Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@ada32 ειδα στο αλλο θέμα πως και εσενα το μπεμπακι εχει μικρη περιμετρο κεφαλης... Ακολουθεί συγκεκριμένη καμπύλη!?? Σου ειπε τίποτα ο παιδίατρος?? Εμενα η μικρη επεσε καμπύλη αυτο το μηνα γτ εμεινε σταθερη και κοντευω να πεθανω... Το μυαλό μου παει μονο στο κακό... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια τι μπανιερό έχετε στα παιδάκια σας?? Εγώ σήμερα παράγγειλα της Φίσερ πραιν ελπίζω να με βολέψει γιατί τώρα η μικρή μεγάλωσε και δεν μπορώ να την κάνω μπάνιο όπως όταν ήταν μικρούλα. Και μένα τα χέρια όλο στο στόμα τα έχει κάποιες φορές της έρχεται αναγούλα... Αλλά είμαι τυχερή στο θέμα ύπνου πίνει γάλα το βράδυ έως τις έντεκα το έχει πιει και ξυπνάει 9 με δέκα το πρωί... Πλέων κάνει 4 γεύματα την μέρα κάθε 4 ώρες 250 ml. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η Σοφη βρε κορίτσια; Δεν εχω ασχοληθει και δεν την ξέρω. Την έχει δοκιμάσει καμια;

Εμένα ο μικρός τα πρωινά είναι πιο ήσυχος. Κάθεται με τη γιαγιά του και είναι κύριος. Μόλις με πάρει γραμμή αρχίζει λιγη γκρίνια. Θέλει καθε σχεδόν μια ωρα να θηλασει και να του μιλάς. Οπουδήποτε και να τον βαλεις θέλει κουβέντα. Και αντιδραει με τις δικές του λέξεις. Αχχχχ θα μου βγει πολυλογας εκτος απο σουρτουκος.

Για πειτε μου... Ποσο βάρος παιρνουν τα μικρά σας; νομίζω αυτό το μήνα δεν παίρνει πολυ ο δικός μου και ανησυχω. Με το ύψος πως πατε;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ποια είναι αυτή η Σοφη βρε κορίτσια; Δεν εχω ασχοληθει και δεν την ξέρω. Την έχει δοκιμάσει καμια;

Εμένα ο μικρός τα πρωινά είναι πιο ήσυχος. Κάθεται με τη γιαγιά του και είναι κύριος. Μόλις με πάρει γραμμή αρχίζει λιγη γκρίνια. Θέλει καθε σχεδόν μια ωρα να θηλασει και να του μιλάς. Οπουδήποτε και να τον βαλεις θέλει κουβέντα. Και αντιδραει με τις δικές του λέξεις. Αχχχχ θα μου βγει πολυλογας εκτος απο σουρτουκος.

Για πειτε μου... Ποσο βάρος παιρνουν τα μικρά σας; νομίζω αυτό το μήνα δεν παίρνει πολυ ο δικός μου και ανησυχω. Με το ύψος πως πατε;

μετα το τριμηνο περνουν το μισο βαρος απο οτι επερναν. πεφτουν οι ρυθμοι αναπτυξης γιατι αλλιως θα φταναμε στον χρονο να ειναι θρεφταρια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

μετα το τριμηνο περνουν το μισο βαρος απο οτι επερναν. πεφτουν οι ρυθμοι αναπτυξης γιατι αλλιως θα φταναμε στον χρονο να ειναι θρεφταρια. 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε παει καλα το αντρακι μου. 

Και απο ύψος; γτ εχω μια φιλη που γεννησε κορίτσι 51εκ και στον τεταρτο ο γιατρός την μετρησε 68,5εκ και μου φανηκε πολυ σε σχέση με το δικο μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε αλλά να ξέρουμε σε γενικές γραμμές τι παίζει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε παει καλα το αντρακι μου. 

Και απο ύψος; γτ εχω μια φιλη που γεννησε κορίτσι 51εκ και στον τεταρτο ο γιατρός την μετρησε 68,5εκ και μου φανηκε πολυ σε σχέση με το δικο μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε αλλά να ξέρουμε σε γενικές γραμμές τι παίζει

Και εμένα στο δεύτερο εμβόλιο πριν  δέκα μέρες ενώ είχε πάρει κλπ βάρος δεν είχε πάρει ύψος πόσο είναι εσένα σε κιλά και ύψος?? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε παει καλα το αντρακι μου. 

Και απο ύψος; γτ εχω μια φιλη που γεννησε κορίτσι 51εκ και στον τεταρτο ο γιατρός την μετρησε 68,5εκ και μου φανηκε πολυ σε σχέση με το δικο μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε αλλά να ξέρουμε σε γενικές γραμμές τι παίζει

Ένα γεννήθηκε 54 πόντους ξ χθες τον μέτρησα 64-65.. βάρος περίπου 6.200-6.300. έχω παιδίατρο την Δευτέρα κ θα μετρήσει. 3 μηνών κ 5 ημερών. 

Τα περισσότερα ρούχα δε μας κάνουν πλέον, του φοράω για 6 μηνών.. από κουβέντες μια από τα ίδια κι εμείς!

Εσένα πόσο είναι? 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Και εμένα στο δεύτερο εμβόλιο πριν  δέκα μέρες ενώ είχε πάρει κλπ βάρος δεν είχε πάρει ύψος πόσο είναι εσένα σε κιλά και ύψος?? 

Πόρε γίνεται κ ποιο είναι το 2ο εμβόλιο? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε παει καλα το αντρακι μου. 

Και απο ύψος; γτ εχω μια φιλη που γεννησε κορίτσι 51εκ και στον τεταρτο ο γιατρός την μετρησε 68,5εκ και μου φανηκε πολυ σε σχέση με το δικο μου. Ξέρω ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε αλλά να ξέρουμε σε γενικές γραμμές τι παίζει

ελα βρε μην συγκρινεις. εμεις τριων μηνων ειμασταν 62 ποντους κ 6200 κιλα. κ τωρα 5 μηνων 70 ποντους 7200. δεν περνουν παντα το ιδιο βαρος κ υψος. τωρα μας ειπε η παιδιατρος τον αλλο μηνα μπορει να μην ψηλωσει γιατι πηρε πολλους μαζεμενους ποντους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Πόρε γίνεται κ ποιο είναι το 2ο εμβόλιο? 

για πνευμονιοκοκο ειναι το δευτερο ενα μηνα μετα το πρωτο το κανουν. καθε μηνα εχει εμβολιο μεχρι τον 7ο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Και εμένα στο δεύτερο εμβόλιο πριν  δέκα μέρες ενώ είχε πάρει κλπ βάρος δεν είχε πάρει ύψος πόσο είναι εσένα σε κιλά και ύψος?? 

 

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Ένα γεννήθηκε 54 πόντους ξ χθες τον μέτρησα 64-65.. βάρος περίπου 6.200-6.300. έχω παιδίατρο την Δευτέρα κ θα μετρήσει. 3 μηνών κ 5 ημερών. 

Τα περισσότερα ρούχα δε μας κάνουν πλέον, του φοράω για 6 μηνών.. από κουβέντες μια από τα ίδια κι εμείς!

Εσένα πόσο είναι? 

 

 

πρίν από 38 λεπτά , linaa είπε:

ελα βρε μην συγκρινεις. εμεις τριων μηνων ειμασταν 62 ποντους κ 6200 κιλα. κ τωρα 5 μηνων 70 ποντους 7200. δεν περνουν παντα το ιδιο βαρος κ υψος. τωρα μας ειπε η παιδιατρος τον αλλο μηνα μπορει να μην ψηλωσει γιατι πηρε πολλους μαζεμενους ποντους. 

Εμένα γεννηθηκε 55εκ. 3μηνων ηταν 62,5εκ και 6.400γρ. Ο ντοκτορ είπε ότι φυσιολογικά παιρνουν γυρω στους 3πόντους το μηνα. Επίσης θεωρεί ότι δεν τον μετρησαν σωστά στο μαιευτήριο κι οτι ο τρόπος που μετράει αυτός είναι ο σωστός. Είναι παλιος γιατρός και με πολυ vintage ιατρειο και μηχανήματα, αλλά πολύ καλος γιατρός. 

Μη ρωτατε γτ δεν παμε σε αλλον γιατρό. Είναι απλο... Αυτός είναι ο μοναδικός ιδιώτης


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

 

 

Εμένα γεννηθηκε 55εκ. 3μηνων ηταν 62,5εκ και 6.400γρ. Ο ντοκτορ είπε ότι φυσιολογικά παιρνουν γυρω στους 3πόντους το μηνα. Επίσης θεωρεί ότι δεν τον μετρησαν σωστά στο μαιευτήριο κι οτι ο τρόπος που μετράει αυτός είναι ο σωστός. Είναι παλιος γιατρός και με πολυ vintage ιατρειο και μηχανήματα, αλλά πολύ καλος γιατρός. 

Μη ρωτατε γτ δεν παμε σε αλλον γιατρό. Είναι απλο... Αυτός είναι ο μοναδικός ιδιώτης

Εμένα στο μαιευτήριο το είχαν μετρήσει 54 και η γιατρός σε μια εβδομάδα 52...οπότε συμβαίνει! Σημασία έχει να κάνει καλά τη δουλειά του κ ας είναι βιντατζ!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

 

 

Εμένα γεννηθηκε 55εκ. 3μηνων ηταν 62,5εκ και 6.400γρ. Ο ντοκτορ είπε ότι φυσιολογικά παιρνουν γυρω στους 3πόντους το μηνα. Επίσης θεωρεί ότι δεν τον μετρησαν σωστά στο μαιευτήριο κι οτι ο τρόπος που μετράει αυτός είναι ο σωστός. Είναι παλιος γιατρός και με πολυ vintage ιατρειο και μηχανήματα, αλλά πολύ καλος γιατρός. 

Μη ρωτατε γτ δεν παμε σε αλλον γιατρό. Είναι απλο... Αυτός είναι ο μοναδικός ιδιώτης

α ξερω κ.εμεις στο.νησι καθε φορα αλλος γιατρος τον βλεπει ερχονται μονο για λιγες μερες το μηνα δυο γιατροι. το νοσοκομειο ειναι πολυ μακρια για να πηγαινουμε μονο για εμβολιο. τωρα οταν ερχομαι αθηνα η γιατρος μας ειναι πολυ καλη μικρουλα αλλα εχει δουλεψει παιδων στα πρωορα για 9 χρονια κ ειναι παρα πολυ συζητισημη κ απανταει παντα στα τηλεφωνα χωρις αναμονες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! εμείς είμασταν 5080 πριν μια βδομάδα.  τώρα δε ξέρω αν έβαλε γτ ήταν κ άρρωστος.. βγήκαμε από νοσοκομείο κ συνεχίζουμε αντιβίωση σπίτι.  την άλλη βδομάδα θα κάνουμε κυστεογραφια. μου είπαν κοπέλες που έπαθαν Ουρολοίμωξη τα μικρά τους ότι επιναν μετά  συντηρητικα αντιβίωση για 6 μηνες...λέτε να μου πούνε κ μένα; όσο για το δεύτερο εμβόλιο είναι να γίνει το Σάββατο, αλλά λόγω της εξέτασης που θα έχουμε θα το κάνουμε μετά μη και ανεβάσει πυρετό και μείνουμε πίσω με τις θεραπείες...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...