Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Εγω την επομενη εβδομαδα θα παω για πρωτο υπερηχο. Γενικα πολυ αγχωμενη γτ περσι ειχα μια παλινδρομη εγκυμοσυνη και ολο βλεπω τερατα. 

Με το καλό να το δεις!!τι χοριακή είχες?πιστεύω πως ήδη θα φαίνεται στον υπέρηχο και θα ακούγεται κ η καρδιά του, αφού υπολογίζουμε να συλλάβαμε πάνω κάτω μαζί.

Το ότι είχες μια παλινδρομη δεν σημαίνει πως θα ξαναέχεις, να είσαι αισιόδοξη και θα πάνε όλα καλά!!

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@Ασία καταρχας συγχαρητήρια και καλως ορισες!! Μια καλη και τελριομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!! 

Κατα δευτερον,  κορίτσια ας σκεφομαστε θετικα,  οχι αρνητικες σκεψεις!! 

@Μάντη μου υπομονη κοριτσακι μου και ψυχραιμια! Ολα καλα θα πανε!! Πως παει? Ξαναμιλησες με γιατρο? Ξαναειδες κατι? 

Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα! Μα για να σκεφτόμαστε θετικά το ανέφερα κι εγώ το 5%. Είναι πολύ μικρό ποσοστό μπροστά στο 25% που ήξερα ως τώρα και προσωπικά μου έδωσε περισσότερο θάρρος πως όλα θα πάνε τέλεια!!!

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εδω βημα βημα ολες μαζι να τα λεμε μπας και προσπερασουμε επιτελους αυτα τα τερατα...

κι εγω το εχω διαβασει. παρολα αυτα ενα αγχος υπαρχει ακομα κι αν ακουστει καρδουλα

Υπάρχει φυσικά αλλά εμείς είμαστε πάντα αισιόδοξες!!Όλα θα πάνε τέλεια για όλες μας κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

Με το καλό να το δεις!!τι χοριακή είχες?πιστεύω πως ήδη θα φαίνεται στον υπέρηχο και θα ακούγεται κ η καρδιά του, αφού υπολογίζουμε να συλλάβαμε πάνω κάτω μαζί.

Το ότι είχες μια παλινδρομη δεν σημαίνει πως θα ξαναέχεις, να είσαι αισιόδοξη και θα πάνε όλα καλά!!

Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα! Μα για να σκεφτόμαστε θετικά το ανέφερα κι εγώ το 5%. Είναι πολύ μικρό ποσοστό μπροστά στο 25% που ήξερα ως τώρα και προσωπικά μου έδωσε περισσότερο θάρρος πως όλα θα πάνε τέλεια!!!

Υπάρχει φυσικά αλλά εμείς είμαστε πάντα αισιόδοξες!!Όλα θα πάνε τέλεια για όλες μας κορίτσια!!

Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη!!! Μερικές μπορεί να είμαστε πιο αγχωτικές, γτ έχουμε καεί,αλλά αποτελούμε μειοψηφία και δεν πρέπει να σας ανησυχούμε!!! Αλλωστε ειπαμε, τα κακα ανηκουν σ παρελθόν... Εμείς μονο θετικά σκεφτόμαστε!!!

Να σε ρωτήσω, επειδή ειχες τεράστια χοριακή, παίζει να το έπιασες στον προηγούμενο κύκλο????? Τέλειο πάντως αυτό, ξεμπερδεύεις μια και έξω από τα πάντα!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Μίλησα με το γιατρό μου και πραγματικά έχουν σπάσει τα νεύρα μου έχω εκνευριστεί απίστευτα πολύ τον παίρνω τηλέφωνο και του λέω ότι έχω ροζ πιο έντονο πιο πολύ και βλέννα και μου λεει εντάξει αν είναι μη πάει καλά εγκυμοσύνη φαίνεται από την αρχή δεν μπορείς να κάνεις κάτι που να σε βοηθήσει κανένας αυτό το πράγμα. Δεν υπάρχει κάτι μπορεί να γίνει του λεω μήπως χρειάζεται να πάρω παραπάνω προγεστερόνη και μου λέει και να πάρεις και να μην πάρεις; Του λέω πρέπει να κάτσω να μη κάνω τίποτα γιατί δεν έκανα κάτι σήμερα σηκώθηκα το κρεβάτι μου πήγα στη δουλειά που είμαι καθιστή και γύρισα σπίτι μου και μου απαντάει βασικά ναι κάτσε ξάπλωσε ένω την προηγούμενη βδομάδα όταν το ρώτησε ακριβώς το ίδιο πράγμα μου είπε όχι ντάξει σιγά απλά μην κούραζεσε πολύ. Θα τρελαθώ τελείως έτσι!!! Παμε καλ;;;; ειναι απαντηση γυναικολογου;;;; Δευτέρα πρωί θα πάρω τηλέφωνο σε άλλους δύο γυναικολόγους να κλείσω ραντεβού για δεύτερες γνώμες. Το κακό είναι ότι έχω ακόμα έντονο ροζ σκούρο πηκτό. 

Και του είπα κιόλας για τη προγεστερόνης μήπως πρέπει να την παίρνω κολπικά ενώ στο πρώτο τηλεφώνημα μου είχε πει να το παίρνω από το στόμα γιατί είναι καλύτερα και τώρα τον ξαναρώτησα ακριβώς το ίδιο πράγμα και γυρνάει και μου λέει ότι από το στόμα έχει μόνο 35% λειτουργία το υπολοιπο μενει στο συκώτι και πρεπει να το βαζω κολπικα. Δεν ξέρει τι λέει τη μία βδομάδα μου λεει έτσι την άλλη βδομάδα αλλιώς δεν ξέρω τι φταίει αν έχει πάθει εγκεφαλικό και εχει χαζέψει εγώ πάντως έτσι δεν μπορώ θέλω έναν γυναικολόγο που θα μου πει κορίτσι μου πρέπει να κάνω αυτό και αυτό και αυτό και θα το παλέψουμε όσο μπορούμε. Εκείνος μου λέει εντάξει τι άλλο μπορείς να κάνεις αν είναι να μη πάει καλά δεν θα πάει καλά

Σας ζάλισα το ξέρω αλλά έχω φρικάρει δεν μπορώ δεν μπορώ!!!  

Πρέπει να κάθομαι να ψάχνω στο ίντερνετ να μαθαίνω πράγματα για να πάρω τον γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω μήπως πρέπει να κάνω αυτό και να του το πω και να απαντάει και αερολογίες;;

 

Οσο σκληρο και να ακουγεται, αν μια εγκυμοσυνη δεν ειναι να προχωρησει δεν θα προχωρησει. Δεν πα να κατσεις μεσα σε μια γυαλα? Αν υπαρχει θεμα στο εμβρυο δεν μπορουμε να κανουμε τπτ.

Αυτο μου το ειχε πει ενας γυνακολογος παλια και αντιλαμβανομαι πλεον οτι ειχε δικαιο. τοτε μου ειχε φανει λιγο σκληρο. οταν εχασα την πρωτη εγκυμοσυνη τον σκεφτηκα. το ιδιο και τη δευτερη φορα. Και τωρα που ξερω και τους λογους το δεχομαι. Απλα οταν εσυ υποφερεις και περνας το Γολγοθα σου ειναι δυσκολο να το αποδεχτεις. Θελεις να κανεις τα αδυνατα δυνατα να προστατευσεις το θαυματακι σου. Λογικο και επομενο. 

Οσον αφορα την προγεστερονη στο προηγουμενο κεντρο εξωσωματικης μου ειχαν δωσει αυστηρα κολπικα. Ο τωρινος γιατρος μου ειπε να την παιρνω οπως βολευομαι. Απλα απο το στομα μπορει να σε τυραννησει λιγο το στομαχι.

Στο θεμα γιατρου ειλικρινα κι απολυτα θα σου πω να βρεις καποιον που θα σε κανει να ηρεμεις, που θα σου δινει δυναμη μα πανω απο ολα θα σε καταλαβαινει ως ανθρωπος οχι μονο ως γιατρος. Ενας λογος για τον οποιο αλλαξα κεντρο εξωσωματικης ηταν αυτος. Και αυτη τη στιγμη αν και εχω και στο Βολο εναν πολυ καλο γυναικολογο, αποφασισαμε με το συζυγο να κανουμε ολα αυτα τα εξτρα εξοδα και να συνεχισει να με παρακολουθει αυτος που μου εκανε και την εξωσωματικη. ΦΟΒΕΡΟΣ

Αν εισαι Αθηνα στειλε μου πμ να σου πω το ονομα του κι οτι αλλο θες

Κατα τα αλλα προσοχη, δυναμη και υπομονη

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Μίλησα με το γιατρό μου και πραγματικά έχουν σπάσει τα νεύρα μου έχω εκνευριστεί απίστευτα πολύ τον παίρνω τηλέφωνο και του λέω ότι έχω ροζ πιο έντονο πιο πολύ και βλέννα και μου λεει εντάξει αν είναι μη πάει καλά εγκυμοσύνη φαίνεται από την αρχή δεν μπορείς να κάνεις κάτι που να σε βοηθήσει κανένας αυτό το πράγμα. Δεν υπάρχει κάτι μπορεί να γίνει του λεω μήπως χρειάζεται να πάρω παραπάνω προγεστερόνη και μου λέει και να πάρεις και να μην πάρεις; Του λέω πρέπει να κάτσω να μη κάνω τίποτα γιατί δεν έκανα κάτι σήμερα σηκώθηκα το κρεβάτι μου πήγα στη δουλειά που είμαι καθιστή και γύρισα σπίτι μου και μου απαντάει βασικά ναι κάτσε ξάπλωσε ένω την προηγούμενη βδομάδα όταν το ρώτησε ακριβώς το ίδιο πράγμα μου είπε όχι ντάξει σιγά απλά μην κούραζεσε πολύ. Θα τρελαθώ τελείως έτσι!!! Παμε καλ;;;; ειναι απαντηση γυναικολογου;;;; Δευτέρα πρωί θα πάρω τηλέφωνο σε άλλους δύο γυναικολόγους να κλείσω ραντεβού για δεύτερες γνώμες. Το κακό είναι ότι έχω ακόμα έντονο ροζ σκούρο πηκτό. 

Και του είπα κιόλας για τη προγεστερόνης μήπως πρέπει να την παίρνω κολπικά ενώ στο πρώτο τηλεφώνημα μου είχε πει να το παίρνω από το στόμα γιατί είναι καλύτερα και τώρα τον ξαναρώτησα ακριβώς το ίδιο πράγμα και γυρνάει και μου λέει ότι από το στόμα έχει μόνο 35% λειτουργία το υπολοιπο μενει στο συκώτι και πρεπει να το βαζω κολπικα. Δεν ξέρει τι λέει τη μία βδομάδα μου λεει έτσι την άλλη βδομάδα αλλιώς δεν ξέρω τι φταίει αν έχει πάθει εγκεφαλικό και εχει χαζέψει εγώ πάντως έτσι δεν μπορώ θέλω έναν γυναικολόγο που θα μου πει κορίτσι μου πρέπει να κάνω αυτό και αυτό και αυτό και θα το παλέψουμε όσο μπορούμε. Εκείνος μου λέει εντάξει τι άλλο μπορείς να κάνεις αν είναι να μη πάει καλά δεν θα πάει καλά

Σας ζάλισα το ξέρω αλλά έχω φρικάρει δεν μπορώ δεν μπορώ!!!  

Πρέπει να κάθομαι να ψάχνω στο ίντερνετ να μαθαίνω πράγματα για να πάρω τον γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω μήπως πρέπει να κάνω αυτό και να του το πω και να απαντάει και αερολογίες;;

 

Μελίνα φυσικα να κοιταξεις κι αλλο γιατρο... κι εμένα ο παλιος μου γιατρος καπως ετσι ηταν.. λιγο οτι να’ναι. Τωρα εχω εναν κορυφαιο γιατρο που με βοηθαει παρα πολυ αλλα κ παλι οτι κ να μου πει, θα το ψαξω λιγο. Αυτο το κανω για πολλους γιατρους καθως πολλα εχουν δει τα ματια μ. Σκεψου πως αν ημουν στο παλιο μ γιατρο τωρα θα εβλεπα τα ραδικια αναποδα... τεσπα... 

Παντως ο τωρινος μου γιατρος μου ειπε κι εμενα πως αν ειναι να χαθει θα χαθει, ο,τι κι αν κανω... Κυριως το λενε αυτο γιατι αν η αποβολη οφειλεται σε χρωμοσομικες ανωμαλιες, που ειναι κ το συνηθες, η μητρα θα το απορριψει... 

Εγω αυτο που κανω ειναι να μην επιβαρυνω το σποριδιο οσο μπορω...

Να πανε ολα καλα κ βρες εναν γιατρο που θα σου ταιριαζει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

παρτο το χαπακι πριν φας κατι , θα σε ηρεμησει σε ενα 20 λεπτο. αλλα δοκιμασε κ την μεντα , κανει πολυ δουλεια ειδικα σε μενα που δεν μπορω να πιω νερο με τιποτα ...

οσο για την δουλεια ασε.. το πως προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου καθε πρωι να σηκωθω ειναι το κατι αλλο γτ κ την νυχτα κανω αστατο υπνο , ξυπναω 100 φορες

Αχ και εγώ κάνω άστατο ύπνο...

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@Ασία καταρχας συγχαρητήρια και καλως ορισες!! Μια καλη και τελριομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!! 

Κατα δευτερον,  κορίτσια ας σκεφομαστε θετικα,  οχι αρνητικες σκεψεις!! 

@Μάντη μου υπομονη κοριτσακι μου και ψυχραιμια! Ολα καλα θα πανε!! Πως παει? Ξαναμιλησες με γιατρο? Ξαναειδες κατι? 

Τώρα έχω καφέ μπεζ πάλι... Μίλησα με το γιατρό είπε ότι είναι φυσιολογικό να κάτσω ξαπλωμένη...

@MELINASP κοριτσάκι μου πώς είσαι;; βρες ένα γιατρό να τον εμπιστεύεσαι... Κοίτα και εμένα είναι λίγο απότομος και μονολεκτικος ο γιατρός μου αλλά τον εμπιστεύομαι πολύ... Σκέψου ότι εμένα δεν μου έδωσε καν προγεστερόνη αν και μέσα Μ σκέφτομαι ότι ίσως έπρεπε να μου δώσει για να είναι ποιο σίγουρος αλλά και πάλι σκέφτομαι ότι αυτός ξέρει καλύτερα....

 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη!!! Μερικές μπορεί να είμαστε πιο αγχωτικές, γτ έχουμε καεί,αλλά αποτελούμε μειοψηφία και δεν πρέπει να σας ανησυχούμε!!! Αλλωστε ειπαμε, τα κακα ανηκουν σ παρελθόν... Εμείς μονο θετικά σκεφτόμαστε!!!

Να σε ρωτήσω, επειδή ειχες τεράστια χοριακή, παίζει να το έπιασες στον προηγούμενο κύκλο????? Τέλειο πάντως αυτό, ξεμπερδεύεις μια και έξω από τα πάντα!!! :P

Σίγουρα δεν το έπιασα τον προηγούμενο κύκλο Γιατί έκανα υπέρηχο και μου έδειξε πόσο έχει αναπτυχθεί.Την ημέρα που είχα 40.000 χοριακή έκανα και τον υπέρηχο και μου είπε πως είμαι περίπου 5+5 ημ. Βέβαια και πάλι μου φάνηκε μεγάλη η χοριακή, συμφώνησε κ ο γιατρός, αλλά δεν σχολίασε τίποτα παραπάνω.Εγώ αμέσως μόλις άκουσα το νούμερο σκέφτηκα για δίδυμα αλλά ακούσαμε μια καρδούλα, οπότε απλά είναι ανεβασμένη αρκετά η χοριακή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@MELINASP κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πανε εγώ σκεψου είχα κατακοκκινο αινα και πέρασε βέβαια 2 εβδομάδες ποτέ είχα ποτέ δεν είχα ροζ ή καφέ τώρα είμαι καλά! Εφόσον ανεβαίνει η χοριακη σου όλα καλά άλλαξε απαραιτητως γιατρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα έναν γυναικολόγο στον πειραια του ρεα και πηγα απο εκει. Μου εκανε υπερηχο κοιλιακα δεν φανηκε καθαρα οπότε κάναμε κολπικα. Ειναι οντως μια εβδομαδα μικροτερο οπως το καταλαβα με καθυστερημενη ωορηξια. 5 εβδομαδων ακριβως.Ειναι σε καλο σημειο στη μητρα δεν εχει αποκολληση και ειναι καλο μεγεθος ο σακος. Θα παω τελη της επομενης εβδομαδας να δουμε καρδιακη λειτουργια και εμβρυο. ΓΤ τωρα δεν φαινοταν κατι. Το αιμα το εχουν αρκετες γυναικες στην αρχη της εγκυμοσυνης. Τωρα εχω κοκκινοκαφε μου ειπε αν δεν δω κοκκινο καθαρο να μην ανησυχω. Μου ειπε 2 utrogestan την ημερα, δυο φορες μαγνησιο, σιδηρο με φυλλικο οξυ και αντιπυκτικες. Εμεινε μαλακας μου λεει κοριτσι μου υπαρχουν πααρα πολλα ειδη θρομβοφιλιας εσυ εκανες ουτε 5. 

Αυτο που μου ειπε ειναι "εγω σαν γιατρος εκανα οτι μπορω για να σε προστατεψω απο εκει και περα ειναι στο δικο σου χεριμην κανεις καμια βλακεια να σηκωσεις βαρος και στο χερι του θεου και της φυσης. Εγω σαν γιατρος εκανα το 100%.

Ξερω πολυ καλα οτι αν ειναι να μην παει καλα απο μονο του δεν θα παει!!! Το περασα το εζησα!!! Δεν θελω να μου πει αυτο. Θελω να ξερω οτι το παλεψα ομως με τον γιατρο μου οσο μπορεσα!

 Οχι σαν τον αλλο. Που του λεω εχω αιμοραγια και μου λεει δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις και του λεω να παρω 2 utrogestan και να απανταει ααα ναι και δεν παιρνεις παρεις δεν παρεις το ιδιο ειναι;!!!!

Μπορει να μην με βοηθησουν οσα μου εδωσε αυτος ο καινουργιος γυναικολογος και να ειναι γραφτο να το χασω και αυτο το παιδακι ΑΛΛΑ θα ξερω οτι το παλεψα οσο μπορουσα και με οτι οπλα ειχα ειτε αυτο λεγεται φυλλικοψειτε προγεστερονη ειτε οτιδηποτε.  Αυταααααα

Link to comment
Share on other sites

Μελινα εκανες πολυ καλα! Την αλλη εβδομαδα θα ακουσεις κ καρδουλα! Ειπαμε τα κοκκινα/καφε/ ροζ ειναι συνηθισμενα, πρεπει να το χωνεψουμε κ να σταματησουμε να ανησυχουμε (τα λεω σε σενα για να τα ακουσω κι εγω..). Τα σπορακια μας θα πανε καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alekk είπε:

Μελινα εκανες πολυ καλα! Την αλλη εβδομαδα θα ακουσεις κ καρδουλα! Ειπαμε τα κοκκινα/καφε/ ροζ ειναι συνηθισμενα, πρεπει να το χωνεψουμε κ να σταματησουμε να ανησυχουμε (τα λεω σε σενα για να τα ακουσω κι εγω..). Τα σπορακια μας θα πανε καλα! 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου και εσυ ειχες αιμα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MELINASP είπε:

Λοιπόν πήρα έναν γυναικολόγο στον πειραια του ρεα και πηγα απο εκει. Μου εκανε υπερηχο κοιλιακα δεν φανηκε καθαρα οπότε κάναμε κολπικα. Ειναι οντως μια εβδομαδα μικροτερο οπως το καταλαβα με καθυστερημενη ωορηξια. 5 εβδομαδων ακριβως.Ειναι σε καλο σημειο στη μητρα δεν εχει αποκολληση και ειναι καλο μεγεθος ο σακος. Θα παω τελη της επομενης εβδομαδας να δουμε καρδιακη λειτουργια και εμβρυο. ΓΤ τωρα δεν φαινοταν κατι. Το αιμα το εχουν αρκετες γυναικες στην αρχη της εγκυμοσυνης. Τωρα εχω κοκκινοκαφε μου ειπε αν δεν δω κοκκινο καθαρο να μην ανησυχω. Μου ειπε 2 utrogestan την ημερα, δυο φορες μαγνησιο, σιδηρο με φυλλικο οξυ και αντιπυκτικες. Εμεινε μαλακας μου λεει κοριτσι μου υπαρχουν πααρα πολλα ειδη θρομβοφιλιας εσυ εκανες ουτε 5. 

Αυτο που μου ειπε ειναι "εγω σαν γιατρος εκανα οτι μπορω για να σε προστατεψω απο εκει και περα ειναι στο δικο σου χεριμην κανεις καμια βλακεια να σηκωσεις βαρος και στο χερι του θεου και της φυσης. Εγω σαν γιατρος εκανα το 100%.

Ξερω πολυ καλα οτι αν ειναι να μην παει καλα απο μονο του δεν θα παει!!! Το περασα το εζησα!!! Δεν θελω να μου πει αυτο. Θελω να ξερω οτι το παλεψα ομως με τον γιατρο μου οσο μπορεσα!

 Οχι σαν τον αλλο. Που του λεω εχω αιμοραγια και μου λεει δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις και του λεω να παρω 2 utrogestan και να απανταει ααα ναι και δεν παιρνεις παρεις δεν παρεις το ιδιο ειναι;!!!!

Μπορει να μην με βοηθησουν οσα μου εδωσε αυτος ο καινουργιος γυναικολογος και να ειναι γραφτο να το χασω και αυτο το παιδακι ΑΛΛΑ θα ξερω οτι το παλεψα οσο μπορουσα και με οτι οπλα ειχα ειτε αυτο λεγεται φυλλικοψειτε προγεστερονη ειτε οτιδηποτε.  Αυταααααα

Καλα έκανες και πηγές και σε άλλο γιατρό! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου και εγώ σκάω με τα ροζ καφέ αλλά ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και ακόμα κάνω οπότε είναι στα χέρια του Θεού...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια αγχωμενη μελλοντικη μανουλα εδω κ ειπα να γραψω κ εγω την γνωμη μου...:) Μελινα μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι θα το δεις απο την εμφυτευση μπορει να ειναι ειχα κ εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου αιμα μεχρι κ τον εβδομο μηνα...και τωρα ειμαι στον μηνα μου κ ειναι ολα καλα!!!!εννοειτε πως η ανησυχια σου ειναι φυσιολογικη κ χρειαζεσαι εναν γιατρο που να ασχολειτε περισσοτερο...σου ευχομαι ολα καλα κ να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια τον οκτωβριο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , MELINASP είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου και εσυ ειχες αιμα;;

Ναι δυστυχως. Σηκωσα τον γιο μ κ μετα απο δυο ωρες ειχα αιμα, ανοιχτο κοκκινο, αρκετο... πηγα στο γιατρο κ ολα καλα μ ειπε. Απο εκεινη την ωρα εχω καφε... Μας εχει φαει ολες το αγχος... αχ να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ. Με ηρεμησε πολυ ο νεος γιατρος οπως ειπα και παραπανω μπορει να μην πιασει αλλα θα εχω παλεψει. Αυτο θελω απο τον γιατρο. Οχι να μοτ χαιδευει τα αφτια το εζησα τον χαμο. Απλα να παλεψει κ αυτος απ τη μερια του. 

@Alekk μου σε ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα σου λογια! Ποσες μερες το εχεις;;

@Μάντη σε ευχαριστω γλυκια μου. καλυτερα ειμαι μου περασαν οι κραμπες με το μαγνησιο και τωρα ειχα καφε οχι κοκκινο σκουρο παλι καλα. 

@Anna Kal σε ευχαριστω για τα ομορφα και ενθαρρυντικα σου λογια! Με ενα πονο σου ευχομαι! Και ευχομαι ολες να ειμαστε εκει που εισαι εσυ τωρα σε καποιους μηνες!!

@Gwgoulini26 σε ευχαριστω! Εσυ απο τι ειχες αιμα;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως παει σημερα; Καλο ΣΚ σε ολες! Ειθε να σταματησουν τα χαζοαιματακια... MELINASP εχω απο την Πεμπτη, ευτυχως πλεον μονο καφε... Να σε ρωτησω, το μαγνησιο βοηθα στις κραμπες στην κοιλιτσα; Επισης, βρε κοριτσια πειτε για το να σηκωνουμε βαρος στην εγκυμοςυνη. Αλλοι λενε οχι, αλλοι λενε δεν πειραζει. Εχω ενα... 14κιλο σκετη γλυκα που θελει ολο φιλακια και αγκαλιες.

ΥΓ Μελινα κρατα αυτο τον γιατρο να γεννησεις στο Ρεα να ειμαστε μαζι! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...