Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ αυτο το αγχος...

Εσυ πως εισαι? ειχες αιματακι? σου εδωσε προγεστερονη? ποτε εχεις υπερηχο ξανα? Τα ρωταω ολα μαζι γτ μεχρι να τα χωνεψω και να θυμαμαι τις ιστοριες καπου μπερδευομαι

Εγώ την ώρα που ξύπνησα είδα αίμα ροζ... Τώρα έχω λίγα καφέ στο σερβιετακι και στο σκούπισμα... Υπέρηχο έχω πάλι σε 15 μέρες... Αλλά θα δούμε ανάλογα με την εξέλιξη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Μάντη είπε:

Εγώ την ώρα που ξύπνησα είδα αίμα ροζ... Τώρα έχω λίγα καφέ στο σερβιετακι και στο σκούπισμα... Υπέρηχο έχω πάλι σε 15 μέρες... Αλλά θα δούμε ανάλογα με την εξέλιξη...

εμεμα μου ειπε σε 3 βδομαδες υπερηχο παλι.ειδες που παιζει ρολο μωρε πως λειτουργει ο καθε γιατρος.ποσο χρονων εισαι???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , depyfr είπε:

εμεμα μου ειπε σε 3 βδομαδες υπερηχο παλι.ειδες που παιζει ρολο μωρε πως λειτουργει ο καθε γιατρος.ποσο χρονων εισαι???

Και εμενα σε 2 εβδομαδες μου ειπε. Προφανως λογω της γενικης μου καταστασης αλλα και για να ακουσουμε πιο καθαρα την καρδια. Στις γενικες πληροφοριες που μου εστειλε η μαια του λεει για επισκεψη καθε 4 εβδομαδες

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγώ την ώρα που ξύπνησα είδα αίμα ροζ... Τώρα έχω λίγα καφέ στο σερβιετακι και στο σκούπισμα... Υπέρηχο έχω πάλι σε 15 μέρες... Αλλά θα δούμε ανάλογα με την εξέλιξη...

Σου εδωσε utrogestan για τα ροζ-καφε?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Και εμενα σε 2 εβδομαδες μου ειπε. Προφανως λογω της γενικης μου καταστασης αλλα και για να ακουσουμε πιο καθαρα την καρδια. Στις γενικες πληροφοριες που μου εστειλε η μαια του λεει για επισκεψη καθε 4 εβδομαδες

Σου εδωσε utrogestan για τα ροζ-καφε?

εμενα και στο προηγουμενο καθε 3 βδομαδες με εβλεπε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Προσπαθώ... Κάθομαι ξαπλωμένη...

Κοριτσι μου σκεψου ποσες αλλαγες γινονται μεσα στο σωμα μας!!!καπου ειχα διαβασει οτι επειδη η μητρα προσπαθει να ανοιξει κ.τ.λ οτι ειναι λογικο να δεις λιγο αιμα.και το δικο σου ηταν ροζ και μετα εγινε καφε!!δεν ηταν εντονο κοκκινο,ζωηρο δηλαδη για να πιστεψεις οτι κατι δεν παει καλα!!ξερω οτι φοβασαι και ποσο το θες αλλα και το αγχος επηρεαζει αρνητικα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μάντη κοριτσακι μου ηρεμησε δεν ειναι κατι. Και εγω ειχα δει 3 φορες ροζ χωρις να δω καφε μετα και ξεκινησα προγεστερονη. 1 καθε βραδυ. Εσυ που ειδες και καφε ειναι μια χαρα σημαινει οτι εκλεισε. Μου ειχαν πει οτι το εμβρυακι εμφυτευεται και μεγαλωνει η μητρα οποτε ειναι απο αυτο. Δεν εχω κανει ακομα υπερηχο.

Εσυ ομως που εχεις κανει και ειδες ολα καλα ηρεμησε και να δεις που θα τελειωσει. 

@Μαρία1430 καλως ηρθες μαρακι μου με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! 

 

 

Και εμενα κολπικο υπερηχο μου εκανε στην προηγουμενη (παλινδρομη) εγκυμοσυνη. Τωρα που ειχα ροζ δεν κανει;;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

Σας διάβασα λιγακι και πηρα λιγο θαρρος και αποφασισα να γραψω κι εγω στο παρεακι σας... Απο οτι βλεπω ολες λιγο πολυ τα ιδια εχουμε και τα ιδια σκεφτομαστε

Ευχομαι στα κοριτσια που ανησυχουν με ροζ, καφε εκκρισεις να ειναι παροδικες και να προχωρησουν μεχρι τελους οι εγκυμοσυνες τους.

Εγω λιγο διαφορετικα απο εσας, ειμαι απο εξωσωματικη και μετα απο 2 παλινδρομες, ειμαι παλι εγκυος. Γραφω τη λεξη εγκυος και δεν το πιστευω... Σημερα κλεινουμε την 7η εβδομαδα οποτε πιστευω οτι ειμαι στο σωστο θεμα...

Την Παρασκευη που ημουν 6εβδ+2 ειδαμε το σποριδιο 4χιλιοστων και ακουσαμε ελαφρα την καρδουλα του. Ελπιζω αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και στον επομενο υπερηχο να την ακουσω πιο καθαρα και να προχωρησει

Γεια σου κοριτσι μου @Μαρία1430 !!!!καλως ηρθες στο παρεακι μας!!!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!αισιοδοξια και πιστη και ολα θα πανε καλα!!!!για τις 2 παλινδρομες τι σου ειπαν οι γιατροι;;

@Gwgoulini26 συγνωμη που σε ξεχασα πριν κοριτσι μου!!!εσυ τι κανεις;;πως εισαι;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου @Μαρία1430 !!!!καλως ηρθες στο παρεακι μας!!!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!αισιοδοξια και πιστη και ολα θα πανε καλα!!!!για τις 2 παλινδρομες τι σου ειπαν οι γιατροι;;

@Gwgoulini26 συγνωμη που σε ξεχασα πριν κοριτσι μου!!!εσυ τι κανεις;;πως εισαι;;

Μία χαρά είμαι @Rozita1510 στο κρεβάτι μου κλασικά είμαι πολύ καλά ψυχολογικά είμαι ήρεμη! Εσύ πως πας?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου @Μαρία1430 !!!!καλως ηρθες στο παρεακι μας!!!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!αισιοδοξια και πιστη και ολα θα πανε καλα!!!!για τις 2 παλινδρομες τι σου ειπαν οι γιατροι;;

@Gwgoulini26 συγνωμη που σε ξεχασα πριν κοριτσι μου!!!εσυ τι κανεις;;πως εισαι;;

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Όσον αφορά τις δυο παλινδρομες... η πρώτη μετα απο σπερματεγχυση θεωρήθηκε τυχαια απο το κέντρο που ημουν. Η δεύτερη τον Οκτώβρη με εβαλε σε σκέψεις και σε συνδυασμό με απαράδεκτη συμπεριφορά (πληρης αδιαφορια) απο την ομαδα του γιατρού και τον ιδιο το γιατρό με οδηγησε να ψαχτω αλλου. Έτσι λοιπόν αλλαξα κέντρο εξωσωματικής και μπήκα σε νέο γύρο εξετασεων. Πιστευα ότι εχω θρομβοφιλια και δεν επεσα έξω. Όμως η ζωη μου επεφύλασσε κι άλλο θεμα. Βρέθηκε μια αμοιβαία μετατόπιση στα χρωμοσώματα μου. Αυτό συμβαίνει στο 0,2% των γεννήσεων ή κληρονομείται απο τους γονείς. Όπως μου είπε ο υπεύθυνος του μικροβιολογικου πετυχα τζακ ποτ γτ αυτο δεν φτιάχνεται. Το να πετύχουμε υγιες έμβρυο είναι τυχαίο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gwgoulini26 είπε:

Μία χαρά είμαι @Rozita1510 στο κρεβάτι μου κλασικά είμαι πολύ καλά ψυχολογικά είμαι ήρεμη! Εσύ πως πας?

Μια απο τα ιδια και εγω!!η καλη ψυχολογια ειναι το σημαντικοτερο!!!εγω ανυπομονω για αυριο που εχω πρωτο υπερηχο!!!

πρίν από 34 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Όσον αφορά τις δυο παλινδρομες... η πρώτη μετα απο σπερματεγχυση θεωρήθηκε τυχαια απο το κέντρο που ημουν. Η δεύτερη τον Οκτώβρη με εβαλε σε σκέψεις και σε συνδυασμό με απαράδεκτη συμπεριφορά (πληρης αδιαφορια) απο την ομαδα του γιατρού και τον ιδιο το γιατρό με οδηγησε να ψαχτω αλλου. Έτσι λοιπόν αλλαξα κέντρο εξωσωματικής και μπήκα σε νέο γύρο εξετασεων. Πιστευα ότι εχω θρομβοφιλια και δεν επεσα έξω. Όμως η ζωη μου επεφύλασσε κι άλλο θεμα. Βρέθηκε μια αμοιβαία μετατόπιση στα χρωμοσώματα μου. Αυτό συμβαίνει στο 0,2% των γεννήσεων ή κληρονομείται απο τους γονείς. Όπως μου είπε ο υπεύθυνος του μικροβιολογικου πετυχα τζακ ποτ γτ αυτο δεν φτιάχνεται. Το να πετύχουμε υγιες έμβρυο είναι τυχαίο

Ειναι δηλ να μην σου τυχει!!πρεπει να εισαι πολυ δυνατη για να το παλευεις!!!και αξιζεις συγχαρητηρια!!!κανε και καμια προσευχουλα!!ο θεος ειναι μεγαλος!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, depyfr είπε:

εμεμα μου ειπε σε 3 βδομαδες υπερηχο παλι.ειδες που παιζει ρολο μωρε πως λειτουργει ο καθε γιατρος.ποσο χρονων εισαι???

Εγώ ζήτησα να πάω σε 15 μέρες γτ γενικά είμαι αγχοδεις! Είμαι 27 χρονών!

4 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Και εμενα σε 2 εβδομαδες μου ειπε. Προφανως λογω της γενικης μου καταστασης αλλα και για να ακουσουμε πιο καθαρα την καρδια. Στις γενικες πληροφοριες που μου εστειλε η μαια του λεει για επισκεψη καθε 4 εβδομαδες

Σου εδωσε utrogestan για τα ροζ-καφε?

Όχι δεν μου έδωσε.. μιλήσαμε το πρωί και τώρα το απόγευμα... Και μου είπε να τον πάρω πάλι αύριο μόλις ξυπνήσω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Gwgoulini26 είπε:

@Rozita1510 αχ τι καλά θα το ακούσεις αύριο! Θα περιμένω νέα σου γλυκιά μου με το καλό να πάνε όλα! !!

Μακαρι να το ακουσουμε αυριο αν και ειναι νωρις πιστευω :) !!!σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!!εννοειται θα σας ενημερωσω :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Επειδή έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες κάνουν κολπικό για αυτό δεν έδωσα σημασία... Αλλά από εδώ και πέρα μόνο κοιλιακό θα λέω...

Καλημέρα! Εγώ ακόμα και στην 11η εβδομάδα κολπικό θέλησα να κάνω. Πρώτη φορά βέβαια σε αυτή την εβδομάδα μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνουμε κοιλιακό- όλες τις προηγούμενες φορές κάναμε κολπικό.

Επίσης, στην αυχενική υπάρχει περίπτωση ο υπερηχογραφιστής να αναγκαστεί να κάνει και κολπικά εάν δεν βλέπει καλά το έμβρυο.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!τι κανετε;;πως ειστε;; @Μάντη τι κανεις κοριτσι μου;;;εβγαλες τπτ αλλο;;;ολα καλα;;

@anemoni1989 τι εγινε με τα αποτελεσματα σου κοριτσι μου;;;ολα καλα;;

Καλημερα @ZiliHer!!!!καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!!ποσο εισαι εσυ κοριτσι μου;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...