Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

15βδομάδα και 5 ημερων χθες βάση τελευταίας περιόδου και 16 βδομάδων και 2 ημερών βάση ΠΗΤ.. μεγάλο κορίτσι έχω ε?? 

τις άλλες φορές δε μου είπε καν βάρος.. πρώτη φορά.. 

με υπερηχο κοιλιας να υποθεσω ε?και βρηκε το βαρος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

15βδομάδα και 5 ημερων χθες βάση τελευταίας περιόδου και 16 βδομάδων και 2 ημερών βάση ΠΗΤ.. μεγάλο κορίτσι έχω ε?? 

τις άλλες φορές δε μου είπε καν βάρος.. πρώτη φορά.. 

ααα τώρα είδα ότι στην αυχενική γράφει 72γρ.. 

Εχεις οντως ανεπτυγμένο κοριτσι!!! Αχαχαχχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

με υπερηχο κοιλιας να υποθεσω ε?και βρηκε το βαρος?

με υπέρηχο κοιλίας ναι.. ναι έτσι μου είπε κ το γράφει κ το χαρτί.. μου δίνει κάθε φορά αναλυτικά κάτι δείκτες που δεν καταλαβαίνω φυσικά.. 

Just now, anemoni1989 είπε:

Εχεις οντως ανεπτυγμένο κοριτσι!!! Αχαχαχχαχαχα 

κοιτάξτε να μου κάνετε ψηλούς γαμπρούς!!!χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

με υπέρηχο κοιλίας ναι.. ναι έτσι μου είπε κ το γράφει κ το χαρτί.. μου δίνει κάθε φορά αναλυτικά κάτι δείκτες που δεν καταλαβαίνω φυσικά.. 

κοιτάξτε να μου κάνετε ψηλούς γαμπρούς!!!χαχαχ

ο δικος μου δε θα σου κανει,θα βγει σκαμνακι σαν τους γονεις..προσανατολισου αλλου..χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , irinikavala είπε:

με υπέρηχο κοιλίας ναι.. ναι έτσι μου είπε κ το γράφει κ το χαρτί.. μου δίνει κάθε φορά αναλυτικά κάτι δείκτες που δεν καταλαβαίνω φυσικά.. 

κοιτάξτε να μου κάνετε ψηλούς γαμπρούς!!!χαχαχ

Α! Και γω για γαμπρό θα ψαχνω!!! Νυφη ετοιμαζω!!!! Απευθυνσου σε καμια αλλη!!!! Αχαχαχαχχαχαχαχα

Εγω εν τ μεταξυ ελπίζω η κορη να μην πάρει απο τον αντρα μ... Ειναι πολυ ψηλος... Ας παρει απο μενα να βγει μετριου αναστηματος τ κοριτσι! Να φορα κανα τακουνι! Αχαχαχχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@irinikavala Μόλις διάβασα πως στην εβδομάδα σου είναι κατά μέσο όρο 11-12 εκατοστά και από βάρος 100 γραμμάρια!!άρα ολόκληρη κοριτσάρα έχεις! Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 5,3 εκ χαχα το μισό δηλαδή από την δικιά σου, πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!ξέρεις πως όπου να ναι θα ξεκινήσεις να την νιώθεις κιόλας να κουνιέται, προετοιμάσου χαζομαμά :-P

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

ο δικος μου δε θα σου κανει,θα βγει σκαμνακι σαν τους γονεις..προσανατολισου αλλου..χαχαχαχαχα

Ταυτίζομαι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο το bio oil πρεπει να ναι καλο.Η κοιλια 24 ωρες μετα ειναι λιπαρη και κολλωδες σα ζελε..,εχει απορροφηθει καλα,δεν λερωνει ρουχα ..ισως πρεπει να επιμεινω σ αυτη τελευταιους μηνες.Υπενθυμιζω οτι εγω κανω τραμπα,βαζελινη baby oil,bio oil...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Υπέροχα νέα διαβάζω!!! @irinikavala μπράβο στο κοριτσαροοο!!!!!  έτσι να συνεχίσουμε!!! Εγώ η τρελή μελλοντική μαμά αγχώθηκα με το σάκχαρο και πήγα πρωί πρωί για μέτρηση στο φαρμακείο!!!! Ευτυχώς μια χαρά 87!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Α! Και γω για γαμπρό θα ψαχνω!!! Νυφη ετοιμαζω!!!! Απευθυνσου σε καμια αλλη!!!! Αχαχαχαχχαχαχαχα

αχ ναι κοριτσι.. σωστά.. μαζί θα τους ψάχνουμε τους γαμπρούς.. χαχαχ.. αν και αποτι κατάλαβα σε ύψος είναι φυσιολογική, σε κιλά μας βγήκε νταρντάνα..χαχαχ

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Υπέροχα νέα διαβάζω!!! @irinikavala μπράβο στο κοριτσαροοο!!!!!  έτσι να συνεχίσουμε!!! Εγώ η τρελή μελλοντική μαμά αγχώθηκα με το σάκχαρο και πήγα πρωί πρωί για μέτρηση στο φαρμακείο!!!! Ευτυχώς μια χαρά 87!!!

τι σε άγχωσε βρε?? έχεις κανένα θεματάκι?? μια χαρά πάντως το σάκχαρο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

αχ ναι κοριτσι.. σωστά.. μαζί θα τους ψάχνουμε τους γαμπρούς.. χαχαχ.. αν και αποτι κατάλαβα σε ύψος είναι φυσιολογική, σε κιλά μας βγήκε νταρντάνα..χαχαχ

τι σε άγχωσε βρε?? έχεις κανένα θεματάκι?? μια χαρά πάντως το σάκχαρο..

Όταν έκανα εξετάσεις στην 8η νομίζω εβδομάδα είχα 92 και η εδώ γυναικολόγος με αγχωσε μου είπε ότι μάλλον θα κάνουμε ποιο νωρίς καμπύλη και ίσως κάνω σάκχαρο και τέτοια... Και λέω κάτσε να μετρήσω πάλι να δω τι γίνεται...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

@irinikavala Μόλις διάβασα πως στην εβδομάδα σου είναι κατά μέσο όρο 11-12 εκατοστά και από βάρος 100 γραμμάρια!!άρα ολόκληρη κοριτσάρα έχεις! Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 5,3 εκ χαχα το μισό δηλαδή από την δικιά σου, πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!ξέρεις πως όπου να ναι θα ξεκινήσεις να την νιώθεις κιόλας να κουνιέται, προετοιμάσου χαζομαμά :-P

κ μενα την προηγούμενη φορά ήταν 6 εκ. απίστευτη ανάπτυξη έχουν φαίνεται.. άντε βρε κορίτσια μακάρι μονο χαρές να έχουμε μέχρι το τέλος.. λες να την νιώσω τόσο νωρίς.. κοίτα έχει 2-3 μέρες που ένιωσα το βράδυ κάτι όπως όταν χτυπάει η καρδία μας.. σαν φτερούγισμα.. αλλά ίσως είναι κ έντερο.. θα φανει.. νομίζω είναι νωρίς ακόμα..

Just now, Μάντη είπε:

Όταν έκανα εξετάσεις στην 8η νομίζω εβδομάδα είχα 92 και η εδώ γυναικολόγος με αγχωσε μου είπε ότι μάλλον θα κάνουμε ποιο νωρίς καμπύλη και ίσως κάνω σάκχαρο και τέτοια... Και λέω κάτσε να μετρήσω πάλι να δω τι γίνεται...

τότε καλά κάνεις κ το βλέπεις αλλά μη σε αγχώνει.. μπορεί σε όλες να τύχει μια μέρα να είναι πιο πάνω... εμένα πίεση μου είπε να μετράω κάθε μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

κ μενα την προηγούμενη φορά ήταν 6 εκ. απίστευτη ανάπτυξη έχουν φαίνεται.. άντε βρε κορίτσια μακάρι μονο χαρές να έχουμε μέχρι το τέλος.. λες να την νιώσω τόσο νωρίς.. κοίτα έχει 2-3 μέρες που ένιωσα το βράδυ κάτι όπως όταν χτυπάει η καρδία μας.. σαν φτερούγισμα.. αλλά ίσως είναι κ έντερο.. θα φανει.. νομίζω είναι νωρίς ακόμα..

τότε καλά κάνεις κ το βλέπεις αλλά μη σε αγχώνει.. μπορεί σε όλες να τύχει μια μέρα να είναι πιο πάνω... εμένα πίεση μου είπε να μετράω κάθε μέρα.. 

Δεν το είχα ξανά μετρήσει από την 8η εβδομάδα για αυτό!!! Σίγουρα ναι!! Τότε έτρωγα και μόνο πατάτες!!! Πίεση είχα χαμηλή προς καλή ! Οπότε δεν είπε κάτι!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , irinikavala είπε:

κ μενα την προηγούμενη φορά ήταν 6 εκ. απίστευτη ανάπτυξη έχουν φαίνεται.. άντε βρε κορίτσια μακάρι μονο χαρές να έχουμε μέχρι το τέλος.. λες να την νιώσω τόσο νωρίς.. κοίτα έχει 2-3 μέρες που ένιωσα το βράδυ κάτι όπως όταν χτυπάει η καρδία μας.. σαν φτερούγισμα.. αλλά ίσως είναι κ έντερο.. θα φανει.. νομίζω είναι νωρίς ακόμα..

τότε καλά κάνεις κ το βλέπεις αλλά μη σε αγχώνει.. μπορεί σε όλες να τύχει μια μέρα να είναι πιο πάνω... εμένα πίεση μου είπε να μετράω κάθε μέρα.. 

Μια φιλη μου ενιωσε πρώτη φορά το μωρό στις 16 εβδομάδες!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα κι απο μενα! Εγω τον εχω καταλαβει τον κυριο, πριν κανα δυο μερες δεν ειχα ορεξη για φαγητο και αφου τσιμπησα και περασε η ωρα και μετρησα το σακχαρο, εφαγα ενα σοκολατακι και μετα απο λιγο... τσουπ! Εκανε την εμφανιση του!

Γενικα λενε όσες εχουμε ήδη μια γεννα το καταλαβαινουμε πιο νωρις και παιζει και ρολο καο η θεση του πλακουντα. Εμενα ειναι πισω χαμηλα. Στον μεγαλο μου που ηταν μπροστα αργησα παααααρα πολυυυυ να τον καταλαβω.

@zina7777 ειναι σαν φτερουγισμα ή σαν αερια ή σαν μπουρμπουληθρες ή πεταλουδιτσες χαμηλα κατω απο τον αφαλο. Εχει πλακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...