Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Εσπασα στη δουλεια ενα τραπεζι γυαλινο.απο βλακεια.πηρα τετοια λαχταρα.κι ο μπεμπης μου μαζι απ το θορυβο.και χωρια η στεναχωρια πως θα το αντικαταστησω ηταν ιδιαιτερο κομματι.

Πφφφφφ....ξαπλωσα να ηρεμησω

ελα βρε αφου δεν χτυπησες μην στεναχωριεσαι πως το εσπασες ??!!  παντως τσεκαρες κ τον μπεμπη οτι ακουει καλα μην στεναχωριεσαι ενα τραπεζακι ηταν! χαλαλι σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, linaa είπε:

ελα βρε αφου δεν χτυπησες μην στεναχωριεσαι πως το εσπασες ??!!  παντως τσεκαρες κ τον μπεμπη οτι ακουει καλα μην στεναχωριεσαι ενα τραπεζακι ηταν! χαλαλι σου!!! 

Τσουγγρισε με κατι αλλο κ μετατοπιστηκε το τζαμι.πφφφ πολυ χαλαστηκα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Τσουγγρισε με κατι αλλο κ μετατοπιστηκε το τζαμι.πφφφ πολυ χαλαστηκα

καταλαβα εσπειρες τον πανικο!!!:) παει περασε μωρε ενα τζαμι ηταν!!! εσυ να εισαι καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα πρωινό μας κορίτσι.. χαχαχ.. παλι αυπνίες ε??? αχ το μπεμπακι σου σου κάνει νάζια... προχθες μια κοπέλα στο γιατρο έλεγε ότι ΄όπως κοιμάται στην κοιλιά, είναι κ όταν γεννηθεί... ελπίζω να μην ισχύει σε σενα μπας κ κοιμηθεις τουλάχιστον μετα.. χαχα.. για μενα είναι καλό.. εγω ξυπνάω τρώω κ μετα αρχίζει τις βόλτες το κοριτσάκι μ.. χαχα.. 

Σήμερα ξεκίνησα κ τις μετρήσεις σακχάρου.. για να δούμε..

χχαχαχα.. ωωω τι προοδος ήταν αυτη??? μάλλον δεν είχες πιει νεράκι.. χαχαχ.. ας πιούμε πάντως σε αυτό.. μια νύχτα ολόκληρη..

Πάντως ρε κορίτσια εγω όταν ξυπναω για τσίσα είμαι σχεδον κοιμισμένη.. αυριο μεθαυριο που θα ξυπνάμε για ταισα κτλ, πως θα είμαστε.. αχ είμαι τοσο αναισθητη στον ύπνο που νομίζω θα είμαι πολύ κακια μανούλα.. λετε να μην ακουω καν το παιδι μου που θα πεινάει???

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, πως θα είμαι αύριο μεθαύριο που θα πρέπει να ξυπνάω τα βράδια να ταΐζω. Μακάρι το μητρικό μας ένστικτο ένστικτό να μας κρατάει ξύπνιες όταν πρέπει.

 

7 ώρες πρίν, eamo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εμεις πάλι τρεξίματα , παρατηρήθηκε μια μικρή αρρυθμία στο έμβρυο και ψάχνω να βρω παιδοκαρδιολογο . Προσπαθώ να κλεισω ραντεβού με τον μοναδικό που έχουμε εδώ για μια πρώτη γνώμη και μετά Θεσσαλονικη Παπανικολάου ή Αθήνα Ωνασιο . Η μορφολογία της καρδιάς είναι κανονική τουλάχιστον . Την Παρασκευή στην Αθήνα δεν το εντόπισαν , όμως εχθές ο γιατρός εδώ το είδε και μας το έδειξε . Τι να πω ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό . Μα όλα θα μου συμβούν σε αυτή την εγκυμοσύνη . Τώρα που αφορά το μωρό όλα μου φαίνονται πιο δύσκολα !

Ελπιζω σε όλες τα αποτελέσματα να είναι υπέροχα και να μη περάσει άλλη τέτοιες αγωνιες !

Σε τυχαίο υπέρηχο το ανακαλύψατε? Είναι σοβαρό? Μπορεί να είναι τυχαίο και να μην έχει κανένα πρόβλημα το μωράκι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , zina7777 είπε:

Τσουγγρισε με κατι αλλο κ μετατοπιστηκε το τζαμι.πφφφ πολυ χαλαστηκα

δεν πειραζει καλε , μην στενοχωριεσαι τωρα .. εχει και ζεστη ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@eamo ολο ναζια σας κανει.. Εγω πιστευω δεν θα ειναι κατι, αλλιως θα το εβλεπαν στη β επιπεδου... Οι πιστοποιημενοι κατι παραπανω ξερουν απο τους απλους γυναικολογους! Αυριο θα ξεκαθαρισουν ολα, να εισαι αισιοδοξη!! 

Κορίτσια οι υπόλοιπες τι κανετε? Εγω δυσκολευομαι πολυ στον υπνο, δε βολεύομαι με τίποτα με την κοιλιτσα μου... Και εννοείται κάνω  ακόμα εμετους  :shock:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@eamo ολο ναζια σας κανει.. Εγω πιστευω δεν θα ειναι κατι, αλλιως θα το εβλεπαν στη β επιπεδου... Οι πιστοποιημενοι κατι παραπανω ξερουν απο τους απλους γυναικολογους! Αυριο θα ξεκαθαρισουν ολα, να εισαι αισιοδοξη!! 

Κορίτσια οι υπόλοιπες τι κανετε? Εγω δυσκολευομαι πολυ στον υπνο, δε βολεύομαι με τίποτα με την κοιλιτσα μου... Και εννοείται κάνω  ακόμα εμετους  :shock:

που εισαι και εσυ!! χαθηκες!!! παρε μαξιλαρι . εγω χωρις μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια , δεν μπορω να κοιμηθω.. κ το βαζω κ λιγοστην κοιλια. κανονικο μαξιλαρι εχω προς το παρον.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και αυτός που διάλεξα εδώ , είναι πιστοποιημένος και ο υπέρηχος ήταν πολύ διεξοδικός , ξεκίνησε για απλός αλλά μετά το εύρημα αυτό κάναμε στην ουσία δεύτερο β επιπέδου γιατί ήθελε να δει και τα αλλά όργανα.   Η αρρυθμία σίγουρα υπάρχει , γιατί την είδαμε και εμείς, ήταν εμφανής αν το παρατηρούσες . Τώρα τι να πω δεν την είδαν Αθήνα , προέκυψε τώρα, άγνωστο . Στον παιδοκαρδιολογο θα πάω για να διερευνήσει τι τύπος αρρυθμίας είναι και αν θα χρειαστεί αγωγή ή κάτι περισσότερο . Τι να πω 1-2 % συχνότητα εμφάνισης έχει στα έμβρυα , εμείς το πιάσαμε το λαχείο . Θα δούμε ελπίζουμε να είναι τύπος που να αντιμετωπίζεται με αγωγή . Αύριο θα ξέρω περισσότερα ελπίζω .

Και εγώ με μαξιλάρι στα πόδια κοιμάμαι , με βολευει καλύτερα !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

που εισαι και εσυ!! χαθηκες!!! παρε μαξιλαρι . εγω χωρις μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια , δεν μπορω να κοιμηθω.. κ το βαζω κ λιγοστην κοιλια. κανονικο μαξιλαρι εχω προς το παρον.

Εχω πεσει ψυχολογικα λογω εμετων... Παρακολουθώ αλλα δε συμμετεχω πολυ!!! Κοιμάμαι περιτριγυρισμενη απο μαξιλαρια!!! Δεν περίμενα τετοια ενόχληση μια μικρή κοιλιτσα!!! 

@eamo μου πιστεύω δε θα ναι κατι! Όντως αμα σ τυχαινει κατι τοσο σπανιο σε ριχνει, αλλα πλεον η πλειοψηφία των καρδιολογικων προβληματων σε νεογνα αντιμετωπιζονται! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eamo είπε:

Στο Ιασω έκανα την β και ο γιατρός είναι πιστοποιημένος . Είπα αφού βρήκα τον παιδοκαρδιολογο , να πάω αύριο να μας δει και στη συνέχεια να μιλήσω και με αυτόν στην Αθήνα και θα δούμε . Λέω μπορεί να ήταν και τύχη που το βρήκαμε και μπορούμε να το παρακολουθούμε , αρκεί να μην είναι κάτι που είναι άμεσα επικίνδυνο για το παιδί !Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση , ελπίζω αύριο να εχω ενθαρρυντικά νέα !

Παντως από κυτταρίτιδα και εγώ καλά τα πάω , αλλά δε θα σκάσω κιόλας τα φουστανάκια φουστανάκια !

 

Θυμασαι πως λενε το γιατρο που σου εκανε την εξεταση... και εγω. Θεωρω πως θα ειχε φανει αννηταν κατι σημαντικο... απο τη β επιπεδου..να πας να σιγουρευτεις κ ολα καλα θα ειναι θα το δεις.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@eamo ολα καλα θα πανε. Για καποιο λογο τα μωρα του Οκτωβριου μας ταλαιπωρουν! Ηρεμια και αισιοδοξια!

Κοριτσια εμεις αυριο παμε για β´ επιπεδου! Ανυπομονω να το δω το μικρουλι μ και να ειναι ολα καλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alekk είπε:

@eamo ολα καλα θα πανε. Για καποιο λογο τα μωρα του Οκτωβριου μας ταλαιπωρουν! Ηρεμια και αισιοδοξια!

Κοριτσια εμεις αυριο παμε για β´ επιπεδου! Ανυπομονω να το δω το μικρουλι μ και να ειναι ολα καλα. 

Καλά αποτελέσματα!!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εχω πεσει ψυχολογικα λογω εμετων... Παρακολουθώ αλλα δε συμμετεχω πολυ!!! Κοιμάμαι περιτριγυρισμενη απο μαξιλαρια!!! Δεν περίμενα τετοια ενόχληση μια μικρή κοιλιτσα!!! 

@eamo μου πιστεύω δε θα ναι κατι! Όντως αμα σ τυχαινει κατι τοσο σπανιο σε ριχνει, αλλα πλεον η πλειοψηφία των καρδιολογικων προβληματων σε νεογνα αντιμετωπιζονται! 

Δεν καλύτερεψες λιγάκι; Εμενα πλέον έστρωσε λιγάκι το στομάχι μου αλλά Εμετο θα κάνω αν έχω να φάω Πολλες ώρες.. Θα σ περάσει κ εσένα..λίγη υπομονή Ακόμα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Δεν καλύτερεψες λιγάκι; Εμενα πλέον έστρωσε λιγάκι το στομάχι μου αλλά Εμετο θα κάνω αν έχω να φάω Πολλες ώρες.. Θα σ περάσει κ εσένα..λίγη υπομονή Ακόμα

Καλημερα! 

Κοιτα, εχουν μειωθει στους 3-4 αλλα και παλι εξακολουθούν να είναι καθημερινοι... Απλα εχω κουραστει.. Ανυπομονώ πρωτη φορα να ερθει τοσο γρήγορα ο Οκτώβριος!!! 

Εν τ μεταξυ βλεπω πως εγινα πεπονακι!!! Μεγαλωνουμε!!  Καλημέρα κοιλιτσες!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καλημερα! 

Κοιτα, εχουν μειωθει στους 3-4 αλλα και παλι εξακολουθούν να είναι καθημερινοι... Απλα εχω κουραστει.. Ανυπομονώ πρωτη φορα να ερθει τοσο γρήγορα ο Οκτώβριος!!! 

Εν τ μεταξυ βλεπω πως εγινα πεπονακι!!! Μεγαλωνουμε!!  Καλημέρα κοιλιτσες!!! 

καλημέρα...!!! με το καλό σμρ όσα κορίτσια έχουν εξέταση.. περιμένουμε τέλεια νέα!!

άντε βρε κοριτσι, ακόμα έχεις??? 3-4 κιόλας??? αχ αχ αυτο το πεπονάκι... σε τρεχει.. αχαχαχ.. υπόμονη... το πολύ το φάγαμ νομίζω.. χαχαχ..μετράμε αντίστροφα.. σε ποια βδομαδα εισαι κ έγινες πεπόνι??? εγω διαβαζω κάθε βδομαδα στη σελίδα του ιασο που γραφει για την αναπτυξη του κ είμαστε ένα υπέροχο μάνγκο.. χαχαχ..κ οδεύουμε για καλαμπόκι.. χαχαχ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...