Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα το μυαλο στις αδειες χα χα χα !!! 

naiiiiiiiiiiiiiiii!!! δεν εχω παρει ακομα καθολου του 2018!!! σιγα μη τους την χαρισω εδω στην δουλεια.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

καλω το νοσοκομειο για μαθηματα ανωδυνου τοκετου,δεν το σηκωνουν.εχει καμια ιδεα ποτε γινονται αυτα,αν χρεωνονται και εντελει τι βγαινει απο αυτο το μαθημα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zina7777 είπε:

καλω το νοσοκομειο για μαθηματα ανωδυνου τοκετου,δεν το σηκωνουν.εχει καμια ιδεα ποτε γινονται αυτα,αν χρεωνονται και εντελει τι βγαινει απο αυτο το μαθημα?

Ειναι πολυ καλα, να τα παρακολουθησεις... Καποια στιγμη θα το σηκωσουν... Μην αγχώνεσαι εχεις καιρό μπροστά σου! 

Εγω κοριτσια ακολουθω εβδομάδες και τελειωνει τ θεμα γτ αμα μπλεξω βδομαδες νε ΠΗΤ καηκα... Εκανα μια προσπαθεια και εκαψα φλατζα!!! :shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Ειναι πολυ καλα, να τα παρακολουθησεις... Καποια στιγμη θα το σηκωσουν... Μην αγχώνεσαι εχεις καιρό μπροστά σου! 

Εγω κοριτσια ακολουθω εβδομάδες και τελειωνει τ θεμα γτ αμα μπλεξω βδομαδες νε ΠΗΤ καηκα... Εκανα μια προσπαθεια και εκαψα φλατζα!!! :shock:

χαχαχχα..κι εγω τα ιδια,πολυ μπερδεμα... ειδα οτι ξεκινανε στον 7ο,το αγχος μου ειναι μην πρεπει να κλεισω θεση ξερω γω... για υτο ειπα νωριτερα να δραστηριοποιηθω.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Νομιζω πως αδικα αγχωνεσαι ειδικα αν εισαι αδυνατουλα πολυ.Ισως το βαρος σου να ρυθμιστηκε κι αναλογα των αναγκων του οργανισμου σε ουσιες για την καταναλωση του εμβρυου.Αυξησες την τροφη?

Ναι αυτό πιστεύω πως έγινε και το ελπίζω να ισχύει.τρώω πιο πολύ ναι. Πιο πριν έτρωγα λίγο και δεν πεινούσα συχνά και ολόκληρη μέρα μπορεί να περνούσε και να μην σκεφτόμουν το φαγητό.έτρωγα απλά επειδή έπρεπε να φάω κάτι. Ενώ τώρα βλέπω μεγάλη διαφορά, τρώω με άλλη όρεξη, σα να το έχω πραγματικά ανάγκη δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.. σα να το λαχταραω...

1 hour ago, linaa είπε:

Εγω σκεφτομαι το αλλο οτι τωρα βαρυστομαχιαζω κ δεν μπορω να φαω πολυ μετα οταν με το καλο γεννησω αν μου ανοιξει η ορεξη πως θα συμμαζεφτω???? εγω αυτο φοβαμαι γιατι μετα εισαι κ στο σπιτι πολλες ωρες ολο κ κατι θα μασουλας. 

Εγώ πάλι το μετά δεν το φοβάμαι καθόλου. Είμαι σίγουρη πως όπως ήμουν πάντα έτσι θα είμαι και μετά. Με απασχολεί όμως το τώρα γιατί δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά και να υπάρξει κανένα πρόβλημα κατά την εγκυμοσύνη πχ διαβήτης,πρόωρος τοκετός κτλ κτλ αυτό με νοιάζει μόνο, όχι πως θα τα χάσω μετά. Εξάλλου μετά ο οργανισμός μου θα ζητάει όσο έχει ανάγκη, όπως έκανε κ πριν, άρα θα είμαι όπως πριν. Ενώ τώρα ζητάει πολλά γιατί δεν είμαι μόνη μου.

πρίν από 45 λεπτά , zina7777 είπε:

καλω το νοσοκομειο για μαθηματα ανωδυνου τοκετου,δεν το σηκωνουν.εχει καμια ιδεα ποτε γινονται αυτα,αν χρεωνονται και εντελει τι βγαινει απο αυτο το μαθημα?

Τον τελευταίο μήνα μπορούμε να πάμε να τα παρακολουθήσουμε, είναι ακόμη νωρίς. Μου είπαν ότι και το ΙΚΑ έχει αλλά δεν το έψαξα ακόμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι αυτό πιστεύω πως έγινε και το ελπίζω να ισχύει.τρώω πιο πολύ ναι. Πιο πριν έτρωγα λίγο και δεν πεινούσα συχνά και ολόκληρη μέρα μπορεί να περνούσε και να μην σκεφτόμουν το φαγητό.έτρωγα απλά επειδή έπρεπε να φάω κάτι. Ενώ τώρα βλέπω μεγάλη διαφορά, τρώω με άλλη όρεξη, σα να το έχω πραγματικά ανάγκη δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.. σα να το λαχταραω...

Εγώ πάλι το μετά δεν το φοβάμαι καθόλου. Είμαι σίγουρη πως όπως ήμουν πάντα έτσι θα είμαι και μετά. Με απασχολεί όμως το τώρα γιατί δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά και να υπάρξει κανένα πρόβλημα κατά την εγκυμοσύνη πχ διαβήτης,πρόωρος τοκετός κτλ κτλ αυτό με νοιάζει μόνο, όχι πως θα τα χάσω μετά. Εξάλλου μετά ο οργανισμός μου θα ζητάει όσο έχει ανάγκη, όπως έκανε κ πριν, άρα θα είμαι όπως πριν. Ενώ τώρα ζητάει πολλά γιατί δεν είμαι μόνη μου.

Τον τελευταίο μήνα μπορούμε να πάμε να τα παρακολουθήσουμε, είναι ακόμη νωρίς. Μου είπαν ότι και το ΙΚΑ έχει αλλά δεν το έψαξα ακόμη 

Μα εγώ γιατί ποτέ δεν ξεχνούσα να φάω? Τι τυχερή που είσαι! Εγώ πάντα είχα όρεξη και όταν ήμουν μονή. Ειδικά αν ήταν για μπινελίκι εκεί να δεις όρεξη! Αφού πιστεύω πως τους εμετούς επίτηδες το κανόνισε το μικρό μου γιατί σου λέει αυτή δεν πρόκειται να σταματάει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι αυτό πιστεύω πως έγινε και το ελπίζω να ισχύει.τρώω πιο πολύ ναι. Πιο πριν έτρωγα λίγο και δεν πεινούσα συχνά και ολόκληρη μέρα μπορεί να περνούσε και να μην σκεφτόμουν το φαγητό.έτρωγα απλά επειδή έπρεπε να φάω κάτι. Ενώ τώρα βλέπω μεγάλη διαφορά, τρώω με άλλη όρεξη, σα να το έχω πραγματικά ανάγκη δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.. σα να το λαχταραω...

Εγώ πάλι το μετά δεν το φοβάμαι καθόλου. Είμαι σίγουρη πως όπως ήμουν πάντα έτσι θα είμαι και μετά. Με απασχολεί όμως το τώρα γιατί δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά και να υπάρξει κανένα πρόβλημα κατά την εγκυμοσύνη πχ διαβήτης,πρόωρος τοκετός κτλ κτλ αυτό με νοιάζει μόνο, όχι πως θα τα χάσω μετά. Εξάλλου μετά ο οργανισμός μου θα ζητάει όσο έχει ανάγκη, όπως έκανε κ πριν, άρα θα είμαι όπως πριν. Ενώ τώρα ζητάει πολλά γιατί δεν είμαι μόνη μου.

Τον τελευταίο μήνα μπορούμε να πάμε να τα παρακολουθήσουμε, είναι ακόμη νωρίς. Μου είπαν ότι και το ΙΚΑ έχει αλλά δεν το έψαξα ακόμη 

με το θυλασμο ζηταει περισσοτερο  ο οργανισμος αποτι οσο ησουν πριν  οι περισσοτερες κοπελες που θυλαζουν δεν μπορουν να τα χασουν τα κιλα της εγκυμοσυνης για αυτο το λογο ειναι κ ορμονικο περιοδος δεν ερχετε οσο θυλαζεις κ γενικα εχεις αναγκη περισσοτερες θερμιδες. συνηθως ολα τα κιλα τα χανεις αφου αποθυλασεις.αν εισαι αδυνατη ειδη δεν εχεις αναγκη αν δεν το παρακανεις με γλυκα κ ψωμια εκει ξεφευγουν οι περισσοτερες. προσπαθησε οσο μπορεις να μαγειρευεις υγειηνα οχι πολλα τηγανιτα τα ψητα να τα τρως στεγνα κ θα δεις οτι κιλα δεν θα παρεις χωρις να μειωσεις τις ποσοτητες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Και εγώ πήρα σουτιέν!!! Ποια μάρκα πήρες; Έχω και εγώ μεγάλο στήθος και θέλω κάποιο σουτιέν να έχει κράτημα...

Εγώ είμαι γενικά γεμάτο κορίτσι!!! Ξεκίνησα 84.100 και τώρα είμαι 81.500 η γυναικολόγος μου είπε ότι πάω τέλεια και αυτό που θέλει είναι μέχρι τέλος Μαίου να μην είμαι πάνω από 84! Αλλά εγώ το πάχος το έχω στην περιφέρεια και στο ποπό! Κοιλιά είχα πάντα πλάκα!!! Και τώρα είναι τσίτα η κοιλιά νομίζω πως θα σκιστεί!!!!

Εμείς οι δυο ταιριαζουμε...

Θα σου στείλω πμ για τη μαρκα...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εμείς οι δυο ταιριαζουμε...

Θα σου στείλω πμ για τη μαρκα...

αχ κοριτσια πονεμενη ιστορια τα σουτιεν .. εγω φοραω 70D αλλα τωρα με βλεπω να ξεφευγω κ βαριεμαι πολυ την αγορα γτ δυσκολα μου στρωνουν..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τα κιλά αυτες τις μερες φαινομαι 0,5 κιλο περισσότερο μπορεί να είναι και τυχαιο μπορεί και να το πήρα δεν ξέρω

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

αχ κοριτσια πονεμενη ιστορια τα σουτιεν .. εγω φοραω 70D αλλα τωρα με βλεπω να ξεφευγω κ βαριεμαι πολυ την αγορα γτ δυσκολα μου στρωνουν..

Εγω φοραω 80f . Όπως καταλαβαινεις κι εγω ζοριζομαι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μάντη όσον αφορά τα κιλά μαζί ξεκινήσαμε!!! Και εγώ ήμουν 80 κιλά (έτρωγα σα μοσχάρα μετα την παλλίνδρομη και είχα βάλει 10 ολόκληρα κιλά) και πλέον είμαι στα 68!!!!! Δοκίμασα και τα σορτσάκια μου σήμερα, μια χαρά μου μπήκανε και χαρηκα πολύ!!!! Ελίζω να μην ξεφύγω όταν σταματήσουν οι εμετοί, κυρίως γιατί φοβάμαι για την υγεία τη δική μου και του μωρού!!!

Τα σουτιέν τα δικά μου έχουν μπει σ παταρι εδώ και ένα μηνα! Εχω πάρει αθλητικά γιατί μόνο αυτά με βολεύουν και μάλιστα τώρα πρέπει να πάρω κανα 2 άλλα γτ το ένα ήδη άρισε να με σφίγγει! Απορώ πραγματικά που έχει σκοπό να φτάσει αυτό το βυζί!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό το θέμα με τα κιλά τι πρόβλημα . Εγώ εχω πάρει ήδη 2,5. Είμαι από τις τυχερές που δεν είχα κανένα σύμπτωμα και έτσι μπορούσα να τρώω  από όλα!!Σε συνδυασμό και με το ότι σταμάτησα την γυμναστικη και έκοψα το πολύ περπάτημα ! Ελπίζω στο Καλοκαίρι με τα ωραία του φρουτάκια ! 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια επειδή αρχισαν να με πιανουν κάτι χαζολαιμαργιες λεω να παω με το συζυγο σε διατροφολογο ωστε να χάσει αυτος κανα κιλο όπως θέλει και να μαζευτω εγω με το σάκχαρο.... έχουμε χάλια ωραριο δουλειάς και ζοριζομαστε να κάνουμε φυσιολογικά γεύματα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Εγω κορίτσια επειδή αρχισαν να με πιανουν κάτι χαζολαιμαργιες λεω να παω με το συζυγο σε διατροφολογο ωστε να χάσει αυτος κανα κιλο όπως θέλει και να μαζευτω εγω με το σάκχαρο.... έχουμε χάλια ωραριο δουλειάς και ζοριζομαστε να κάνουμε φυσιολογικά γεύματα

Μήπως να ζητούσες από το γυναικολόγο σου να σου δώσει ένα πλάνο διατροφής??? Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι όλοι εκπαιδευμένοι σε θέματα εγκυμοσύνης.... (μπορεί να λέω και βλακεία αυτή τη στιγμή, αλλα στη θέση σου αυτό θα έκανα...)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...