Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , irinikavala είπε:

καλημέρα.. :( λυπάμαι πολύ για την κοπέλα.. καλά ο γιατρος δεν κατάλαβε κάτι?? έχω φίλη που είχε συσπάσεις απο τον 5ο κ φυσικά την παρακολουθούσε κάθε βδομάδα ο γιατρος κ μετά απο κανένα μήνα την έβγαλε στο νοσοκομείο μέχρι να γεννήσει.. κ φυσικά όλα πηγαν καλά.. φυσικά λίγο πρόωρα αλλά όλα μια χαρα.. κ γω ακούω πολλές ιστρορίες.. δυστυχως πολλά συμβαίνουν βρε κορίτσια.. μακάρι η Παναγια να βοηθάει τα μωράκια μας

εμένα μου έδωσε 3 φορές την μέρα αλλλά το παίρνω μόνο 2.. λέτε βλακεία?? να το παίρνω κανονικα ε??

@irinikavala @Ασία Κοριτσι λυπηθηκα πολυ,καφετερια εχε..στο ονομα της κιολας.Δικη της επιχειρηση.Εγω παιρνω μαγνησιο γιατι παιρνω και προγεστερονη..και λενε οτι μπορει να κανει συσπασεις προωρες..Φοβηθηκα κοριτσια πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Ασία είπε:

Ναι καλύτερα να το παίρνεις 3 όπως σου είπε. Γιατί όμως το έδωσε? Έκανες εξετάσεις κ είχες έλλειψη? Προληπτικά?ρωτάω επειδή εμένα δεν μου έδωσε.

νομίζω προληπτικά.. δε μου είπε τίποτα..  κ ούτε είχα κάτι. ούτε κάναμε εξετάσεις.. λογικά προληπτικά..μετά την αυχενική μου τα έδωσε.. μαζί με ασβέστιο κ σίδηρο

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

@irinikavala @Ασία Κοριτσι λυπηθηκα πολυ,καφετερια εχε..στο ονομα της κιολας.Δικη της επιχειρηση.Εγω παιρνω μαγνησιο γιατι παιρνω και προγεστερονη..και λενε οτι μπορει να κανει συσπασεις προωρες..Φοβηθηκα κοριτσια πολυ!!!!!

πάντως κορίτσια παρότι λέμε ότι η εγκυμοσύνη δεν είναι ασθένεια πρέπει να προσέχουμε περισσότερο.. όλα μπορούμε αλλά χωρίς να κουραζόμαστε.. !! είμαστε υπεύθυνες κ για μια ζωουλα παραπάνω..πολλές φορές επειδή νιώθουμε καλά το παρακάνουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτα... Δεν ειναι πολυ συνηθες σαν γεγονος αλλα συμβαίνει... Ωστοσο δεν μπορούμε να ζούμε με το άγχος μήπως τύχει κάτι ασχημο συνέχεια.. Ατυχιες συμβαίνουν καθημερινά... Εγω προτιμω απλα να προσεχω οσο μπορω και προσπαθώ να μην αγχωνομαι για οσα δεν μπορώ να ελέγξω.. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημέρα κόρες! Και εγώ παίρνω μαγνήσιο προληπτικά... Κανονικά μου είπαν 2 αλλά παίρνω 1 γτ είναι αηδία! Πόσα mg παίρνετε και ποιο σκεύασμα;;;

orbimag 300mg αναβραζον παιρνω εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κόρες! Και εγώ παίρνω μαγνήσιο προληπτικά... Κανονικά μου είπαν 2 αλλά παίρνω 1 γτ είναι αηδία! Πόσα mg παίρνετε και ποιο σκεύασμα;;;

εγω παίρνω Trofocard 60,77mg γράφει.. κανονικά 3 φορές αλλά το παίρνω μόνο 2.. καθε 8 ώρες πρέπει αλλά δε μου βγαίνουν σε ώρες.. χαχα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

orbimag 300mg αναβραζον παιρνω εγω

Και εμένα είναι αναβραζον και είναι απαίσιο με το ζόρι το πίνω... Έχει καλή γεύση αυτό που παίρνεις; Μήπως μου το αλλάξει ο γιατρός...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Και εμένα είναι αναβραζον και είναι απαίσιο με το ζόρι το πίνω... Έχει καλή γεύση αυτό που παίρνεις; Μήπως μου το αλλάξει ο γιατρός...

Σα πορτοκαλι μου θυμιζει..αλλα ειναι ασπρο σαν υγρο.ναι το πινω ανετα μπορω να πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

εγω παίρνω Trofocard 60,77mg γράφει.. κανονικά 3 φορές αλλά το παίρνω μόνο 2.. καθε 8 ώρες πρέπει αλλά δε μου βγαίνουν σε ώρες.. χαχα..

Σε χάπι πολύ καλύτερο... Αλλά εμένα μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να πίνω από αυτό 6 τη μέρα για να φτάσω σε αναλογία το αναβραζον... :shock:

Just now, zina7777 είπε:

Σα πορτοκαλι μου θυμιζει..αλλα ειναι ασπρο σαν υγρο.ναι το πινω ανετα μπορω να πω...

Θα το δοκιμάσω και αυτό... Εμένα είναι σαν λεμόνι... 2 διαφορετικές μάρκες πήρα η μία χειρότερη απ' την άλλη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Αν και ξεκινησε η κουβεντουλα με δυσαρεστα...

Θα συμφωνησω οτι συμβαινουν αυτα και πολλα αλλα ακομα χειροτερα. εγω ξερω κοπελα που εχασε το μωρο 2 μερες πριν μπει να γεννησει γτ πνιγηκε με τον ομφαλιο λωρο.

Οποτε ηρεμια, ψυχραιμια ενθαρρυνουμε και στηριζουμε η μια την αλλη και θαπερασουν οι επομενοι 6 μηνες που θα παει...

Οσον αφορα το μαγνησιο εγω δεν παιρνω καθολου και την προγεστερονη μετα την αυχενικη μου την εκοψε εντελως


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μάντη είπε:

Σε χάπι πολύ καλύτερο... Αλλά εμένα μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να πίνω από αυτό 6 τη μέρα για να φτάσω σε αναλογία το αναβραζον... :shock:

εεε λογικό.. όταν λέτε ότι το δικό σας ειναι 300mg. Εγώ κ 3 να πάρω βγαίνει 190mg την μέρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Αν και ξεκινησε η κουβεντουλα με δυσαρεστα...

Θα συμφωνησω οτι συμβαινουν αυτα και πολλα αλλα ακομα χειροτερα. εγω ξερω κοπελα που εχασε το μωρο 2 μερες πριν μπει να γεννησει γτ πνιγηκε με τον ομφαλιο λωρο.

Οποτε ηρεμια, ψυχραιμια ενθαρρυνουμε και στηριζουμε η μια την αλλη και θαπερασουν οι επομενοι 6 μηνες που θα παει...

Οσον αφορα το μαγνησιο εγω δεν παιρνω καθολου και την προγεστερονη μετα την αυχενικη μου την εκοψε εντελως

Συμφωνώ απόλυτα... πίστη κ αισιοδοξία να έχουμε κ όλα θα πάνε καλά.. άντε κ έχω εξεταση σήμερα.. κ έχω μια μικρή αγωνία..θέλω τόσο πολύ να την δω την μπέμπα μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , irinikavala είπε:

Συμφωνώ απόλυτα... πίστη κ αισιοδοξία να έχουμε κ όλα θα πάνε καλά.. άντε κ έχω εξεταση σήμερα.. κ έχω μια μικρή αγωνία..θέλω τόσο πολύ να την δω την μπέμπα μου!

Αντε θα δεις τη μπεμπα σου και θα μας αλλαξεις τη διαθεση!!! Τι ωρα εχεις γιατρο?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αντε θα δεις τη μπεμπα σου και θα μας αλλαξεις τη διαθεση!!! Τι ωρα εχεις γιατρο?

14:00 αλλά συνήθως αργώ πολύ να μπώ.. έχει αναμονή μπόλικη.. το βραδάκι θα σας ενημερώσω.. ελπίζω να σας έχω ευχάριστα..

Κατα τα άλλα τι νέα κορίτσια?? έχετε αρχίσει να ρίχνετε καμια ματια στο νετ για ρουχαλάκια ή πραγματάκια για τα μωράκια σας.? ή είμαι η μόνη ανυπόμονη που ψάχνω απο τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...