!!!!

Τι να κανεις βρε Ποπη....:tongue::tongue:

Δουλευεις ε?

Ποτε αρχισες?

Και την μικρη ποιος την κραταει?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μένα!Ζοι μου τι κανεις?χαθηκαμε...

Εγώ δεν εχω δικαίωμα να παραπονεθώ για ύπνο γιατι το αστερακι μου κοιμάται εδώ και καιρό όλο το βράδυ(απ΄τον 2ο μήνα με ελάχιστες εξαιρέσεις).Εμας τώρα το βάσανο μας είναι τα ουλάκια μας,όλη τη μέρα το χέρι στο στόμα και με μανία(μερικές φορές βάζει και τα 2)

:lol::lol:

Άυριο πάμε και παιδιατρο και λογικά ξεκινάμε και κρεμούλες(κανουμε και εμβόλια βέβαια αλλα αυτο προσπαθώ να το ξεχάσω)

Αυριο θα σας πω νεα....

Ελσουλα και οτι ελεγα να σου στειλω κανενα μηνυμα!!!Οντως χαθηκαμε....

ΤΕλειος ο μικρος σου!!!Αντε Μπραβο και καποια που απολαμβανει τον υπνο της....!!!

Και Αρχιζετε και κρεμες??????????

ΤΕλεια!!!Ανπομονω και εγω επιτελους να αρχισουμε!!!!Αντε να μας πεις τι θα σου πει...

Για τα δοντια πως τα βλεπεις?Πρηστηκανε τα ουλα του?του βαζεις καμια κρεμα?Θα ταλαιπωρείτε ο καημενουλης μωρε.....

Εμεις τρωμε χερια και οτι βρουμε μπροστα μας αλλα οχι με μανια ...οποτε δεν το βλεπω να ειναι δοντια.....μαλλον.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κορίτσια!!!!Πήγαμε στο γιατρό, όλα τέλεια.Ο γιόκας μου είναι 7400 και 68 εκ(αχ ρε κοριτσια δεν το πιστεύω οτι το αγορακι που δεν ήταν ούτε 2,5 κιλα οταν γεννηθηκε εχει γίνει ολόκληρο θρεφτάρι!)Κάναμε και τα εμβολια μας.Αουτς!!!!Ξεκιναμε τωρα ρυζαλευρο τα απογεύματα και σε μια εβδομαδα τα φρουτακια, 1η μερα αχλαδι, 2η μηλο 3η μπανανα και μετα ολα μαζι.Για να δουμε θα είναι φαγανος όπως με το γάλα του?Τωρα δεν ξερω ποια κρεμούλα να διαλεξω.Η παιδίατρος μου πρότεινε τις Γιωτης και τις milupa και σαν βιολογικη τη hipp αλλα οικονομικά δεν ξερω αν μας παίρνει για βιολογικές.Όσες εχετε μεγαλύτερα παιδάκια τι κρεμούλες δίνατε?Τ α δοντακια μας αργούνε λιγο ακομα αλλα τα 2 κάτω αρχίσανε να ανεβαίνουνε.Μου ειπε να παρω και τη mundisal να εχω αν χρειαστεί.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

h.gifa.gifp.gifp.gify.gifempty.gifempty.giff.gifi.gifv.gife.gifempty.gifm.gifo.gifn.gift.gifh.gifs.gif

Ειστε 5 μηνων!!!!!ΝΑ τον χαιρεσαι Ελσουλα!!!!!!

Αχ εσεις γινατε 5 και εμεις δεν γιναμεακομα 4!!!!!

Μπραβο στο παλληκαρι σου!!!!Ολοκληρο μωρακι ε?

Θελουμε οπωσδηποτε να μας πεις και τις πρωτες αντιδρασεις του μικρου στην κρεμα ε?

Εμεις Ελσουλα δεν φαγαμε ποτε κρεμα!!!ΕΙμασταν πολυ αναπτυγμενη για την ηλικια μας και δεν μας εδωσε ποτε να φαμε οποτε δεν ξερω να σε βοηθησω....ΚΑτα τα αλλα σαν προσωπικη μου καθαρα αποψη θα επερνα βιολογικες....Βεβαια δεν εχω δει τιμες ετσι?

Αλλιως νομιζω οτι η millupa εχει μια φρικτη γευση στο ρυζαλευρο της....

Δεν ειμαι σιγουρη ομως....

Δεν σε βοηθησα καθολου ε?

Αληθεια θηλαζεις ελσα? δεν σε εχω ρωτησει.....

Εγω σημερα εβγαλα μια αλλεργια και στα δυο ματια...Απο τα καλλυντικα...Εχω ξαναβγαλει πολυ πολυ πολυ πολυ παλια αλλα τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι θηλαζω.....Ετσι κυκλοφορω με κατι πρησμενα ματια και επιδεικνυω την φυσικη μου ομορφια!!!!:tongue::tongue::tongue:

Ευτυχως που ειναι χειμωνας λεω και ειμαι κλεισμενη στο σπιτι.....

ΑΑΑΑΑ!!Η μικρη μου χθες κοιμηθηκε 10 -4!!!!!

Τρομερο???

ΠΟπη εσυ πως την εβγαλες την νυχτα?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ο μικρός μου γεννήθηκε 23/9 και είναι ένα θρεφταράκι ανοιχτόχρωμο χωρίς μαλλάκια και με γαλαζογκρί ματάκια. Τον θηλάζω αποκλειστικά αλλά 3.5 μηνών ήταν ήδη 7.5 κιλά! Χαμογελάει πολύ συχνά και μας μιλάει με α ε ου!

Μας ταλαιπώρησαν οι κολικοί που είχε ως 2.5 μηνών και μια δερματίτιδα που το χειρότερό της ήταν όταν 3 μηνών ήταν όλο το κεφάλι και το πρόσωπο κατακόκκινο και με σμήγμα κίτρινο. Είναι η γνωστή νινίδα (σμηγματορροϊκή δερματίτιδα) αλλά σε εμάς επέμενε πολύ και ακόμα δεν έχει καθαρίσει. Επειδή το συζητήσατε βλέπω, είδαμε μεγάλη βελτίωση με την αγωγή που μας έδωσε ο παιδίατρος/παιδοδερματολόγος, λούσιμο και πλύσιμο σε όλο το σώμα με ένα gel της Avene και μετά ενυδάτωση με την Trixera ths Avene πάλι. Η ενυδάτωση 2 φορές την ημέρα. Τώρα αλλάξαμε γιατί έχει και φαγούρα το καημενούλι και θέλαμε κάτι πιο δραστικό, αλλά μας έδωσε σαπουνάκι που πάνω γράφει να μη χρησιμοποιείται σε παιδιά κάτω των 12 ετών..

Επίσης νοσηλευτήκαμε και 3 ημέρες με βρογχιολίτιδα γιατί είχε κολλήσει τον ιό RSV που προκαλεί βρογχιολίτιδες σε βρέφη και χρήζουν νοσηλείας !!

Κατα τα άλλα είμαστε ΚΑΛΑ ! :cool: Δουλεύω στο σπίτι όλη μέρα και το βράδυ θηλάζω τρεις φορές... Όταν πηγαίνω σε κανένα σπίτι μαζί με τον μπέμπη και τη μικρή και τον άνδρα μου ή στο Σουπερ μαρκετ ή κάπου αλλού πιο σπάνια λέω πως έκανα έξοδο ! Η μέρα όμως είναι γεμάτη γιατί υπάρχει και η κόρη που είναι 3 και 8 μηνών και γυρνάει το μεσημέρι από τον παιδικό...

κρεμούλες του εμπορίου δεν έδωσα ποτέ στην κόρη μου, ούτε χρειαζόταν ;) Κάθε μέρα αλλάζεις φρούτα; αν θυμάμαι καλά θέλει 3 μέρες από το καθε φαγητό. Επίσης, όταν δεν θηλάζεις μπαίνουν πιο νωρίς οι τροφές γιατί το γάλα το ξένο έχει πιο πολύ ασβέστιο αν δεν κάνω λάθος και είναι προτιμότερο να μειώνεται σιγά σιγά η ποσότητα. Όταν θηλάζεις αποκλειστικά οι σωστοί παιδίατροι λένε μετά τους 6 μήνες στερεες..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα!!! Εμεις ειμαστε 4ων μηνων κ 3 ημερων. Εδω κ 10 μερες η μικρη πηγε στο δωματιο της , τις 2 πρωτες μερες ειχα φρικαρει απο το φοβο μου, αλλα το μικρο δεν καταλαβε τιποτα. Γενικα τα πάμε τέλεια, δεν περασαμε κολικους. Κοιμαται απο ημερων ολη νυχτα. Θηλαζουμε αποκλειστικα κ γενικα 8.30 θηλαζει κ κατα τις 9παρα την παω στο κρεβατι της , της βαζω στο κρεβατι της παταω το παιχνιδι της κουνιας, της λεω καληνυχτα κ τα ξαναλεμε το πρωι στις 8 παλι. Δεν εχει ξυπνησει ποτε μες στη νυχτα 2 φορες στην αρχη τον πρωτο μηνα μονο. Το πρωι στις 8 τρωει κ ξανακοιμαται μεχρι τις 11. Μιλαει , γελαει ολο θελεινα καθεται κ της δινω χερακια κ σηκωνεται καθιστη. Ανυπομονω κ εγω για τις στερεες να αλλαξουμε λιγο παραστασεις, αλλα ο γιατρος ειπε μολις κλεισουμε τους 6 μήνες. Γενικα νιωθω τοσο ξεκουραστη που ξαναξεκινησα μαθηματα κιθαρας κ γυμναστηριο. Δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε για αλλεργια στο ματι αλλα κ εγω επαθα απιστευτο;;; απ το πουθενα δεν εχω ξαναπαθει αλλα το ενα μου ματι στο βλεφαρο ειναι κοκκινο κ ξερο κ λιγο πρησμενο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ο μικρός μου γεννήθηκε 23/9 και είναι ένα θρεφταράκι ανοιχτόχρωμο χωρίς μαλλάκια και με γαλαζογκρί ματάκια. Τον θηλάζω αποκλειστικά αλλά 3.5 μηνών ήταν ήδη 7.5 κιλά! Χαμογελάει πολύ συχνά και μας μιλάει με α ε ου!

Μας ταλαιπώρησαν οι κολικοί που είχε ως 2.5 μηνών και μια δερματίτιδα που το χειρότερό της ήταν όταν 3 μηνών ήταν όλο το κεφάλι και το πρόσωπο κατακόκκινο και με σμήγμα κίτρινο. Είναι η γνωστή νινίδα (σμηγματορροϊκή δερματίτιδα) αλλά σε εμάς επέμενε πολύ και ακόμα δεν έχει καθαρίσει. Επειδή το συζητήσατε βλέπω, είδαμε μεγάλη βελτίωση με την αγωγή που μας έδωσε ο παιδίατρος/παιδοδερματολόγος, λούσιμο και πλύσιμο σε όλο το σώμα με ένα gel της Avene και μετά ενυδάτωση με την Trixera ths Avene πάλι. Η ενυδάτωση 2 φορές την ημέρα. Τώρα αλλάξαμε γιατί έχει και φαγούρα το καημενούλι και θέλαμε κάτι πιο δραστικό, αλλά μας έδωσε σαπουνάκι που πάνω γράφει να μη χρησιμοποιείται σε παιδιά κάτω των 12 ετών..

Επίσης νοσηλευτήκαμε και 3 ημέρες με βρογχιολίτιδα γιατί είχε κολλήσει τον ιό RSV που προκαλεί βρογχιολίτιδες σε βρέφη και χρήζουν νοσηλείας !!

Κατα τα άλλα είμαστε ΚΑΛΑ ! :cool: Δουλεύω στο σπίτι όλη μέρα και το βράδυ θηλάζω τρεις φορές... Όταν πηγαίνω σε κανένα σπίτι μαζί με τον μπέμπη και τη μικρή και τον άνδρα μου ή στο Σουπερ μαρκετ ή κάπου αλλού πιο σπάνια λέω πως έκανα έξοδο ! Η μέρα όμως είναι γεμάτη γιατί υπάρχει και η κόρη που είναι 3 και 8 μηνών και γυρνάει το μεσημέρι από τον παιδικό...

κρεμούλες του εμπορίου δεν έδωσα ποτέ στην κόρη μου, ούτε χρειαζόταν ;) Κάθε μέρα αλλάζεις φρούτα; αν θυμάμαι καλά θέλει 3 μέρες από το καθε φαγητό. Επίσης, όταν δεν θηλάζεις μπαίνουν πιο νωρίς οι τροφές γιατί το γάλα το ξένο έχει πιο πολύ ασβέστιο αν δεν κάνω λάθος και είναι προτιμότερο να μειώνεται σιγά σιγά η ποσότητα. Όταν θηλάζεις αποκλειστικά οι σωστοί παιδίατροι λένε μετά τους 6 μήνες στερεες..

ΚΑλα sunsun (Ποιο ειναι το πραγματικο σου ονομα να μην σε φωναζω ετσι...) Εχεις και εσυ ενα παιδι μεγαλο μεγαλο.....Πρεπει να το εχει Ο Σεπτεμβρης...Δεν εξηγειτε αλλιως!!!Τι να πω να τον χαιρεσαι....Εγω παλι δεν ξερω να πω ποσο ειναι γιατι εχω ξεχασει το βιβλιαριο της στο αμαξι!!!!!:tongue::tongue:

ΚΑι εσεις δεν περασατε λιγα βλεπω ε?Χαρα στο κουραγιο σου ρε!!!!Εγω σου το λεω θα ειχα καταρευσει...Αππαπαπαπα....Εμ εχεις την μικρη στο νηπιαγωγειο γι αυτο βρε η καημενουλα κολλαει τετοιες αρρωστιες.....

ΛΟιπον για την δερματιτιδα εγω θα σου πω την εμπειρια μου χωρις να ειμαι ουτε ειδικος ουτε τιποτα...Απλα την πατησα με τον μεγαλο μου και τωρα σου το λεω...Υπαρχει περιπτωση μηπως να ειναι ατοπικη δερματιτιδα και οχι νινιδα?Γιατι ο μεγαλος σε εμας τετοια εβγαζε και οφειλοταν σε αλλερια στο γαλα που την ανακαλυψαμε 6 μηνων!!!!Μεχρι τοτε εγω ετρωγα ανετα γαλακτοκομικα....ΚΑι υπεφερε ο καημενος......

ΠΑντως μας περνουσε με την a-derma exomega!!!Τρομερη κρεμα!!!Την συστηνω....

ΑΝ βεβαια ειναι οντως νινιδα τοτε ενταξει.....

Δεν καταλαβα αυτο με το ξενο γαλα και το ασβεστιο....Μπορεις να το ξαναπεις γιατι με μπερδεψες....:confused::confused:

Εμεις παντως στον μεγαλο μου αρχισαμε φρουτα 5 μηνων και ας θηλαζα αποκλειστικα....Βεβαια τοτε ειχαμε καποια προβληματα θυμαμαι με τον θηλασμο....Δεν ηθελε καθολου στηθος και ισως γι αυτο να αρχισαμε ....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ απο μένα!!! Εμεις ειμαστε 4ων μηνων κ 3 ημερων. Εδω κ 10 μερες η μικρη πηγε στο δωματιο της , τις 2 πρωτες μερες ειχα φρικαρει απο το φοβο μου, αλλα το μικρο δεν καταλαβε τιποτα. Γενικα τα πάμε τέλεια, δεν περασαμε κολικους. Κοιμαται απο ημερων ολη νυχτα. Θηλαζουμε αποκλειστικα κ γενικα 8.30 θηλαζει κ κατα τις 9παρα την παω στο κρεβατι της , της βαζω στο κρεβατι της παταω το παιχνιδι της κουνιας, της λεω καληνυχτα κ τα ξαναλεμε το πρωι στις 8 παλι. Δεν εχει ξυπνησει ποτε μες στη νυχτα 2 φορες στην αρχη τον πρωτο μηνα μονο. Το πρωι στις 8 τρωει κ ξανακοιμαται μεχρι τις 11. Μιλαει , γελαει ολο θελεινα καθεται κ της δινω χερακια κ σηκωνεται καθιστη. Ανυπομονω κ εγω για τις στερεες να αλλαξουμε λιγο παραστασεις, αλλα ο γιατρος ειπε μολις κλεισουμε τους 6 μήνες. Γενικα νιωθω τοσο ξεκουραστη που ξαναξεκινησα μαθηματα κιθαρας κ γυμναστηριο. Δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε για αλλεργια στο ματι αλλα κ εγω επαθα απιστευτο;;; απ το πουθενα δεν εχω ξαναπαθει αλλα το ενα μου ματι στο βλεφαρο ειναι κοκκινο κ ξερο κ λιγο πρησμενο.

Γεια σου nefel!!!Εσυ εισαι παλια εδω μεσα ε?:tongue::tongue:

Την πηγατε κιολας στο δωματιο της?Εγω λεω στους 6 μνες που θα τελειωσω και με τον θηλασμο!!!

Αλλα βεβαια τι να λεμε η δικια σου ειναι αστερι!!!!Τον εχει τον υπνο στο τσεπακι της λεμε!!!!!

Θα μας τρελλανεις εσυ!!!ΚΑι κιθαρα και γυμναστηριο!!!Βρε εχεις γεννησει το παιδι προτυπο το ξερεις???????

Εγω ειμαι αυτη με την αλλεργια στα ματια!!!και μπορω να πω οτι χαρηκα!!!οχι επειδη εχεις αλλεργια....Αυτο ειναι φρικτο.... αλλα επειδη εχχει και καποιος αλλος !!!!!

Εσυ πηγες σε γιατρο?Εμενα το μονο φαρμακο που μου εδωσε ειναι η υπομονη......Αντε να δουμε....ΕΓω ειμαι σε σειροτερη κατασταση και τα δυο μου ματια πρησμενα και οπως τα περιγραφεις ξερα ....χαλια...

Αχ και εμενα η μικρη μου ολο γελαει!!!!!!!!!!!Ειναι τελειο να την βλεπω ετσι!!!!Σημερα μαλιστα για πρωτη φορα μου ξεκαρδιστηκε στα γελια και εγω εχω λιωσει!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα!!!

Δεν υπαρχει αυτο που ζω...

2 - 4:30 -6:30 !!!!!και στις 7:30 ο μικρος εκλαιγε!!!!

ΚΑτι την ενοχλει αυτη και ξυπναει δεν εξηγειτε αλλιως....

Τι ομως?

Εχω καταληξει σε 2

'η οτι ξυπναει γιατι πιανει την κουβερτα της και θελει να την φαει ή επειδη εχει πολυ ζεστη στο δωματιο!!!!

Τι να πω δεν ξερω.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα!!!!!!zoi_m πολυ ωραια νυχτα περασατε:(τι να σου πω.....αχ....υπομονη, τι να εχουν αληθεια και ξυπνανε μωλε....:rolleyes:

εμεις ειμαστε λιγο αρρωστουλες, βηχουμε και φτερνιζομαστε και βγαζουμε μυξουλες απο την δευτερα, σημερα παμε καλυτερα μπορω να πω!!!!το βραδυ εχτες ειμασταν ξυπνιες απο τις 1 μεχρι τις 3 να τραβαμε μυξουλες, σημερα ξυπνησε 2 φορες, στις 12, την σηκωσα λιγο, την νανουρισα και ξανακοιμηθηκε και μετα στις 4 κλαμα, κλαμα, της εδωσα στηθος και εφαγε λιγο και ξανακοιμηθηκε, εγερτηριο παντα στις 7 λες και εχει ξυπνητηρι!!!!!:rolleyes::tongue:

nefel φτου φτου, μια χαρουλα το παιδακι σου, να το χαιρεσαι!!!!!

αχ κι εγω ανυπομονω για τροφες!!!!!!:tongue:


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα!!!!!!zoi_m πολυ ωραια νυχτα περασατε:(τι να σου πω.....αχ....υπομονη, τι να εχουν αληθεια και ξυπνανε μωλε....:rolleyes:

εμεις ειμαστε λιγο αρρωστουλες, βηχουμε και φτερνιζομαστε και βγαζουμε μυξουλες απο την δευτερα, σημερα παμε καλυτερα μπορω να πω!!!!το βραδυ εχτες ειμασταν ξυπνιες απο τις 1 μεχρι τις 3 να τραβαμε μυξουλες, σημερα ξυπνησε 2 φορες, στις 12, την σηκωσα λιγο, την νανουρισα και ξανακοιμηθηκε και μετα στις 4 κλαμα, κλαμα, της εδωσα στηθος και εφαγε λιγο και ξανακοιμηθηκε, εγερτηριο παντα στις 7 λες και εχει ξυπνητηρι!!!!!:rolleyes::tongue:

nefel φτου φτου, μια χαρουλα το παιδακι σου, να το χαιρεσαι!!!!!

αχ κι εγω ανυπομονω για τροφες!!!!!!:tongue:

α μια χαρα σας βλεπω και εσας σημερα ε?

Ωραια!!!ΑΝτε περαστικα σας βρε Ποπη μου!!!

Τι να πω αυτο το πραγμα με τις αρρωστιες καθολου δεν το χω....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο εδω!!!!

Εμεις σημερα ευτυχως καλα!!!!

20:30 κοιμηθηκε....

10:30 ξυπνησει την θηλασα και μου ξυπνησε ξανα 5:30!!!

ΤΕλεια μετα βεβαια παλι 8 και τωρα ακομα κοιμαται!!!!!!

Νομιζω ομως οτι για να κοιμηθει θελει μονο στηθος πλεον και με ανησυχει αυτο.....

Δεν δεχεται καθολου Πιπιλα!!!!Κλαει μιλαμε.......Τι να πω.....Θα παρω καμια καινουρια μαρκα να της δοκιμασω μπας και την δεχτει...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...