Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, zina7777 είπε:

Απλα και τα 70 πρωι τα ειχα δει.

 

Τι να πω τρωω παντως.δε θελω να παχυνω πολυ ειμαι ηδη υπερβαρη.αλλα οχι και να χανω.ενω δεν προσεχω.

αποκλειετε να χανεις μην φοβασε τωρα στο πρωτο τριμηνο φυσιολογικα καμια δεν πρεπει να περνει βαρος. μπορει κατι να εχεις αλλαξει κ να μην το εχεις καταλαβει ισως μια μικρη αλλαγη να κανει την διαφορα οπως καλητερο πρωινο . επισης τωρα πια κανει ζεστη φοραμε κ λιγοτερα ρουχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια έχω δίλημμα... Μόλις μου έστειλε η αδερφή μου φωτογραφίες από ένα μαγαζί Ήρα που κλείνει και τα έχει όλα μισή τιμή και είναι υπέροχα τα κρεβατάκια.... Όπως είπα και πριν υπολόγιζα και σκεφτόμουν να πάρω ότι χρειάζομαι τον Αύγουστο πρώτα Θεός αλλά είναι ευκαιρία τώρα... Τι να κάνωωωω;;; Εσείς τι θα κάνατε;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αποκλειετε να χανεις μην φοβασε τωρα στο πρωτο τριμηνο φυσιολογικα καμια δεν πρεπει να περνει βαρος. μπορει κατι να εχεις αλλαξει κ να μην το εχεις καταλαβει ισως μια μικρη αλλαγη να κανει την διαφορα οπως καλητερο πρωινο . επισης τωρα πια κανει ζεστη φοραμε κ λιγοτερα ρουχα. 

Θα δειξει κοριτσια.το αποδιδω στο νερο αρκετα και στο οτι λαμβανω ως τροφη γινεται καυση λογω του εμβρυου.δεννξερω αν το θετω καλα.

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Κορίτσια έχω δίλημμα... Μόλις μου έστειλε η αδερφή μου φωτογραφίες από ένα μαγαζί Ήρα που κλείνει και τα έχει όλα μισή τιμή και είναι υπέροχα τα κρεβατάκια.... Όπως είπα και πριν υπολόγιζα και σκεφτόμουν να πάρω ότι χρειάζομαι τον Αύγουστο πρώτα Θεός αλλά είναι ευκαιρία τώρα... Τι να κάνωωωω;;; Εσείς τι θα κάνατε;;;

Να το παρεις μεγαλουτσικο να βγαινει η πορτα να γλυτωσεις ως τα 3-4 χρονια.με γεια.χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Θα δειξει κοριτσια.το αποδιδω στο νερο αρκετα και στο οτι λαμβανω ως τροφη γινεται καυση λογω του εμβρυου.δεννξερω αν το θετω καλα.

Να το παρεις μεγαλουτσικο να βγαινει η πορτα να γλυτωσεις ως τα 3-4 χρονια.με γεια.χαχαχα

Ναι βγαίνει το κάγκελο!!! Λες να το πάρω εεε;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια έχω δίλημμα... Μόλις μου έστειλε η αδερφή μου φωτογραφίες από ένα μαγαζί Ήρα που κλείνει και τα έχει όλα μισή τιμή και είναι υπέροχα τα κρεβατάκια.... Όπως είπα και πριν υπολόγιζα και σκεφτόμουν να πάρω ότι χρειάζομαι τον Αύγουστο πρώτα Θεός αλλά είναι ευκαιρία τώρα... Τι να κάνωωωω;;; Εσείς τι θα κάνατε;;;

οπως νιωθεις βρε κοριτσι αν σαρεσει γιατι οχι?  αλλα πες κ στην αδερφη να μην σε ξεμοιαλιζει χα χα !!! δεν ξερω εγω ουτε καν το εχω σκεφτει το θεμα ψωνια η αληθεια ειναι!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

οπως νιωθεις βρε κοριτσι αν σαρεσει γιατι οχι?  αλλα πες κ στην αδερφη να μην σε ξεμοιαλιζει χα χα !!! δεν ξερω εγω ουτε καν το εχω σκεφτει το θεμα ψωνια η αληθεια ειναι!! 

Είχε πάει για καφέ σε μια φίλη της που δουλεύει εκεί για αυτό και μου το είπε!!! Δεν ξέρω θα το σκεφτώ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Είχε πάει για καφέ σε μια φίλη της που δουλεύει εκεί για αυτό και μου το είπε!!! Δεν ξέρω θα το σκεφτώ!!!

χα χα χα βαλτες κ οι δυο να σε κολαζουν πρωι πρωι!!! κανε ομως κ μια ερευνα αγορας να εχεις ιδεα τι ακριβως κυκλοφορει. εγω δεν εχω ιδεα πχ ουτε απο τιμες ουτε απο σχεδια δεν ξερω ολα ωραια μου φαινονται αλλα δεν ξερω τι κυκλοφορει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Τρία ολόκληρα κιλά και είμαι μόνο 12+4

μπορει να ειναι υγρα ομως.. στα ρουχα σου πως εισαι..κοιλια εκανες μονο ή μπουτακια μπρατσακια ξερω γω..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

μπορει να ειναι υγρα ομως.. στα ρουχα σου πως εισαι..κοιλια εκανες μονο ή μπουτακια μπρατσακια ξερω γω..?

Ξέρω ότι το ιδανικό για το πρώτο τρίμηνο είναι να πάρουμε δύο κιλά, το 2o 5-6 κιλά και το τρίτο Επίσης 5-6. σκέφτομαι πως αν συνεχίσω έτσι με βλέπω να παίρνω 20 κιλά. Μόνο στην κοιλιά τα έχω πάρει, πλέον φαίνεται φουσκωμένη και δεν μοιάζει με πάχος αλλά με εγκυμοσύνη.Και λίγο στην λεκάνη έχω ανοίξει,έχω πιο έντονες καμπύλες αλλά κ πάλι πολύ λεπτή με λες.τα ίδια ρούχα φοράω με πριν. Μου λένε ότι μου πάνε και φαίνομαι πιο υγιής τώρα γιατί πάντα ήμουν αρκετά λεπτή. Τι να πω, ίσως πήρα τόσα επειδή τα χρειαζόταν ο οργανισμός μου μιας κ ξεκίνησα 51 κιλά. Λένε πως όταν σου λείπουν κιλά παίρνεις πιο λίγα στην εγκυμοσύνη, ενώ όταν έχεις περιττά παίρνεις λιγότερα από το μέσο όρο. Χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο αυτό.ελπίζω μόνο να πάρω λίγα γιατί δεν θέλω να έχω αρνητικές επιπτώσεις λόγω αυξημένου βάρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, κι εγω εχω χασει γιατι ψιλοπροσεχω λογω σακχαρου. Ο μεταβολισμος με την εγκυμοσυνη δουλευει καλυτερα παντως ( στις περισσοτερες περιπτωσεις).

Σουτιεν και μπλουζες τσιτα βεβαια... Ξεκινησα ηδη τα εγκυμοσυνης και τις πιο φαρδιες μπλουζες μου

@Μάντη όλα τα Ήρα; Ή συγκεκριμένο καταστημα; Θέλω να παρω κρεβατι για τον μεγαλο, αν ειναι να πεταχτω μια βόλτα.

Μάντη να πας να το δεις αν και μεχρι να γεννησουμε θα βρεθουν ευκαιριες. Επισης κοιτα και στο ιντερνετ, πολυ πιο οικονομικα συνηθως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

Ξέρω ότι το ιδανικό για το πρώτο τρίμηνο είναι να πάρουμε δύο κιλά, το 2o 5-6 κιλά και το τρίτο Επίσης 5-6. σκέφτομαι πως αν συνεχίσω έτσι με βλέπω να παίρνω 20 κιλά. Μόνο στην κοιλιά τα έχω πάρει, πλέον φαίνεται φουσκωμένη και δεν μοιάζει με πάχος αλλά με εγκυμοσύνη.Και λίγο στην λεκάνη έχω ανοίξει,έχω πιο έντονες καμπύλες αλλά κ πάλι πολύ λεπτή με λες.τα ίδια ρούχα φοράω με πριν. Μου λένε ότι μου πάνε και φαίνομαι πιο υγιής τώρα γιατί πάντα ήμουν αρκετά λεπτή. Τι να πω, ίσως πήρα τόσα επειδή τα χρειαζόταν ο οργανισμός μου μιας κ ξεκίνησα 51 κιλά. Λένε πως όταν σου λείπουν κιλά παίρνεις πιο λίγα στην εγκυμοσύνη, ενώ όταν έχεις περιττά παίρνεις λιγότερα από το μέσο όρο. Χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο αυτό.ελπίζω μόνο να πάρω λίγα γιατί δεν θέλω να έχω αρνητικές επιπτώσεις λόγω αυξημένου βάρους.

Νομιζω πως αδικα αγχωνεσαι ειδικα αν εισαι αδυνατουλα πολυ.Ισως το βαρος σου να ρυθμιστηκε κι αναλογα των αναγκων του οργανισμου σε ουσιες για την καταναλωση του εμβρυου.Αυξησες την τροφη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Ξέρω ότι το ιδανικό για το πρώτο τρίμηνο είναι να πάρουμε δύο κιλά, το 2o 5-6 κιλά και το τρίτο Επίσης 5-6. σκέφτομαι πως αν συνεχίσω έτσι με βλέπω να παίρνω 20 κιλά. Μόνο στην κοιλιά τα έχω πάρει, πλέον φαίνεται φουσκωμένη και δεν μοιάζει με πάχος αλλά με εγκυμοσύνη.Και λίγο στην λεκάνη έχω ανοίξει,έχω πιο έντονες καμπύλες αλλά κ πάλι πολύ λεπτή με λες.τα ίδια ρούχα φοράω με πριν. Μου λένε ότι μου πάνε και φαίνομαι πιο υγιής τώρα γιατί πάντα ήμουν αρκετά λεπτή. Τι να πω, ίσως πήρα τόσα επειδή τα χρειαζόταν ο οργανισμός μου μιας κ ξεκίνησα 51 κιλά. Λένε πως όταν σου λείπουν κιλά παίρνεις πιο λίγα στην εγκυμοσύνη, ενώ όταν έχεις περιττά παίρνεις λιγότερα από το μέσο όρο. Χωρίς βέβαια να είναι απόλυτο αυτό.ελπίζω μόνο να πάρω λίγα γιατί δεν θέλω να έχω αρνητικές επιπτώσεις λόγω αυξημένου βάρους.

Εγω σκεφτομαι το αλλο οτι τωρα βαρυστομαχιαζω κ δεν μπορω να φαω πολυ μετα οταν με το καλο γεννησω αν μου ανοιξει η ορεξη πως θα συμμαζεφτω???? εγω αυτο φοβαμαι γιατι μετα εισαι κ στο σπιτι πολλες ωρες ολο κ κατι θα μασουλας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...