Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ναι εννοείται οτι τραβήξαμε βιντεο και φωτογραφίες...

Ξέχασα να σας πω οτι ο μικρός μου το βράδυ ξυπνησε 4-5 φορες γκρινιάζοντας,βέβαια ξανακοιμοταν μετά απο 5 λεπτα αλλα με ανησυχία,τραβούσε τα μουτρα του, τα αυτιά του...υποψιάζομαι δοντάκια!

Μου είπε η παιδίατρος να πάρω και τη mundisal να την έχω αν χρειαστεί, δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα και δεν ξερω και αν θα το κάνω.μονο αν αγριέψουν πολύ τα πραγματα.Την εχει χρησιμοποιήσει καμία?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελσα μου την ξερω την αλοιφη αλλα να σου πω την αληθεια εγω δεν την χρησιμοποιησα στον Θοδωρη ποτε....ΕΙμαι και λιγο κατα των φαρμακων....Βεβαια παιζει και μεγαλο ρολο οτι ο Θοδωρης δεν εδειχνε να ποναει ιδιαιτερα!!!

Τωρα σε αυτην δεν ξερω αν θα ποναει τοσο ωστε να αναγκαστω να την χρησιμοποιησω......

Θα δειξειι...Δεν θα ηθελα ομως....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!

Πως ειστε ολες σημερα?

Ποπακι η κορουλα σου?Καλυτερευει?

Μπηκα να σας πω οτι ναι επιτελους βρηκα ποσο ειμαστε!!!!!!

ΕΙμαστε 6700 και 65 εκ.

Αντε γιατι τι μανα ειμαι να μην ξερω ποσα κιλα ειναι το κοριτσακι μου......:confused::confused::confused:

,


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

zoi_m όχι σε μπέρδεψα, για την κόρη μου μιλούσα. Ο γιος είναι άλλο φρούτο... κάθε 3 ώρες μαξιμουμ τη μέρα και το βράδυ συνήθως κοιμάται ένα τετράωρο ένα τρίωρο και ένα δίωρο, κάπως έτσι. Είναι δίπλα μας στο λίκνο.

Δουλεύω εντατικά στο σπίτι... όλο το 24ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, έχοντας δύο παιδιά!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

zoi_m όχι σε μπέρδεψα, για την κόρη μου μιλούσα. Ο γιος είναι άλλο φρούτο... κάθε 3 ώρες μαξιμουμ τη μέρα και το βράδυ συνήθως κοιμάται ένα τετράωρο ένα τρίωρο και ένα δίωρο, κάπως έτσι. Είναι δίπλα μας στο λίκνο.

Δουλεύω εντατικά στο σπίτι... όλο το 24ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, έχοντας δύο παιδιά!

Α αυτο εννουσες.....Ρε συ sunsun ολο μπερδευομαι με αυτα που γραφεις....Τι εχω παθει δεν ξερω....ΜΑλλον η κλεισουρα φταιει...

Δεν μου λες εσυ εχεις βοηθεια η μονη σου τα καταφερνεις?Βεβαια και η μικρη σου παει παιδικο οποτε ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα υποθετω....

Εγω εδω δεν την παλευω αλλο ....εχω κουραστει....Τι να λεμε...Θελω να φτιαξει επιτελους ο καιρος να βγω λιγο....Θα φρικαρω.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα στις μανουλες!!να σας ζησουν τα παιδακια σας!!:D:D:Dο δικος μου σε 10μερες γινεται 5μηνων και θα ξεκινησουμε κρεμουλες!!ειναι 67εκ και 7200γρ.θελω να περασει αυτο το πολυ κρυο, να ξαναβγουμε και καμια βολτουλα επιτελους!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!και εγώ είπα οτι θα εκλεισε το καφέ..έστειλα τα καλή χρονιά και δεν απάντησε κανεις...

και εμεις ξυπνάμε όλο τον 4ο μηνα συνέχεια..ειμαι σαν σαραβαλο...μάλλον για αλμα αναπτυξης το κόβω αλλά ελπίζω να τελειωνει συντομα γιατι εχω κλατάρει...

όσο για τις κρεμες επειδη εχω διαβάσει αρκετα το parents.gr η αγλαια και άλλες γνώστριες επι του θεματος λένε πως καλυτερα να δίνεται ή ξανα χρτόσουπα ή κουάκερ με σταφίδες πχ για να ειναι γλυκο και να το τρωνε!

χαρηκα που σας βρηκα να σας ζήσουν τα μωρα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλως ηρθες balshine!!!!

καλα ειναι η ιδεα μου ή τα μωρακια του Σεπτεμβρη ειναι ολα πολυ ανεπτυγμενα!!!

Να τον χαιρεσαι βρε balshine Μεγαλο παλληκάρι ειναι και ο δικος σου!!!!

Fine ναι επειδη ειχε κλεισει ειπαμε να το ξανανοιξουμε κριμα ειναι ....Εχουμε τοσα πολλα να μαθουμε και να μοιραστουμε!!!!

Αντε και εσενα ξυπναει το μωρακι σου (αγορακι ή κοριτσακι?????:confused::confused::confused::confused: δεν ειπες)

Ευτυχως δεν ειμαι η μονη γιατι αρχισα και προβληματιζομαι πια!!!!!

Οσ για τις κρεμες εγω δεν εχω αποψη ιδιαιτερα!!!

Εμεις δεν ειχαμε φαει λογω βαρους και αλλεργιας οπως αποδειχτηκε αργοτερα και να σου πω την αληθεια ημουν πολυ ευχαριστημενη που δεν φαγαμε τελικα...

οσο για το κουακερ εμενα με προβληματιζει γιατι ειναι μεταλλαγμενο προιον....δεν ξερω κατα ποσο θα το εδινα.....

Αντε καλε μπειτε και οι υπολοιπες να πειτε κανενα νεο!!!!!:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλως ηρθες balshine!!!!

καλα ειναι η ιδεα μου ή τα μωρακια του Σεπτεμβρη ειναι ολα πολυ ανεπτυγμενα!!!

Να τον χαιρεσαι βρε balshine Μεγαλο παλληκάρι ειναι και ο δικος σου!!!!

Fine ναι επειδη ειχε κλεισει ειπαμε να το ξανανοιξουμε κριμα ειναι ....Εχουμε τοσα πολλα να μαθουμε και να μοιραστουμε!!!!

Αντε και εσενα ξυπναει το μωρακι σου (αγορακι ή κοριτσακι?????:confused::confused::confused::confused: δεν ειπες)

Ευτυχως δεν ειμαι η μονη γιατι αρχισα και προβληματιζομαι πια!!!!!

Οσ για τις κρεμες εγω δεν εχω αποψη ιδιαιτερα!!!

Εμεις δεν ειχαμε φαει λογω βαρους και αλλεργιας οπως αποδειχτηκε αργοτερα και να σου πω την αληθεια ημουν πολυ ευχαριστημενη που δεν φαγαμε τελικα...

οσο για το κουακερ εμενα με προβληματιζει γιατι ειναι μεταλλαγμενο προιον....δεν ξερω κατα ποσο θα το εδινα.....

Αντε καλε μπειτε και οι υπολοιπες να πειτε κανενα νεο!!!!!:tongue::tongue::tongue:

αν ξυπναει λεει...τα εχω δει ολα...εμενα κανενα μηνα ειχε λιγο ισιωσει αλλα τον τελευταιο παλι μηνα δινει ρεσιταλ

αγορακι ειναι το καμαρι μου.

παω για υπνο...λεμε τωρα....χαχαχα

για πες τι ξερεις για το κουακερ..δεν το εχω ακουσει....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τωρινο αυτο που ακουσα!!!!

Απλα ξερω οτι δεν υπαρχει κανονικο κουακερ...Εχει μεταλλαχθει και ετσι καλλιεργειτε....Αυτο μονο...

ΕΙχα παρει καποια στιγμη να του δωσω...αλλα τελικα δεν του εδωσα....

Να μην σε μπερδευω ομως ρε...Δεν εχω και επιστημονικες αποδειξεις....

Αντε ρε καλον υπνο να εχουμε!!!Και να ειναι συνεχόμενος......;);););)


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα μονο εγω δεν ξερω τα κιλα της κορης μου???:confused::confused:

ΘΑ παω να παρω το βιβλιαριο απο το αμαξι να δω....Με πριζοσατε τωρα...

Καλλιοπακι να χαιρεσαι το κοριτσακι σου....Μια μεγαλη κοπελα εχει γινει!!!!

Εχεις και εσυ τρεχαματα!!! Φυσιολογικο να τα χεις παιξει με την δουλεια και με ολα αυτα!!!! απαπαπα

εγω δεν δουλευω ακομη.....(Δημοσιο.....) θα παω στη δουλεια τον Οκτωβριο.....

Ετσι καθομαι σπιτι και μεγαλωνω τα 2 μου παιδια....προς το παρον......

ΠΑντως εμενα μου αρεσει η εποχη των στερεων.....Το προτιμω.....Δεν ειμαι και φαν του θηλασμου.....Θηλαζω αποκλειστικα βεβαια αλλα νιωθω οτι με απομονωνει καθοτι δενν μου αρεσει καθολου ο δημοσιος θηλασμος και ετσι καθομαι σπιτακι μου......

Εσυ τωρα με την δουλεια θηλαζεις??????:confused::confused:

Άσε τρέξιμο δεν λες τίποτα. Εγώ είμαι υπέρ του θηλασμού, αλλά όχι φανατικά. Δηλαδή μπόρεσα και θήλασα, οκ. Εάν δεν μπορούσα δεν θα πεφτα να πεθάνω...

Τώρα θηλάζω πρωί, απόγευμα, βράδυ και τα μεταμεσονύκτια.... Χάνει 2 γεύματα που συνήθως το ένα είναι γάλα δικό μου που έχω αντλήσει με το θήλαστρο και το άλλο στάνταρ γάλα σκόνη.

Τοσους μηνες ολο θελω να πω στο γιατρο οτι κανει γουλιες κ μηπως εχει προβλημα με τα γαλακτοκομικα που τρωω κ ολο το ξεχναω. Τωρ θα του το πω ομως γτ βλεπω κ πρασινα κακα κ επισης οι κενωσεις απο 6 τη μερα εγιναν 1 στις 4 μερες. Κ εγω ανυπομονω για τις στερεες γτ θα εχουμε κ κατι να κανουμε, θα πηγαινουμε στη λαικη που θα χει κ ωραιο καιρο σε 2 μηνες που θα τρωεει στερεες, θα ψωνιζουμε ωραια φρουτακια κ λαχανικακια να μας περναει κ η μερα, θα χει γινει κ πιο μεγαλο παιδακι κ θα καθεται στο καρεκλακι να ετοιμαζουμε μαζι το φαγητο, θα κανουμε μαμ κ θα κανουμε γελακια κ επιτελους ξθα μπορω να την αφησω κ εγω καπου να παω για ενα καφε σαν ανθρωπος. .

Αυτό με τις γουλιές είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Τα πολλά γαλακτοκομικά που τρώει η μαμά καμιά φορά εντείνουν τους κολικους ή φέρνουν αέρια στο μωράκι, αλλά δεν νομίζω να παίζουν ρόλο οι γουλίτσες. Εφόσον θηλάζεις αποκλειστικά κακά μέχρι και 1 στις 5 είναι οκ. Τώρα τα πράσινα εάν είναι συνεχώς ίσως να οφείλεται στην υπερπαραγωγή γάλακτος που έχεις (αν θυμάμαι έχεις πολύ γάλα): το μωράκι πίνει από το γάλα το αρχικό που είναι υδαρές για να ξεδιψάσει και δεν προλαβαίνει να φτάσει στο πηχτότερο γάλα που ειναι το πιο θρεπτικό και έρχεται σε δεύτερη φάση.

Φυσικά ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα από εμένα..

Τώρα αυτα που περιγράφεις είναι πραγματικά όμορφα! Εγώ τώρα με τα δύο και τη δουλειά τρέχω αρκετά και οι κρεμούλες έχουν διαδικασία οπότε μου φαίνεται βουνό...

Αρρώστησε και μικράκι, όλο βήχει το καημένο :(

Link to comment
Share on other sites

κοιμηθήκαμε 9-7 οπου ξύπνησε στη 1 κ τον γυρισα πλευροστις 2.30 που εφαγε στις 5 πουτον γυρισα πλευρο κ στις 7 που εφαγε κ ξυπνησε οριστικα...

Κοιμηθηκαμε 9 ξυπνησαμε 1 φαγαμε κοιμηηκαμε ξυπνησαμε 5 οπου δεν κοιμηθηκαμε και καταφεραμε με πολυ κοπο να ξανακοιμηθουμε 7 οπου ξυπνησαμε 7:30 για να φαμε και κοιμηθηκαμε!!!!!!!!!!!!!!

Σερνομαι και σημερα!!!!!

Δεν θυμαμαι κιολας αν ειπες οτι δουλευεις....Γιατι αν δουλευεις κιολας η κατασταση ειναι μια φρικη!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπακι να υποθεσω δουλευεις γι'αυτο του δινεις ξενο ε?

Χαρα στο κουραγιο σου που αντλεις κιολας!!!Αν εγω δουλευα δεν θα μπορουσα να θηλασω.....

Καλα nefel αληθεια ρωτησες για τις γουλιες?

Εμεις εχουμε συνεχεια γουλιες....Εχω κοψει και τα γαλακτοκομικα βεβαια λογω ιστορικου αλλεργιων απο τον μεγαλο αλλλα και παλι βγαζει....

Ανησυχουμε μονο οταν δεν βαζει κιλα και κανει γουλιες....Εγω αυτο ξερω...Και ο μεγαλος μου μωρο ετσι ηταν....με την εισαγωγη στα στερεα αρχισε να σταματαει να βγαζει....Τοτε ημουνν τρομοκρατημενη...Τωρα δεν δινω σημασια...

Οσο για τα πρασινα κακα τι να σου πω....Εγω οταν βλεπω οτι εχει βλεννες προσπαθω να σκεφτω τι εφαγα την προηγουμενη...και ετσι βρισκω τι την πειραζει....Πολλες φορες βεβαια οφειλετε και σε υπερπαραγωγη...Βεβαια εγω δεν ξερω πως το καταλαβαινεις αυτο....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...