Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      Και εγω το ζόρι στη δουλειά σκεφτόμουν και είπα να το αποφύγω! Αφού το διαχειρίζεσαι μπράβο! Δεν έχεις κ άδικο για την απορρόφηση, αλλα τη δουλίτσα του ελπίζω να την κάνει έστω και έτσι!! 

      Αχ σε ευχαριστώ πολύ!! Ανταποδίδω την υπέροχη ευχή!! Να είναι η τυχερή σου!! 😍

      πρίν από 30 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Εγω απο τη μοναδικη ωοληψια που εκανα και εύχομαι να είναι και η τελευταία (με καλη ΑΜΗ για την ηλικια μου) καταλαβα αυτο που ακουγα και ακουω τοσο καιρο! Δεν θελουμε πολλα, αλλα λιγα και ποιοτικά! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να εχεις θετικη σκεψη! Μπορει και αυτο το εμβρυακι να ειναι το τυχερο και στο ευχομαι!!!

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ειμαι κλεισμενη στο σπιτι πολυ καιρο τωρα και ετσι δεν εχω καμια οραξη για τιποτα....Γι αυτο δεν μπηκα καθολου σημερα!!!!

Η μικρη τα ιδια....κανουμε συνολικα 7 γευματα!!!Αληθεια εσεις ποσα κανετε?

Θα παμε στο γιατρο θα μας κραζει.....Εκτος και αν δεν φτανει το γαλα μου...τι να πω.....

Αληθεια τωρα που ερχονται τα καρναβαλια θα τα ντυσετε τιποτα τα μωρακια σας?

Εγω λεω την μικρη μου να την ντυσω πεταλουδα γιατι την φωναζω ομορφη πεταλουδιτσα συνεχεια και ειπα να το συνδυάσω.....:tongue::tongue::tongue:

http://www.ebay.co.uk/itm/Deluxe-Butterfly-Baby-Bunting-Costume-0-6-months-/190584668193?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5fbb4021

Τρομερο?????????????????????


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι κλεισμενη στο σπιτι πολυ καιρο τωρα και ετσι δεν εχω καμια οραξη για τιποτα....Γι αυτο δεν μπηκα καθολου σημερα!!!!

Η μικρη τα ιδια....κανουμε συνολικα 7 γευματα!!!Αληθεια εσεις ποσα κανετε?

Θα παμε στο γιατρο θα μας κραζει.....Εκτος και αν δεν φτανει το γαλα μου...τι να πω.....

Αληθεια τωρα που ερχονται τα καρναβαλια θα τα ντυσετε τιποτα τα μωρακια σας?

Εγω λεω την μικρη μου να την ντυσω πεταλουδα γιατι την φωναζω ομορφη πεταλουδιτσα συνεχεια και ειπα να το συνδυάσω.....:tongue::tongue::tongue:

http://www.ebay.co.uk/itm/Deluxe-Butterfly-Baby-Bunting-Costume-0-6-months-/190584668193?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5fbb4021

Τρομερο?????????????????????

από 7 ως 10 αναλόγως πότε θέλει!

μην βάλεις τέτοια ιδέα στο γιατρό...αλλο που δεν θα θέλει να σου πασσαρει κ ξένο.ασε να δεις τι θα σου πει αυτος...

ωραιο το πεταλουδάκι!εμεις δεν εχουμε αποφασισει αν κ τι θα ντυθουμε.ρε κοριτσια που μενετε εσεις?αν δεν θελετε να γραψετε δημοσια στειλτε πμ...

Link to comment
Share on other sites

μπα fine η παιδιατρος μας που την ξερω απο το πρωτο παιδακι δεν ειναι του ξενου...Ισα ισα θα ηθελε να την θηλασω μεχρι ενος ετους....Ασε που ξενο δινουν οταν δεν βαζουν βαρος τα παιδια οχι οταν ειναι μπουλουκακια.....:tongue::tongue::tongue:

Εγω οπως βλεπεις μενω θεσσαλονικη...Δεν βρισκω λογο γιατι να το κρυβω...Εσυ που στην Αθηνα αν επιτρεπεται?

Εγω οταν ηταν βρεφος ο μικρος τον ειχα ντυσει πειρατη.....Οχι οτι καθισε μαλλον πεταμενα λεφτα ηταν......Αλλα εβγαλα δυο φωτο και εχω να θυμαμαι....:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

μπα fine η παιδιατρος μας που την ξερω απο το πρωτο παιδακι δεν ειναι του ξενου...Ισα ισα θα ηθελε να την θηλασω μεχρι ενος ετους....Ασε που ξενο δινουν οταν δεν βαζουν βαρος τα παιδια οχι οταν ειναι μπουλουκακια.....:tongue::tongue::tongue:

Εγω οπως βλεπεις μενω θεσσαλονικη...Δεν βρισκω λογο γιατι να το κρυβω...Εσυ που στην Αθηνα αν επιτρεπεται?

Εγω οταν ηταν βρεφος ο μικρος τον ειχα ντυσει πειρατη.....Οχι οτι καθισε μαλλον πεταμενα λεφτα ηταν......Αλλα εβγαλα δυο φωτο και εχω να θυμαμαι....:tongue::tongue::tongue:

ναι αθηνα εγω!

άρα τι αγχωνεσαι;αφου είναι μπουλουκάκι μια χαρά φτάνει τογάλα σου!με τα μαλλια τι κάνετε?τα βάφετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μένα κορίτσια!!!!!

Χαθηκαμε!!!!

Καλώς ήρθατε οι καινούριες!!!!πολυ χαίρομαι που έχουμε πάλι καφεδάκι!!!!

Εμείς Ακόμη τραβάμε ζόρι με τις αλλεργίες ο μικρουλης αλλαξε για Τετάρτη φορα γάλα και ακόμη δεν φαίνεται να του Κάνει και αυτο....Κάνει πολυ πράσινα κακά και βγάζει εκζεμα στο μέτωπο του βάζω ελιντελ πολυ καλή κρεμουλα αλλα έχει ακόμη φαγούρα.η παιδιατρος δεν έχει άλλο γάλα να μου δώσει μου είπε θα πάμε σύντομα στα δευετερης ηλικίας και στις στέρεες τροφές αν και τα κιλακια του είναι πολλα πριν δυο εβδομάδες ήταν 8300 Και 68 ύψος.

Για τον ύπνο με τόσα γάλατα που αλλάξαμε έχει αλλάξει ωράριο εκατό φορές ενω δεν ξυπνουσε το βράδυ τώρα μαυτο το γάλα κοιμάται εννιά ξυπνάει δυο και έξι με εφτα και ξανά κοιμάται μέχρι τις δέκα δεν μπορω να πω πως δεν ξεκουραζομαι γιατί μετα το φαγητό κοιμάται αμέσως μόνο το πρωι έχω ένα θέμα....δεν με πιάνει ύπνος γιατί έχει επαναλληψη το δεστε τους και αν δεν προλάβω να το δω την ημέρα το βλέπω χαράματα....και στο Τσακίρ κέφι ρίχνω και έναν χορό αλά Μαρία ηλιακή στο κρεββατι οπότε και σηκωνομαι να κάνω καμία δουλίτσα πριν ξυπνήσουν και τα δυο.

Η κυριακιτσα πήγε σχολείο οπότε κουράζεται και κοιμάται νωρίς νωρίς και τα μεσημερια μπορω και εγω να κοιμηθώ....δεν κοιμάμαι αλλα μόνο που μπορω μου φτάνει.....με ξεκουράζει....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σααααας!

Τι κανετε?

Εμεις τελεια αν εξαιρεσεις το εξης:

Πηγαμε τη Δευτερα στον παιδιατρο (αλλαξαμε γιατρο για οικονομικους λογους). Ο τυπος φαινοταν μια χαρα, τον ειχα συμπαθισει, μεχρι που μας ειπε να του αρχισουμε του μπεμπη στερεες γιατι εχει φτασει τους 4 μηνες!!! Παντου μεχρι τωρα ειχα διαβασει πως στερεες δινουμε μετα τον εκτο και ημουν ησυχη οτι εεεεχω καιρο. Ετσι μ'επιασε εξ απροοπτου, αποσυντονιστηκα και το μονο που θυμηθηκα να ρωτησω ηταν τι να δωσω αν δε θελω να δωσω τις σκονες του εμποριου (παλι καλα που θυμηθηκα κι αυτο)...τεσπα εγω το παω για εξαμηνο αποκλειστικου θηλασμου απλα δεν ξερω αν θα πρεπει να το πω στο γιατρο την επομενη φορα που θα παω...ειναι μεγαλος σε ηλικια και απ'οτι εχω δει οι μεγαλοι γιατροι ειναι κολλημενοι σε παλαιωτερες αντιληψεις και δεν αποδεχονται τις νεες ερευνες. Σκεφτομαι οτι μπορει να νομισει πως αμφισβητω την εμπειρια του:lol: και να μου πει τιποτα και μετα να του πω και γω (γιατι χαλια ακομα οι ορμονες κοριτσια χαλιαααα) και να γινει χαμος στο ιατρειο...χαχα

Εγω μενω Αθηνα,Περιστερι


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εδω!!!Εμεις κλασσικα 2 και 5...και 7:30 οριστικο ξυπνημα!!!!!

Να καλοσορισω και την Νινη-κυριακη και την blue planet!!!!!!

Εμείς Ακόμη τραβάμε ζόρι με τις αλλεργίες ο μικρουλης αλλαξε για Τετάρτη φορα γάλα και ακόμη δεν φαίνεται να του Κάνει και αυτο....Κάνει πολυ πράσινα κακά και βγάζει εκζεμα στο μέτωπο του βάζω ελιντελ πολυ καλή κρεμουλα αλλα έχει ακόμη φαγούρα.η παιδιατρος δεν έχει άλλο γάλα να μου δώσει μου είπε θα πάμε σύντομα στα δευετερης ηλικίας και στις στέρεες τροφές αν και τα κιλακια του είναι πολλα πριν δυο εβδομάδες ήταν 8300 Και 68 ύψος.

Νινη Κυριακη ποιο γαλα πινετε τωρα ρε?Δεν μπορει να μην υπαρχει κανενα για την αλλεργια!!!!Εμενα εχει ο μεγαλος μου αλλεργια και πινουμε ακομα το almiron pepti

Αλλα εχετε δοκιμασει και το neocate ας πουμε και παλι βγαζει?Γιατι ξερω οτι το neocate δεν εχει καθολου αγεελαδινη πρωτεινη σε αντιθεση με ολα τα αλλα γαλατα που εχουν υδρολυμενη πρωτεινη αγελαδας...ΠΑντως αφου παιρνει βαρος και αναπτύσσεται δεν ειναι τοσο μεγαλη η αλλεργια του!!!!!

δεν με πιάνει ύπνος γιατί έχει επαναλληψη το δεστε τους και αν δεν προλάβω να το δω την ημέρα το βλέπω χαράματα....και στο Τσακίρ κέφι ρίχνω και έναν χορό αλά Μαρία ηλιακή στο κρεββατι οπότε και σηκωνομαι να κάνω καμία δουλίτσα πριν ξυπνήσουν και τα δυο.

χαχαχα ετσι να διασκεδαζουμε και λιγο!!!!!!1

Η κυριακιτσα πήγε σχολείο οπότε κουράζεται και κοιμάται νωρίς νωρίς και τα μεσημερια μπορω και εγω να κοιμηθώ....δεν κοιμάμαι αλλα μόνο που μπορω μου φτάνει.....με ξεκουράζει....

Φετος πηγε η κυριακη σχολειο? Αληθεια με τις αρρωστιες του παιδικου πως τα πατε?Εγω δεν τον εστειλα φετος σχολειο για να μην κουβαλαει αρρωστειες και κολλαει την μικρη......

παντως το μεσημερι ευτυχως δεν εχουμε προβλημα με τον υπνο ο μικρος κοιμαται και η μικρη λιγο στα κεφια της ριχνει ενα διωρο αλλιως την παιρνω αγκαλια και κοιμομαστε μαζι.....:tongue::tongue::tongue:

Γεια σααααας!

Τι κανετε?

Εμεις τελεια αν εξαιρεσεις το εξης:

Πηγαμε τη Δευτερα στον παιδιατρο (αλλαξαμε γιατρο για οικονομικους λογους). Ο τυπος φαινοταν μια χαρα, τον ειχα συμπαθισει, μεχρι που μας ειπε να του αρχισουμε του μπεμπη στερεες γιατι εχει φτασει τους 4 μηνες!!! Παντου μεχρι τωρα ειχα διαβασει πως στερεες δινουμε μετα τον εκτο και ημουν ησυχη οτι εεεεχω καιρο. Ετσι μ'επιασε εξ απροοπτου, αποσυντονιστηκα και το μονο που θυμηθηκα να ρωτησω ηταν τι να δωσω αν δε θελω να δωσω τις σκονες του εμποριου (παλι καλα που θυμηθηκα κι αυτο)...τεσπα εγω το παω για εξαμηνο αποκλειστικου θηλασμου απλα δεν ξερω αν θα πρεπει να το πω στο γιατρο την επομενη φορα που θα παω...ειναι μεγαλος σε ηλικια και απ'οτι εχω δει οι μεγαλοι γιατροι ειναι κολλημενοι σε παλαιωτερες αντιληψεις και δεν αποδεχονται τις νεες ερευνες. Σκεφτομαι οτι μπορει να νομισει πως αμφισβητω την εμπειρια του:lol: και να μου πει τιποτα και μετα να του πω και γω (γιατι χαλια ακομα οι ορμονες κοριτσια χαλιαααα) και να γινει χαμος στο ιατρειο...χαχα

Εγω μενω Αθηνα,Περιστερι

Α!Βlue Planet εμεις πηγαμε σε μια παιδοαλλεργιολογο που θεωρειτε κορυφη εδω αλλα επρεπε να βγει σε συνταξη....:tongue::tongue: και τα ειδα ολα!!!ειχε πολυ ξεπερσμενες αντιληψεις και εχουν τρομερες προκαταληψεις....

Εγω προσωπικα τους αποφευγω τους μεγαλους.....Η επιτημη εξελλισετε τοσο γρηγορα και οι μεγαλοοι δυστυχως δεν την παρακολουθουν.....Εγω ξερω οτι στον τεταρτο μηνα δινουν στερρεες μονο αν το παιδι δεν παιρνει με τιποτα βαρος.....

ΟΣο για την επιλογη σου να θηλασεις ενα εξαμηνο αποκλειστικα Εννοειτε οτι θα το πεις στο γιατρο....Του αρεσει δεν του αρεσει η επιλογη σου θα πρεπει να ξερει....

Ειναι δυσκολο να βρεις καλο γιατρο που να σε καλυπτει εκει ε?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Α και ο δικος μας ο γιατρος ειναι παιδιατρος-αλλεργιολογος. Μου ειπε μαλιστα να δωσω στο μπεμπη πορτοκαλι για αρχη και του ειπε η μαμα μου πως εχει ακουσει για το πορτοκαλι πως προκαλει αλλεργιες γι αυτο το καθυστερουν. Τοτε ο γιατρος σιφυλιαστηκε και της λεει εγω ξερεις ποιος ειμαι? Η ταμπελα μου ειδες τι γραφει? Κανενας δεν ξερει καλυτερα την αλλεργια απο εμενα!!!χαχα εριξα ενα γελιο με τη μανα μου οταν φυγαμε...εχεις δικιο Ζωη, ηδη επρεπε να του το χα πει. Πηγα τελειως απροετοιμαστη. Δυσκολο δεν ειναι να βρω αλλο γιατρο, αλλα νιωθει ανασφαλεια ο αντρας μου. Δεν του καθεται καλα να αλλαζουμε γιατρους, θελει να χουμε εναν και να τον εμπιστευομαστε. Οσο για την αναπτυξη του ειναι 6100 γρ. και 59 εκ., ουτε θρεφταρι αλλα ουτε και υποσιτισμενο, μεσα στα πλαισια ειναι το παιδι. Τεσπα θα παω και την επομενη φορα και βλεπουμε...


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Re δεν παμε καλά, τι είναι αυτα που ακούω;;; αν δε μας αρέσει ενας γιατρος τον αλλαζουμε κατευθειαν. Εγω ειμαι τυχερη στο θεμα του γιατρου. τον πρωτο παιδιατρο τον αλλαξα για οικονομικους λογους μας επεαιρνε 40 ευρω, τωρα αυτος ητανωστο ταμειο μας αλλα τωρα βγηκε κ αυτος κ μας παιρνει 20 οκ παλευεται. Ο πρωτος ηταν τελειος, αλλα κ σε αυτον σταθηκαμε τυχεροι. Ειναι μεγαλος σε ηλικια, επικουρος καθηγητης ηταν κ αυτος, αλλα ενημερωνεται για τα παντα για τα παντα ομως κ εχει κ τρελη εμπειρια κ αρα δεν κανει μαλακιες λογω φοβου. δλδ η δικια μου ειναι 68 υψος κ 6.100 γραμ. παιρνει απο την αρχη μισο κιλο το μηνα, τωρα πηρε 400 γραμ. ε αλλος θα σου λεγε ας δωσουμε ξενο να μαστε καλυμενοι. μου πε το παμε για 6 μηνες ετσι κ οτι να μην ανησυχω κ οτι οι ελληνες εχουμε κολλημα με το βαρος κ οτι ειμαστε οι πρωτοι παγκοσμιως στην εφηβικη παχυσαρκια. Νωριτερα στις στερεες μπαινουν τα παιδια ποου παιρνουν σκονη γτ τι περισσοτερο τους προσφερρει η σκονη απο το φρεσκο φαγακι, τα θηλαζοντα δε χρειαζεται. επισης τα θηλαζοντα δεν παιρνουν κ ρυζαλευρο γτ να παρουν αυτη τη μαλακια με τα προσθετα κ τις ζαχαρες, αυτο το παιρνουν τα παιδια που παιρνουν ξενο για να γινει πιο ομαλα η μεταβαση. κ τελος γιατρος που αντιδρα ετσι κομπλεξικα ειναι μαλακας κ ασχετος. Τον δικο μου τον αμφισβητουσα πολυ στην αρχη γτ ειχα κολλησει με τον πρωτο κ κανεις δε μου αρεσε α


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

αρεσε αλλα ο γιατρος κουλ μου απαντουσε σε ολα με ερευνες κ πολυ πολυ σωστα κ τον τσεκαρα οτι ολα τα ξερει δεν εχει κολλησει στα παλια. παρα πολυ καλος δεν εχω λογια. τι παει να πει ξερεις ποιος ειμαι εγω κυρα μου;;;; τι ηλιθιοι ανθρωποι!!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α και ο δικος μας ο γιατρος ειναι παιδιατρος-αλλεργιολογος. Μου ειπε μαλιστα να δωσω στο μπεμπη πορτοκαλι για αρχη και του ειπε η μαμα μου πως εχει ακουσει για το πορτοκαλι πως προκαλει αλλεργιες γι αυτο το καθυστερουν. Τοτε ο γιατρος σιφυλιαστηκε και της λεει εγω ξερεις ποιος ειμαι? Η ταμπελα μου ειδες τι γραφει? Κανενας δεν ξερει καλυτερα την αλλεργια απο εμενα!!!χαχα εριξα ενα γελιο με τη μανα μου οταν φυγαμε...εχεις δικιο Ζωη, ηδη επρεπε να του το χα πει. Πηγα τελειως απροετοιμαστη. Δυσκολο δεν ειναι να βρω αλλο γιατρο, αλλα νιωθει ανασφαλεια ο αντρας μου. Δεν του καθεται καλα να αλλαζουμε γιατρους, θελει να χουμε εναν και να τον εμπιστευομαστε. Οσο για την αναπτυξη του ειναι 6100 γρ. και 59 εκ., ουτε θρεφταρι αλλα ουτε και υποσιτισμενο, μεσα στα πλαισια ειναι το παιδι. Τεσπα θα παω και την επομενη φορα και βλεπουμε...

χαχαχαχα!!!Ετσι ακριβως εκανε και η παιδοαλλεργιολογος που πηγα...Επειδη την αμφισβητουσα που και που μου ελεγε και ξερεις εγω ποια ειμαι και δεν ειμαι τυχαια και εχω κανει στη ζωη μου κ.τλ. κ.τλ. βεβαια εκει που μας αποτελειωσε και ειπαμε δεν ξαναπαμε ειναι οταν μας ζητησε 130 ευρω με αποδειξη και 90 χωρις!!!!!!!!!!!!!!Ε εκει ο αντρας μου τσαντιστηκε πολυ ασχημα!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Πορτοκαλι πρωτο φρουτο?????????Δεν παιζεται ετσι?Ξερω και παιδακια που ειχαν αλλεργια στο πορτοκαλι και ξερω οτι το βαζουμε γι αυτο το λογο απο τον 7ο μηνα και μετα!!!!συνηθως απο το αχλαδι ή απο την μπανανα ξεκινας (η ελσουλα νομιζω ξεκινησε απο αχλαδι) και αυτο μαλιστα γιατι ειναι και πιο γλυκα φρουτα για να μην του ερθει του παιδιου τιποτα και αποφασισει να μην ξαναβαλει στερεες τροφες στο στομα του!!!!!:tongue::tongue:

ΚΑλα κανειις παντως και του δινεις μια δευτερη ευκαιρια!!!Αν ομως δεν σου κατσει καλα καλο ειναι να φυγεις!!!Μετα την μαμα και τον μπαμπα για μενα έρχεται ο παιδιατρος!!!!

Re δεν παμε καλά, τι είναι αυτα που ακούω;;; αν δε μας αρέσει ενας γιατρος τον αλλαζουμε κατευθειαν. Εγω ειμαι τυχερη στο θεμα του γιατρου. τον πρωτο παιδιατρο τον αλλαξα για οικονομικους λογους μας επεαιρνε 40 ευρω, τωρα αυτος ητανωστο ταμειο μας αλλα τωρα βγηκε κ αυτος κ μας παιρνει 20 οκ παλευεται. Ο πρωτος ηταν τελειος, αλλα κ σε αυτον σταθηκαμε τυχεροι. Ειναι μεγαλος σε ηλικια, επικουρος καθηγητης ηταν κ αυτος, αλλα ενημερωνεται για τα παντα για τα παντα ομως κ εχει κ τρελη εμπειρια κ αρα δεν κανει μαλακιες λογω φοβου. δλδ η δικια μου ειναι 68 υψος κ 6.100 γραμ. παιρνει απο την αρχη μισο κιλο το μηνα, τωρα πηρε 400 γραμ. ε αλλος θα σου λεγε ας δωσουμε ξενο να μαστε καλυμενοι. μου πε το παμε για 6 μηνες ετσι κ οτι να μην ανησυχω κ οτι οι ελληνες εχουμε κολλημα με το βαρος κ οτι ειμαστε οι πρωτοι παγκοσμιως στην εφηβικη παχυσαρκια. Νωριτερα στις στερεες μπαινουν τα παιδια ποου παιρνουν σκονη γτ τι περισσοτερο τους προσφερρει η σκονη απο το φρεσκο φαγακι, τα θηλαζοντα δε χρειαζεται. επισης τα θηλαζοντα δεν παιρνουν κ ρυζαλευρο γτ να παρουν αυτη τη μαλακια με τα προσθετα κ τις ζαχαρες, αυτο το παιρνουν τα παιδια που παιρνουν ξενο για να γινει πιο ομαλα η μεταβαση. κ τελος γιατρος που αντιδρα ετσι κομπλεξικα ειναι μαλακας κ ασχετος. Τον δικο μου τον αμφισβητουσα πολυ στην αρχη γτ ειχα κολλησει με τον πρωτο κ κανεις δε μου αρεσε α

χαχαχαχαχα μάρεσει που τα πηρες εσυ!!!!!

Δεν βαζω ολους τους γιατρους στο ιδιο τσουβαλι...ξερω οτι υπαρχουν και γιατροι που το ψαχνουν και δεν επαναπαυονται στη φημη τους....

Εμενα παντως ρε κοριτσια η παιδιατρος μου παιρνει 50 ευρω....Αλλα ειμαι ευχαριστημενη οσο με κανεναν αλλο γιατρο.....Με την μια την βρηκαμε...Μας την συστησε ο μ@#$&ς γυναικολογος που ειχα στο πρωτο παιδι...(το μονο καλο που μου εκανε) Αμα την παρεις τηλ ερχεται και στο σπιτι...την εχω παρει κυριακατικα και ετρεχα σπιτι της να δει τον μικρο....την εχω παρει και 11 η ωρα το βραδυ και παλι πηγαινα τετοια ωρα στο ιατρειο της να δει τον μικρο....ΓΕνικα οποτε και να την παρω τηλ παντα την βρισκω.....Χαλαλι δηλαδη τα 50 ευρω.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι καλημέρα δηλαδή μες τη μούχλα είναι ο καιρός εδώ πάνω(απο Γιαννιτσά είμαι)Μετά τα χιόνια βροχή!Ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός να βγω με το μικρό μου καμια βόλτα!Έχουμε σκάσει!

Από φαγητό τα πάμε πολύ καλά, την απογευματινή κρέμα την τσακίζουμε και ξεκινησαμε και τα φρουτάκια χωρια το καθένα, καλά τα πήγαμε κι εκεί, ειδικά με τη μπανάνα ενθουσιάστηκε.Σήμερα όλα μαζί...για να δούμε!Ρε κορίτσια αντιμετώπισα ενα προβλημα με την πολτοποιηση στοαχλαδι και το μήλο,μου αφήνανε πολλές ινες και δυσκολευόταν ο μικρος.Τα έκανα με τον τρίφτη και μετά στο blender αλλά ηταν μικρη η ποσότητα για να τα πιάσει το blender.θα δω τι θα γινει σημερα που θα είναι μεγαλύτερη η ποσότητα.Η μπανανα πάντως και με το πηρουνακι εγινε τέλεια!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εδω Αθηνα πολυ βροχη και 3 διακοπες ρευματος τις τελευταιες 3 ωρες εκ των οποιων η μια κρατησε 2 ωρες...τα νευρα μου!!!

Ρε και μας η πρωτη η παιδιατρος μας επαιρνε 50 και νταξει καλη ηταν αλλα δεν μπορω να πω οτι τα αξιζε ιδιαιτερα. Του γεροντα γιατρου του δινω ακομα μια ευκαιρια μονο και μονο επειδη δεν κουβεντιασα και πολυ μαζι του, να του πω τις αποψεις μου να μου πει κι αυτος κλπ. Παντως αν δω οτι δε μου κανει εχω φαει πακετο. Χλωμο το κοβω να βρω γιατρο να ταιριαζουν οι φιλοσοφιες μας. Αν ειχα την επιλογη θα ειχα εναν απλο παιδιατρο και εναν ομοιοπαθητικο αλλα...μηπως ξερει καμια σας να μου συστησει γιατρο υπερ του θηλασμου, υπερ των βιολογικων, υπερ της αυστηρης χορτοφαγικης διατροφης (βεγκαν), κατα των αντιπυρετικων, κατα της πολλης αποστειρωσης, κατα των τροφων σε σκονη εμ τι αλλο...αυτα πολλα ειναι?


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι καλημέρα δηλαδή μες τη μούχλα είναι ο καιρός εδώ πάνω(απο Γιαννιτσά είμαι)Μετά τα χιόνια βροχή!Ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός να βγω με το μικρό μου καμια βόλτα!Έχουμε σκάσει!

Από φαγητό τα πάμε πολύ καλά, την απογευματινή κρέμα την τσακίζουμε και ξεκινησαμε και τα φρουτάκια χωρια το καθένα, καλά τα πήγαμε κι εκεί, ειδικά με τη μπανάνα ενθουσιάστηκε.Σήμερα όλα μαζί...για να δούμε!Ρε κορίτσια αντιμετώπισα ενα προβλημα με την πολτοποιηση στοαχλαδι και το μήλο,μου αφήνανε πολλές ινες και δυσκολευόταν ο μικρος.Τα έκανα με τον τρίφτη και μετά στο blender αλλά ηταν μικρη η ποσότητα για να τα πιάσει το blender.θα δω τι θα γινει σημερα που θα είναι μεγαλύτερη η ποσότητα.Η μπανανα πάντως και με το πηρουνακι εγινε τέλεια!

Καλησπερα και απο εδω!!!!Και εω μια απο τα ιδια!!!κρυο και βροχες....Αυριο λενε χιιονι...Αντε να δουμε ποτε θα τελειωσει να παμε καμια βολτα!!!!

Ελσουλα εγω οταν εκανα φρουτπκρεμα μηλο ή αχλαδι εβαζα παντα και λιγο βρασμενο νερο μεσα για να πολτοποιηθουν καλυτερα!!!Δοκιμασε το να δεις!!!Αχ τι τελεια που τρωει ο δικος σου!!!!Πολυ χαιρομαι!!!Ποτε αρχιζεται τα λαχανικα αληθεια?

Και εδω Αθηνα πολυ βροχη και 3 διακοπες ρευματος τις τελευταιες 3 ωρες εκ των οποιων η μια κρατησε 2 ωρες...τα νευρα μου!!!

Ρε και μας η πρωτη η παιδιατρος μας επαιρνε 50 και νταξει καλη ηταν αλλα δεν μπορω να πω οτι τα αξιζε ιδιαιτερα. Του γεροντα γιατρου του δινω ακομα μια ευκαιρια μονο και μονο επειδη δεν κουβεντιασα και πολυ μαζι του, να του πω τις αποψεις μου να μου πει κι αυτος κλπ. Παντως αν δω οτι δε μου κανει εχω φαει πακετο. Χλωμο το κοβω να βρω γιατρο να ταιριαζουν οι φιλοσοφιες μας. Αν ειχα την επιλογη θα ειχα εναν απλο παιδιατρο και εναν ομοιοπαθητικο αλλα...μηπως ξερει καμια σας να μου συστησει γιατρο υπερ του θηλασμου, υπερ των βιολογικων, υπερ της αυστηρης χορτοφαγικης διατροφης (βεγκαν), κατα των αντιπυρετικων, κατα της πολλης αποστειρωσης, κατα των τροφων σε σκονη εμ τι αλλο...αυτα πολλα ειναι?

Πολυ βροχη ε?Εμεις εδω δεν μπορω να πω οτι ξεσκιστηκε...φυσιολογικα πραγματα ακομα!!!!Απλα εχει πολυ κρυο!!!Αφου ξεκινησα να παω με τον μικρο για ψωνια το πρωι και μετα απο 5 λεπτα γυρισαμε πισω....ΠΑγωνια μιλαμε!!!!!:tongue::tongue:

Παντως για το θεμα του γιατρου η αληθεια ειναι οτι δεν ζητας πολλα!!!!οι περισσοτεροι γιατροι νεοι νομιζω καπως ετσι σκεφτονται....Θα ηθελα να πιστευω βασικα....:tongue::tongue::tongue:

Δυσκολο μου φαίνεται μονο να πετυχεις σε ενα βρεφος χορτοφαγικη διατροφη μια και θα χρειαστει το κρεας το μοσχαρισιο για να φτιαξει αποθηκες σιδηρου....Δεν ειμαι ειδικος ετσι?Λεω οτι ξερω....Τωρα να σε βοηθησω λιγο δυσκολο μου φαινεται αφου ειμαι θεσσαλονικη......Ρωτα της μανουλες απο αθηνα να θες...Καπου πρεεπει να εχει καποιο καφε στο φορουμ.....

ΚΑτα τα αλλα ολα καλα...Η μικρη μεγαλωνει και τωρα απο ενα χαμογελαστο μωρακι που ηταν εγινε γκρινιαρα!!!!!!!!!!!Ολο αγκαλιες θελει και αμα φυγεις απο το οπτικο της πεδιο γινεται ο κακος χαμος...........Παω να ταισω

καληνυχτα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

αστε τα...πηγαμε για εμβολια και φαγαμε τη χειροτερη βροχη με τα ποδια ever!μονο ο μπεμπης δεν βραχηκε ο καημενος.εμεις γιναμε με ποδια μουσκεμα μεσα απο παπουτσια,στα παντελονια κλπ...

ειχαμε κ πρασινα κακα μερικες μερες και ο γιατρούλης ειπε γαστρεντερίτιδα.ειναι πολύ καλός και δεν μας εδωσε και φαρμακο.τουλαχιστον δεν χρειαζεται στην παρουσα φαση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...