Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , irinikavala είπε:

καλημέρα εγκυούλες.. αχ τι ωραία..αυτή τη βδομάδα έχουμε αρκετες ραντεβού με τα μωράκια μας..

Μαρία 1430, σε καταλαβαίνω γιατί κ μένα μειώθηκαν κ εννοείται αγχώνομαι.. αλλά σίγουρα όλα θα είναι μια χαρά.. πόσο είσαι? εγώ τώρα 12w2d αλλά έχει σίγουρα πάνω απο βδομάδα που κάποια απο τα ελάχιστα συμπτώματα που είχα, μειώθηκαν.. 

Depyfr, ωραία να κλείσεις και την αυχενική σου κ να πάνε όλα τέλεια... Νομίζω μετά την αυχενική μας θα είμαστε όλες πιο χαλαρές και με λιγότερη αγωνία για τα μωράκια μας.

anemoni1989, αφού καθάρισες κ με τα καφέ είσαι σούπερ.. απλά προσοχή. απόλαυσε την ξάπλα σου.. έτσι κ αλλιώς μετά απο λίγους μήνες θα την αναπολούμε.. 

λογικά θα σου κλείσει κ σένα αυχενική.. άντε σειρά σου.. ααα και σήμερα να είσαι προετοιμασμένη να δείς ένα μωράκι να κουνάει χεράκια κ ποδαράκια κ να τρελαθείς.. 

Αχ μακαρι να πηγαινουν ολα καλα κι ας τρελαθω :P

Σημερα θα με δει ο γυναικολογος που ερχεται στο νησι κι οχι αυτος που θα με φτασει ως το τελος. Θα τον εχω καβατζα αυτον.

Αυχενικη εχω κλεισει στις 12/04

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ακομα ελπιζω... Το πολυ σε 3-4 βδομαδες θα μειωθουν.. Εχει και τα καλά η ολη φαση,  ήδη είμαι - 8 κιλά!  Οσο για τ σφιξιμο απο τς εμετους μην αγχωνεσαι... Εγω,  παρα την αποκολληση και οτι κανω πανω απο 6 εμετους τη μερα,  σταματησε το αιμα απο την πρώτη μερα και τα καφε 2 μερες μετα! 

μια χαρα εισαι με τα κιλα! εγω ευτυχως δεν εχασα πολλα 1-2 κ γτ αλλιως επρεπε να μπω με ορο στο νοσοκομειο. αλλα δεν το υποφερω αλλο ... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@irinikavala @Μαρία1430 μετα την 9η εβδομάδα η χοριακη αρχιζει και μειωνεται για αυτο υποχωρουν και τα συμπτώματα σιγα σιγα... Εγω προσωπικα εκει εχω εναποθεσει τις ελπίδες μου!!! 

Καλα αποτελέσματα Μαρια μου σημερα και περιμένουμε να μας πεις τι ειδες!!! Πάντως ειναι εντυπωσιακό πως μεγαλωνουν ακόμα και απο μερα σε μερα!! 

Μακαρι να ισχυει αυτο.. θα εναποθεσω κι εγω εκει τις ελπιδες μου.

Με παρηγορει αλλα και με αγχωνει οτι εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια και τη μεση και αρκετα υγρα...

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα!  κ εγω ετσι νομιζα οτι μετα την 9η μειωνονται αλλα απελπιστηκα..σημερα ειμαι 10+ 4 κ μπορω να σου οτι ειμαι χαλια. το Σαββατο ημουν μια χαρα λες κ δν ειχα τιποτα , πηγα βολτα , σουπεραμρκετ κ το απογευμα εγινε πολυ χαλια λες γυρισα πισω στην αρχη ..χθες παλι ξερνουσα ολη μερα . κ σημερα να δω πως θα παει .. πραγματικα δνε αντεχω αλλο , ανυπομονω να σταματησουν γτ δεν την παλευω αλλο. καταθλιψη θα παθω σε λιγο . 

εγω σημερα εχω γιατρο τελικα , αντε να δω πως θα ειναι το  μωρο να παρω λιγο κουραγιο 

καλα αποτελεσματα!!! 

@MELINASP λυπαμαι πολυ ... να εισαι δυνατη και θα ερθει το μωρακι σας . κανε τις εξετασεις μολις ηρεμησεις για να δειτε τι φταιει ...

εγω τα βλεπω μονο το πρωι κ  δεν ξερω τι ειναι ..ισως κ απο το ζορι ου τραβαω που ξερναω το πρωι . τι να πω .. καλημερα! σημερα θα δω αν εχω καμια αποκολληση κ εγω γτ με τοσο σφυξιμο απορω πως κρατηθηκε το μωρο τοσο καιρο

Εσυ τι ωρα εχεις γιατρο? Αντε να εχουμε ομορφα νεα και οι δυο

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

-8??? εεε εσυ είσαι θηρίο.. εγώ πάλι είμαι +2.. κ είναι ακόμα τόσο νωρίς.. θα φαω πολύ κράξιμο την Πέμπτη στο γιατρό.. μου είπε όχι κιλά το πρωτό 3μηνο.. αλλά έλα που η όρεξη έχει αυξηθεί τρελά.. ευτυχώς δεν είχα επιπλέον κιλά κ έχω ας πούμε ένα μικρό περιθώριο.. 

κ κορίτσια δεν είναι το μόνο καλό με τα συμπτώματα τα κιλά που δεν βάζετε αλλά καταλαβαίνεται κ την ύπαρξη του μωρού.. το έχω πει ξανά κ ας  ακουστώ τρελή.. θα ήθελα πολύ να κάνω κανέναν εμμετούλη να ξέρω ότι όλα πάνε καλά.. εγώ μόνο τάση για εμετό έχω όταν πλένω δόντια.. κ εχω αλλάξει πολλές οδοντόκρεμες αλλά πάλι το ίδιο και το τί χαρά κάνω δεν λέγεται.. χαχαχα.. ξέρω.. η τρελή του φόρουμ θα ακούγομαι..

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ada32 δεν ηταν επιλογή μου...αλλά αν σκεφτείς πως 1 μηνα τωρα και, ότι τρωω το βγαζω... Με απείλησε και εμένα ο γιατρός με νοσηλεία, αλλά από τη στιγμή που ακόμα και το νερό μου προκαλεί αναγούλα και εμετό, του απάντησα πως δεν μπορω να κάνω και πολλά... Και η μάνα μου έτσι ήταν στην εγκυμοσύνη της σε εμένα... Απλά του ζήτησα βιταμίνες φουλ γιατί φοβάμαι πως όλα θα πιάσουν πάτο


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Μακαρι να ισχυει αυτο.. θα εναποθεσω κι εγω εκει τις ελπιδες μου.

Με παρηγορει αλλα και με αγχωνει οτι εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια και τη μεση και αρκετα υγρα...

Εσυ τι ωρα εχεις γιατρο? Αντε να εχουμε ομορφα νεα και οι δυο

εγω στις 7 θα παω ! εχω ακομα ολη μερα  . κ εγω εχω κατι πονακια στην κοιλια κ υγρα αρκετα  κιτρινα το πρωι κ για αυτο παω περισσοτερο να δω τι γινεται . κ σημερα θα ζητησω κοιλιακο υπερηχο γτ δεν θελω τον αλλον με τιποτα . 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ακομα ελπιζω... Το πολυ σε 3-4 βδομαδες θα μειωθουν.. Εχει και τα καλά η ολη φαση,  ήδη είμαι - 8 κιλά!  Οσο για τ σφιξιμο απο τς εμετους μην αγχωνεσαι... Εγω,  παρα την αποκολληση και οτι κανω πανω απο 6 εμετους τη μερα,  σταματησε το αιμα απο την πρώτη μερα και τα καφε 2 μερες μετα! 

Αυτο με τα κιλα ειναι πολυ καλο... εγω με τις ανακατωσουρες που εχω το μονο που εχω καταφερει ειναι να μην εχω παρει καθολου μη σου πω οτι μπορει να εχω χασει 1 κιλο. Κι αυτο καλο ειναι γτ γενικα και λιχουδω ειμαι και με παραπανισια κιλα ξεκινησα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

@ada32 δεν ηταν επιλογή μου...αλλά αν σκεφτείς πως 1 μηνα τωρα και, ότι τρωω το βγαζω... Με απείλησε και εμένα ο γιατρός με νοσηλεία, αλλά από τη στιγμή που ακόμα και το νερό μου προκαλεί αναγούλα και εμετό, του απάντησα πως δεν μπορω να κάνω και πολλά... Και η μάνα μου έτσι ήταν στην εγκυμοσύνη της σε εμένα... Απλά του ζήτησα βιταμίνες φουλ γιατί φοβάμαι πως όλα θα πιάσουν πάτο

ναι σιγουρα να παρεις . αρκει να μπορεσεις να τις κρατησεις τις βιταμινες. καλα αν κανεις καθε μερα εμετους , πρεπει να πας μια φορα να σε βαλουν ορο να σε ενυδατωσουν .. γτ χρειαζεσαι υγρα. εγω το πρωι ξερναω κ το νερο να φανταστεις αν πιω. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

-8??? εεε εσυ είσαι θηρίο.. εγώ πάλι είμαι +2.. κ είναι ακόμα τόσο νωρίς.. θα φαω πολύ κράξιμο την Πέμπτη στο γιατρό.. μου είπε όχι κιλά το πρωτό 3μηνο.. αλλά έλα που η όρεξη έχει αυξηθεί τρελά.. ευτυχώς δεν είχα επιπλέον κιλά κ έχω ας πούμε ένα μικρό περιθώριο.. 

κ κορίτσια δεν είναι το μόνο καλό με τα συμπτώματα τα κιλά που δεν βάζετε αλλά καταλαβαίνεται κ την ύπαρξη του μωρού.. το έχω πει ξανά κ ας  ακουστώ τρελή.. θα ήθελα πολύ να κάνω κανέναν εμμετούλη να ξέρω ότι όλα πάνε καλά.. εγώ μόνο τάση για εμετό έχω όταν πλένω δόντια.. κ εχω αλλάξει πολλές οδοντόκρεμες αλλά πάλι το ίδιο και το τί χαρά κάνω δεν λέγεται.. χαχαχα.. ξέρω.. η τρελή του φόρουμ θα ακούγομαι..

 

 

 

 

 

 

 

 

μπαααααα και εγω αυτό λέω για να παίρνω κουραγιο... Την Πέμπτη που είδα το αίμα, αγχωνόμουν γιατί δεν είχα κάνει κανένα εμετό ως το μεσημέρι.. Τελικά, επειδή πήγα για επείγον υπέρηχο, ειδαμε πως όλα ήταν καλά, οπότε μην αγχωνόμαστε τζάμπα και άδικα!!! Δεν θα βγάζουμε τα σωθικά μας 9 μήνες!!!! Ευτυχως και μακάρι δηλαδή, γιατί εγω αγχώνομαι μην και παντρευτώ τη ναυτία για όλη την εγκυμοσύνη!!! Αλλά και έτσι να είναι, ας είναι καλά το σπόρι και χαλάκι!! Θα το τσουρομαδήσω με το καλό όταν γεννηθεί!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

εγω στις 7 θα παω ! εχω ακομα ολη μερα  . κ εγω εχω κατι πονακια στην κοιλια κ υγρα αρκετα  κιτρινα το πρωι κ για αυτο παω περισσοτερο να δω τι γινεται . κ σημερα θα ζητησω κοιλιακο υπερηχο γτ δεν θελω τον αλλον με τιποτα . 

 

αν μπορείς ενημέρωσε μας τι θα σου πει για τα κίτρινα υγρά γιατί έχω κ γω.. αλλά νόμιζα ήταν από το φυλλικό οξύ.. έπαιρνα κ πριν την εγκυμποσύνη κ καμιά φορά ήταν κ τότε κίτρινα.. αλλά άοσμα οπότε δε με ανησύχησαν.. είχα κάνει κ καλλιέργεια κ ήταν όλα εντάξει.. καλή επιτυχία.. περιμένουμε ευχάριστα απο το μωράκια σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε? Πως περασατε το σ/κ?

Εγω σημερα εχω υπερηχο και πολυ αγχος αφου πλεον (αφοτου δλδ μειωσα τα φαρμακα) δεν εχω εντονα συμπτωματα...

Καλημέρα, με το καλό να δεις το μωράκι σου!μην έχεις άγχος, είπαμε, όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τα συμπτώματα φεύγουν από μόνα τα τους. Εγώ είχα ελάχιστα και υποχώρησαν από την 9η.Τώρα μου έχει μείνει μόνο η έντονη όρεξη και το στήθος που παραμένει πρησμένο και πονεμένο.εν τω μεταξύ στην 9η ξεκίνησα και προγεστερόνη αλλά δεν είδα ούτε ένα νέο σύμπτωμα από την ορμόνη αυτή.

 

πρίν από 18 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα!  κ εγω ετσι νομιζα οτι μετα την 9η μειωνονται αλλα απελπιστηκα..σημερα ειμαι 10+ 4 κ μπορω να σου οτι ειμαι χαλια. το Σαββατο ημουν μια χαρα λες κ δν ειχα τιποτα , πηγα βολτα , σουπεραμρκετ κ το απογευμα εγινε πολυ χαλια λες γυρισα πισω στην αρχη ..χθες παλι ξερνουσα ολη μερα . κ σημερα να δω πως θα παει .. πραγματικα δνε αντεχω αλλο , ανυπομονω να σταματησουν γτ δεν την παλευω αλλο. καταθλιψη θα παθω σε λιγο . 

εγω σημερα εχω γιατρο τελικα , αντε να δω πως θα ειναι το  μωρο να παρω λιγο κουραγιο 

καλα αποτελεσματα!!! 

@MELINASP λυπαμαι πολυ ... να εισαι δυνατη και θα ερθει το μωρακι σας . κανε τις εξετασεις μολις ηρεμησεις για να δειτε τι φταιει ...

εγω τα βλεπω μονο το πρωι κ  δεν ξερω τι ειναι ..ισως κ απο το ζορι ου τραβαω που ξερναω το πρωι . τι να πω .. καλημερα! σημερα θα δω αν εχω καμια αποκολληση κ εγω γτ με τοσο σφυξιμο απορω πως κρατηθηκε το μωρο τοσο καιρο

Ada μου εσύ φαίνεται είσαι αρκετά ευαίσθητη στην αύξηση της χοριακής. Όπου να ναι θα περάσει, λίγη υπομονή ακόμη. Το μωρό σου είναι δυνατό γι αυτό κρατήθηκε με τόσο σφίξιμο :-P

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια  παντως δεν αντεχω αλλο αυτες τις αναγουλες κ τους εμετους . ξερω οτι γκρινιαζω αντι να χαιρομαι αλλα ειναι πολυ δυσκολη κατασταση .. να ξερνας οτι τρω ς κ να μην μπροεις να πιεις νερο καθολου .. δεν ξερω απο που θ αβρω δυναμη να αντεξω.. ισως αν δω το μωρο στον υπερηχο να την βρω . γτ απο ψυχολογια ειμαι σκατα.

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

αν μπορείς ενημέρωσε μας τι θα σου πει για τα κίτρινα υγρά γιατί έχω κ γω.. αλλά νόμιζα ήταν από το φυλλικό οξύ.. έπαιρνα κ πριν την εγκυμποσύνη κ καμιά φορά ήταν κ τότε κίτρινα.. αλλά άοσμα οπότε δε με ανησύχησαν.. είχα κάνει κ καλλιέργεια κ ήταν όλα εντάξει.. καλή επιτυχία.. περιμένουμε ευχάριστα απο το μωράκια σας

ναι θα σας ενημερωσω ..κ εγω ειμαι περιεργη τι ειναι γτ ειναι αοσμα. 

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, με το καλό να δεις το μωράκι σου!μην έχεις άγχος, είπαμε, όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τα συμπτώματα φεύγουν από μόνα τα τους. Εγώ είχα ελάχιστα και υποχώρησαν από την 9η.Τώρα μου έχει μείνει μόνο η έντονη όρεξη και το στήθος που παραμένει πρησμένο και πονεμένο.εν τω μεταξύ στην 9η ξεκίνησα και προγεστερόνη αλλά δεν είδα ούτε ένα νέο σύμπτωμα από την ορμόνη αυτή.

 

Ada μου εσύ φαίνεται είσαι αρκετά ευαίσθητη στην αύξηση της χοριακής. Όπου να ναι θα περάσει, λίγη υπομονή ακόμη. Το μωρό σου είναι δυνατό γι αυτό κρατήθηκε με τόσο σφίξιμο :-P

μαλλον ειμαι ευαισθητη κ το νιωθω αλλα φτανει πια .. ασε που κανω εμετο κ με ποναει η κοιλια πλεον . αχ κοριτσια θ αβαλω τα κλαμματα παλι .. :(  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , irinikavala είπε:

-8??? εεε εσυ είσαι θηρίο.. εγώ πάλι είμαι +2.. κ είναι ακόμα τόσο νωρίς.. θα φαω πολύ κράξιμο την Πέμπτη στο γιατρό.. μου είπε όχι κιλά το πρωτό 3μηνο.. αλλά έλα που η όρεξη έχει αυξηθεί τρελά.. ευτυχώς δεν είχα επιπλέον κιλά κ έχω ας πούμε ένα μικρό περιθώριο.. 

κ κορίτσια δεν είναι το μόνο καλό με τα συμπτώματα τα κιλά που δεν βάζετε αλλά καταλαβαίνεται κ την ύπαρξη του μωρού.. το έχω πει ξανά κ ας  ακουστώ τρελή.. θα ήθελα πολύ να κάνω κανέναν εμμετούλη να ξέρω ότι όλα πάνε καλά.. εγώ μόνο τάση για εμετό έχω όταν πλένω δόντια.. κ εχω αλλάξει πολλές οδοντόκρεμες αλλά πάλι το ίδιο και το τί χαρά κάνω δεν λέγεται.. χαχαχα.. ξέρω.. η τρελή του φόρουμ θα ακούγομαι..

 

 

 

 

 

 

 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εμένα η όρεξη έχει αυξηθεί πολύ, μεγάλη διαφορά από πριν που δεν έτρωγα και πολύ. Ξεκίνησα 51 κιλά και τώρα είμαι 53 και είμαι μόνο 9+1.αν συνεχίσω έτσι τι θα γίνει τους επόμενους μήνες...Εσύ πόσα κιλά ξεκίνησες?νορμάλ για το ύψος σου η λίγα?

πρίν από 10 λεπτά , ada32 είπε:

εγω στις 7 θα παω ! εχω ακομα ολη μερα  . κ εγω εχω κατι πονακια στην κοιλια κ υγρα αρκετα  κιτρινα το πρωι κ για αυτο παω περισσοτερο να δω τι γινεται . κ σημερα θα ζητησω κοιλιακο υπερηχο γτ δεν θελω τον αλλον με τιποτα . 

 

Σίγουρα θα φανεί στον κοιλιακό, εμένα 8+3 φάνηκαν τα πάντα στον κοιλιακό.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο κοριτσια μια φιλη απο εδω που ξερω πως προσπαθουσε για μωρακι, τα καταφερε... ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτην... Αχ να πανε ολα καλα και θα ειναι στην ιδια ταξη αργοτερα!!!

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...