Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

4 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Ναι, φυσικά! Γενικές αίματος, σάκχαρο, θυρεοειδή, αντισώματα για κυτταρομεγαλοϊό, τοξόπλασμα, ερυθρά, αυστραλιανό αντιγόνο, aids, ηπατίτιδα, γενική ούρων για λεύκωμα. Τώρα στην 11η εβδομάδα (2ος υπέρηχος) μου ξαναέγραψε να επαναλάβω κάποιες.

 

3 ώρες πρίν, depyfr είπε:

καλημερα

καλημερα.ναι και μενα μου εδωσε.και επρεπε να παω σημερα συγκεκριμενα αλλα το πρωι ο γιος μου δεν μαφηνε να φυγω και καθυστερησα και δεν προλαβαινα μετα.:)αυριο θα παω.

καλησπερα κοριτσαρες. @ZiliHer καλως μας ηρθες!!!!να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη! @MELINASP μπραβο χαρηκα που ειναι ολα καλα!!

@anemoni1989 μια χαρα τα πας πιστευω.ολα καλα θα πανε!!!:)

 

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Ναι κι εμενα μου εδωσε αρκετες εξετασεις. Τις πιο πολλες που ανεφερε η @ZiliHer εγω τις ειχα ηδη κανει λογω εξωσωματικης κι επειδη τις υπόλοιπες τις εκανα στο κεντρο εκεινη τη στιγμη δεν προλαβα να τις καταγραψω ολες στο σκληρο μου δισκο ;)

 

 

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

ναι . αν κ τις ειχα κανει τις περισσοτερες . μου τις ειχε γραψει παθολογος πριν . θελεις να σου πω ποιες?

 

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

@μαντη αυτες κ εγω !  + ισδηρο , φερριτινη , βιταμινη d , ασβεστιο , αντισωματα igg kai igm για κυτ. ,τοξοπλασμα , ερυθρα. αυτα πιστευω εχω κανει. καλλιεργεια κολπικου .  εσενα σου εδωσε?

θα σου τις γραψει σιγουρα.

κοριτσια ας κανει οποια μπορει ενα πινακακι με τις ΠΗΤ μας!!

εγω εχω 18/10

Μου έδωσε και εμένα!!! Για κυστική ίνωση σας έδωσε και λυστερια;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ada32 είπε:

Περιοχες ?από που είστε; Εγώ Θεσσαλονίκη

Εγω αθηνα δυστυχως στην τσιμεντουπολη!

Εκλεισα για υπερηχο την αλλη πεμπτη 8πμ. Πρωτα ο θεος ολα καλα να πανε και θα του πω να μου τις γραψει. Αυτος ειναι περιεργος βεβαια μπορει να μου πειασε πιο μετα. Ετσι μου ειχε πει και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Αν υπολογίζω καλά την ΠΗΤ μου είναι 1/11 άρα μάλλον Οκτώβρη θα γεννήσω κι εγώ.εύχομαι σε όλες μας να έχουμε ήρεμες και τέλειες εγκυμοσύνες μόνο με ευχάριστα νέα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

 

 

 

 

Μου έδωσε και εμένα!!! Για κυστική ίνωση σας έδωσε και λυστερια;;;

Κυστική ινωση εγω εκανα πριν την εξωσωματική γτ το γνωριζα απο την πρωτη εγκυμοσύνη. Είναι απαραίτητη γτ μετα τη μεσογειακή αναιμία είναι η δεύτερη σε συχνότητα ασθένεια στην Ελλάδα... νομιζω ότι και λιστερια εχω κάνει.

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Περιοχες ?από που είστε; Εγώ Θεσσαλονίκη

Εγω μενω Σκιάθο

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια όσες πήγατε για το 1ο υπέρηχο σας έδωσε εξετάσεις;;;

Εμένα όχι, θα πάω την Κυριακή να μου δώσει εξετάσεις και μάλλον θα γίνει κ δεύτερο υπέρηχος.

Link to comment
Share on other sites

@Ασία καλως ηλθες στο γκρουπακι! Μια μερα διαφορα εχει η πητ μας εγω υπολογιζω 31/11. Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Πες μας για εσενα. 

@Gwgoulini26 μου χρονια μας πολλα!

@Μάντη μου ποσο ειδες; και εγω ειχα χθες. Αλλα λιγο. και δυστυχως ειχα και σημερα το πρωι. Οσο ειναι σταγονες μην φοβασαι την πλυμμηρα να φοβασαι

@Rozita1510 μου πως πηγε ο υπερηχος;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Συγγνώμη που δεν μπορώ να γράφω συχνά, αλλά τρέχω... Διάβασα ωραία νέα όμως, υψηλές χοριακές... καρδούλες να κάνουν τουκου τουκου και καινούριες στην παρέα: Καλωσήρθατε όλες! Με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας...

Λοιπον, εμείς είμασταν μια χαρά μέχρι χθες. Χθες το απόγευμα είχα αιμορραγία αρκετή... Πήγα στο γιατρό, μια χαρά είναι το μικρούλι μου... Μου έδωσε ενέσεις. Το αίμα, μετά το ανοιχτό κόκκινο που είχα σε μια επίσκεψη στην τουάλετα το απόγευμα, είναι πλέον καφέ...

Ανησυχώ πάρα πολύ... Μετά από το θρίλερ με τη χοριακή, τωρα εχουμε αυτό... Πότε θα χαρούμε πια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγγνώμη που δεν μπορώ να γράφω συχνά, αλλά τρέχω... Διάβασα ωραία νέα όμως, υψηλές χοριακές... καρδούλες να κάνουν τουκου τουκου και καινούριες στην παρέα: Καλωσήρθατε όλες! Με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας...

Λοιπον, εμείς είμασταν μια χαρά μέχρι χθες. Χθες το απόγευμα είχα αιμορραγία αρκετή... Πήγα στο γιατρό, μια χαρά είναι το μικρούλι μου... Μου έδωσε ενέσεις. Το αίμα, μετά το ανοιχτό κόκκινο που είχα σε μια επίσκεψη στην τουάλετα το απόγευμα, είναι πλέον καφέ...

Ανησυχώ πάρα πολύ... Μετά από το θρίλερ με τη χοριακή, τωρα εχουμε αυτό... Πότε θα χαρούμε πια;

Καλημέρα! ο γιατρος τι σου ειπε???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

@Ασία καλως ηλθες στο γκρουπακι! Μια μερα διαφορα εχει η πητ μας εγω υπολογιζω 31/11. Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Πες μας για εσενα. 

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κορίτσια!Ευχαριστώ. εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη.Έκανα το τεστ με 10 μέρες καθυστέρηση και χοριακή με 12 μέρες καθυστέρηση και βγήκε 40.000. Ο γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω δεύτερη για να δούμε πως ανεβαίνει γιατί ήδη είναι υψηλή. Την ίδια μέρα έκανα υπέρηχο και είδαμε έναν σάκο με μια κουκίδα μέσα και ακούσαμε την καρδούλα!!!Δεν περίμενα να φανεί κάτι στον υπέρηχο γιατί είχα υπολογίσει λάθος τις μέρες και νόμιζα πως ήμουν μια εβδομάδα λιγότερο, ενώ τελικά ήμουν 5+5 την ημέρα του υπερήχου, οπότε μου ήρθε ξαφνικό.Σήμερα είμαι 6 εβδ και θα πάω σε δύο μέρες να μου δώσει τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω κ μάλλον θα κάνουμε κ υπέρηχο να δούμε πως πηγαίνει ανάπτυξη του... φοβάμαι κορίτσια μην πάει κάτι στραβά γιατί τόσα ακούμε για το πρώτο τρίμηνο....από συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω ιδιαίτερα, λίγη ανακατωσούρα, από τη μια πεινάω από την άλλη ανακατεύομαι. Το στήθος πονάει και έχει πρηστεί εδώ και αρκετές μέρες, υπνηλία και κούραση. Εύχομαι σε όλες μας τελειομηνες και όμορφες εγκυμοσύνες!!

Α επίσης μόνη μου υπολόγισα την ΠΗΤ ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

@Ασία καλως ηλθες στο γκρουπακι! Μια μερα διαφορα εχει η πητ μας εγω υπολογιζω 31/11. Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Πες μας για εσενα. 

@Gwgoulini26 μου χρονια μας πολλα!

@Μάντη μου ποσο ειδες; και εγω ειχα χθες. Αλλα λιγο. και δυστυχως ειχα και σημερα το πρωι. Οσο ειναι σταγονες μην φοβασαι την πλυμμηρα να φοβασαι

@Rozita1510 μου πως πηγε ο υπερηχος;;

Καλημέρα Μελινακι! 2 με 3 στογονες ροζ και μετά πάλι καφέ μπεζ.. ξάπλα μου είπε να μην κάνω τίποτα... Συν σήμερα έκανα τον 1ο πρωινό εμετό...! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κορίτσια!Ευχαριστώ. εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη.Έκανα το τεστ με 10 μέρες καθυστέρηση και χοριακή με 12 μέρες καθυστέρηση και βγήκε 40.000. Ο γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να κάνω δεύτερη για να δούμε πως ανεβαίνει γιατί ήδη είναι υψηλή. Την ίδια μέρα έκανα υπέρηχο και είδαμε έναν σάκο με μια κουκίδα μέσα και ακούσαμε την καρδούλα!!!Δεν περίμενα να φανεί κάτι στον υπέρηχο γιατί είχα υπολογίσει λάθος τις μέρες και νόμιζα πως ήμουν μια εβδομάδα λιγότερο, ενώ τελικά ήμουν 5+5 την ημέρα του υπερήχου, οπότε μου ήρθε ξαφνικό.Σήμερα είμαι 6 εβδ και θα πάω σε δύο μέρες να μου δώσει τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω κ μάλλον θα κάνουμε κ υπέρηχο να δούμε πως πηγαίνει ανάπτυξη του... φοβάμαι κορίτσια μην πάει κάτι στραβά γιατί τόσα ακούμε για το πρώτο τρίμηνο....από συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω ιδιαίτερα, λίγη ανακατωσούρα, από τη μια πεινάω από την άλλη ανακατεύομαι. Το στήθος πονάει και έχει πρηστεί εδώ και αρκετές μέρες, υπνηλία και κούραση. Εύχομαι σε όλες μας τελειομηνες και όμορφες εγκυμοσύνες!!

Α επίσης μόνη μου υπολόγισα την ΠΗΤ ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα ακόμη.

Μια χαρα αψογα τα νουμερακια σου κοριτσι μου και που ακουσες καρδουλα ολα κατ ευχην πανε! με το καλο!!! να μας πεις τι εξετασεις θα σου δωσει!

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα Μελινακι! 2 με 3 στογονες ροζ και μετά πάλι καφέ μπεζ.. ξάπλα μου είπε να μην κάνω τίποτα... Συν σήμερα έκανα τον 1ο πρωινό εμετό...! 

καλο ειναι που δεν συνεχιζει σε ροζ η ακομα καλυτερο που δεν εχει παει κοκκινο καθολου. θυμισε μου σου εδωσε ουτροτζεσταν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...