Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια γυρισα... το σπορακι έχει αρχίσει και σχηματίζεται είναι 2,96εκ με 174 παλμούς. Κουνιέται και φαίνονται τα χεράκια και τα ποδαράκια που σχηματίζονται... τρελάθηκα

Μπραβο Μαράκι!!! Φαντάζομαι νιωθεις τελειαααα!!! Ανυπομονώ και εγω!!! Θυμισε μ ποσο εισαι σήμερα ;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Μπραβο Μαράκι!!! Φαντάζομαι νιωθεις τελειαααα!!! Ανυπομονώ και εγω!!! Θυμισε μ ποσο εισαι σήμερα ;

Νιώθω υπέροχα!!!

9+5 υπολογιζω εγω 9+6 εβγαζε ο υπερηχος

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Νιώθω υπέροχα!!!

9+5 υπολογιζω εγω 9+6 εβγαζε ο υπερηχος

Μπραβο βρε Μαράκι!!!! Τέλεια!!!! Φανταστικά!!!!! Τώρα ανυπομονώ κ γω για το ραντεβού μου κ αργώ ακομα!!!!

Εκλεισες αυχενικη??

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Μπραβο βρε Μαράκι!!!! Τέλεια!!!! Φανταστικά!!!!! Τώρα ανυπομονώ κ γω για το ραντεβού μου κ αργώ ακομα!!!!

Εκλεισες αυχενικη??

Ναι 12/04 η αυχενικη!!!

Με το καλο κι εσυ στο ραντεβου σου.. Ποτε θα το απολαυσεις εσυ?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια γυρισα... το σπορακι έχει αρχίσει και σχηματίζεται είναι 2,96εκ με 174 παλμούς. Κουνιέται και φαίνονται τα χεράκια και τα ποδαράκια που σχηματίζονται... τρελάθηκα

τελεια!!! ειναι καταπληκτικο αυτοπου βλεπεις ετσι?  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , irinikavala είπε:

Τελεια! Υπεροχο ε;; να το χαιρεσαι το σπορακι σου κ καθε φορα να γυρνας πανευτυχης απο το γιατρο.. 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Ευχομαι το ιδιο συναισθημα και το ιδιο ευχαριστα νεα σε ολες τις γυναικες που εγκυμονουν

Just now, ada32 είπε:

τελεια!!! ειναι καταπληκτικο αυτοπου βλεπεις ετσι?  

Ειναι απιστευτο οτι αυτο συμβαινει μεσα μας και θα βγει ανθρωπακι σε λιγο καιρο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Ναι 12/04 η αυχενικη!!!

Με το καλο κι εσυ στο ραντεβου σου.. Ποτε θα το απολαυσεις εσυ?

Αργω ακομα!!! Σε μια βδομάδα!!!! Αλλα θα μαι περιπου οσο και εσυ τωρα και "φτιάχτηκα"!!!!  Αχαχαχαχχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αργω ακομα!!! Σε μια βδομάδα!!!! Αλλα θα μαι περιπου οσο και εσυ τωρα και "φτιάχτηκα"!!!!  Αχαχαχαχχαχαχαχα

Ετσι ετσι, κανε εικονα και ονειρα!!!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, depyfr είπε:

εγω οταν τα ειχα παρει απο το στομα τα utrogestan μου εφερναν υπνηλια θολουρα και ζαλαδα.ασε τι ειχα παθει και ημουν και στην δουλεια.τωρα που τα παιρνω κολπικα τιποτα.ολα καλα.εγω κανω και μια ενεση καθε 4 μερες.

Άρα παίζει ρόλο πως τα παίρνουμε.τι ένεση είναι αυτή που κάνεις? Προγεστερόνης? 

7 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

όλες εκεί είμαστε.. να παρηγοριόμαστε.. καλά κ μένα δε με πολυ νοιάζει.. όσα βάλουμε κ όποτε χαθούν.. ας είναι όλα καλά κ σιγά μην κολλήσουμε εκεί.. εσύ βέβαια είσαι πιο αδυνατούλα.. έχεις 2-3 κιλάκια παραπάνω περιθώριο.. Ας φάμε λοιπόν.. :)

Ναί μωρέ.. μόνο θετικά θα σκέφτομαι.. όλα καλά είναι.. το θαυματάκι μας μεγαλώνει μέσα μας με συμπτώματα ή χωρίς.. Θα σας πώ την Πέμπτη.. κ μετά θα κεράσω όλων τον κόσμο.. χαχαχ.. 

Επίσης κορίτσια εσείς το έχετε πει σε συγγενεις, φίλους, γνωστούς κτλ?? εγω προς το παρόν μόνο σε γονεις κ αδέρφια..

Εγώ το είπα στους κοντινούς μου συγγενείς. Δηλαδή γονείς, αδέρφια και θείες με ξαδέρφια. Και η γιαγιά μου το έμαθε και η κολλητή μου.από τη μεριά του άντρα μου δεν το ξέρει κανείς, μόνο σε έναν φίλο του το είπε σήμερα. Μέχρι να κλείσω το πρώτο 3μηνο δεν θα το πω σε κανέναν άλλον.Α επίσης οι φίλες της μαμάς μου το ξέρουν από την αρχή.

6 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια γυρισα... το σπορακι έχει αρχίσει και σχηματίζεται είναι 2,96εκ με 174 παλμούς. Κουνιέται και φαίνονται τα χεράκια και τα ποδαράκια που σχηματίζονται... τρελάθηκα

Τι υπέροχα νέα!!!μπράβο!!Ανυπομονώ κι εγώ να το δω αυτό.Τα μικρούλια τα μωράκια μας μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!με το καλό η Αυχενική, έκλεισα κι εγώ την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Μαρία1430 μπραβο κοπέλα μου! Με το καλο το μπεμπακι σου! Τελεια αισθηση να τα καταλαβαινεις να μεγαλωνουν!

@ZiliHer οταν επαιρνα utrogestan πριν χρονια για καποια θεραπεια ημουν χαλια, αναγουλες, ζαλαδα κ νυστα. Τωρα κανω ενεσεις προγεστερονης και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Βεβαια απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω τρομερη υπνηλια (ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη). 

Ziliher εισαι η πρωτη με αυχενικη κ ξερεις κ φυλο!!! Αντε ο αγοραρος να ζησει σαν τα ψηλα βουνα! Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είδαμε κ εμείς το μωράκι μας. Είναι 4.5 εκ. Βάση περιόδου είμαι 10+4 Ενώ βάση υπέρηχου είμαι 11 +2. Έχουμε 155 παλμους. Δεν Είδαμε κάτι . όλα καλά Μου είπε ο γιατρός. Μου  έδωσε να κάνω Γενική Ούρων Μήπως έχω αφυδατωθει. Αυτά.. Κ την άλλη βδομάδα πάω Για Αυχενική.

Εντωμεταξύ πριν πάω έιχα φάει σοκολάτα κ κουνιοταν συνεχεια. Τέλειο ήταν


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alekk είπε:

@Μαρία1430 μπραβο κοπέλα μου! Με το καλο το μπεμπακι σου! Τελεια αισθηση να τα καταλαβαινεις να μεγαλωνουν!

@ZiliHer οταν επαιρνα utrogestan πριν χρονια για καποια θεραπεια ημουν χαλια, αναγουλες, ζαλαδα κ νυστα. Τωρα κανω ενεσεις προγεστερονης και δεν εχω κανενα συμπτωμα. Βεβαια απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω τρομερη υπνηλια (ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη). 

Ziliher εισαι η πρωτη με αυχενικη κ ξερεις κ φυλο!!! Αντε ο αγοραρος να ζησει σαν τα ψηλα βουνα! Με το καλο!

Ευχαριστώ!!!! 

Κορίτσια, τι να πω... Μέσα στη θολούρα και το ξενύχτι (έχω κ τη μικρή με πυρετό) κάθομαι και σας διαβάζω να λέτε για το βάρος σας και γελάω. Δεν θυμάμαι καν πότε ήμουν 50 κιλά-ίσως κάπου στο γυμνάσιο. Χαχαχα 

Στην ενήλικη ζωή μου ήμουν σχεδόν πάντα 65-70 κιλά. Ξεκίνησα την 1η εγκυμοσύνη στα 79κ. Πήρα 3 κιλά (λόγω ζαχάρου πρόσεχα). Μετά που γέννησα με τον θηλασμό, τα ξενύχτια, την έλλειψη προσωπικοτ χρόνου κ την βλακεία μου πήρα κι άλλα ώστε τη 2η εγκυμοσύνη να την ξεκινώ στα 90 κ. Πάντα πρόσεχα κ έκανα γυμναστική (ομόνος τρόπος για να μην παχαίνω κι ας έτρωγα σαν σπουργίτι) κ τώρα που βλέπω το 100αρι να πλησιάζει, έχω τρομοκρατηθεί.

Αυτά με τα κιλά λοιπόν!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Ευχαριστώ!!!! 

Κορίτσια, τι να πω... Μέσα στη θολούρα και το ξενύχτι (έχω κ τη μικρή με πυρετό) κάθομαι και σας διαβάζω να λέτε για το βάρος σας και γελάω. Δεν θυμάμαι καν πότε ήμουν 50 κιλά-ίσως κάπου στο γυμνάσιο. Χαχαχα 

Στην ενήλικη ζωή μου ήμουν σχεδόν πάντα 65-70 κιλά. Ξεκίνησα την 1η εγκυμοσύνη στα 79κ. Πήρα 3 κιλά (λόγω ζαχάρου πρόσεχα). Μετά που γέννησα με τον θηλασμό, τα ξενύχτια, την έλλειψη προσωπικοτ χρόνου κ την βλακεία μου πήρα κι άλλα ώστε τη 2η εγκυμοσύνη να την ξεκινώ στα 90 κ. Πάντα πρόσεχα κ έκανα γυμναστική (ομόνος τρόπος για να μην παχαίνω κι ας έτρωγα σαν σπουργίτι) κ τώρα που βλέπω το 100αρι να πλησιάζει, έχω τρομοκρατηθεί.

Αυτά με τα κιλά λοιπόν!

Καλημερα αυτο με τα κιλα σε νιωθω κι εγω... Κι εγω στην ενηλικη ζωη μου 65-70 κιλα. Σε καθε προσπαθεια για μωρακι ομως επαιρνα μια πενταρα κιλα. Τα 5 κιλα απο την εξωσωματικη του Σεπτεμβρη δεν προλαβα να τα χασω αφου ξεμπερδεψα οκτωβρη και Δεκεμβρη ξαναμπηκα σε νεο κυκλο. Ε μετα λιγο οι γιορτες λιγο ο χειμωνας παλι δεν τα εχασα με αποτελεσμα.. Ξεκινησα με 80 κιλα αυτη την εγκυμοσυνη. Το μοο θετικο ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχω παρει κανενα κιλακι. Δεν με νοιαζει καθολου ομως. Αρκει αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. Οποτε εμεις θα μιλαμε σε αλλο επιπεδο για τα κιλακια ;)

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είδαμε κ εμείς το μωράκι μας. Είναι 4.5 εκ. Βάση περιόδου είμαι 10+4 Ενώ βάση υπέρηχου είμαι 11 +2. Έχουμε 155 παλμους. Δεν Είδαμε κάτι . όλα καλά Μου είπε ο γιατρός. Μου  έδωσε να κάνω Γενική Ούρων Μήπως έχω αφυδατωθει. Αυτά.. Κ την άλλη βδομάδα πάω Για Αυχενική.

Εντωμεταξύ πριν πάω έιχα φάει σοκολάτα κ κουνιοταν συνεχεια. Τέλειο ήταν

Καλημέρα!! τι ευχάριστα νέα!!! τέλεια!!! υπέροχο το μπαμπάκι ε??? πως ήταν? είχε μεγαλώσει πολυ?? Εύχομαι κάθε φορά να είναι όλο και πιο μεγάλο και γερο κ εσύ  χαρούμενη που θα το βλέπεις.. ανυπομονώ κ γω.. άλλες 2 μέρες μου έμειναν.. 

Δηλαδή για τα κίτρινα υγρά σου είπε κάτι άλλο ή ότι ίσως λόγο αφυδάτωσης?? εγώ σε μένα το αποκλείω αυτό γιατί πέινω απίστευτο νερό, τα ούρα μου βγαίνουν τελέιως διάφανα.. πω πω πολύ περιγραφή πρωί πρωί.. 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα αυτο με τα κιλα σε νιωθω κι εγω... Κι εγω στην ενηλικη ζωη μου 65-70 κιλα. Σε καθε προσπαθεια για μωρακι ομως επαιρνα μια πενταρα κιλα. Τα 5 κιλα απο την εξωσωματικη του Σεπτεμβρη δεν προλαβα να τα χασω αφου ξεμπερδεψα οκτωβρη και Δεκεμβρη ξαναμπηκα σε νεο κυκλο. Ε μετα λιγο οι γιορτες λιγο ο χειμωνας παλι δεν τα εχασα με αποτελεσμα.. Ξεκινησα με 80 κιλα αυτη την εγκυμοσυνη. Το μοο θετικο ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχω παρει κανενα κιλακι. Δεν με νοιαζει καθολου ομως. Αρκει αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. Οποτε εμεις θα μιλαμε σε αλλο επιπεδο για τα κιλακια ;)

 

Βρε κορίτσια δε σκάμε για τα κιλά μας.. Το θέμα είναι να γίνουμε μανούλες..  όσο θέλουν τα μωράκια μας φαγητό θα τους δίνουμε..χαχα..  Εγώ ρώτησα περισσότερο για τα κιλά που πήρα σε 3 βδομάδες.. αν είναι φυσιολογικά 2 κιλά στον τρίτο μήνα.. η γιατρός μου είπε να μην βάλω καθόλου το πρώτο τρίμηνο.. αυτό με άγχωσε λιγάκι.. για να το είπε κάτι θα ξέρει.. αλλά αν είναι το μπεμπάκι καλά χαλάλι του 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...