Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια καλημερα κι απο μενα! Εγω τον εχω καταλαβει τον κυριο, πριν κανα δυο μερες δεν ειχα ορεξη για φαγητο και αφου τσιμπησα και περασε η ωρα και μετρησα το σακχαρο, εφαγα ενα σοκολατακι και μετα απο λιγο... τσουπ! Εκανε την εμφανιση του!

Γενικα λενε όσες εχουμε ήδη μια γεννα το καταλαβαινουμε πιο νωρις και παιζει και ρολο καο η θεση του πλακουντα. Εμενα ειναι πισω χαμηλα. Στον μεγαλο μου που ηταν μπροστα αργησα παααααρα πολυυυυ να τον καταλαβω.

@zina7777 ειναι σαν φτερουγισμα ή σαν αερια ή σαν μπουρμπουληθρες ή πεταλουδιτσες χαμηλα κατω απο τον αφαλο. Εχει πλακα

εχω νιωσει κατι τετοια..σαν ..οπως φυσαμε με καλαμακι την πορτοκαλαδα..και συνηθως μεσημερι μετα το φαγητο.κι εμενα ειναι πισω σχετικα η μητρα μου..και ακομα δεν εχω καθοοολου κοιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

εγώ πρόσφατα έκανα κοιλιά κανονική.. πρήστηκε λιγάκι..  φυσικά χαμηλά είναι.. κάτω απο τον αφαλό μια φούσκα.. όσο για το μωρό έγώ όπως είπα ένιωσα σαν φτερούγισμα στην καρδια΄. κάπως έτσι πίσω απο τον αφαλό.. αλλά δεν είμαι σίγουρη..αχ όταν το νιώσουμε κανονικά θα είναι τρέλα.!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Οσον αφορά τα κιλά αυτες τις μερες φαινομαι 0,5 κιλο περισσότερο μπορεί να είναι και τυχαιο μπορεί και να το πήρα δεν ξέρω

Εγω φοραω 80f . Όπως καταλαβαινεις κι εγω ζοριζομαι

ναι κ εσυ εχεις σιγουρα θεμα μεχρι να βρεις..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν σας προλαβαίνω βρε κορίτσια!!! Τι κακό είναι αυτό? χαχαχαχα!!!!

Λοιπόν θα απαντήσω σε αυτά που θυμάμαι...

Πριν μάθω ότι είμαι έγκυος κάπνιζα και μάλιστα 25 - 30 τσιγάρα στριφτά τη μέρα! Όταν το έμαθα έκανα κανα 3άρι και δυο βδομάδες μετά το είχα κόψει τελείως! Και από τότε ούτε τζούρα!!!

Κιλά έχω πάρει 3 συνολικά αλλά τα 2 τα πήρα από πολύ νωρίς και γι' αυτό ίσως να οφείλεται η διακοπή καπνίσματος ή το ότι ήμουν πολύ αδύνατη και ο οργανισμός τα είχε ανάγκη (ο γιατρός μου είπε ότι ήταν καλό που πήρα). Το 3ο κιλό οφείλεται στα τσουρέκια και τη διαιτιτική γενικά περίοδο του Πάσχα χαχαχαχα!!!! :P

Μαγνήσιο και ασβέστιο δεν μου έχει δώσει καθόλου ούτε μου έχει δώσει εξετάσεις γι' αυτά. Βέβαια θα τον δω τη Δευτέρα οπότε θα δούμε τι θα πει...

@irinikavala τέλεια τα νέα σου!!!!! Παίρνει τα πάνω της η κοριτσάρα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

εχω νιωσει κατι τετοια..σαν ..οπως φυσαμε με καλαμακι την πορτοκαλαδα..και συνηθως μεσημερι μετα το φαγητο.κι εμενα ειναι πισω σχετικα η μητρα μου..και ακομα δεν εχω καθοοολου κοιλια

Πολύ πιθανό να είναι το μικρούλι!!! :-D

Βρε κορίτσια ψάχνω στις συζητήσεις μας αυτά για τα αντιηλιακά και δεν το βρίσκω. Τι δεν πρέπει να έχει το αντιηλιακό;;; Κάποια κοπέλα τα είχε γραψει αλλά έχει χαθεί μέσα στο χαμό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alekk είπε:

Πολύ πιθανό να είναι το μικρούλι!!! :-D

Βρε κορίτσια ψάχνω στις συζητήσεις μας αυτά για τα αντιηλιακά και δεν το βρίσκω. Τι δεν πρέπει να έχει το αντιηλιακό;;; Κάποια κοπέλα τα είχε γραψει αλλά έχει χαθεί μέσα στο χαμό

εγω ειχα γραψει οτι δεν πρεπει να εχει ( Η σύνθεση της είναι υποαλλεργική, αντιοξειδωτική και υψηλής ανεκτικότητας, χωρίς parabens/ συντηρητικά, αλκοόλ και άρωμα. ) γι αυτο επελεξα bepanthol 50+ για προσωπο kai Luxurious για σωμα και προσωπο.Τη διαφημιζει και η τηλεοραση τη δευτερη.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zina7777 said:

εγω ειχα γραψει οτι δεν πρεπει να εχει ( Η σύνθεση της είναι υποαλλεργική, αντιοξειδωτική και υψηλής ανεκτικότητας, χωρίς parabens/ συντηρητικά, αλκοόλ και άρωμα. ) γι αυτο επελεξα bepanthol 50+ για προσωπο kai Luxurious για σωμα και προσωπο.Τη διαφημιζει και η τηλεοραση τη δευτερη.

 

η Luxurious είπες ότι απλώνεται καλύτερα από την bepanthol?


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nightwish είπε:

η Luxurious είπες ότι απλώνεται καλύτερα από την bepanthol?

Ναι μακραν..και δεν ειναι τοσο λιγδερη.συμφερει και οικονομικα καλυτερα.εγω απλα πηρα δυο για να μη πληρωνω συνεχεια κουριερ καισκεφτηκα να μη παρω ιδιες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , zina7777 είπε:

εγω ειχα γραψει οτι δεν πρεπει να εχει ( Η σύνθεση της είναι υποαλλεργική, αντιοξειδωτική και υψηλής ανεκτικότητας, χωρίς parabens/ συντηρητικά, αλκοόλ και άρωμα. ) γι αυτο επελεξα bepanthol 50+ για προσωπο kai Luxurious για σωμα και προσωπο.Τη διαφημιζει και η τηλεοραση τη δευτερη.

 

A ωραία, ήθελα να δω αν η δικιά μου κάνει αλλά δεν καταφερνω να βγαλω άκρη. Γενικά έχω λιπαρή επιδερμίδα και δεν θέλω να πάρω μια βαρια κρέμα.. Αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα απο τα συστατικά της... Για το πρόσωπο με ενδφιαφέρει, για το σώμα τόσοοο που θα βγω στην παραλία, σώθηκα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

A ωραία, ήθελα να δω αν η δικιά μου κάνει αλλά δεν καταφερνω να βγαλω άκρη. Γενικά έχω λιπαρή επιδερμίδα και δεν θέλω να πάρω μια βαρια κρέμα.. Αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα απο τα συστατικά της... Για το πρόσωπο με ενδφιαφέρει, για το σώμα τόσοοο που θα βγω στην παραλία, σώθηκα...

γραψε τη μαρκα και τους βαθμους στο ιντερνετ και διαβασε περιγραφη παρακατω.εκτος αν θες ν ατο κανω εγω αρκει ναμου πεις ποια ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, zina7777 είπε:

γραψε τη μαρκα και τους βαθμους στο ιντερνετ και διαβασε περιγραφη παρακατω.εκτος αν θες ν ατο κανω εγω αρκει ναμου πεις ποια ειναι.

Σε ευχαριστω Ζινα. Ναι αυτο εκανα, τα βρηκα αναλυτικα απο το site αλλα και παλι το μονο που καταλαβα ειναι οτι δεν εχει paraben αλλα εχει αρωμα. Την παρηγγειλα και ησυχασα... και πολυ εψαξα, χαχα. Της la roche posay ειναι μια, ελαφρια πολυ. Ευχαριστω και παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

κ μενα την προηγούμενη φορά ήταν 6 εκ. απίστευτη ανάπτυξη έχουν φαίνεται.. άντε βρε κορίτσια μακάρι μονο χαρές να έχουμε μέχρι το τέλος.. λες να την νιώσω τόσο νωρίς.. κοίτα έχει 2-3 μέρες που ένιωσα το βράδυ κάτι όπως όταν χτυπάει η καρδία μας.. σαν φτερούγισμα.. αλλά ίσως είναι κ έντερο.. θα φανει.. νομίζω είναι νωρίς ακόμα..

τότε καλά κάνεις κ το βλέπεις αλλά μη σε αγχώνει.. μπορεί σε όλες να τύχει μια μέρα να είναι πιο πάνω... εμένα πίεση μου είπε να μετράω κάθε μέρα.. 

Έτσι λένε τα κορίτσια που έχουν εμπειρία ότι νιώθουν το μωράκι πρώτη φορά. Εμείς που δεν ξέρουμε ίσως αργήσουμε να καταλάβουμε ότι είναι το μωρό και νομίζουμε πως είναι το έντερο... Με το καλό να την καταλάβεις!τα κορίτσια κλωτσάνε πρώτη φορά από τα αριστερά λέει η γιαγιά μου, από κει να το περιμένεις χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Τελικα αυτο το bio oil πρεπει να ναι καλο.Η κοιλια 24 ωρες μετα ειναι λιπαρη και κολλωδες σα ζελε..,εχει απορροφηθει καλα,δεν λερωνει ρουχα ..ισως πρεπει να επιμεινω σ αυτη τελευταιους μηνες.Υπενθυμιζω οτι εγω κανω τραμπα,βαζελινη baby oil,bio oil...

Κι εγώ αυτό πήρα. Δεν το ξεκίνησα ακόμη. Εσύ πότε το ξεκίνησες?σε ποια βδομάδα? Κάνει από τον τέταρτο και μετά?

6 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

κ μενα την προηγούμενη φορά ήταν 6 εκ. απίστευτη ανάπτυξη έχουν φαίνεται.. άντε βρε κορίτσια μακάρι μονο χαρές να έχουμε μέχρι το τέλος.. λες να την νιώσω τόσο νωρίς.. κοίτα έχει 2-3 μέρες που ένιωσα το βράδυ κάτι όπως όταν χτυπάει η καρδία μας.. σαν φτερούγισμα.. αλλά ίσως είναι κ έντερο.. θα φανει.. νομίζω είναι νωρίς ακόμα..

τότε καλά κάνεις κ το βλέπεις αλλά μη σε αγχώνει.. μπορεί σε όλες να τύχει μια μέρα να είναι πιο πάνω... εμένα πίεση μου είπε να μετράω κάθε μέρα.. 

Πόση πίεση έχεις κ σου είπε κάθε μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα εχω ακούσει απο 4-5 άτομα ότι αδυνατησα...

Γελαω πολυ μονη μου γτ σκέφτομαι να τους απαντησω οτι η εγκυμοσύνη φταίει να τους στειλω αδιάβαστους..

Αλλά βρε κορίτσια που στο καλό το βλεπουν; η ζυγαριά δεν συμφωνεί μαζί τους. Λετε να αλλάζει το σώμα μου και να μην το καταλαβαίνω;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ασία είπε:

Κι εγώ αυτό πήρα. Δεν το ξεκίνησα ακόμη. Εσύ πότε το ξεκίνησες?σε ποια βδομάδα? Κάνει από τον τέταρτο 

Πριν καμια βδομαδα ξεκινησα.ναι απο τωρα λενε ειναι καλα.προετοιμασια ελαστικοτητας και καλα(λες και μιλαμε για ζαντολαστιχα ενα πραγμα)

πρίν από 19 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Τον τελευταίο μήνα εχω ακούσει απο 4-5 άτομα ότι αδυνατησα...

Γελαω πολυ μονη μου γτ σκέφτομαι να τους απαντησω οτι η εγκυμοσύνη φταίει να τους στειλω αδιάβαστους..

Αλλά βρε κορίτσια που στο καλό το βλεπουν; η ζυγαριά δεν συμφωνεί μαζί τους. Λετε να αλλάζει το σώμα μου και να μην το καταλαβαίνω;

Κι εγω τα ιδια περναω.αλλα συμφωβει η ζυγαρια.απλα οτι παιρνεις ισως ειναι μονο κοιλια και τα ποδια και τα υπολοιπα δειχνουν αδυνατα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...