Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Angot said:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλε ολα καλα θα ειναι...σιγα...τα καφε δεν ειναι κατι γενικα. Ειχα κατα διαστηματα μπεζ καφε κτλ...ακομα και τωρα εχω.

Δεν ειχα ομως ποτε θεμα αποκολλησης και τετοια. Ολα ηταν μια χαρα. Μονο ο πλακουντας...που ανεβηκε εν τελει στη β επιπεδου. 

Εισαι χαλαρη και ειναι καλο...εγω ολο ετρεχα στο γιατρο και εκλαιγα. Ετσι ηρεμη να εισαι.

Και γω σημερα πχ εχω πονακια περιοδου...δραμα :?

Βασικά με χαλαρώνει πολύ ο γιατρός μου... Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό... Και εγώ έχω πονακια ελαφριά και που και που βλέπω καφέ και μπεζ αλλά μου έχει πει να μην ανησυχώ και να ξεκουράζομαι οπότε κάνω αυτό που είπε και το σταυρό μου να πάνε όλα καλά... Εγώ πάω κάθε 2 εβδομάδες για υπέρηχο δεν μπορώ παραπάνω...

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσιαααα βοηθεια...

Η μανα μου ξεκινησε τα ψώνια για το μωρό και μου έστειλε φωτο και θελω να παω κθ εγω να ψωνισω. Πωωωω θελω τα παντα

Αχ τρελααααααα μπράβο στη μαμαααα!!!!!! Να πας και να το ευχαριστηθεις!!!!

1 ώρα πρίν, ZiliHer είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Την προηγούμενη φορά που μπήκα είχαμε φτάσει στη σελ. 107. Απόψε μπήκα και είναι στην 140!!!! Αδυνατώ να διαβάσω τα ενδιάμεσα.... :-(

Λοιπόν, δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς, αλλά εγώ τελειώνοντας την 17η εβδ έχω φοβερούς πόνους στη λεκάνη και μου είναι δύσκολο να σηκώνομαι όταν έχω καθίσει ή ξαπλώσει κάπου για λίγη ώρα...

Και εγώ που είμαι σε ποιο μικρή εβδομάδα εδώ και λίγες μέρες πονάω χαμηλά στη μέση Μ ειδικά άμα πάω να σηκωθώ....

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Βασικά με χαλαρώνει πολύ ο γιατρός μου... Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό... Και εγώ έχω πονακια ελαφριά και που και που βλέπω καφέ και μπεζ αλλά μου έχει πει να μην ανησυχώ και να ξεκουράζομαι οπότε κάνω αυτό που είπε και το σταυρό μου να πάνε όλα καλά... Εγώ πάω κάθε 2 εβδομάδες για υπέρηχο δεν μπορώ παραπάνω...

Αχ τρελααααααα μπράβο στη μαμαααα!!!!!! Να πας και να το ευχαριστηθεις!!!!

Και εγώ που είμαι σε ποιο μικρή εβδομάδα εδώ και λίγες μέρες πονάω χαμηλά στη μέση Μ ειδικά άμα πάω να σηκωθώ....

Α καλα εισαι. Εγω στην εβδομαδα σου καθε λιγο και λιγακι πηγαινα. Με κοροιδευαν ολοι αλλα τι να εκανα??? :confused:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Α καλα εισαι. Εγω στην εβδομαδα σου καθε λιγο και λιγακι πηγαινα. Με κοροιδευαν ολοι αλλα τι να εκανα??? :confused:

Σημαντικό είναι να μην νιώθουμε άγχος!!! Οπότε κάνουμε αυτό που νιώθουμε!  Και εμένα με κοροϊδεύουν και μου λένε διάφορα άλλα κλείνω τα αυτιά και ευτυχώς και ο άντρας μου είναι το ίδιο με εμενα!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZiliHer said:

Λοιπόν, δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς, αλλά εγώ τελειώνοντας την 17η εβδ έχω φοβερούς πόνους στη λεκάνη και μου είναι δύσκολο να σηκώνομαι όταν έχω καθίσει ή ξαπλώσει κάπου για λίγη ώρα...

και γω έχω εδώ και καμιά βδομάδα τέτοιους πόνους και είμαι στη 16η εβδομάδα τώρα... άστα να πάνε... νιώθω ώρες ώρες ότι κάποιος μου τραβάει τα ισχία προς τα έξω ένα πράμα... :?

 

και από σεξ... ααχχχχ... από τον Γενάρη στη γυάλα... αααχχχχχ..... :-(

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα ειμαι καινουρια στο forum μπαινω στην 18 εβδομαδα και απο την αυχενικη διαφανεια οταν την ειχα κανει ενω ηταν καλη οσον αφορα ανωμαλιες εμβρυου βγηκα με ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας 1΄/270 και για υπολοιπομενοι αναπτυξη 1/130 ο γιατρος μου χωριγησε ασπιρινη και μετα απο δυο μηνες ξεχασα να σας πω επιτελους σηκωνομαι δειλα δειλα απο μια μεγαλη αποκολληση που ειχα παθει στην 9 εβδομαδα οπως καταλαβαινετε μετα απο ολα αυτα φοβαμαι παρα πολυ  τι πιθανοτητες εχω εχει καποια παρομοιο περιστατικο?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ναντια δε είπε:

κοριτσια καλημερα ειμαι καινουρια στο forum μπαινω στην 18 εβδομαδα και απο την αυχενικη διαφανεια οταν την ειχα κανει ενω ηταν καλη οσον αφορα ανωμαλιες εμβρυου βγηκα με ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας 1΄/270 και για υπολοιπομενοι αναπτυξη 1/130 ο γιατρος μου χωριγησε ασπιρινη και μετα απο δυο μηνες ξεχασα να σας πω επιτελους σηκωνομαι δειλα δειλα απο μια μεγαλη αποκολληση που ειχα παθει στην 9 εβδομαδα οπως καταλαβαινετε μετα απο ολα αυτα φοβαμαι παρα πολυ  τι πιθανοτητες εχω εχει καποια παρομοιο περιστατικο?

 

Καλημέρα!!!! Με το καλό το μωράκι σου! Είναι το 1ο;;; Τι εννοείς υπολοιπομενη ανάπτυξη;;;; Δεν το έχω ξανά ακούσει...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ναντια δε είπε:

κοριτσια καλημερα ειμαι καινουρια στο forum μπαινω στην 18 εβδομαδα και απο την αυχενικη διαφανεια οταν την ειχα κανει ενω ηταν καλη οσον αφορα ανωμαλιες εμβρυου βγηκα με ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας 1΄/270 και για υπολοιπομενοι αναπτυξη 1/130 ο γιατρος μου χωριγησε ασπιρινη και μετα απο δυο μηνες ξεχασα να σας πω επιτελους σηκωνομαι δειλα δειλα απο μια μεγαλη αποκολληση που ειχα παθει στην 9 εβδομαδα οπως καταλαβαινετε μετα απο ολα αυτα φοβαμαι παρα πολυ  τι πιθανοτητες εχω εχει καποια παρομοιο περιστατικο?

 

Καλως ορισες! Εγω ειμαι σ 14η εβδομάδα! Για προεκλαμψια πριν απο ποια εβδομάδα ειναι τα ποσοστά αυτα? Εμενα μ εχει ποσοστα για πριν την 34η,37η και 42η εβδομάδα! Φυσικα μειώνονται... 

Ειχα και εγω αποκολληση την 9η εβδομαδα αλλα εχω σηκωθει (με προσοχή) εδω και καιρο

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα!!!! Με το καλό το μωράκι σου! Είναι το 1ο;;; Τι εννοείς υπολοιπομενη ανάπτυξη;;;; Δεν το έχω ξανά ακούσει...

Το γραφει σ αυχενικη... Εμενα λεει περιορισμός εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες.. Πιθανότητα δηλ να μην αναπτύσσεται σωστά προς το τελος..


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλως ορισες! Εγω ειμαι σ 14η εβδομάδα! Για προεκλαμψια πριν απο ποια εβδομάδα ειναι τα ποσοστά αυτα? Εμενα μ εχει ποσοστα για πριν την 34η,37η και 42η εβδομάδα! Φυσικα μειώνονται... 

Ειχα και εγω αποκολληση την 9η εβδομαδα αλλα εχω σηκωθει (με προσοχή) εδω και καιρο

Το γραφει σ αυχενικη... Εμενα λεει περιορισμός εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες.. Πιθανότητα δηλ να μην αναπτύσσεται σωστά προς το τελος..

Αααα εμένα δεν γράφει... Μόνο ποσοστό για προεκλαμψία... Ίσως το γράφει όταν πάρω και την αίματος δεν είναι έτοιμη ακόμα η δική μου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Αααα εμένα δεν γράφει... Μόνο ποσοστό για προεκλαμψία... Ίσως το γράφει όταν πάρω και την αίματος δεν είναι έτοιμη ακόμα η δική μου...

Αν δεν εχεις παρει τις αιματολογικες λογικο ειναι... Θα αλλάξουν και ολα τα ποσοστά μετα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν δεν εχεις παρει τις αιματολογικες λογικο ειναι... Θα αλλάξουν και ολα τα ποσοστά μετα... 

Την Παρασκευή θα είναι έτοιμα!! Ελπίζω να αλλάξουν προς το καλό!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα αποτελεσματα αυτα τα εχω παρει απο την αυχενικη και τα ειδε και απο την pap a kai και γραφει προεκλαμψια πριν απο τις 34 εβδομαδες 1/282 και περιορισμος της εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδομαδες {τα εγραψα ακριβως οπως τα λεει στα χαρτια που μου εδωσαν} ο γιατρος μου ειπε σε λιγες εβδομαδες που εχουμε την β επιπεδου θελει να δει πως παω με τις μητριαιες αρτηριες ετσι μου ειπε.

συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι το πρωτο μου και εχω ανχωθει αρκετα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ναντια δε είπε:

τα αποτελεσματα αυτα τα εχω παρει απο την αυχενικη και τα ειδε και απο την pap a kai και γραφει προεκλαμψια πριν απο τις 34 εβδομαδες 1/282 και περιορισμος της εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδομαδες {τα εγραψα ακριβως οπως τα λεει στα χαρτια που μου εδωσαν} ο γιατρος μου ειπε σε λιγες εβδομαδες που εχουμε την β επιπεδου θελει να δει πως παω με τις μητριαιες αρτηριες ετσι μου ειπε.

συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι το πρωτο μου και εχω ανχωθει αρκετα.

Ολες αγχωμενες ειμαστε... Μην τ ξαναπεις, δεν μας κουραζεις!!! Το οτι το γνωρίζεις είναι σημαντικό! Θα τ παρακολουθειτε και ολα θα πανε κατευχην! Το πρόβλημα θα ήταν να μην γνωρίζει κανείς την ύπαρξη προδιαθεσης


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...