Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Neverstop είπε:

      Να σέ ρωτήσω? γιατί το έχεις σχεδόν δεδομένο πως θα γεννήσεις νωρίς? από όσο θυμάμαι ο τράχηλος δεν είχε κοντύνει πολύ κι έκανες και περίδεση. έγινε κάτι άλλο?

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!!!!ολα καλα εχθεσ!ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.καρδουλα ουτε ειδαμε ουτε ακουσαμε.ο γιατρος μου ειπε να ξαναπαω σε 3 εβδομαδες να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει και τις εξετασεις!!κοριτσια ειναι φυσιολογικο που δεν ειδαμε εστω καρδουλα;;;ειμαι 5w3d

15 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Περιοχες ?από που είστε; Εγώ Θεσσαλονίκη

Και εγω αθηνα!!!δυστυχως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 11 λεπτά , MELINASP είπε:

Μια χαρα αψογα τα νουμερακια σου κοριτσι μου και που ακουσες καρδουλα ολα κατ ευχην πανε! με το καλο!!! να μας πεις τι εξετασεις θα σου δωσει!

καλο ειναι που δεν συνεχιζει σε ροζ η ακομα καλυτερο που δεν εχει παει κοκκινο καθολου. θυμισε μου σου εδωσε ουτροτζεσταν?

Όχι και οι δύο γυναικολόγοι που μίλησα μου είπαν δεν χρειάζεται γτ δεν πονάω και γίνεται καφέ το αίμα..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αχ κορίτσια πάλι ροζ έχω...

Κοριτσι μου εσυ τι κανεις;;;πως εισαι;;εχεις ακομα;;;

πρίν από 43 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγγνώμη που δεν μπορώ να γράφω συχνά, αλλά τρέχω... Διάβασα ωραία νέα όμως, υψηλές χοριακές... καρδούλες να κάνουν τουκου τουκου και καινούριες στην παρέα: Καλωσήρθατε όλες! Με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας...

Λοιπον, εμείς είμασταν μια χαρά μέχρι χθες. Χθες το απόγευμα είχα αιμορραγία αρκετή... Πήγα στο γιατρό, μια χαρά είναι το μικρούλι μου... Μου έδωσε ενέσεις. Το αίμα, μετά το ανοιχτό κόκκινο που είχα σε μια επίσκεψη στην τουάλετα το απόγευμα, είναι πλέον καφέ...

Ανησυχώ πάρα πολύ... Μετά από το θρίλερ με τη χοριακή, τωρα εχουμε αυτό... Πότε θα χαρούμε πια;

Καλημερα κοριτσι μου!!!ο γιατρος απο τι σου ειπε οτι μπορει να ειναι;;;εχεις ακομα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!ολα καλα εχθεσ!ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.καρδουλα ουτε ειδαμε ουτε ακουσαμε.ο γιατρος μου ειπε να ξαναπαω σε 3 εβδομαδες να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει και τις εξετασεις!!κοριτσια ειναι φυσιολογικο που δεν ειδαμε εστω καρδουλα;;;ειμαι 5w3d

Και εγω αθηνα!!!δυστυχως!!!

Αφού είδατε εμβρυϊκά στοιχεία νομίζω όλα καλά... Είσαι λίγο ακόμα!!! Εγώ θα πήγαινα ξανά σε 2 εβδομάδες!!!! Εμείς ακούσαμε 6 +4 και η σύλληψη ήταν 12 ή 13 μέρα!!! Οπότε είναι νωρίς!!

πρίν από 2 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Κοριτσι μου εσυ τι κανεις;;;πως εισαι;;εχεις ακομα;;;

Καλημερα κοριτσι μου!!!ο γιατρος απο τι σου ειπε οτι μπορει να ειναι;;;εχεις ακομα;;;

Έχω καφέ σήμερα.... Και εμετό!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!ολα καλα εχθεσ!ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.καρδουλα ουτε ειδαμε ουτε ακουσαμε.ο γιατρος μου ειπε να ξαναπαω σε 3 εβδομαδες να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει και τις εξετασεις!!κοριτσια ειναι φυσιολογικο που δεν ειδαμε εστω καρδουλα;;;ειμαι 5w3d

Και εγω αθηνα!!!δυστυχως!!!

Καλημερα! Αρχικα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου... Ειναι φυσιολογικο που δεν ακουσες καρδουλα. Ειναι πολυ νωρις. Από την 6η εβδομαδα και μετα αρχιζουμε και ακουμε καρδιες. Εγω 6εβδ+2 ισα που ακουσα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rozita1510 δε μου είπε. Συνηθισμένο είναι μου είπε... Αλλά εγώ ανησυχώ...

Μάντη γεια σου! Κι εσύ καφέ; Εμένα δε μου είπε για ξεκούραση, αλλά δε μου είπε να κάνω και γενική στο σπίτι βέβαια... Εσένα σου είπαν τι μπορεί να είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Αφού είδατε εμβρυϊκά στοιχεία νομίζω όλα καλά... Είσαι λίγο ακόμα!!! Εγώ θα πήγαινα ξανά σε 2 εβδομάδες!!!! Εμείς ακούσαμε 6 +4 και η σύλληψη ήταν 12 ή 13 μέρα!!! Οπότε είναι νωρίς!!

Έχω καφέ σήμερα.... Και εμετό!!!

Ο εμετος ειναι καλο σημαδι απο την μια αλλα απο την αλλη ξερω σε ταλαιπωρει!!!σημερα μιλησες με τον γιατρο για τα καφε;

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα! Αρχικα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου... Ειναι φυσιολογικο που δεν ακουσες καρδουλα. Ειναι πολυ νωρις. Από την 6η εβδομαδα και μετα αρχιζουμε και ακουμε καρδιες. Εγω 6εβδ+2 ισα που ακουσα

Σε ευχαριστω κοριτσι μου που μου απαντησες!!!μου ειπε να παω παλι σε 3 εβδομαδες που θα ειμαι 8w!!μου φανηκε πολυ!!!αλλα τι να πω!!ισως να ξερει καλυτερα!!με εχει αγχωσει λιγο ειναι η αληθεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Συγγνώμη που δεν μπορώ να γράφω συχνά, αλλά τρέχω... Διάβασα ωραία νέα όμως, υψηλές χοριακές... καρδούλες να κάνουν τουκου τουκου και καινούριες στην παρέα: Καλωσήρθατε όλες! Με το καλό να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας...

Λοιπον, εμείς είμασταν μια χαρά μέχρι χθες. Χθες το απόγευμα είχα αιμορραγία αρκετή... Πήγα στο γιατρό, μια χαρά είναι το μικρούλι μου... Μου έδωσε ενέσεις. Το αίμα, μετά το ανοιχτό κόκκινο που είχα σε μια επίσκεψη στην τουάλετα το απόγευμα, είναι πλέον καφέ...

Ανησυχώ πάρα πολύ... Μετά από το θρίλερ με τη χοριακή, τωρα εχουμε αυτό... Πότε θα χαρούμε πια;

Καλημερα και υπομονη ειναι πολυ δυσκολο οταν εχεις αιμορραγια ειτε λιγο ειτε πολυ... Φανταζομαι σου εδωσε ενεσεις προγεστερονης? Ξεκουρασου οσο μπορεις.

Οσον αφορα τη χαρα τι να σου πω? εγω φοβαμαι που ψιλοχαιρομαι με τη δικη μου εγκυμοσυνη. Φοβαμαι που δεν εχω τοσο εντονα συμπτωματα τις τελευταιες μερες, τρεμω μεχρι να ξαναπαω για υπερηχο αν και δεν πρεπει. Δεν κανει καλο στο σποριδιο, αλλα ερχεται συνεχεια η εικονα οταν πηγα στην πρωτη εγκυμοσυνη να ακουσω καρδια και μου ειπε οτι παλινδρομησε και ανησυχω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Rozita1510 δε μου είπε. Συνηθισμένο είναι μου είπε... Αλλά εγώ ανησυχώ...

Μάντη γεια σου! Κι εσύ καφέ; Εμένα δε μου είπε για ξεκούραση, αλλά δε μου είπε να κάνω και γενική στο σπίτι βέβαια...

Εσενα σου εδωσε χαπια;;;και εγω η αληθεια ειναι εχω ακουσει πολλες κοπελες που εχουν!οποτε λογικα ειναι φυσιολογικο οπως σου ειπε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Alekk είπε:

Δεν είδε κάτι MelinaSP. Όλα καλά μου είπε. Ενέσεις μου έδωσε..

αφου ο γιατρος σου ειπε ολα καλα τοτε μην ανησυχεις κοριτσι μου! ξεκουρασου και ολα καλα θα πανε! 

πρίν από 9 λεπτά , Rozita1510 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!ολα καλα εχθεσ!ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια.καρδουλα ουτε ειδαμε ουτε ακουσαμε.ο γιατρος μου ειπε να ξαναπαω σε 3 εβδομαδες να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει και τις εξετασεις!!κοριτσια ειναι φυσιολογικο που δεν ειδαμε εστω καρδουλα;;;ειμαι 5w3d

κοριτσακι μου συγχαρητηρια ολα καλα με το καλο!!! καρδουλα φαινεται και ακους απο την 6η εβδομαδα και μετα. ειναι μικρουλη ακομα το σπορακι σου!!!  να μην ανησυχεις καθολου φυσιολοφικοτατο ηταν!

 

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Όχι και οι δύο γυναικολόγοι που μίλησα μου είπαν δεν χρειάζεται γτ δεν πονάω και γίνεται καφέ το αίμα..

ουτε εγω ποναγα οταν ξεκινησαν τα ροζ αλλα μου ειπαν να παρω 1 utrogestan 200 mg καθε βραδυ. σημερα επειδη αγχωθηκα θα τον παρω μηπως πρεπει να παρω παραπανω. πονακια χαμηλα τυπου ενοχλησεις και τσιμπηματα ειναι λογικο να ειχες λογω εγκυμοσυνης. τι να σου πω δεν ξερω ο καθε γιατρος με τα δικα του. το σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι!!! ειναι λογικα τα ροζ στην αρχη της εγκυμοσυνης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία1430 είναι πολύ δύσκολο, σε καταλαβαίνω, αλλά πρέπει να είμαστε αισιόδοξες ότι όλα θα πάνε καλά. Αλλά με κάποιο τρόπο πρέπει να θωρακίσουμε και τον εαυτό μας, ώστε να καταφέρουμε να αντιμετωπίσουμε τα χειρότερα (μακριά από εμάς, να μην χρειαστεί ποτέ). Περίεργη ισορροπία δλδ...

Rozita1510 καθόλου μην ανησυχείς. Φυσικά και είναι νωρίς! Θα ακούσεις όταν πας πάλι. Δεν μου έδωσε χάπια, ενέσεις προγεστερόνης μου έδωσε...

Κορίτσια μου δώσατε όλες λίγο θάρρος, σας ευχαριστω πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depyfr είπε:

καλημερα κοριτσαρες.σημερα το πρωι πηγα για εξετασεις.παρα πολλες θα ελεγα.μεχρι κολπικο υγρο μου πηρανε.ελπιζω να βγουν ολες καλες.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με το καλό να βγουν τα αποτελεσματα σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...