Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μαζι πανε τα δικα μας παιδακια ! ιδιες "διαστασεις" εχουν . καταλαβα  , καλυτερα μεγαλυτερα παρα ισα ισα.

Εμας η παιδιατρος μας ειπε στον 6 μηνα για τροφες , μεχρι τοτε μονο γαλα.

ωραια ! ευχαριστω για την πληροφορια!

δεν μου τα εχει σημειωσει ολα . μεχρι κ τον 5ο μηνα εχει γραψει.

Και η δική μου το ίδιο μου έλεγε αλλά έχω ένα θέμα όταν αδιαθετω... Μειώνεται η παραγωγή μου και το καμάρι μου δεν τρώει κανένα ξένο γάλα οπότε μου είπε να αρχίσω ριζαλευρο για να αντικατασταθεί ένα γεύμα όταν λείπω...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλημέρα.. Εχθές τρελάθηκα δεν άκουγα καλά την αναπνοή της μπέμπας και την πήγα το βράδυ στο γιατρό ευτυχώς δεν ήταν τίποτα μπούκωμα και λίγο κόκκινο λαιμό μου είπε η γιατρός να την παρακολουθώ εάν σηκώσει πυρετό η βήχα μιλάω μαζί της αλλά πιστεύει ότι δεν θα μου κάνει τίποτα.. Το καμάρι μου είναι 6800 κιλά και 60 πόντους.. Την Τετάρτη το απόγευμα θα κάνουμε το 3 εμβόλιο μας. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και η δική μου το ίδιο μου έλεγε αλλά έχω ένα θέμα όταν αδιαθετω... Μειώνεται η παραγωγή μου και το καμάρι μου δεν τρώει κανένα ξένο γάλα οπότε μου είπε να αρχίσω ριζαλευρο για να αντικατασταθεί ένα γεύμα όταν λείπω...

Κατάλαβα..Ποτε αδιαθετησες μετα την γέννα; Εγώ δεν κατάλαβα αν έχω μου ήρθε περίοδος η όχι .. Είχα για μια βδομάδα λίγο αίμα κ μετά Καφε υγρά. Λένε ότι Όταν σου έρχεται πρώτη φορά εχεις πολύ αίμα. Για να δω την επόμενη φορά Πότε θα ερθει

πρίν από 57 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια πως βάζετε να μωρά σας να κοιμούνται ανάσκελα η στο πλάι??? 

Εγώ τον βάζω στο πλάι αλλά γυρνάει ανάσκελα. Κ επίσης τον βάζω στην μέση της κούνια ς κ τον Βρισκω το πρωί κολλημένο στο πάνω μέρος της κουνιας. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Κατάλαβα..Ποτε αδιαθετησες μετα την γέννα; Εγώ δεν κατάλαβα αν έχω μου ήρθε περίοδος η όχι .. Είχα για μια βδομάδα λίγο αίμα κ μετά Καφε υγρά. Λένε ότι Όταν σου έρχεται πρώτη φορά εχεις πολύ αίμα. Για να δω την επόμενη φορά Πότε θα ερθει

Εγώ τον βάζω στο πλάι αλλά γυρνάει ανάσκελα. Κ επίσης τον βάζω στην μέση της κούνια ς κ τον Βρισκω το πρωί κολλημένο στο πάνω μέρος της κουνιας. 

Και εμένα το ίδιο την βάζω πλάι και με μια πετσέτα στ πλάτη αλλά την βρίσω ανάσκελα και με το κεφάλι ευθεία όλο το βράδυ ξυπνάω από το άγχος μου να την τσεκάρω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Και εμένα το ίδιο την βάζω πλάι και με μια πετσέτα στ πλάτη αλλά την βρίσω ανάσκελα και με το κεφάλι ευθεία όλο το βράδυ ξυπνάω από το άγχος μου να την τσεκάρω.. 

Κ εγώ ξυπνάω κ τον βλέπω συνεχεια!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ada32 είπε:

Κατάλαβα..Ποτε αδιαθετησες μετα την γέννα; Εγώ δεν κατάλαβα αν έχω μου ήρθε περίοδος η όχι .. Είχα για μια βδομάδα λίγο αίμα κ μετά Καφε υγρά. Λένε ότι Όταν σου έρχεται πρώτη φορά εχεις πολύ αίμα. Για να δω την επόμενη φορά Πότε θα ερθει

Εγώ τον βάζω στο πλάι αλλά γυρνάει ανάσκελα. Κ επίσης τον βάζω στην μέση της κούνια ς κ τον Βρισκω το πρωί κολλημένο στο πάνω μέρος της κουνιας. 

3μηνες μετα μου ήρθε... Πριν λιγες μερες μου ήρθε για 2η φορά. Εγώ πάντως και στις 2 εγκυμοσύνες μου η πρώτη μου περίοδος ήταν όπως μια κανονική περίοδος με λίγο αίμα παραπανω...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

κορίτσια γεια σας!! σκέφτεται καμία για δεύτερο παιδάκι σύντομα? πότε σας είπε ο γιατρός πως μπορείτε να ξεκινήσετε προσπάθειες?

Ούτε καααααααααααν όχι να το κάνω ούτε να το σκεφτώ δεν μπορώ.. Προς το παρόν είμαι μια χαρά με την μικρή μου.. Αν κάνω άλλο θα είναι. Μόνο για να έχει παρέα κ πάλι θα το σκεφτώ.. Εμένα από χρόνο κ μετά.. Εσύ το σκέφτεσαι..? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Ούτε καααααααααααν όχι να το κάνω ούτε να το σκεφτώ δεν μπορώ.. Προς το παρόν είμαι μια χαρά με την μικρή μου.. Αν κάνω άλλο θα είναι. Μόνο για να έχει παρέα κ πάλι θα το σκεφτώ.. Εμένα από χρόνο κ μετά.. Εσύ το σκέφτεσαι..? 

Εγώ έχω ξεκινήσει και το σκέφτομαι, βέβαια δεν είμαι σίγουρη αν θέλω σύντομα η όχι.όταν λέω σύντομα εννοώ προσπάθειες μετά το εξάμηνο που είπε ο γιατρός. βέβαια δεν ξέρω και για πόσο καιρό μετά τη γέννα πιάνουμε εύκολα παιδί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ έχω ξεκινήσει και το σκέφτομαι, βέβαια δεν είμαι σίγουρη αν θέλω σύντομα η όχι.όταν λέω σύντομα εννοώ προσπάθειες μετά το εξάμηνο που είπε ο γιατρός. βέβαια δεν ξέρω και για πόσο καιρό μετά τη γέννα πιάνουμε εύκολα παιδί.

Απαπαααα δεν μπορώ με τίποτα ακόμα να ξανά περάσω το πακέτο των 40 ημερών.. Ούτε τς καισαρική ήταν πολύ δύσκολα όλα για να τα ξανά περάσω τόσο γρήγορα.. Εκτός του ότι ρε συ θέλω να χαρώ πρώτα την κόρη μου. Και βασική προϋπόθεση για μένα να σκεφτώ για δεύτερο είναι να μπορεί η κόρη μου να εξυπηρετεί μονής της βασικές ανάγκες όπως τουαλέτα η να τρώει μόνη της κ τέτοια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Απαπαααα δεν μπορώ με τίποτα ακόμα να ξανά περάσω το πακέτο των 40 ημερών.. Ούτε τς καισαρική ήταν πολύ δύσκολα όλα για να τα ξανά περάσω τόσο γρήγορα.. Εκτός του ότι ρε συ θέλω να χαρώ πρώτα την κόρη μου. Και βασική προϋπόθεση για μένα να σκεφτώ για δεύτερο είναι να μπορεί η κόρη μου να εξυπηρετεί μονής της βασικές ανάγκες όπως τουαλέτα η να τρώει μόνη της κ τέτοια.. 

αυτές τις σκέψεις τις κάνω κι εγώ αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως θέλω να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας. κ τώρα που λέει ο λόγος να ξεκινήσω προσπάθειες δεν ξέρω πότε θα πιάσω κ αν θα πιάσω φυσικά...το πρώτο έκανα δύο χρόνια να το πιάσω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

αυτές τις σκέψεις τις κάνω κι εγώ αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως θέλω να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας. κ τώρα που λέει ο λόγος να ξεκινήσω προσπάθειες δεν ξέρω πότε θα πιάσω κ αν θα πιάσω φυσικά...το πρώτο έκανα δύο χρόνια να το πιάσω.

Ναι κατάλαβα.. Εγώ πάντως δεν θα μπορούσα με τίποτα να ανταπεξέλθω τόσο γρήγορα σε κάτι τέτοιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι κατάλαβα.. Εγώ πάντως δεν θα μπορούσα με τίποτα να ανταπεξέλθω τόσο γρήγορα σε κάτι τέτοιο.. 

καλησπέρα κορίτσια μου!!

λοιπόν..στο θέμα δεύτερου παιδιού... ούτε κάν σαν ιδέα!! πέρα του ότι ο γιατρός δε με αφήνει για ένα χρόνο τουλάχιστον, νιώθω τόσο κουρασμένη, κ από τη δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά κ τώρα που δεν έχω βοήθεια από πουθενά..Υπάρχουν μέρες που τρώω μεσημεριανό στις 8 το βράδυ που ε3χεται ο άντρας μου.. πίκρα.. βασικά δεν ξέρω αν θέλω δεύτερο..αλλά ίσως αν περάσει ο καιρός και μεγαλώσει καπως ο μμικρος κ μπορεί να αυτοεξυπηρετηθει, αλλάξω γνώμη, όμως τα λες @Marimarvμου..

  @Ασία μου αν νιώθεις έτοιμη, βουρ για το δεύτερο!!

ο δικός  μου τον βάζω για ύπνο ανάσκελα με το κεφάλι στο πλαι κ τον βρίσκω κάθετως, στο πλάι! όλο το βράδυ ξυπνάω να τον βλέπω...

Επίσης κορίτσια...θέμα σεξ.. πειτε μου πόσο σας πήρε να στρώσει το όλο θέμα... είπα να το επιχειρήσω και πονούσε απίστευτα πάρα πολύ.  δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου.. μέχρι πότε θα είναι έτσι;;;;

όσο για την ανάπτυξη, δεν μεγαλώνουν κάθε μήνα το ίδιο.. χτες τον ζυγισα κ ήταν 5400. την Δευτέρα ειβαι να κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο, βέβαια θα το καθυστερήσουμε μια βδομάδα λόγω της εξέτασης του μεσοβδόμαδα. 

@anemoni1989 μη σε πιάνει πανικός.  στη μέτρηση του δεύτερου μήνα δεν είχε πάρει ύψος.  το είχε πάρει μαζεμένο τον προηγούμενο..σίγουρα και η περίμετρος κεφαλής θα ανέβει μέχρι την επόμενη μέτρηση!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...