Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εμεις πάλι τρεξίματα , παρατηρήθηκε μια μικρή αρρυθμία στο έμβρυο και ψάχνω να βρω παιδοκαρδιολογο . Προσπαθώ να κλεισω ραντεβού με τον μοναδικό που έχουμε εδώ για μια πρώτη γνώμη και μετά Θεσσαλονικη Παπανικολάου ή Αθήνα Ωνασιο . Η μορφολογία της καρδιάς είναι κανονική τουλάχιστον . Την Παρασκευή στην Αθήνα δεν το εντόπισαν , όμως εχθές ο γιατρός εδώ το είδε και μας το έδειξε . Τι να πω ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό . Μα όλα θα μου συμβούν σε αυτή την εγκυμοσύνη . Τώρα που αφορά το μωρό όλα μου φαίνονται πιο δύσκολα !

Ελπιζω σε όλες τα αποτελέσματα να είναι υπέροχα και να μη περάσει άλλη τέτοιες αγωνιες !

αμαν βρε κοριτσακι μου.. τι είναι παλι αυτο?? να δεις ομως που παλι δε θα ειναι τίποτα σοβαρό..  απλως ίσως χρειαζεται να το ελεγξεις για να ξερεις για μετα.. στην Β επιπεδου δεν ειδαν κατι, ετσι δεν ειναι?? εμενα μου εξηγησε η γιατρος οτι με την καρδουλα τους πολλα μπορει να βγουν κ αν θελω προληπτικα να δω κ γω παιδοκαρδιολογο.. μου ειπε οτι υπαρχουν πιστοποιημενοι μονο 2 στη θεσσαλονικη κ μετα στην Αθηνα.. Το μπεμπακι σου θα ειναι γερο κ δυνατο.. μην φοβασαι  για τπτ.. κ ολες θα κανουμε μια προσευχουλα ο γιατρος να σου πει τέλεια νεα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Τι να σου πω και εγώ πήγα χτες χαλαρη και μου κόπηκαν τα πόδια .Στη Θεσσαλονίκη μου σύστησε ο γιατρός εδώ έναν Βασιλειάδα , αυτός και Θωμαΐδης κάνουν τις διαγνώσεις . Από ότι κατάλαβα για επεμβάσεις , μόνο στο Ωσνασειο στην Αθήνα . Αυτός εδώ μας είπε να μην ανησυχούμε πολύ ακόμα , αλλά να μην το αφήσουμε.


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , eamo είπε:

Τι να σου πω και εγώ πήγα χτες χαλαρη και μου κόπηκαν τα πόδια .Στη Θεσσαλονίκη μου σύστησε ο γιατρός εδώ έναν Βασιλειάδα , αυτός και Θωμαΐδης κάνουν τις διαγνώσεις . Από ότι κατάλαβα για επεμβάσεις , μόνο στο Ωσνασειο στην Αθήνα . Αυτός εδώ μας είπε να μην ανησυχούμε πολύ ακόμα , αλλά να μην το αφήσουμε.

Δεν το χω ξανακουσει αυτο η αληθεια ειναι.Εδω στα Γιαννενα σε ποιον πηγαινεις γιατρο τελικα?Η β επιπεδου το δειξε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει Αθήνα και μου έκαναν τη β και δεν είδαν κάτι . Πήγα εχτές στο ραντεβού στο Χατζηκώστα και εκεί αυτός επέμεινε στην καρδιά και παρατήρησε μια αρρυθμία , την είδαμε και εμείς . Ευτυχώς βρήκα για αύριο το πρωί ραντεβού στον παιδοκαρδιολογο εδώ , να πάρω μια πρώτη γνώμη . Αθήνα και Θεσσαλονίκη μετά τις 10 Ιουλίου ραντεβού .


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , eamo είπε:

Είχα πάει Αθήνα και μου έκαναν τη β και δεν είδαν κάτι . Πήγα εχτές στο ραντεβού στο Χατζηκώστα και εκεί αυτός επέμεινε στην καρδιά και παρατήρησε μια αρρυθμία , την είδαμε και εμείς . Ευτυχώς βρήκα για αύριο το πρωί ραντεβού στον παιδοκαρδιολογο εδώ , να πάρω μια πρώτη γνώμη . Αθήνα και Θεσσαλονίκη μετά τις 10 Ιουλίου ραντεβού .

για να μην φανηκε κατι στη Β επιπεδου δε θα ειναι τπτ.. μην αγχωνεσαι κ αγχωνεις κ το μπεμπακι.. ολα θα ειναι καλα θα δεις.. ασε που με την καρδουλα τους πολλα μπορουν να συμβουν.. απλως να μην ειναι σοβαρα.. κ στην περιπτωση σου σιγουρα δε θα ειναι..!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, eamo said:

Καλημέρα κορίτσια !

Εμεις πάλι τρεξίματα , παρατηρήθηκε μια μικρή αρρυθμία στο έμβρυο και ψάχνω να βρω παιδοκαρδιολογο . Προσπαθώ να κλεισω ραντεβού με τον μοναδικό που έχουμε εδώ για μια πρώτη γνώμη και μετά Θεσσαλονικη Παπανικολάου ή Αθήνα Ωνασιο . Η μορφολογία της καρδιάς είναι κανονική τουλάχιστον . Την Παρασκευή στην Αθήνα δεν το εντόπισαν , όμως εχθές ο γιατρός εδώ το είδε και μας το έδειξε . Τι να πω ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό . Μα όλα θα μου συμβούν σε αυτή την εγκυμοσύνη . Τώρα που αφορά το μωρό όλα μου φαίνονται πιο δύσκολα !

Ελπιζω σε όλες τα αποτελέσματα να είναι υπέροχα και να μη περάσει άλλη τέτοιες αγωνιες !

ωχ! άλλο τρέξιμο αυτό... ελπίζω να μην είναι τίποτα το ανησυχητικό κοριτσάκι και όλα να πάνε καλά...

 

@Μαρθα Κ καλωσήρθες στο club των κοριτσιών! :D

 

και γω ενώ έπαιρνα ένα κιλό το μήνα, βλέπω ότι τώρα μέσα σε δυο βδομάδες πήρα άλλο ένα κιλό, αρα από δω και πέρα θα παίρνω περισσότερα... ελπίζω να μην γίνουμε μπαλίτσες που θα κατρακυλάνε χαχαχα!!!

Πόδια πρησμένα φουλ και κυτταρίτιδα φουλ σε όλο τον μηρό! Αυτό είναι τρελή φρίκη γιατί δεν τολμάω να βάλω κάτι κοντό και θα σκάσω με τη ζέστη...

 

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nightwish είπε:

ωχ! άλλο τρέξιμο αυτό... ελπίζω να μην είναι τίποτα το ανησυχητικό κοριτσάκι και όλα να πάνε καλά...

 

@Μαρθα Κ καλωσήρθες στο club των κοριτσιών! :D

 

και γω ενώ έπαιρνα ένα κιλό το μήνα, βλέπω ότι τώρα μέσα σε δυο βδομάδες πήρα άλλο ένα κιλό, αρα από δω και πέρα θα παίρνω περισσότερα... ελπίζω να μην γίνουμε μπαλίτσες που θα κατρακυλάνε χαχαχα!!!

Πόδια πρησμένα φουλ και κυτταρίτιδα φουλ σε όλο τον μηρό! Αυτό είναι τρελή φρίκη γιατί δεν τολμάω να βάλω κάτι κοντό και θα σκάσω με τη ζέστη...

 

θα σου πω πόσο χαίρομαι που έχετε κ σεις κυτταρίτιδα κ ξερω οτι θα ακουστει σαν κακια.... οχι όχι.. δεν είναι κακία.. χαχαχ.. απλως 23η βδομαδα κ εχω βαλει μόνο 3 μιση κιλά αλλά το πόδι έχει γίνει πλισε.. χαχαχ,, φουλ κυτταριτιδα εως το γονατο.. παρολα αυτα έχω παρει κ σορτσακια κ φορεματακια κοντα.. σιγα μην σκασουμε.. εχουμε τις κοριτσαρες μας στην κοιλιτσα κ θα σκαμε για το μπουτι.. σε οποιον αρεσουμε!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, irinikavala said:

θα σου πω πόσο χαίρομαι που έχετε κ σεις κυτταρίτιδα κ ξερω οτι θα ακουστει σαν κακια.... οχι όχι.. δεν είναι κακία.. χαχαχ.. απλως 23η βδομαδα κ εχω βαλει μόνο 3 μιση κιλά αλλά το πόδι έχει γίνει πλισε.. χαχαχ,, φουλ κυτταριτιδα εως το γονατο.. παρολα αυτα έχω παρει κ σορτσακια κ φορεματακια κοντα.. σιγα μην σκασουμε.. εχουμε τις κοριτσαρες μας στην κοιλιτσα κ θα σκαμε για το μπουτι.. σε οποιον αρεσουμε!!!

χαχαχα έχεις απόλυτο δίκιο! :D πρέπει να σταματήσω να δίνω πολύ σημασία...

Αύριο θα την χαρώ και στη β επιπέδου!!! πωπω περιμένω με αγωνία να περάσουν οι ώρες γιατί αυτή τη βδομάδα δεν την καταλαβαίνω τόσο όσο πριν. Μάλλον την πείραξε η ζέστη! :P


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eamo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εμεις πάλι τρεξίματα , παρατηρήθηκε μια μικρή αρρυθμία στο έμβρυο και ψάχνω να βρω παιδοκαρδιολογο . Προσπαθώ να κλεισω ραντεβού με τον μοναδικό που έχουμε εδώ για μια πρώτη γνώμη και μετά Θεσσαλονικη Παπανικολάου ή Αθήνα Ωνασιο . Η μορφολογία της καρδιάς είναι κανονική τουλάχιστον . Την Παρασκευή στην Αθήνα δεν το εντόπισαν , όμως εχθές ο γιατρός εδώ το είδε και μας το έδειξε . Τι να πω ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό . Μα όλα θα μου συμβούν σε αυτή την εγκυμοσύνη . Τώρα που αφορά το μωρό όλα μου φαίνονται πιο δύσκολα !

Ελπιζω σε όλες τα αποτελέσματα να είναι υπέροχα και να μη περάσει άλλη τέτοιες αγωνιες !

Κορίτσι μ όλα καλά θα είναι θα το δεις! Σε ποιο έκανες β επιπέδου; Ήταν πιστοποιημένο ; Μου κάνει εντύπωση που δεν το είδαν... Αυτό που λες για την αρυθμια έχει να κάνει με τους παλμούς;;; Πάντως πρόσφατα γέννησε μια πολύ καλή Μ φίλη που την τρελλανανε ότι το μωράκι έχει φυσιμα και να δει παιδοκαρδιολογο και τελικά δεν είχε τιποτα... Όλα καλά θα είναι να είσαι σίγουρη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, eamo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εμεις πάλι τρεξίματα , παρατηρήθηκε μια μικρή αρρυθμία στο έμβρυο και ψάχνω να βρω παιδοκαρδιολογο . Προσπαθώ να κλεισω ραντεβού με τον μοναδικό που έχουμε εδώ για μια πρώτη γνώμη και μετά Θεσσαλονικη Παπανικολάου ή Αθήνα Ωνασιο . Η μορφολογία της καρδιάς είναι κανονική τουλάχιστον . Την Παρασκευή στην Αθήνα δεν το εντόπισαν , όμως εχθές ο γιατρός εδώ το είδε και μας το έδειξε . Τι να πω ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό . Μα όλα θα μου συμβούν σε αυτή την εγκυμοσύνη . Τώρα που αφορά το μωρό όλα μου φαίνονται πιο δύσκολα !

Ελπιζω σε όλες τα αποτελέσματα να είναι υπέροχα και να μη περάσει άλλη τέτοιες αγωνιες !

Πωωωω βρε παιδι μου τι ταλαιπωρια ειναι αυτη... ζορικος ο μπεμπης σου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ωχ.θες ν αλλαξεις σπιτι?για παιδικο δωματιο?κι εγω σε δυαρι μενω.δεν εχω δευτερο δωματιο αλλα δεν αγχωνομαι ουτως ή αλλος κανα χρονο αναγκαστιμα δε μενουν στην κουνια??

Εχουμε καιρο γι αυτα.

Τον νιωθω να κινειται συνεχεια...ζωηρος θα μου βγει κοριτσια..τα μυαλα στα καγκελα με βλεπω

ναι να αλλαξω γτ δεν χωραμε εκει κ γενικα το σπιτι εχει υγρασια .. αλλα δεν βρισκω ...

κ εγω τον νιωθω να κουνιεται συνεχεια πλεον!

1 hour ago, irinikavala είπε:

θα σου πω πόσο χαίρομαι που έχετε κ σεις κυτταρίτιδα κ ξερω οτι θα ακουστει σαν κακια.... οχι όχι.. δεν είναι κακία.. χαχαχ.. απλως 23η βδομαδα κ εχω βαλει μόνο 3 μιση κιλά αλλά το πόδι έχει γίνει πλισε.. χαχαχ,, φουλ κυτταριτιδα εως το γονατο.. παρολα αυτα έχω παρει κ σορτσακια κ φορεματακια κοντα.. σιγα μην σκασουμε.. εχουμε τις κοριτσαρες μας στην κοιλιτσα κ θα σκαμε για το μπουτι.. σε οποιον αρεσουμε!!!

καλε κ εγω εχω φουλ στα μπουτια αλλα τι να κανουμε! κ φυσικα φοραω φορεματα και φουστες!!σιγα μην ντραπω ,αφου απο την εγκυμοσυνη ειναι 

 

2 ώρες πρίν, eamo είπε:

Είχα πάει Αθήνα και μου έκαναν τη β και δεν είδαν κάτι . Πήγα εχτές στο ραντεβού στο Χατζηκώστα και εκεί αυτός επέμεινε στην καρδιά και παρατήρησε μια αρρυθμία , την είδαμε και εμείς . Ευτυχώς βρήκα για αύριο το πρωί ραντεβού στον παιδοκαρδιολογο εδώ , να πάρω μια πρώτη γνώμη . Αθήνα και Θεσσαλονίκη μετά τις 10 Ιουλίου ραντεβού .

κανονικα θα φαινοταν στην β επιπεδου.. τι να πω.. γτ δεν παιρνεις τηλ εκει που την εκανες κ να μιλησεις με τον γιατρο κ να του πεις τι ειδε ο αλλος γιατρος. 

αν κ πιστευω οτι μια χαρα ειναι το μωρο σου . 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Λένα1018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..

Μπορείτε να μου πείτε την καμπύλη ζαχαρου πότε την κάνουμε σε πια εβδομάδα? 

Καλησπέρα Λένα! !! Καμπυλη γίνεται αναμεσα 23η εβδομαδα με 27η αν δεν κανω λαθος... Εκτος και αν υπαρχουν ενδείξεις απο ποιο νωρις... Αναλογα μς το σακχαρο νηστείας...

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιασω έκανα την β και ο γιατρός είναι πιστοποιημένος . Είπα αφού βρήκα τον παιδοκαρδιολογο , να πάω αύριο να μας δει και στη συνέχεια να μιλήσω και με αυτόν στην Αθήνα και θα δούμε . Λέω μπορεί να ήταν και τύχη που το βρήκαμε και μπορούμε να το παρακολουθούμε , αρκεί να μην είναι κάτι που είναι άμεσα επικίνδυνο για το παιδί !Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση , ελπίζω αύριο να εχω ενθαρρυντικά νέα !

Παντως από κυτταρίτιδα και εγώ καλά τα πάω , αλλά δε θα σκάσω κιόλας τα φουστανάκια φουστανάκια !

 

  • Μου αρέσει 3

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσπασα στη δουλεια ενα τραπεζι γυαλινο.απο βλακεια.πηρα τετοια λαχταρα.κι ο μπεμπης μου μαζι απ το θορυβο.και χωρια η στεναχωρια πως θα το αντικαταστησω ηταν ιδιαιτερο κομματι.

Πφφφφφ....ξαπλωσα να ηρεμησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...