Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Κορίτσια έχετε κάνει όλες σας καλλιέργεια κολπικου υγρού? Εγώ ακόμη.

Εγω εκανα πριν μαθω πως ειμαι εγκυος τυχαια!!! 

Εμενα απο την 7η εβδομαδα κοιλιακο υπερηχο μ κανουν και φαίνονται και ακούγονται ολα πολυ καλα!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου! Και εγω αυριο εχω υπέρηχο και θα παω και για την καλλιέργεια κολπικου υγρού! Εχω και εγω κίτρινα υγρά αλλα δεν εχουν μυρωδιά! Καλη επιτυχία στις κοπελες που πανε σημερα για υπέρηχο!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα, με το καλό να δεις το μωράκι σου!μην έχεις άγχος, είπαμε, όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τα συμπτώματα φεύγουν από μόνα τα τους. Εγώ είχα ελάχιστα και υποχώρησαν από την 9η.Τώρα μου έχει μείνει μόνο η έντονη όρεξη και το στήθος που παραμένει πρησμένο και πονεμένο.εν τω μεταξύ στην 9η ξεκίνησα και προγεστερόνη αλλά δεν είδα ούτε ένα νέο σύμπτωμα από την ορμόνη αυτή.

 

Ada μου εσύ φαίνεται είσαι αρκετά ευαίσθητη στην αύξηση της χοριακής. Όπου να ναι θα περάσει, λίγη υπομονή ακόμη. Το μωρό σου είναι δυνατό γι αυτό κρατήθηκε με τόσο σφίξιμο :-P

και εγω τα ιδια ασια μου.ειχα καποια συμπτωματα και εδω και μια βδομαδα που περασαν σχεδον ολα.μονο το πρησμενο στηθος μου εχει μεινει και ο πονος στις θηλες.την προγεστερονη πως την παιρνεις???

Link to comment
Share on other sites

Όσες παίρνετε προγεστερόνη, έχετε υπνηλία;

Καλλιέργια κολπικού δεν έχω κάνει και αν θυμάμαι καλά από την 1η μου εγκυμοσύνη, είχα κάνει μια φορα προς το τελος μόνο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως

1 hour ago, Ασία είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εμένα η όρεξη έχει αυξηθεί πολύ, μεγάλη διαφορά από πριν που δεν έτρωγα και πολύ. Ξεκίνησα 51 κιλά και τώρα είμαι 53 και είμαι μόνο 9+1.αν συνεχίσω έτσι τι θα γίνει τους επόμενους μήνες...Εσύ πόσα κιλά ξεκίνησες?νορμάλ για το ύψος σου η λίγα?

ευτυχως έγινε και άλλη φαγανή γιατί εγώ γελάω με το πόσο τρώω πλέον.. εγω 52,9 με τη ζυγαρια του γιατρου.. νομίζω κανονική με έλεγες για το ύψος μου καθώς έχω το τεράστιο ύψος του 1,63.. χαχα.. χθες ζυγίστηκα κ μόλις είδα το 55 έπαθα σοκ.. είχα χρόνια να φτάσω τόσο.. συνήθως όλα τα χρόνια μου ήμουν 51-53.. κ έχω φτασει μέγιστα τα 60 όπου κορίτσια ήμουν πολύ πολύ ζουμερή.. πόση θα γίνω τώρα??? αλλά ας είναι καλά το μπαμπάκι κ χαλάλι όλα του. το κακό είναι ότι μου είπε ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο όχι κιλά κ το πολύ 8-10 σε όλη την εγκυμοσύνη.. χαχαχ.. δεν βγαίνουν σίγουρα.. για 18-20 με κόβω.. χαχχα

πρίν από 11 λεπτά , depyfr είπε:

και εγω τα ιδια ασια μου.ειχα καποια συμπτωματα και εδω και μια βδομαδα που περασαν σχεδον ολα.μονο το πρησμενο στηθος μου εχει μεινει και ο πονος στις θηλες.την προγεστερονη πως την παιρνεις???

εμένα σκέψου ούτε το στήθος είναι πρησμένο.. απλά έχει έντονες φλέβες κ λίγο ευαίσθητη θηλή.. αχ κορίτσια λέτε κάτι να μην είναι καλά?? φοβάμαι λιγάκι αλλα έχω πίστη κ χαρά για την ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω εκανα πριν μαθω πως ειμαι εγκυος τυχαια!!! 

Εμενα απο την 7η εβδομαδα κοιλιακο υπερηχο μ κανουν και φαίνονται και ακούγονται ολα πολυ καλα!! 

ωραια ! κοιλιακο γτ δεν να ξεντυνομαι...

πρίν από 18 λεπτά , irinikavala είπε:

ευτυχως

ευτυχως έγινε και άλλη φαγανή γιατί εγώ γελάω με το πόσο τρώω πλέον.. εγω 52,9 με τη ζυγαρια του γιατρου.. νομίζω κανονική με έλεγες για το ύψος μου καθώς έχω το τεράστιο ύψος του 1,63.. χαχα.. χθες ζυγίστηκα κ μόλις είδα το 55 έπαθα σοκ.. είχα χρόνια να φτάσω τόσο.. συνήθως όλα τα χρόνια μου ήμουν 51-53.. κ έχω φτασει μέγιστα τα 60 όπου κορίτσια ήμουν πολύ πολύ ζουμερή.. πόση θα γίνω τώρα??? αλλά ας είναι καλά το μπαμπάκι κ χαλάλι όλα του. το κακό είναι ότι μου είπε ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο όχι κιλά κ το πολύ 8-10 σε όλη την εγκυμοσύνη.. χαχαχ.. δεν βγαίνουν σίγουρα.. για 18-20 με κόβω.. χαχχα

εμένα σκέψου ούτε το στήθος είναι πρησμένο.. απλά έχει έντονες φλέβες κ λίγο ευαίσθητη θηλή.. αχ κορίτσια λέτε κάτι να μην είναι καλά?? φοβάμαι λιγάκι αλλα έχω πίστη κ χαρά για την ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα μου

ελα εγω ειμαι πιο "χοντρη" απο σενα τοτε ! υψος 1,60 κ παντα ημουν 51-53 αλλα απο περσυ που ξεκινησαμε προσπαθειες εβαλα 3,5 κιλακια να τα εχω για τις δυσκολες ωρες μαλλον .. ειμαι  57 στον γιατρο στο σπιτι που ζυγιστηκα ημουν 56 προχθες .  εγω για μενα  θα ειμαι ευχαριστημενη να φτασω τα 70 το πολυ . οχι παρααπανω .

ο γιατρος μου ειπε 12 κιλα εμενα

βεβαια εισαι πολυ τυχερη που απολαμβανεις την εγκυμοσυνη χωρις εμετους τωρα που ειναι νωρις γτ μετα ξεκινανε αλλα ..πιανεται η μεση , δεν μπορεις καλα να κοιμηθεις κτλ..

πρίν από 38 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου! Και εγω αυριο εχω υπέρηχο και θα παω και για την καλλιέργεια κολπικου υγρού! Εχω και εγω κίτρινα υγρά αλλα δεν εχουν μυρωδιά! Καλη επιτυχία στις κοπελες που πανε σημερα για υπέρηχο!!!

τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη ! καλημερα 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , irinikavala είπε:

ευτυχως

ευτυχως έγινε και άλλη φαγανή γιατί εγώ γελάω με το πόσο τρώω πλέον.. εγω 52,9 με τη ζυγαρια του γιατρου.. νομίζω κανονική με έλεγες για το ύψος μου καθώς έχω το τεράστιο ύψος του 1,63.. χαχα.. χθες ζυγίστηκα κ μόλις είδα το 55 έπαθα σοκ.. είχα χρόνια να φτάσω τόσο.. συνήθως όλα τα χρόνια μου ήμουν 51-53.. κ έχω φτασει μέγιστα τα 60 όπου κορίτσια ήμουν πολύ πολύ ζουμερή.. πόση θα γίνω τώρα??? αλλά ας είναι καλά το μπαμπάκι κ χαλάλι όλα του. το κακό είναι ότι μου είπε ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο όχι κιλά κ το πολύ 8-10 σε όλη την εγκυμοσύνη.. χαχαχ.. δεν βγαίνουν σίγουρα.. για 18-20 με κόβω.. χαχχα

εμένα σκέψου ούτε το στήθος είναι πρησμένο.. απλά έχει έντονες φλέβες κ λίγο ευαίσθητη θηλή.. αχ κορίτσια λέτε κάτι να μην είναι καλά?? φοβάμαι λιγάκι αλλα έχω πίστη κ χαρά για την ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα μου

βρε συ δεν παιζει ρολο αυτο.εγω στον γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα και ολα πηγαν μια χαρα.δεν ξερω απο που εχει επικρατησει ολο αυτο.εγω πρωτη φορα το ακουω οτι ολα πανε καλα οταν εχεις συμπτωματα.τι να πω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

ελα εγω ειμαι πιο "χοντρη" απο σενα τοτε ! υψος 1,60 κ παντα ημουν 51-53 αλλα απο περσυ που ξεκινησαμε προσπαθειες εβαλα 3,5 κιλακια να τα εχω για τις δυσκολες ωρες μαλλον .. ειμαι  57 στον γιατρο στο σπιτι που ζυγιστηκα ημουν 56 προχθες .  εγω για μενα  θα ειμαι ευχαριστημενη να φτασω τα 70 το πολυ . οχι παρααπανω .

ο γιατρος μου ειπε 12 κιλα εμενα

εεε είμαστε κ το πρώτο μπόι κ οι δύο.. χαχα... εμένα το σκαρί μου είναι χαζό.. όλα στον κώλο κ την περιφέρεια μπαίνουν.. κ καταλαβαίνεις πως γίνομαι.. σαν μπάλα με κώλο.. χαχα.. αλλά ας είναι γερά τα σποράκια μας κ παλι κούκλες θα είμαστε... :)

πρίν από 2 λεπτά , depyfr είπε:

βρε συ δεν παιζει ρολο αυτο.εγω στον γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα και ολα πηγαν μια χαρα.δεν ξερω απο που εχει επικρατησει ολο αυτο.εγω πρωτη φορα το ακουω οτι ολα πανε καλα οταν εχεις συμπτωματα.τι να πω κιολας.

έτσι θέλω να πιστεύω κ γώ.. κ παίρνω θάρρος απο το γεγονός ότι στον τελευταίο υπέρηχο ήταν όλα καλά κ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα..  μακάρι την πέμπτη να σας πω ευχάριστα κ να σταματήσω να σας ζαλίζω με άγχη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , depyfr είπε:

βρε συ δεν παιζει ρολο αυτο.εγω στον γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα και ολα πηγαν μια χαρα.δεν ξερω απο που εχει επικρατησει ολο αυτο.εγω πρωτη φορα το ακουω οτι ολα πανε καλα οταν εχεις συμπτωματα.τι να πω κιολας.

συμφωνω με σενα . μια κανονικη εγκυμοσυνη δν πρεπει να εχει αναγουλες κ εμετους .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , depyfr είπε:

βρε συ δεν παιζει ρολο αυτο.εγω στον γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα και ολα πηγαν μια χαρα.δεν ξερω απο που εχει επικρατησει ολο αυτο.εγω πρωτη φορα το ακουω οτι ολα πανε καλα οταν εχεις συμπτωματα.τι να πω κιολας.

Οντως είναι μεγας μυθος όλος αυτος... Το εχω ξαναπει, στην 1η μου εγκυμοσύνη που κατεληξε σε παλλίνδρομη είχα φουλ συμπτώματα τα οποία υποχωρησαν μονο μετα την απόξεση!!!!

Αισιοδοξια κορίτσια και θετική σκέψη!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , irinikavala είπε:

εεε είμαστε κ το πρώτο μπόι κ οι δύο.. χαχα... εμένα το σκαρί μου είναι χαζό.. όλα στον κώλο κ την περιφέρεια μπαίνουν.. κ καταλαβαίνεις πως γίνομαι.. σαν μπάλα με κώλο.. χαχα.. αλλά ας είναι γερά τα σποράκια μας κ παλι κούκλες θα είμαστε... :)

έτσι θέλω να πιστεύω κ γώ.. κ παίρνω θάρρος απο το γεγονός ότι στον τελευταίο υπέρηχο ήταν όλα καλά κ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα..  μακάρι την πέμπτη να σας πω ευχάριστα κ να σταματήσω να σας ζαλίζω με άγχη.. 

xaxaxa ναι πρωτο μποι!!!  εγω τα βαζω σε στηθος κα περιφερεια περισσοτερο αφου ηδη η κοιλια φανηκε σε μενα ..εγω την καταλαβαινω βεβαια μονο!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depyfr είπε:

και εγω τα ιδια ασια μου.ειχα καποια συμπτωματα και εδω και μια βδομαδα που περασαν σχεδον ολα.μονο το πρησμενο στηθος μου εχει μεινει και ο πονος στις θηλες.την προγεστερονη πως την παιρνεις???

Τυχερή κι εσύ που δεν έχεις συμπτώματα.το πρωί παίρνω ένα χάπι των 200 και το βράδυ κολπικά το ίδιο χάπι.Για δύο εβδομάδες μου είπε να την πάρω, μου μένουν δηλαδή 8 μέρες ακόμη και θα την σταματήσω.περίμενα να έχω διάφορα συμπτώματα γιατί με είχε προετοιμάσει και ο γιατρός αλλά τελικά τίποτα.

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Όσες παίρνετε προγεστερόνη, έχετε υπνηλία;

Καλλιέργια κολπικού δεν έχω κάνει και αν θυμάμαι καλά από την 1η μου εγκυμοσύνη, είχα κάνει μια φορα προς το τελος μόνο.

Καλημέρα!Εγώ που παίρνω εδώ και 6 μέρες δεν έχω υπνηλία, βασικά δεν έχω καμία παρενέργεια.

1 hour ago, irinikavala είπε:

ευτυχως

ευτυχως έγινε και άλλη φαγανή γιατί εγώ γελάω με το πόσο τρώω πλέον.. εγω 52,9 με τη ζυγαρια του γιατρου.. νομίζω κανονική με έλεγες για το ύψος μου καθώς έχω το τεράστιο ύψος του 1,63.. χαχα.. χθες ζυγίστηκα κ μόλις είδα το 55 έπαθα σοκ.. είχα χρόνια να φτάσω τόσο.. συνήθως όλα τα χρόνια μου ήμουν 51-53.. κ έχω φτασει μέγιστα τα 60 όπου κορίτσια ήμουν πολύ πολύ ζουμερή.. πόση θα γίνω τώρα??? αλλά ας είναι καλά το μπαμπάκι κ χαλάλι όλα του. το κακό είναι ότι μου είπε ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο όχι κιλά κ το πολύ 8-10 σε όλη την εγκυμοσύνη.. χαχαχ.. δεν βγαίνουν σίγουρα.. για 18-20 με κόβω.. χαχχα

εμένα σκέψου ούτε το στήθος είναι πρησμένο.. απλά έχει έντονες φλέβες κ λίγο ευαίσθητη θηλή.. αχ κορίτσια λέτε κάτι να μην είναι καλά?? φοβάμαι λιγάκι αλλα έχω πίστη κ χαρά για την ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα μου

Χαχαχαχα στα ίδια είμαστε εμείς, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ είμαι 1,62 και ήμουν 49-50 κιλά.δύο μήνες πριν μείνω έγκυος αποφάσισα να πάρω λίγα κιλά και προσπαθούσα να τρώω περισσότερο, με δυσκολία λοιπόν έφτασα τα 51 και μετά έμαθα πως είμαι έγκυος.η όρεξη μου έχει ανοίξει απίστευτα, όλοι απορούν με μένα Γιατί πάντα σχολίαζαν ότι τρώω σαν σπουργίτι και τώρα τρώω κανονικές μερίδες και μετά από λίγη ώρα θέλω πάλι να τσιμπησω κάτι.εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για τα κιλά αλλά ξέρω πως το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να πάρουμε δύο κιλά. Εμείς τα δύο τα έχουμε πάρει ήδη.ελπίζω να μην γίνουμε βαρέλια στην πορεία γιατί μπορεί να έχουμε διάφορα θέματα με την εγκυμοσύνη λόγω κιλών και δεν το θέλουμε αυτό. Καθαρά και μόνο γι αυτό το λόγο δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά, όχι γιατί αγχώνομαι πως θα χαθούν μετά, αυτό ελάχιστα με απασχολεί.εν τω μεταξύ το ιδανικό έχω διαβάσει πως είναι 2 κιλά το 1ο, 5-6 στο 2ο και 6 στο 3ο.Όταν μια κοπέλα είναι λεπτή συνήθως παίρνει περισσότερα κιλά από μια γεμάτη Γιατί τα "χρειάζεται" ο οργανισμός της ενώ η γεμάτη έχει απόθεμα.

1 hour ago, irinikavala είπε:

ευτυχως

ευτυχως έγινε και άλλη φαγανή γιατί εγώ γελάω με το πόσο τρώω πλέον.. εγω 52,9 με τη ζυγαρια του γιατρου.. νομίζω κανονική με έλεγες για το ύψος μου καθώς έχω το τεράστιο ύψος του 1,63.. χαχα.. χθες ζυγίστηκα κ μόλις είδα το 55 έπαθα σοκ.. είχα χρόνια να φτάσω τόσο.. συνήθως όλα τα χρόνια μου ήμουν 51-53.. κ έχω φτασει μέγιστα τα 60 όπου κορίτσια ήμουν πολύ πολύ ζουμερή.. πόση θα γίνω τώρα??? αλλά ας είναι καλά το μπαμπάκι κ χαλάλι όλα του. το κακό είναι ότι μου είπε ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο όχι κιλά κ το πολύ 8-10 σε όλη την εγκυμοσύνη.. χαχαχ.. δεν βγαίνουν σίγουρα.. για 18-20 με κόβω.. χαχχα

εμένα σκέψου ούτε το στήθος είναι πρησμένο.. απλά έχει έντονες φλέβες κ λίγο ευαίσθητη θηλή.. αχ κορίτσια λέτε κάτι να μην είναι καλά?? φοβάμαι λιγάκι αλλα έχω πίστη κ χαρά για την ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα μου

Γιατί κάτι να μην είναι καλά?? Επειδή δεν έχεις πολλά συμπτώματα. Αυτό είναι μύθος.πολλά κορίτσια εδώ μέσα λένε πως έχουν χαθεί εγκυμοσύνες με πολλά συμπτώματα και πήγαν τέλεια εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα. Δεν υπάρχει λοιπόν κανόνας ως προς τα συμπτώματα, μην ανησυχείς καθόλου, το θαυματακι σου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ασία είπε:

Τυχερή κι εσύ που δεν έχεις συμπτώματα.το πρωί παίρνω ένα χάπι των 200 και το βράδυ κολπικά το ίδιο χάπι.Για δύο εβδομάδες μου είπε να την πάρω, μου μένουν δηλαδή 8 μέρες ακόμη και θα την σταματήσω.περίμενα να έχω διάφορα συμπτώματα γιατί με είχε προετοιμάσει και ο γιατρός αλλά τελικά τίποτα.

Καλημέρα!Εγώ που παίρνω εδώ και 6 μέρες δεν έχω υπνηλία, βασικά δεν έχω καμία παρενέργεια.

Χαχαχαχα στα ίδια είμαστε εμείς, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ είμαι 1,62 και ήμουν 49-50 κιλά.δύο μήνες πριν μείνω έγκυος αποφάσισα να πάρω λίγα κιλά και προσπαθούσα να τρώω περισσότερο, με δυσκολία λοιπόν έφτασα τα 51 και μετά έμαθα πως είμαι έγκυος.η όρεξη μου έχει ανοίξει απίστευτα, όλοι απορούν με μένα Γιατί πάντα σχολίαζαν ότι τρώω σαν σπουργίτι και τώρα τρώω κανονικές μερίδες και μετά από λίγη ώρα θέλω πάλι να τσιμπησω κάτι.εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για τα κιλά αλλά ξέρω πως το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να πάρουμε δύο κιλά. Εμείς τα δύο τα έχουμε πάρει ήδη.ελπίζω να μην γίνουμε βαρέλια στην πορεία γιατί μπορεί να έχουμε διάφορα θέματα με την εγκυμοσύνη λόγω κιλών και δεν το θέλουμε αυτό. Καθαρά και μόνο γι αυτό το λόγο δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά, όχι γιατί αγχώνομαι πως θα χαθούν μετά, αυτό ελάχιστα με απασχολεί.εν τω μεταξύ το ιδανικό έχω διαβάσει πως είναι 2 κιλά το 1ο, 5-6 στο 2ο και 6 στο 3ο.Όταν μια κοπέλα είναι λεπτή συνήθως παίρνει περισσότερα κιλά από μια γεμάτη Γιατί τα "χρειάζεται" ο οργανισμός της ενώ η γεμάτη έχει απόθεμα.

Γιατί κάτι να μην είναι καλά?? Επειδή δεν έχεις πολλά συμπτώματα. Αυτό είναι μύθος.πολλά κορίτσια εδώ μέσα λένε πως έχουν χαθεί εγκυμοσύνες με πολλά συμπτώματα και πήγαν τέλεια εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα. Δεν υπάρχει λοιπόν κανόνας ως προς τα συμπτώματα, μην ανησυχείς καθόλου, το θαυματακι σου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.

εγω οταν τα ειχα παρει απο το στομα τα utrogestan μου εφερναν υπνηλια θολουρα και ζαλαδα.ασε τι ειχα παθει και ημουν και στην δουλεια.τωρα που τα παιρνω κολπικα τιποτα.ολα καλα.εγω κανω και μια ενεση καθε 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ασία είπε:

Χαχαχαχα στα ίδια είμαστε εμείς, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ είμαι 1,62 και ήμουν 49-50 κιλά.δύο μήνες πριν μείνω έγκυος αποφάσισα να πάρω λίγα κιλά και προσπαθούσα να τρώω περισσότερο, με δυσκολία λοιπόν έφτασα τα 51 και μετά έμαθα πως είμαι έγκυος.η όρεξη μου έχει ανοίξει απίστευτα, όλοι απορούν με μένα Γιατί πάντα σχολίαζαν ότι τρώω σαν σπουργίτι και τώρα τρώω κανονικές μερίδες και μετά από λίγη ώρα θέλω πάλι να τσιμπησω κάτι.εμένα ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα για τα κιλά αλλά ξέρω πως το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να πάρουμε δύο κιλά. Εμείς τα δύο τα έχουμε πάρει ήδη.ελπίζω να μην γίνουμε βαρέλια στην πορεία γιατί μπορεί να έχουμε διάφορα θέματα με την εγκυμοσύνη λόγω κιλών και δεν το θέλουμε αυτό. Καθαρά και μόνο γι αυτό το λόγο δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά, όχι γιατί αγχώνομαι πως θα χαθούν μετά, αυτό ελάχιστα με απασχολεί.εν τω μεταξύ το ιδανικό έχω διαβάσει πως είναι 2 κιλά το 1ο, 5-6 στο 2ο και 6 στο 3ο.Όταν μια κοπέλα είναι λεπτή συνήθως παίρνει περισσότερα κιλά από μια γεμάτη Γιατί τα "χρειάζεται" ο οργανισμός της ενώ η γεμάτη έχει απόθεμα.

Γιατί κάτι να μην είναι καλά?? Επειδή δεν έχεις πολλά συμπτώματα. Αυτό είναι μύθος.πολλά κορίτσια εδώ μέσα λένε πως έχουν χαθεί εγκυμοσύνες με πολλά συμπτώματα και πήγαν τέλεια εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα. Δεν υπάρχει λοιπόν κανόνας ως προς τα συμπτώματα, μην ανησυχείς καθόλου, το θαυματακι σου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.

όλες εκεί είμαστε.. να παρηγοριόμαστε.. καλά κ μένα δε με πολυ νοιάζει.. όσα βάλουμε κ όποτε χαθούν.. ας είναι όλα καλά κ σιγά μην κολλήσουμε εκεί.. εσύ βέβαια είσαι πιο αδυνατούλα.. έχεις 2-3 κιλάκια παραπάνω περιθώριο.. Ας φάμε λοιπόν.. :)

Ναί μωρέ.. μόνο θετικά θα σκέφτομαι.. όλα καλά είναι.. το θαυματάκι μας μεγαλώνει μέσα μας με συμπτώματα ή χωρίς.. Θα σας πώ την Πέμπτη.. κ μετά θα κεράσω όλων τον κόσμο.. χαχαχ.. 

Επίσης κορίτσια εσείς το έχετε πει σε συγγενεις, φίλους, γνωστούς κτλ?? εγω προς το παρόν μόνο σε γονεις κ αδέρφια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρισα... το σπορακι έχει αρχίσει και σχηματίζεται είναι 2,96εκ με 174 παλμούς. Κουνιέται και φαίνονται τα χεράκια και τα ποδαράκια που σχηματίζονται... τρελάθηκα

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...