Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου..είναι καμία μέσα;; μας  κάνανε εισαγωγή..είμαι πολυ στεναχωρημένη.  Ο μικρός μου έκανε 2 φορές εμετό, έβγαλε πράγμα, έχει καταρροή, βηχα που τον πνιγει λόγω μυξας κ μου βογγαει η ψυχή μου.. περιμένω να μας πάρουν αίμα..μας κάνανε κ διάφορες άλλες κ τώρα αναμονή...

Ωχ περαστικουλια... Μπορει να ηταν και απο τις μυξουλες ο πυρετος... Δυστυχώς ειναι ο μονος τροπος να βγαλουν τα φλεματακια τα μωρα... Ενημέρωσε μας οταν μπορεσεις!!! 

10 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Χάχαχαχαχ και εγώ έχω τόσο πολύ ανάγκη ένα καφέ.. Έχω να πιω από τον Οκτώβρη.. 

Γιατι ετσι?? Στο απαγορευσε ο γιατρος??? Κανονικά δεν απαγορεύεται εκτος αν εποδεδειγμενα επηρεάζει τ μωρο... Που και παλι υπάρχουν αλλες λύσεις 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...

Περαστικά σας κοπέλα μου. Δεν πειράζει  οι  γιατροί για καλό του το εκαναν εσύ είσαι πάντα δίπλα του μην στεναχωριέσαι. ευτυχώς που του βρήκαν και την ουρολοιμωξη και θα τα αντιμετώπισετε όλα σας εύχομαι γρήγοροι ανάρρωση!! Τα φιλιά μου στο μπεμπουλη!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...

Περαστικά στο μωράκι σου κ καλή δύναμη σε σένα! Όλα θα πάνε καλά! Να είσαι δυνατή για το παιδάκι σου.

Θα μείνεις μέσα μαζί του? Γίνεται? Δεν ξέρω καθόλου πως λειτουργούν στα παιδιατρικά.

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...

Περαστηκα κοριτσι μου κ γρηγορα σπιτι σας ασε αυτο με τα ουρα οταν ηταν αρεωστουλης κ εμας δν μπορουσαμε με τπτ να του παρουν ουρα με το σακουλακι κ θυμαμαι ειχε ερθει μια κ μας ειπε να του παρουν απο την κυστη ... Αλλα ευτυχως ηρθε μια γυναικα πολυ καλη στο παιδων κ μολις τον πλυναμε εκανε τσισα του κ του τα εβαλε κατευθειαν σε κυπελακι..... Καταλαβαινω ακριβως πως ενιωσες να κλαιει το μωρο σου κ εσυ να εισαι απεξω κ να το ακους


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Περαστικά στο μωράκι σου κ καλή δύναμη σε σένα! Όλα θα πάνε καλά! Να είσαι δυνατή για το παιδάκι σου.

Θα μείνεις μέσα μαζί του? Γίνεται? Δεν ξέρω καθόλου πως λειτουργούν στα παιδιατρικά.

 

υποθέτω πως ναι, γτ τους είπα ότι θηλάζω αποκλειστικά.. ελπίζω να το ξεπερασουμε σύντομα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...

Κορίτσι μου περαστικά.. Να γίνει σύντομα καλά το μωρουλι σου.. Φαντάζομαι την  αγωνία σου να είστε δυνατοί σας χρειάζεται πολύ αυτή την στιγμή... Είναι ήρεμος τουλάχιστον? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου περαστικά.. Να γίνει σύντομα καλά το μωρουλι σου.. Φαντάζομαι ρηξ αγωνία σου να είστε δυνατή σας χρειάζεται πολύ αυτή την στιγμή... Είναι ήρεμος τουλάχιστον? 

ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου.. πολλη αγωνιά..άσε.. κ ευτυχως που επεμενα κ ηρθαμε νοσοκομείο.. ενιωθα οτι κατι δεν παει καλά, περα απο τις μυξες και τον εμετο.. ευτυχως έφαγε σήμερα γτ χτες το βράδυ δεν είχε όρεξη ούτε για ζυζι.. ειναι αρκετά γκρινιάρης κ ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου..αλλα τουλάχιστον δεν βγάζει αυτόν τον ήχο του πόνου και του παραπόνου όταν κοιμάται..

πρίν από 34 λεπτά , ναντια δε είπε:

Περαστηκα κοριτσι μου κ γρηγορα σπιτι σας ασε αυτο με τα ουρα οταν ηταν αρεωστουλης κ εμας δν μπορουσαμε με τπτ να του παρουν ουρα με το σακουλακι κ θυμαμαι ειχε ερθει μια κ μας ειπε να του παρουν απο την κυστη ... Αλλα ευτυχως ηρθε μια γυναικα πολυ καλη στο παιδων κ μολις τον πλυναμε εκανε τσισα του κ του τα εβαλε κατευθειαν σε κυπελακι..... Καταλαβαινω ακριβως πως ενιωσες να κλαιει το μωρο σου κ εσυ να εισαι απεξω κ να το ακους

εδώ δεν μου το έδωσαν ούτε σαν επιλογή.  κατευθείαν κύστη μου είπαν κ με έβγαλαν έξω.  Ο μικρός έκλαιγε μέσα κγω έκλαιγα απ εξω... ουφ..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , bella32 είπε:

ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου.. πολλη αγωνιά..άσε.. κ ευτυχως που επεμενα κ ηρθαμε νοσοκομείο.. ενιωθα οτι κατι δεν παει καλά, περα απο τις μυξες και τον εμετο.. ευτυχως έφαγε σήμερα γτ χτες το βράδυ δεν είχε όρεξη ούτε για ζυζι.. ειναι αρκετά γκρινιάρης κ ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου..αλλα τουλάχιστον δεν βγάζει αυτόν τον ήχο του πόνου και του παραπόνου όταν κοιμάται..

εδώ δεν μου το έδωσαν ούτε σαν επιλογή.  κατευθείαν κύστη μου είπαν κ με έβγαλαν έξω.  Ο μικρός έκλαιγε μέσα κγω έκλαιγα απ εξω... ουφ..

Ειναι κ που θα πεσεις εμενα τοτε ηταν και 25 ημερων κ μολις μου ειπαν για κυστη τους λεω ξεχαστετο τωρα ισως εκανα κ λαθος αλλα δν αντεχα να τον βλεπω να βασανιζετε γτ ολο του επερναν ουρα με το σακουλακι κ απο το εργαστηριο ελεγαν δν φτανουν .για αξιολογιση μεχρι π ηρθε αυτη η γυναικα κ μου λεει γδυστον τον πλενουμε κ περιμεναμε να κανει τσισα τ


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@bella32 περαστικά κορίτσι μου. κανε υπομονή και θα περάσει όλο αυτό. ευτυχώς να λες που βρήκατε την Ουρολοίμωξη κ θα θεραπευτεί γρήγορα.εσένα πιστεύω θα σε αφήσουν να είσαι συνέχεια μαζί του, δίπλα του σε καρέκλα εφόσον θηλάζεις.

Link to comment
Share on other sites

 

 

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου.. πολλη αγωνιά..άσε.. κ ευτυχως που επεμενα κ ηρθαμε νοσοκομείο.. ενιωθα οτι κατι δεν παει καλά, περα απο τις μυξες και τον εμετο.. ευτυχως έφαγε σήμερα γτ χτες το βράδυ δεν είχε όρεξη ούτε για ζυζι.. ειναι αρκετά γκρινιάρης κ ηρεμεί μόνο στην αγκαλιά μου..αλλα τουλάχιστον δεν βγάζει αυτόν τον ήχο του πόνου και του παραπόνου όταν κοιμάται..

εδώ δεν μου το έδωσαν ούτε σαν επιλογή.  κατευθείαν κύστη μου είπαν κ με έβγαλαν έξω.  Ο μικρός έκλαιγε μέσα κγω έκλαιγα απ εξω... ουφ..

Ειναι ο πιο σωστος τροπος ληψης καλλιεργειας ουρων απο την κυστη στα μωρα.. Και αμεσος!!! Γτ σκεψου πλεοντας τα, επςιδη κουνιουνται μπορεί να μην καθαριστει σωστα, μπορεί να κανει κακα οποτε πετιεται το δειγμα, μπορεί να χυθει και παλι να πεταχτεί ή να ξεκολλησει το σακουλι και παλι να πεταχτει επειδή δεν θα ειναι στειρο το περιββαλλον... Που σημαίνει μπορεί να χρειαστεί να το πλυνεις και 10 φορες για να παρεις μια καλλιεργεια και ξανα μανα σακουλι για τη γενική ουρων... Ενω με την υπερηβικη με ενα κλαμα ξεμπερδευεις... Αλλωστε δε θα το θυμαται... Μολις τον παρεις αγκαλιτσα ολα θα τα ξεχασει!!! Περαστικά!!!! Στο παιδων ειστε??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου!  είμαστε με ορο κ αντιβίωση.  μας βρήκαν μια μικρή ιωσουλα στη μύτη. οι αιματολογικές καλές.  των ούρων όμως όχι..μέσα στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί μας είπαν οι γιατροί γτ τι μωρό έχει Ουρολοίμωξη!!! γι'αυτό άρχισε να ανεβάζει πυρετό. ευτυχώς την πετύχαμε στην αρχή αλλιώς θα τρέχαμε σε μερικές μέρες. θα μείνουμε σίγουρα 2 μέρες μέσα. ηρέμησα κάπως κγω που ξε4ω τι έχει το μωρό μου..αχ κορίτσια του πήραν ουρα από την κύστη..με βελόνα στη κοιλιά..μας άκουσε όλος ο όροφος..εμένα δε με άφησαν να είμαι δίπλα του! με έδιωξαν.. κ τον άκουγα να σπαράζει κ δε μπορούσα να κάνω τπτ..ουφ...

Μια από τα ίδια κ εμείς. Ίωση κ ουρολοίμωξη μαζί! Ξεκινήσαμε αντιβίωση για την ουρολοίμωξη κ εισπνεόμενα για τον βήχα . Βέβαια είμαστε σπίτι γιατί είναι απυρετη, μόνο τη Δευτέρα κάναμε λίγο πυρετο. Έχει να φάει από την Κυριακή κανονικό γεύμα, κλαίει στον ύπνο της αλλά γενικότερα είναι ευδιάθετη. Μας είπε η παιδίατρος για ενδογενή ουρολοίμωξη κ ότι πρέπει να το ψάξουμε. Έχω σκάσει κ γω! Άστα! Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ κ στην εντατική που μπήκαμε όταν γεννήθηκε κ σπαραζει η ψυχή μου. Είχαν τρυπήσει μέχρι κ  τη σπονδυλική της στήλη 2 φορες για να πάρουν δείγμα να φανταστείς .... Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί άλλο .... Ας κάνουμε υπομονή να περάσουν όλα, να γίνουν καλά... Περαστικά μας κορίτσι μου


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε πίνετε καφέ? 

Εχω ενα χρονο να πιω καφε.Ανετα ξεκινω ομοιοπαθητικη,,.στην εγκυμοσυνη και μονο που τον μυριζα εκανα εμτο..Τωρα η αληθεια  ειναι οτι τον ζηλευω και θελω εναν καφεδακο αλλα βε αντεχω και χωρις αυτον...

 

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου..είναι καμία μέσα;; μας  κάνανε εισαγωγή..είμαι πολυ στεναχωρημένη.  Ο μικρός μου έκανε 2 φορές εμετό, έβγαλε πράγμα, έχει καταρροή, βηχα που τον πνιγει λόγω μυξας κ μου βογγαει η ψυχή μου.. περιμένω να μας πάρουν αίμα..μας κάνανε κ διάφορες άλλες κ τώρα αναμονή...

Περαστικα να ειναι όλα και πάλι καλα που το αντιλήφθηκες αμεσως..Ολα καλα να πανε,,

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Μια από τα ίδια κ εμείς. Ίωση κ ουρολοίμωξη μαζί! Ξεκινήσαμε αντιβίωση για την ουρολοίμωξη κ εισπνεόμενα για τον βήχα . Βέβαια είμαστε σπίτι γιατί είναι απυρετη, μόνο τη Δευτέρα κάναμε λίγο πυρετο. Έχει να φάει από την Κυριακή κανονικό γεύμα, κλαίει στον ύπνο της αλλά γενικότερα είναι ευδιάθετη. Μας είπε η παιδίατρος για ενδογενή ουρολοίμωξη κ ότι πρέπει να το ψάξουμε. Έχω σκάσει κ γω! Άστα! Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ κ στην εντατική που μπήκαμε όταν γεννήθηκε κ σπαραζει η ψυχή μου. Είχαν τρυπήσει μέχρι κ  τη σπονδυλική της στήλη 2 φορες για να πάρουν δείγμα να φανταστείς .... Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί άλλο .... Ας κάνουμε υπομονή να περάσουν όλα, να γίνουν καλά... Περαστικά μας κορίτσι μου

Περαστικά σας... Ειναι πολυ στεναχωρο να αρρωσταινουν τοσο μικρά, αλλα δυστυχώς δεν μπορούμε να τα προστατευουμε από τα παντα... Σημασία έχει να είναι Περαστικά!!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...