Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εδώ είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μήπως να ζητούσες από το γυναικολόγο σου να σου δώσει ένα πλάνο διατροφής??? Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι όλοι εκπαιδευμένοι σε θέματα εγκυμοσύνης.... (μπορεί να λέω και βλακεία αυτή τη στιγμή, αλλα στη θέση σου αυτό θα έκανα...)

Ο γυναικολόγος μου εχει πει τι θέλει να αποφευγω.... Γενικά θεωρω οτι ξέρω τι πρέπει να έχει μια σωστή διατροφή και βασικά αυτο που θελω είναι να με κοντρολαρω στο θέμα γλυκων κυρίως. Πτυχιούχος τει είναι η κοπέλα που σκέφτομαι να παω. Θα παω να μιλήσω μαζί της και θα δω

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι 1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

38eamo            8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11                          1o

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου μια μεγάλη καλημέρα!!!!

Λοιπόν η μπέμπα μου είναι πλέον σίγουρη κ υγιέστατη.. μεγαλωσε πολύ.. πω πω κορίτσια φοβερή ανάπτυξη έχουν.. έφτασε τα 11,5 cm και αισίως 150 γρ. ειναι λίγο ανεπτυγμένη για την ηλικία της μου είπε.. από κιλά μόνο 2 έχω βάλει στο σύνολο μου.. άρα λέει μια χαρά.. συνεχίζουμε έτσι.. τέλη Μαίου λογικά Β επιπέδου.. ενδιάμεσα θα πάω ξανά για έναν υπέρηχο..

Η χαρά μου δεν περιγράφεται,, μακάρι κάθε φορά να επιστρέφουμε απο τον γιατρό με τόση χαρά όλες μας.. Ας έχει η Παναγίτσα τα μωράκια μας καλά.. 

όσο για διατροφή που λέτε εγω βρε κορίτσια έβγαλα μια τρέλα με τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά, κ δεν είχα.. τώρα θέλω κάθε μέρα ψωμί κ σίγουρα 2-3 φορές μακαρόνια ή ρύζια.. αλλά αφού κρατιέμαι οκ.. χαχαχ.. είπαμε.. αφού έκοψα μαγιονέζες κ αλλαντικά που είχα τρέλα λογικό..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Παρασκευουλα σημερα,γιουπιιιιι!!

@irinikavala η μπεμπα σου μολις γεννηθει θα ναι για τραχανα.συμμαζεψε να χεις..χαχα καλε πολυ ανεπτυγμενη νομιζω ειναι.Ειστε ψηλοι οι γονεις? Μπραβο,με το καλο να ρθει στα χερια σου κι εγω καπου 20+ μαϊου πρεπει να κανω β επιπεδου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σε ολες.Παρασκευουλα σημερα,γιουπιιιιι!!

@irinikavala η μπεμπα σου μολις γεννηθει θα ναι για τραχανα.συμμαζεψε να χεις..χαχα καλε πολυ ανεπτυγμενη νομιζω ειναι.Ειστε ψηλοι οι γονεις? Μπραβο,με το καλο να ρθει στα χερια σου κι εγω καπου 20+ μαϊου πρεπει να κανω β επιπεδου.

μας είπε ότι έχει ψηλά πόδια.. χαχα... απο μένα δεν πήρε σίγουρα.. εγώ 1,61-1,62.. το πολύ.. χαχα.. αλλά ο μπαμπάς της είναι ψηλός.. απο κει θα πάρει.. χαχα.. αχ μωρέ άρχισε να μην χωράει σε ένα πλάνο.. μεγαλώνει.. ανθρωπος κανονικός. 

εσυ μετά την αυχενική ξαναέκανες υπέρηχο ή κατευθείαν Β επιπέδου?? άντε να κάνεις πρώτη να μας πεις τι και πως.. νομίζω αν φύγει κ αυτό μετά θα αρχίσουμε να το χαιρόμαστε χωρίς κανενα φόβο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , irinikavala είπε:

μας είπε ότι έχει ψηλά πόδια.. χαχα... απο μένα δεν πήρε σίγουρα.. εγώ 1,61-1,62.. το πολύ.. χαχα.. αλλά ο μπαμπάς της είναι ψηλός.. απο κει θα πάρει.. χαχα.. αχ μωρέ άρχισε να μην χωράει σε ένα πλάνο.. μεγαλώνει.. ανθρωπος κανονικός. 

εσυ μετά την αυχενική ξαναέκανες υπέρηχο ή κατευθείαν Β επιπέδου?? άντε να κάνεις πρώτη να μας πεις τι και πως.. νομίζω αν φύγει κ αυτό μετά θα αρχίσουμε να το χαιρόμαστε χωρίς κανενα φόβο.. 

Δευτερα εχω υπερηχο...8 το βραδυ.. Ελπιζω ολα να ναι καλα θα σας ενημερωσω για την προοδο μου..

Τι ωραιες μερες εχουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , irinikavala είπε:

κοριτσάκια μου μια μεγάλη καλημέρα!!!!

Λοιπόν η μπέμπα μου είναι πλέον σίγουρη κ υγιέστατη.. μεγαλωσε πολύ.. πω πω κορίτσια φοβερή ανάπτυξη έχουν.. έφτασε τα 11,5 cm και αισίως 150 γρ. ειναι λίγο ανεπτυγμένη για την ηλικία της μου είπε.. από κιλά μόνο 2 έχω βάλει στο σύνολο μου.. άρα λέει μια χαρά.. συνεχίζουμε έτσι.. τέλη Μαίου λογικά Β επιπέδου.. ενδιάμεσα θα πάω ξανά για έναν υπέρηχο..

Η χαρά μου δεν περιγράφεται,, μακάρι κάθε φορά να επιστρέφουμε απο τον γιατρό με τόση χαρά όλες μας.. Ας έχει η Παναγίτσα τα μωράκια μας καλά.. 

όσο για διατροφή που λέτε εγω βρε κορίτσια έβγαλα μια τρέλα με τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά, κ δεν είχα.. τώρα θέλω κάθε μέρα ψωμί κ σίγουρα 2-3 φορές μακαρόνια ή ρύζια.. αλλά αφού κρατιέμαι οκ.. χαχαχ.. είπαμε.. αφού έκοψα μαγιονέζες κ αλλαντικά που είχα τρέλα λογικό..

Καλημεραααααααααααα

Αχ τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!!!!!!!!!!!

Θελω κι εγω να ξαναπαω για υπερηχο. 

Εγω καθημερινα θελω να τρωω τυρια, μακαρονια και καλαμποκι πφφφφφφ μονο τα τυρια ειναι καλο να τρωω τα αλλα πρεπει να τα αποφευγω κι επισης θελω να τρωω πολυ συχνα χωρις να πειναω ιδιαιτερα

Επισης κοριτσια χθες το βραδυ με πεθανε η μεση μου. Δεν μπορουσα να βολευτω πουθενα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημεραααααααααααα

Αχ τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!!!!!!!!!!!

Θελω κι εγω να ξαναπαω για υπερηχο. 

Εγω καθημερινα θελω να τρωω τυρια, μακαρονια και καλαμποκι πφφφφφφ μονο τα τυρια ειναι καλο να τρωω τα αλλα πρεπει να τα αποφευγω κι επισης θελω να τρωω πολυ συχνα χωρις να πειναω ιδιαιτερα

Επισης κοριτσια χθες το βραδυ με πεθανε η μεση μου. Δεν μπορουσα να βολευτω πουθενα

μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω κ σου βγαίνει έτσι??? ξεκουράσου τώρα το ΣΚ κ θα είσαι μια χαρά.. 

αχ αυτά τα τυριά κ τα μακαρόνια.. όλες αδυναμία τα έχουμε.. κ γω τις προηγούμενες μέρες έτρωγα πολύ.. λίγες μέρες τώρα που κόπηκε η όρεξη.. χορταίνω πιο εύκολα νομίζω.. αλλά λιγουρεύομαι.. ευτυχώς τα κιλά μου φάνηκαν καλά στο γιατρό.. δεν οφείλεται το βάρος της μικρής στις λιγούρες μου.. γιατί προς στιγμής τρόμαξα όταν είπε ότι είναι πιο ανεπτυγμένη απο την ηλικία της.. χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω κ σου βγαίνει έτσι??? ξεκουράσου τώρα το ΣΚ κ θα είσαι μια χαρά.. 

αχ αυτά τα τυριά κ τα μακαρόνια.. όλες αδυναμία τα έχουμε.. κ γω τις προηγούμενες μέρες έτρωγα πολύ.. λίγες μέρες τώρα που κόπηκε η όρεξη.. χορταίνω πιο εύκολα νομίζω.. αλλά λιγουρεύομαι.. ευτυχώς τα κιλά μου φάνηκαν καλά στο γιατρό.. δεν οφείλεται το βάρος της μικρής στις λιγούρες μου.. γιατί προς στιγμής τρόμαξα όταν είπε ότι είναι πιο ανεπτυγμένη απο την ηλικία της.. χαχα

Φανταζεσαι να ηταν 1.5 κιλο τωρα?θα βγαινε με κουρσακι...χαχαχα..

Κι εγω με τα μακαρονια εχω ενα παθος τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Δευτερα εχω υπερηχο...8 το βραδυ.. Ελπιζω ολα να ναι καλα θα σας ενημερωσω για την προοδο μου..

Τι ωραιες μερες εχουμε...

ααα εμεις μαζί πάμε.. λογικά θα σου πει για Β επιπέδου.. εμένα μου είπε ένα απλό υπέρηχο ακόμα κ μετά Β επιπέδου.. 

Όλα θα είναι τέλεια.. θα δεις το παίδαρο σου.. να μου πεις μετά κιλά να συγκρίνω.. μην μου βγει κ χοντρούλα..αχχαχα

Just now, zina7777 είπε:

Φανταζεσαι να ηταν 1.5 κιλο τωρα?θα βγαινε με κουρσακι...χαχαχα..

Κι εγω με τα μακαρονια εχω ενα παθος τελευταια...

χαχαχ.. όχι.. ξέρεις τι φοβηθηκα.. λέω μήπως επειδή τρώω πολύ επηρεάζω την ανάπτυξη της.. αλλά μετά μου είπε ότι το βάρος της μάνας κ του παιδιού δεν έχουν σχέση, ειδικά σε αυτους τους μήνες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


άντε άντε να δείτε κ σεις τα μωράκια σας για να συγκρίνω λιγάκι,..χαχαχα..  θα έχετε όλες τέλεια νέα.. κ τεραστια χαρά μόλις τα δείτε.. απο χθες πετάω!! αλλά εντάξει μέχρι την επόμενη φορά θα ξανα αγχωθώ.. χαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

κοριτσάκια μου μια μεγάλη καλημέρα!!!!

Λοιπόν η μπέμπα μου είναι πλέον σίγουρη κ υγιέστατη.. μεγαλωσε πολύ.. πω πω κορίτσια φοβερή ανάπτυξη έχουν.. έφτασε τα 11,5 cm και αισίως 150 γρ. ειναι λίγο ανεπτυγμένη για την ηλικία της μου είπε.. από κιλά μόνο 2 έχω βάλει στο σύνολο μου.. άρα λέει μια χαρά.. συνεχίζουμε έτσι.. τέλη Μαίου λογικά Β επιπέδου.. ενδιάμεσα θα πάω ξανά για έναν υπέρηχο..

Η χαρά μου δεν περιγράφεται,, μακάρι κάθε φορά να επιστρέφουμε απο τον γιατρό με τόση χαρά όλες μας.. Ας έχει η Παναγίτσα τα μωράκια μας καλά.. 

όσο για διατροφή που λέτε εγω βρε κορίτσια έβγαλα μια τρέλα με τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά, κ δεν είχα.. τώρα θέλω κάθε μέρα ψωμί κ σίγουρα 2-3 φορές μακαρόνια ή ρύζια.. αλλά αφού κρατιέμαι οκ.. χαχαχ.. είπαμε.. αφού έκοψα μαγιονέζες κ αλλαντικά που είχα τρέλα λογικό..

Μπράβο!! Τελεια τα νεα σου!!! Κορακλα η κορη σου!! Αχαχαχχαχαχα 

Σε ποια εβδομάδα εισαι καλε και ειναι τοσο μεγαλη?? Εμενα ηταν μολις 10γρ προχθες!!!! Αχαχαχαχαχα

Οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε??? Καλημέρα!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

15βδομάδα και 5 ημερων χθες βάση τελευταίας περιόδου και 16 βδομάδων και 2 ημερών βάση ΠΗΤ.. μεγάλο κορίτσι έχω ε?? 

τις άλλες φορές δε μου είπε καν βάρος.. πρώτη φορά.. 

ααα τώρα είδα ότι στην αυχενική γράφει 72γρ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...