Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Κορίτσια με το θέμα πιπίλα τι κάνετε?

Γραφω ολο καινουρια θεματ ε? να με συγχωρειτε απλα οταν τα αναρτησω τοτε θυμαμαι να σχολιασω και κατι αλλο.....

Λοιπον εμεις πιπιλα δεν θελουμε καθολου....την φτυνουμε και κλαιμε.....Θα την αφησω τωρα για κανενα μηνα μπας και την ξεχασει και θα προσπαθησω μετα γιατι θελω να την μαθω να κοιμαται με πιπιλα γιατι τωρα την κουναω για να κοιμηθει και δεν θα αντεξω για πολυ ακομα!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νεφελ και εμεις συνεχιζουμε με τις γουλιες μας.θυμασαι που σου ειχα πει για την παλλινδρομηση.εκανες εσυ εξεταση?γενικα που τα κοιμηζετε?εμεις λογω γουλιων ακομα σε κρεββατι στο δωματιο μας..περιμενω στερεες...

ζωη εμεις ιδια παιδια εχουμε?ιδιο νυκτερινο προγραμμα, γουλιες κλπ...χαχα

οχι δεν δουλευω αλλα σε κανενα μηνα θα ψαξω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εμένα πιπίλα παίρνει λίγο για να νανουριστεί μόνο και μετά την φτήνει οταν τον παίρνει καλά ο ύπνος.Κι εγώ στο δωμάτιο μας τον έχω και δεν ξερω ποτε και πως θα τα καταφέρω να τον πάω στο δωμάτιο του.Δύσκολο μου φαίνεται.

Πάντως ζωη κι εμένα που την παίρνει την πιπίλα το κούνημα και την αγκαλίτσα του τη θέλει για να κοιμηθεί το βράδυ.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλως ηρθες balshine!!!!

καλα ειναι η ιδεα μου ή τα μωρακια του Σεπτεμβρη ειναι ολα πολυ ανεπτυγμενα!!!

Να τον χαιρεσαι βρε balshine Μεγαλο παλληκάρι ειναι και ο δικος σου!!!!

Καλως σας βρηκα Ζωη και τις υπολοιπες μανουλες!και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!ναι εχουμε μεγαλη αναπτυξη αλλα ειμαστε ακομα μεσα στη καμπυλη!!:P:p ξεκιναμε κ κρεμουλες σε λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites

:lol:κ μενα δεν τη θελει καθολου τη πιπιλα..τη φτυνει με τη μια, σαν να του φερνει αναγουλα..αν σας πω οτι εγω επειδη θηλαζω τον εχω στο κρεβατι..και κοιμομαστε παραπανω ετσι..μεχρι τις 11 το πρωι!!λετε να αντιμετωπισω προβλημα?λεω τωρα που θα ξεκινησουμε κ κρεμες να τον βαζω στη κουνια του, που θα ναι κ χορτατος, να συνηθιζει!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω αουσει πολυ κοσμο που κοιμοτανε μαζι με το μωρακι και δεν εχω ακουσει κανεναν να παραπονιεται οτι καλομαθε και δεν κοιμαται αλλου....Η αληθεια ειναι οτι σε αυτη την ηλικια ειναι δυσκολο να καλομαθει ενα μωρο!!!!

Με τις κρεμες θα κοιμαται το βραδυ ολο λογικα οποτε δεν θα εχεις και προβλημα νυχτερινου ξυπνηματος!!!!!

Εγω τοτε σκεφτομαι να της αλλαξω και δωματιο.....Θα παει να κοιηθει με τον αδερφο της για αρχη λεω......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εμένα πιπίλα παίρνει λίγο για να νανουριστεί μόνο και μετά την φτήνει οταν τον παίρνει καλά ο ύπνος.Κι εγώ στο δωμάτιο μας τον έχω και δεν ξερω ποτε και πως θα τα καταφέρω να τον πάω στο δωμάτιο του.Δύσκολο μου φαίνεται.

Πάντως ζωη κι εμένα που την παίρνει την πιπίλα το κούνημα και την αγκαλίτσα του τη θέλει για να κοιμηθεί το βράδυ.

Θυμαμαι ελσουλα στον μεγαλο την πρωτη φορα που κοιμηθηκε στο δωματιο του εγω δεν κοιμομουν...εκλαιγα!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Και εσυ με κουνημα τον κοιμίζεις ε?Και εγω δεν ανησυχω για τωρα ....ανησυχω οταν θα μεγαλωσει λιγο ακομα και θα της ειναι πιο δυσκολο να την παρει ο υπνος πως στο καλο θα την κουναω?Γι'αυτο θελω να της μαθω πιπιλα!!!!!

Fine!!!!Καλο μας Υπνο!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα??μηπως ξερεις απο ποτε καταλαβαινουν και καλομαθαινουν?αχ αυτη η μετακομιση..εσυ καλα θα κανεις..εγω που χω προβλημα και κοιμαμαι παραα πολυ βαρια...λεω να τον παω στω δωματιο του αργοτερα κατα τον 9ο μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

ΑΠοφασισε η μικρη να με καταστρεψει νομιζω....Ξυπνησαμε 12-3 5:30 και δεν ξανακοιμηθηκαμε μεχρι τις 6:30 και μετα ξυπνησαμε 7:30 οριστικα!!!!

Εχω εγκαταλειψει καθε προσπαθεια να την κανω να κοιμηθει πλεον!!!Πρεπει να το παρω αποφαση οτι δεν θα κοιμηθει.....

balshine καποια στιγμη στον 4ο ή στον 5ο δεν θυμαμαι ακριβως θα τον δεις μεσα στο βραδυ να ξυπναει και συνειδητοποιημένα θα κοιταει εσας που κοιμαστε....Τοτε αρχιζει νομιζω να αντιλαμβανεται τι γινεται γυρω του....Ε τοτε σιγα σιγα νομιζω θα θελεις να φυγει απο το κρεβατι σου...Εαν φυσικα δεν θελεις να μαθει να κοιμαται μαζι σας....

Αν κοιμασαι βαθια καλα θα κανεις να τον πας οταν θα σταματησει να ξυπναει το βραδυ....Βεβαια υπαρχει παντα και η ενδοπικοινωνια....δεν εχετε ή ουτε με αυτη ξυπνας?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

α δεν είμαι η μόνη...καμία που το εχει ήδη στο δωμάτιο του δεν υπάρχει...

δεν κοιμηθηκαπάλι...τι κακό...3 φορές φαι από τις οποιες τις 2 εκανε πρωτα και κακά κ αλλαγμα.. 7.00 το μάτι γαρίδα...εχω απελπιστει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α δεν είμαι η μόνη...καμία που το εχει ήδη στο δωμάτιο του δεν υπάρχει...

δεν κοιμηθηκαπάλι...τι κακό...3 φορές φαι από τις οποιες τις 2 εκανε πρωτα και κακά κ αλλαγμα.. 7.00 το μάτι γαρίδα...εχω απελπιστει...

Αχ fine μου και λιγα λες....ΚΑι εγω απελπισμενη ειμαι....Ποτε θα κοιμηθουνε επιτελους????


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!:P:p:pστο θεμα υπνου ο μικρος πηρε απο μενα..κοιμομαστε απο τις 12 το βραδυ ως τις 11 το πρωι..ξυπναμε 2φορες για 10λεπτα ουτε..για να φαμε κ να ρευτουμε...τον θηλαζω ανεκαθεν ξαπλωμενη στο πλαι..

Ζωη σε λιγες μερες κλεινουμε τον 5ο μηνα..δεν το πιστευω, ισχυει αυτο που λες..τον εχω δει που ανοιγει για δευτερολεπτα τα ματια με βλεπει κ ξανακοιμαται..ενω τα μεσημερια που κοιμαται μονος του, αν δεν ειμαι εγω δε κοιμαται πανω απο 30-40λεπτα..η ενδοεπικοινωνια κολλημενη πανω στο αυτι μου για να τον ακουσω..;)

αχ η αυπνια ειναι οτι χειροτεροοο..τους πρωτους 2μηνες ειχαμε το ιδιο...απαπα πολυ δυσκολο πραγμα..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω ειχα αποφασισει να την εχουμε στο δωματιο μεχρι το καλοκαιρι που θα τη μετακομιζα για να μπορω να εχω παραθυρο ανοιχτο κ να μη φοβαμαι οτι θα κρυωσει, ομως απο πολυ νωρις την ειδα μεγαλωμενη κ ανεξαρτητη , την ανεβαζα στις 9 κ ξυπνουσε το πρωι, εμεις ανεβαιναμε για υπνο στις 12 δεν ειχε νοημα παλι μονη της κοιμοταν κ ολο ελεγα να παει στο δωματιο της να μπορουμε κ εμεις να μαστε πιο ανετα, να μπορουμε να μιλησουμε, να κατσουμε να διαβασουμε ενα βιβλιο, η οτιδηποτε τελος παντων, το σκεφτομουν απο δω το σκεφτομουν απο κει ωσπου 5 μερες πριν κλεισει τον τεταρτο τη μετακομισα. 2 βραδια δεν κοιμηθηκα πηγαινα περα δωθε να δω αν ζδει το παιδι. μετα το συνηθισα, μου κακοφανηκε που δεν της εκανε διαφορα να σας πω την αληθεια, καθολου δε της λειψαμε;;; χαμπαρι δεν πηρε, το πρωι ξυπνουσε κ παλι ευτυχισμενη. Την ενδοεποικοινωνια την καταργησα μας ειπε ο γιατρος καλυτερα οχι γτ δεν ξερουμε τι μπορει να προκαλει αυτο που εκπεμπει κ οτι το ενστικτο της μητερσς ειναι πιο ισχυρο.

Εδω που τα λεμε εγω το ακουω το παιδι με το που ξυπνησει κ αρχισει να κουνιεται πριν καν μιλησει, μετα μιλαει, γελαει , μετα με φωναζει κ στο τελος κλαιει αλλα εγω παω παντα με το που την ακουσω να κουνιεται, ενω ο αντρας μου που επιμενει στην ενδοεποικοινωνια κ με ενδοεποικοινωνια κ να κλαιει το παιδι χριστο δεν ακουει. Πριν μια βδομαδα καναμε σεξ μιαμιση η ωρα το βραδυ κ την ακουω να μιλαει λεω αμαν αν ηταν στο δωματιο το παιδι θα το συζητουσαμε ολοι παρεα;;;; Παντως με το που εφυγε το παιδι εγω ενιωσα αλλος ανθρωπος στο σεξ. Το πρωι στις 8 που ξυπναει μερικες φορες την κραταω στο κρεβατι για να μην πηγαινοερχομαι να της βαζω το παιχνιδι κ κοιμομαστε μεχρι τις 11 αλλα προσπαθω να μην το κανω καθε μερα για να μη μαθαινει, εμενα παντως με ξετρελαινει να κοιμομαστε αγκαλιτσα. κ τα μεσημερια το κανουμε κ βλεπω οτι το παιδι οταν το παρω αγκαλια ξεραινεται στον υπνο ενα 2ωρο ενω στην κουνια τελευταια το πρωι ξυπναει συνεχεια, αλλα πιστευω οτι ειναι το κρυο, οταν τη σηκωνω να τη θηλασω μεχρι να την ξαναπαω στην κουνια εχουν παγωσει τα σκεπασματα της γι αυτο την παιρνω να ζεσταινεται.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλοοοοοοο μηνα με πολυ πολυ υπνο!!!!!!κοριτσια εγω παντως κοιμαμαι μαζι της, στο δωματιο της και εχω βρει την ησυχια μου, δεν με νοιαζει καθολου μα καθολου που κοιμομαστε μαζι, καποια στιγμη θα κοιμαται μονη της και θα θελει τον χωρο της, μπορει να κοιμαται μονος του ο αντρας μου αλλα τι να κανουμε.....θηλαζει 2 με 3 φορες την νυχτα μονο κανοντας ενα μουγκρητο με το κεφαλακι στο πλαι για να μου δωσει σημα και τρωει και κοιμαται!!!γιατι να ξενυχταω για να μαθει να κοιμαται στην κουνια της?αφου καποια στιγμη θα το κανει μονη της!!!!δεν ξερω αν ακουγομαι λαθος αλλα εγω εχω βρει την ηρεμια μου αλλα και τον υπνο μου!!!!τι να κανουμε, μερικα παιδακια δεν κοιμουνται οοοολη την νυχτα χωρις να ξυπνανε για μαμ ή νανουρισμα!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρασς σου τι λέει γτ το δικό μου τον βλέπω οτι νιώθει λίγο στην απέξω που αγκαλιαζομαστε οι 2 μας κ αυτος παει για δουλεια. Κάθε βραδυ με τον αντρα μου κοιμομαστε αγκαλια κ πιστευω οτι θα ηταν πολυ ασχη,μο να τον εγκατελειπα για εναν χρονο κ να κοιμαμαι με το πσαιδι, μετα αμα του λεγα θελω δευτερο δε θα θελε να το ξαναπερασει πιστευω. Γτ δεν την παιρνεις στο κρεββατι σας;;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...