Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Gwgoulini26 είπε:

Μην αγχώνεσαι @Μάντη και εγώ είχα κατακοκκινο στο σκουπισμα και έπαθα σοκ όμως όλα καλά με προγεστερονη θα περάσει απλά θέλει ακινησία και να μένεις ξαπλωμενη!

Σε ποια εβδομάδα είχες εσύ;;; Πραγματικά μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι και αυτό όχι συχνά... Τρέμω απ' το φόβο μου... Αλλά απ' την άλλη μου δίνεται όλες πολύ δύναμη ότι όλα θα πάνε καλα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Σε ποια εβδομάδα είχες εσύ;;; Πραγματικά μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι και αυτό όχι συχνά... Τρέμω απ' το φόβο μου... Αλλά απ' την άλλη μου δίνεται όλες πολύ δύναμη ότι όλα θα πάνε καλα...

Είμαι 5.5 μισή εβδομάδων ακριβώς πριν μια εβδομάδα είχα το πολύ κόκκινο και ακόμη βγάζω λίγο που και που όμως η χοριακη μου ανεβαίνει άψογα και εφόσον δεν πονας είναι όλα μια χαρά!  Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω μόνιμα ξαπλωμενη είμαι από καναπέ κρεβάτι και τουαλέτα μέχριΤετάρτη που θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Gwgoulini26 είπε:

Είμαι 5.5 μισή εβδομάδων ακριβώς πριν μια εβδομάδα είχα το πολύ κόκκινο και ακόμη βγάζω λίγο που και που όμως η χοριακη μου ανεβαίνει άψογα και εφόσον δεν πονας είναι όλα μια χαρά!  Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγω μόνιμα ξαπλωμενη είμαι από καναπέ κρεβάτι και τουαλέτα μέχριΤετάρτη που θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο! 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν έχω καθόλου πόνο προς το παρόν... Πήγα πριν λίγο τουαλέτα και το αίμα μειώθηκε και έγινε καφέ...

το οτι ειναι καφε αυτο ειναι πολυ καλο.μην ανησυχεις αδικα.κοιτα εμενα ο γιατρος μου δεν μου εκανε κολπικο.αφου πηγα να γδυθω και μου λεει τι κανεις δεσποινα??και λεω ετοιμαζομαι...και μου λεει κατσε κοριτσι μου δεν θα κανουμε κολπικο.για καποιον λογο δεν ηθελε.γι αυτον το ιδιο ηταν.τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Σας διάβασα λιγακι και πηρα λιγο θαρρος και αποφασισα να γραψω κι εγω στο παρεακι σας... Απο οτι βλεπω ολες λιγο πολυ τα ιδια εχουμε και τα ιδια σκεφτομαστε

Ευχομαι στα κοριτσια που ανησυχουν με ροζ, καφε εκκρισεις να ειναι παροδικες και να προχωρησουν μεχρι τελους οι εγκυμοσυνες τους.

Εγω λιγο διαφορετικα απο εσας, ειμαι απο εξωσωματικη και μετα απο 2 παλινδρομες, ειμαι παλι εγκυος. Γραφω τη λεξη εγκυος και δεν το πιστευω... Σημερα κλεινουμε την 7η εβδομαδα οποτε πιστευω οτι ειμαι στο σωστο θεμα...

Την Παρασκευη που ημουν 6εβδ+2 ειδαμε το σποριδιο 4χιλιοστων και ακουσαμε ελαφρα την καρδουλα του. Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και στον επομενο υπερηχο να την ακουσω πιο καθαρα και να προχωρησει

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rozita1510 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου και απο εμενα!!! 

@anemoni1989 με το καλο τα αποτελεσματα σου!!μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!περιμενουμε νεα σου!!! 

@ada32 υπομονη κοριτσι μου!καλα εκανες και δεν πηγες!!μιλησες με τον γιατρο μηπως σου εδινε κατι να πιεις να ηρεμησεις;; 

@Μάντη κοριτσι μου εβγαλες κιαλλο;;;πονους εχεις;; 

@depyfr εσυ κοριτσι μου τι κανεις;πως εισαι;; 

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια!!

 

καλα ειμαι μια χαρα προς το παρον.ακουσαμε καρδουλα το ειδαμε και αυριο παω για καποιες εξετασεις.αυτα:)

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

Σας διάβασα λιγακι και πηρα λιγο θαρρος και αποφασισα να γραψω κι εγω στο παρεακι σας... Απο οτι βλεπω ολες λιγο πολυ τα ιδια εχουμε και τα ιδια σκεφτομαστε

Ευχομαι στα κοριτσια που ανησυχουν με ροζ, καφε εκκρισεις να ειναι παροδικες και να προχωρησουν μεχρι τελους οι εγκυμοσυνες τους.

Εγω λιγο διαφορετικα απο εσας, ειμαι απο εξωσωματικη και μετα απο 2 παλινδρομες, ειμαι παλι εγκυος. Γραφω τη λεξη εγκυος και δεν το πιστευω... Σημερα κλεινουμε την 7η εβδομαδα οποτε πιστευω οτι ειμαι στο σωστο θεμα...

Την Παρασκευη που ημουν 6εβδ+2 ειδαμε το σποριδιο 4χιλιοστων και ακουσαμε ελαφρα την καρδουλα του. Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και στον επομενο υπερηχο να την ακουσω πιο καθαρα και να προχωρησει

καλως μας ηρθες!!ολα καλα θα πανε.θετικη σκεψη και ενεργεια μονο.εσενα σου εκανε κολπικο υπερηχο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , depyfr είπε:

το οτι ειναι καφε αυτο ειναι πολυ καλο.μην ανησυχεις αδικα.κοιτα εμενα ο γιατρος μου δεν μου εκανε κολπικο.αφου πηγα να γδυθω και μου λεει τι κανεις δεσποινα??και λεω ετοιμαζομαι...και μου λεει κατσε κοριτσι μου δεν θα κανουμε κολπικο.για καποιον λογο δεν ηθελε.γι αυτον το ιδιο ηταν.τι να σου πω.

Και εγώ σήμερα του είπα να πάω να κάνω υπέρηχο και μου είπε απαγορεύεται το κολπικό απ' τη στιγμή που είδα αίμα... Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως φταίει ότι έκανα κολπικό προχθές... Τον έκανα σε μια άλλη γυναικολόγο γτ ο δικός μ είναι Αθήνα...

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

Σας διάβασα λιγακι και πηρα λιγο θαρρος και αποφασισα να γραψω κι εγω στο παρεακι σας... Απο οτι βλεπω ολες λιγο πολυ τα ιδια εχουμε και τα ιδια σκεφτομαστε

Ευχομαι στα κοριτσια που ανησυχουν με ροζ, καφε εκκρισεις να ειναι παροδικες και να προχωρησουν μεχρι τελους οι εγκυμοσυνες τους.

Εγω λιγο διαφορετικα απο εσας, ειμαι απο εξωσωματικη και μετα απο 2 παλινδρομες, ειμαι παλι εγκυος. Γραφω τη λεξη εγκυος και δεν το πιστευω... Σημερα κλεινουμε την 7η εβδομαδα οποτε πιστευω οτι ειμαι στο σωστο θεμα...

Την Παρασκευη που ημουν 6εβδ+2 ειδαμε το σποριδιο 4χιλιοστων και ακουσαμε ελαφρα την καρδουλα του. Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και στον επομενο υπερηχο να την ακουσω πιο καθαρα και να προχωρησει

Εύχομαι να σου πάνε όλα μια χαρά!!! Που θα πάνε!!! Μπραβο για τη δύναμη σου!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , depyfr είπε:

καλα ειμαι μια χαρα προς το παρον.ακουσαμε καρδουλα το ειδαμε και αυριο παω για καποιες εξετασεις.αυτα:)

καλως μας ηρθες!!ολα καλα θα πανε.θετικη σκεψη και ενεργεια μονο.εσενα σου εκανε κολπικο υπερηχο??

Ναι κολπικο μου εκανε...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγώ σήμερα του είπα να πάω να κάνω υπέρηχο και μου είπε απαγορεύεται το κολπικό απ' τη στιγμή που είδα αίμα... Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως φταίει ότι έκανα κολπικό προχθές... Τον έκανα σε μια άλλη γυναικολόγο γτ ο δικός μ είναι Αθήνα...

μπορει να φταιει και αυτο.τι να πω.παντως εδω που τα λες και εγω οταν ειχα εναν αλλο βλακα πριν τον αγαπημενο μου γυναικολογο στο πρωτο μου μου εκανε κολπικο και μετα απο κανα 2 μερες ειχα δει αιμα.βεβαια αυτος ελεγε αλλα αλλα μπορει να ηταν και τυχαιο.γιαυτο στον δικο μου τωρα μου εκανε εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγώ σήμερα του είπα να πάω να κάνω υπέρηχο και μου είπε απαγορεύεται το κολπικό απ' τη στιγμή που είδα αίμα... Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως φταίει ότι έκανα κολπικό προχθές... Τον έκανα σε μια άλλη γυναικολόγο γτ ο δικός μ είναι Αθήνα...

Εύχομαι να σου πάνε όλα μια χαρά!!! Που θα πάνε!!! Μπραβο για τη δύναμη σου!!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κι αντευχομαι!!! Πιστεψε με δεν νιωθω καθολου δυνατη. Προσπαθω να βαλω στην ακρη ολα οσα με πονεσαν και να απολαμβανω καθε στιγμη που χαπακωνομαι, που κανω ενεσεις κτλ

Εχουν μπει μεσα στη ρουτινα μου ολα αυτα και δεν με χαλανε καθολου. Το μονο που παθαινω, ειναι να αναρωτιεμαι κι εγω οταν δεν εχω συμπτωματα μηπως κατι δεν παει καλα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , depyfr είπε:

μπορει να φταιει και αυτο.τι να πω.παντως εδω που τα λες και εγω οταν ειχα εναν αλλο βλακα πριν τον αγαπημενο μου γυναικολογο στο πρωτο μου μου εκανε κολπικο και μετα απο κανα 2 μερες ειχα δει αιμα.βεβαια αυτος ελεγε αλλα αλλα μπορει να ηταν και τυχαιο.γιαυτο στον δικο μου τωρα μου εκανε εντυπωση.

Επειδή έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες κάνουν κολπικό για αυτό δεν έδωσα σημασία... Αλλά από εδώ και πέρα μόνο κοιλιακό θα λέω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγώ σήμερα του είπα να πάω να κάνω υπέρηχο και μου είπε απαγορεύεται το κολπικό απ' τη στιγμή που είδα αίμα... Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως φταίει ότι έκανα κολπικό προχθές... Τον έκανα σε μια άλλη γυναικολόγο γτ ο δικός μ είναι Αθήνα...

Εύχομαι να σου πάνε όλα μια χαρά!!! Που θα πάνε!!! Μπραβο για τη δύναμη σου!!!

ακου οτι και να εφταιξε παει περασε.αφου λες οτι ειδες και καφε αυτο ειναι ενθαρυντικο παρα πολυ.σημαινει οτι ειναι παλιο αρα περναει.καθισε ηρεμησε και απασχολησε το μυαλο σου κοριτσι μου με κατι αλλο.ολο αυτο σου κανει κακο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κι αντευχομαι!!! Πιστεψε με δεν νιωθω καθολου δυνατη. Προσπαθω να βαλω στην ακρη ολα οσα με πονεσαν και να απολαμβανω καθε στιγμη που χαπακωνομαι, που κανω ενεσεις κτλ

Εχουν μπει μεσα στη ρουτινα μου ολα αυτα και δεν με χαλανε καθολου. Το μονο που παθαινω, ειναι να αναρωτιεμαι κι εγω οταν δεν εχω συμπτωματα μηπως κατι δεν παει καλα

Είσαι δυνατη κοπέλα μου μόνο που προχωράς και το παλεύεις! Όλες νομίζω έτσι νιώθουμε ένα μόνιμο άγχος... 

πρίν από 1 λεπτό , depyfr είπε:

ακου οτι και να εφταιξε παει περασε.αφου λες οτι ειδες και καφε αυτο ειναι ενθαρυντικο παρα πολυ.σημαινει οτι ειναι παλιο αρα περναει.καθισε ηρεμησε και απασχολησε το μυαλο σου κοριτσι μου με κατι αλλο.ολο αυτο σου κανει κακο.

Έχεις απόλυτο δίκιο... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!!! Έχω στο μυαλό Μ ότι όλα θα πάνε καλά!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Είσαι δυνατη κοπέλα μου μόνο που προχωράς και το παλεύεις! Όλες νομίζω έτσι νιώθουμε ένα μόνιμο άγχος... 

Αχ αυτο το αγχος...

Εσυ πως εισαι? ειχες αιματακι? σου εδωσε προγεστερονη? ποτε εχεις υπερηχο ξανα? Τα ρωταω ολα μαζι γτ μεχρι να τα χωνεψω και να θυμαμαι τις ιστοριες καπου μπερδευομαι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Επειδή έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες κάνουν κολπικό για αυτό δεν έδωσα σημασία... Αλλά από εδώ και πέρα μόνο κοιλιακό θα λέω...

μπορει να μην φταιει και αυτο.να ετυχε.απλα απο οτι εχω διαβασει το κολπικο ισως σου δινει πιο πολλες πληροφοριες.αλλα παιζει ρολο και το μηχανημα του καθε γιατρου.και η καθε γυναικα σε τι φαση εισαι.εμενα ο γιατρος μου ειναι αρκετα προληπτικος.φαντασου οταν ειχα δει καφε μου εκανε κατευθειαν ενεση προγεστερονης.προληπτικα.ισως και γι αυτο μου εκανε κοιλιακο γιατι θελει να πηγαινει εκτου ασφαλους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...