Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια τώρα αγχώθηκα η δικιά μου πήρε 1 πόντο από το πρώτο εμβόλιο σε ύψος η γιατρός όταν το κάναμε δεν μου είπε τίποτα το περίεργο αλλά εγω τώρα έχω ανησυχίσει αν πρέπει να παίρνει 3 πόντους τ μήνα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια τώρα αγχώθηκα η δικιά μου πήρε 1 πόντο από το πρώτο εμβόλιο σε ύψος η γιατρός όταν το κάναμε δεν μου είπε τίποτα το περίεργο αλλά εγω τώρα έχω ανησυχίσει αν πρέπει να παίρνει 3 πόντους τ μήνα.. 

βρε δεν ειναι στανταρ καθε μηνα ποσο περνουν. τωρα μπορει να πηρε ενα ποντο κ στην επομενη να εχει παρει 5. κ εμεις ξαφνικα πηραμε κ ειμαστε στην ανωτερη καμπυλη στο υψος ενω ημασταν στην μεσαια αλλα μας ειπε οτι τον επομενο μπορει να μεινει σταθερος. το θεμα ειναι να μην μεινει σταθερο πανω απο ενα μηνα οχι ποσο θ παρει. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εμείς ακριβώς έτσι αν την κάνουμε βόλτα ηρεμεί.. Μερικές φορές βέβαια γκρινιάζει λίγο και στην αγκαλιά αλλά σε γενικές γραμμές μόλις την πάρω αγκαλιά σταματάει οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ούλα γτ μου φαίνεται νωρίς για να είναι αυτό η αν έχει γκρίνια για κάτι άλλο.. 

Και εγω ήμουν με 560 δηλωμένη και χθες μπήκαν 820 λες να μου έβαλαν και του μήνα μαζί και να μην ήταν μόνο οι αποδοχές.. 

δεν το γνωριζω αυτο .. γτ εσυ αν θυμαμαι καλα ειχες παρει αναρρωτικες ενω εγω οχι κ πληρωθηκα και 1 μισθο απο τον εργοδοτη. μπες στον OAED ONLINE και σου εξηγει τι σου εβαλαν ακριβως. μπαινεις με κωδικους taxisnet  .

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Α ναι και εμένα οοοοταν καθόταν στο χαλάκι δραστηριοτήτων την είχα μαζί μου στ σαλόνι αν την άφηνα στ δωμάτιο μόνη της στην αρχη φώναζε αν δεν πήγαινα άρχισε κλαμα.. Τώρα και που την έχω μαζί μου δεν θέλει να κάτσει πάνω από 5 λεπτά θέλει βόλτες και αγκαλιά και το χειρότερο δεν της αρέσει να είναι και στ μαρσιπο.. Υποφερω από την μέση μου και τα χέρια.. Και γκρίνια πολύ πολύ γκρίνια.. 

κ εμενα με πονανε τα χερια μου γτ εχει παει 7200 γρ κ οσο να ναι βαρυνε αρκετα .. καλα απο γκρινια αλλο τιποτα..εμενα αυτες τις μερες , εχει κ δουλεια ο αντρας μου κ ειναι κουρασμενος κ τον κραταω εγω οληηηη μερα μεχρι τωρα που μολις κοιμιηθηκε επιτελους!

10 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

@ada32 ειδα στο αλλο θέμα πως και εσενα το μπεμπακι εχει μικρη περιμετρο κεφαλης... Ακολουθεί συγκεκριμένη καμπύλη!?? Σου ειπε τίποτα ο παιδίατρος?? Εμενα η μικρη επεσε καμπύλη αυτο το μηνα γτ εμεινε σταθερη και κοντευω να πεθανω... Το μυαλό μου παει μονο στο κακό... 

λοιπον , εμεις γεννηθηκαμε με περιμετρο 35,5 εκ. και 3 μηνων 39 εκ..(υψος 61εκ κ βαρος 6800γρ) η γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα για την περιμετρο αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτην . ειμαστε στην 15η καμπυλη ενω αυτη εχει γραψει οτι ειμαστε στην 50η .... γενικα το κεφαλακι του ειναι μικρο (σε σχεση με το βαρος κ το υψος του ) αλλα κ ο αντρας μου για το σωμα του κ το υψος του εχει σχετικα μικρο κεφαλι . 

Και εγω ανησυχω αρκετα για το κεφαλακι , κ περιμενω να δω στις 15.2 αν μεγαλωσε . αλλιως θα ζητησω να κανω υπερηχο προληπτικα. η μπεμπα σου ακοκουθει καμπυλη? ποσο γεννηθηκε ? τωρα τι βαρος εχει ?

9 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Ποια είναι αυτή η Σοφη βρε κορίτσια; Δεν εχω ασχοληθει και δεν την ξέρω. Την έχει δοκιμάσει καμια;

Εμένα ο μικρός τα πρωινά είναι πιο ήσυχος. Κάθεται με τη γιαγιά του και είναι κύριος. Μόλις με πάρει γραμμή αρχίζει λιγη γκρίνια. Θέλει καθε σχεδόν μια ωρα να θηλασει και να του μιλάς. Οπουδήποτε και να τον βαλεις θέλει κουβέντα. Και αντιδραει με τις δικές του λέξεις. Αχχχχ θα μου βγει πολυλογας εκτος απο σουρτουκος.

Για πειτε μου... Ποσο βάρος παιρνουν τα μικρά σας; νομίζω αυτό το μήνα δεν παίρνει πολυ ο δικός μου και ανησυχω. Με το ύψος πως πατε;

εμεις γεννηθηκαμε 52 εκ  κ 3400 γρ κ 3 μηνων ηταν 61 εκ και 6800γρ . οντως πηρε 3 εκ τον μηνα . σημερα ειναι 3,5 μηνων κ οταν τον μετρησα ηταν 63 εκ και 7200 γρ . πλεον δεν θηλαζει τοσο πολυ οσο στην αρχη κ εκοψε κ το 1 γευμα ξενο που του εδινα. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

δεν το γνωριζω αυτο .. γτ εσυ αν θυμαμαι καλα ειχες παρει αναρρωτικες ενω εγω οχι κ πληρωθηκα και 1 μισθο απο τον εργοδοτη. μπες στον OAED ONLINE και σου εξηγει τι σου εβαλαν ακριβως. μπαινεις με κωδικους taxisnet  .

κ εμενα με πονανε τα χερια μου γτ εχει παει 7200 γρ κ οσο να ναι βαρυνε αρκετα .. καλα απο γκρινια αλλο τιποτα..εμενα αυτες τις μερες , εχει κ δουλεια ο αντρας μου κ ειναι κουρασμενος κ τον κραταω εγω οληηηη μερα μεχρι τωρα που μολις κοιμιηθηκε επιτελους!

λοιπον , εμεις γεννηθηκαμε με περιμετρο 35,5 εκ. και 3 μηνων 39 εκ..(υψος 61εκ κ βαρος 6800γρ) η γιατρος δεν μου ανεφερε τιποτα για την περιμετρο αλλα γενικα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτην . ειμαστε στην 15η καμπυλη ενω αυτη εχει γραψει οτι ειμαστε στην 50η .... γενικα το κεφαλακι του ειναι μικρο (σε σχεση με το βαρος κ το υψος του ) αλλα κ ο αντρας μου για το σωμα του κ το υψος του εχει σχετικα μικρο κεφαλι . 

Και εγω ανησυχω αρκετα για το κεφαλακι , κ περιμενω να δω στις 15.2 αν μεγαλωσε . αλλιως θα ζητησω να κανω υπερηχο προληπτικα. η μπεμπα σου ακοκουθει καμπυλη? ποσο γεννηθηκε ? τωρα τι βαρος εχει ?

εμεις γεννηθηκαμε 52 εκ  κ 3400 γρ κ 3 μηνων ηταν 61 εκ και 6800γρ . οντως πηρε 3 εκ τον μηνα . σημερα ειναι 3,5 μηνων κ οταν τον μετρησα ηταν 63 εκ και 7200 γρ . πλεον δεν θηλαζει τοσο πολυ οσο στην αρχη κ εκοψε κ το 1 γευμα ξενο που του εδινα. 

Γεννήθηκε με περιμετρο 34 και ειναι 38... Αλλα ηταν 38 και στην προηγούμενη μετρηση... Απο την 50η που ημασταν τωρα επεσε στην αμεσως πιο κατω... Εμεις μετα απο δικη μ επιμονη θα κάνουμε μια μετρηση στις 15 μερες αντι για το μηνα... Ελπιζω βεβαια πως δεν ειναι κατι και απλα μια τυχαια μετρηση, αφου βλέπω πως ολα τα παιδακια σε ολες τις μετρήσεις έχουν διακυμανσεις.... Στο υψις και το βάρος βεβαια εινακ τελεια... Βαρος ακολουθεί σταθερα τη 2η καμπύλη και ύψος ανεβηκε καμπύλη... Ειναι ψηλο το χρυσουλι μου... Αλλα η περιμετρος κεφαλης με εχει αγχωσει πολυ... Βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικά... Μπορει πχ η μέτρηση να ηταν λαθος ή να τοποθετηθηκε λίγο πανω ή λίγο κατω η μεζούρα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Γεννήθηκε με περιμετρο 34 και ειναι 38... Αλλα ηταν 38 και στην προηγούμενη μετρηση... Απο την 50η που ημασταν τωρα επεσε στην αμεσως πιο κατω... Εμεις μετα απο δικη μ επιμονη θα κάνουμε μια μετρηση στις 15 μερες αντι για το μηνα... Ελπιζω βεβαια πως δεν ειναι κατι και απλα μια τυχαια μετρηση, αφου βλέπω πως ολα τα παιδακια σε ολες τις μετρήσεις έχουν διακυμανσεις.... Στο υψις και το βάρος βεβαια εινακ τελεια... Βαρος ακολουθεί σταθερα τη 2η καμπύλη και ύψος ανεβηκε καμπύλη... Ειναι ψηλο το χρυσουλι μου... Αλλα η περιμετρος κεφαλης με εχει αγχωσει πολυ... Βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικά... Μπορει πχ η μέτρηση να ηταν λαθος ή να τοποθετηθηκε λίγο πανω ή λίγο κατω η μεζούρα... 

Στην ουσία σύνολο πόντων έχει πάρει το ίδιο με εμάς το μωρό σου . να σου πω κ εγω ήθελα να πάω αύτες τις μέρες αλλά τελικά θα το αφήσω αφού 15.2 Έχουμε εμβόλιο . εγω αγχωθηκα γτ είδα το βιβλιαριο του μωρου της συνιφαδας μου κ το μωρό είχε περίμετρο 40,5 Όταν ήταν 3 μηνών αλλά υψος 58 εκ.  Ενώ το δικό μου Ενώ είναι πιο ψηλό ,έχει πιο μικρή καμπύλη.τι ύψος έχετε έσεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , ada32 είπε:

Στην ουσία σύνολο πόντων έχει πάρει το ίδιο με εμάς το μωρό σου . να σου πω κ εγω ήθελα να πάω αύτες τις μέρες αλλά τελικά θα το αφήσω αφού 15.2 Έχουμε εμβόλιο . εγω αγχωθηκα γτ είδα το βιβλιαριο του μωρου της συνιφαδας μου κ το μωρό είχε περίμετρο 40,5 Όταν ήταν 3 μηνών αλλά υψος 58 εκ.  Ενώ το δικό μου Ενώ είναι πιο ψηλό ,έχει πιο μικρή καμπύλη.τι ύψος έχετε έσεις;

63 εκ... Υψος εχει πάρει 13 ποντους απο τη γεννα... Απλα με αγχωνει η περιμετρος... Θα δω τι θα μ πει σ 15 μερες και μετα θα κλεισω ραντεβού οπωσδήποτε με καποιον ειδικο... Εγω παντως τη βγαζω 1 πόντο περίπου παραπανω, αλλα ειναι αλλη η μεζούρα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα , απο ρουχα τι νουμερο φορατε στα μωρακια σας .ο μπεμπης ειναι 3,5 και  sta h &m και ζαρα φοραμε 6-9 μηνων ( φορμακια κ ζιπουνακια ) ενω ολοσωμα για 6 μηνων . ηθελα να του ψωνησω για του χρονου τωρα που εχουμε εκπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να παρω. εσεις τι λετε?απο orchestra ψωνιζει καποια ? πως ειναι τα νουμερα εκει?

επισης εμβολια μεχρι ποτε θα κανουμε?

@anemoni1989αρα απο το υψος ειστε πολυ καλα  ..ναι αλλα σε 15 μερες θα φανει οτι μεγαλωσε το κεφαλακι της ? η μηπως πρεπει να περιμενεις 1 μηνα? κ εμενα με αγχωσε η περιμετρος .. θα σ πω σε 15 μερες νεα εγω κ μετα θα δω τι θα κανω. μακαρι να σκεφτομαστε χαζομαρες κ να μην ειναι κατι. οσο για την μετρηση κ εγω τον εβγαλα 63  στο σπιτι γτ τεντωθηκε κ καθοταν ησυχος ενω στην γιατρο εκλαιγε . αλλα δεν με απασχολουν τοσο οι μετρησεις του υψους .. του φοραω ηδη ρουχα για 6-9 μηνων. 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

κοριτσια καλησπερα , απο ρουχα τι νουμερο φορατε στα μωρακια σας .ο μπεμπης ειναι 3,5 και  sta h &m και ζαρα φοραμε 6-9 μηνων ( φορμακια κ ζιπουνακια ) ενω ολοσωμα για 6 μηνων . ηθελα να του ψωνησω για του χρονου τωρα που εχουμε εκπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να παρω. εσεις τι λετε?απο orchestra ψωνιζει καποια ? πως ειναι τα νουμερα εκει?

@anemoni1989αρα απο το υψος ειστε πολυ καλα  ..ναι αλλα σε 15 μερες θα φανει οτι μεγαλωσε το κεφαλακι της ? η μηπως πρεπει να περιμενεις 1 μηνα? κ εμενα με αγχωσε η περιμετρος .. θα σ πω σε 15 μερες νεα εγω κ μετα θα δω τι θα κανω. μακαρι να σκεφτομαστε χαζομαρες κ να μην ειναι κατι. οσο για την μετρηση κ εγω τον εβγαλα 63  στο σπιτι γτ τεντωθηκε κ καθοταν ησυχος ενω στην γιατρο εκλαιγε . αλλα δεν με απασχολουν τοσο οι μετρησεις του υψους .. του φοραω ηδη ρουχα για 6-9 μηνων. 

 

Τι κάνετε κοριτσακι μου; Πώς είστε; Αν ψωνίσεις από orchestra να τα πάρεις ένα νούμερο μεγαλύτερα! Εμείς φοράμε 9-12 τώρα θα αλλάξουμε και νουμερακι στην πάνα σε λίγο! Για του χρόνου που θα είναι 12 μηνών καλά θα ήταν να πάρεις 18-24 νούμερο. Καλύτερα λίγο μεγαλύτερο πάρα μικρότερο!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Τι κάνετε κοριτσακι μου; Πώς είστε; Αν ψωνίσεις από orchestra να τα πάρεις ένα νούμερο μεγαλύτερα! Εμείς φοράμε 9-12 τώρα θα αλλάξουμε και νουμερακι στην πάνα σε λίγο! Για του χρόνου που θα είναι 12 μηνών καλά θα ήταν να πάρεις 18-24 νούμερο. Καλύτερα λίγο μεγαλύτερο πάρα μικρότερο!

Καλα Φαιη μου , προσπαθουμε !! αρα σε ολα ειμαστε 1  νουμερα μεγαλυτερα. ειδικα ζαρα θελει κ 2 !! ποσα κιλα ειστε εσεις  κ υψος? πανα φορατε νουμερο 3? εμας το 3 μας ειναι ακριβως κ μολις τελειωσουν τα 2 πακετα που εχω σε 1 μηνα θα παμε στο 4 σιγουρα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλα Φαιη μου , προσπαθουμε !! αρα σε ολα ειμαστε 1  νουμερα μεγαλυτερα. ειδικα ζαρα θελει κ 2 !! ποσα κιλα ειστε εσεις  κ υψος? πανα φορατε νουμερο 3? εμας το 3 μας ειναι ακριβως κ μολις τελειωσουν τα 2 πακετα που εχω σε 1 μηνα θα παμε στο 4 σιγουρα.

7500 κιλά και 67 πόντους... Ήταν πριν 10 μέρες περιπου. Ναι να τα παιρνεις να είναι άνετα κάτω στο πόδι. Το μανικακι το γυρίζεις... 3 φοράμε αλλά θα πάμε για 4. Ξεκινήσαμε και ριζαλευρο! Σκέτη καταστροφή!!! Αχαχαχαχα

20 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια τώρα αγχώθηκα η δικιά μου πήρε 1 πόντο από το πρώτο εμβόλιο σε ύψος η γιατρός όταν το κάναμε δεν μου είπε τίποτα το περίεργο αλλά εγω τώρα έχω ανησυχίσει αν πρέπει να παίρνει 3 πόντους τ μήνα.. 

Κοριτσακι μου καλό δεν θα παίρνει κάθε μήνα 3 πόντους!!! Αν ήταν έτσι σε ηλικία 5 χρόνων θα ήταν σαν τον Φασούλα! Ενα μήνα μπορεί να πάρει 1 πόντο, τον επόμενο 4 και τον παραεπομενο 3 και πάει λέγοντας! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

7500 κιλά και 67 πόντους... Ήταν πριν 10 μέρες περιπου. Ναι να τα παιρνεις να είναι άνετα κάτω στο πόδι. Το μανικακι το γυρίζεις... 3 φοράμε αλλά θα πάμε για 4. Ξεκινήσαμε και ριζαλευρο! Σκέτη καταστροφή!!! Αχαχαχαχα

Κοριτσακι μου καλό δεν θα παίρνει κάθε μήνα 3 πόντους!!! Αν ήταν έτσι σε ηλικία 5 χρόνων θα ήταν σαν τον Φασούλα! Ενα μήνα μπορεί να πάρει 1 πόντο, τον επόμενο 4 και τον παραεπομενο 3 και πάει λέγοντας! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο!

Ναι όντως άδικα αγχώθηκα απλά διάβασα κάπου εδώ ότι είναι 3 πόντοι τον μήνα και εμένα είχε πάρει μόνο 1 πόντο αυτο τον μήνα.. Πήρε όμως καλό βάρος απ ότι μου είπε η γιατρός.. Στο πρώτο εμβόλιο ήταν 4710 και στο δεύτερο ήταν 5360

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

κοριτσια καλησπερα , απο ρουχα τι νουμερο φορατε στα μωρακια σας .ο μπεμπης ειναι 3,5 και  sta h &m και ζαρα φοραμε 6-9 μηνων ( φορμακια κ ζιπουνακια ) ενω ολοσωμα για 6 μηνων . ηθελα να του ψωνησω για του χρονου τωρα που εχουμε εκπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να παρω. εσεις τι λετε?απο orchestra ψωνιζει καποια ? πως ειναι τα νουμερα εκει?

επισης εμβολια μεχρι ποτε θα κανουμε?

@anemoni1989αρα απο το υψος ειστε πολυ καλα  ..ναι αλλα σε 15 μερες θα φανει οτι μεγαλωσε το κεφαλακι της ? η μηπως πρεπει να περιμενεις 1 μηνα? κ εμενα με αγχωσε η περιμετρος .. θα σ πω σε 15 μερες νεα εγω κ μετα θα δω τι θα κανω. μακαρι να σκεφτομαστε χαζομαρες κ να μην ειναι κατι. οσο για την μετρηση κ εγω τον εβγαλα 63  στο σπιτι γτ τεντωθηκε κ καθοταν ησυχος ενω στην γιατρο εκλαιγε . αλλα δεν με απασχολουν τοσο οι μετρησεις του υψους .. του φοραω ηδη ρουχα για 6-9 μηνων. 

 

Το ύψος και το βάρος εμενα προσωπικά δεν με απασχολουν καθολου... Χιλιες φορές να ειχε μεγαλωσει το κεφάλι της κανονικα και να μην επαιρνε τοσο βαρος οσο πηρε ή και τοσους ποντους... Το κεφαλι ειναι το πιο σοβαρό, αλλα εδω θα σταματησω γτ ηδη αγχωθηκα παλι και ειχα πει δεν θα ξαναστεναχωρηθω προκαταβολικα... Ας ελπίσουμε πως ειναι χαζοι οι φοβοι και οι ανησυχιες μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

κοριτσια καλησπερα , απο ρουχα τι νουμερο φορατε στα μωρακια σας .ο μπεμπης ειναι 3,5 και  sta h &m και ζαρα φοραμε 6-9 μηνων ( φορμακια κ ζιπουνακια ) ενω ολοσωμα για 6 μηνων . ηθελα να του ψωνησω για του χρονου τωρα που εχουμε εκπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να παρω. εσεις τι λετε?απο orchestra ψωνιζει καποια ? πως ειναι τα νουμερα εκει?

επισης εμβολια μεχρι ποτε θα κανουμε?

@anemoni1989αρα απο το υψος ειστε πολυ καλα  ..ναι αλλα σε 15 μερες θα φανει οτι μεγαλωσε το κεφαλακι της ? η μηπως πρεπει να περιμενεις 1 μηνα? κ εμενα με αγχωσε η περιμετρος .. θα σ πω σε 15 μερες νεα εγω κ μετα θα δω τι θα κανω. μακαρι να σκεφτομαστε χαζομαρες κ να μην ειναι κατι. οσο για την μετρηση κ εγω τον εβγαλα 63  στο σπιτι γτ τεντωθηκε κ καθοταν ησυχος ενω στην γιατρο εκλαιγε . αλλα δεν με απασχολουν τοσο οι μετρησεις του υψους .. του φοραω ηδη ρουχα για 6-9 μηνων. 

 

Orchestra μου έχουν φέρει κάποια ρούχα. Συνήθως είναι κανονικό το νούμερο (6-9 του φοράω κι εγώ στα ρούχα από όλες τις εταιρίες) μια σαλοπετα ομως πχ, του είναι πολύ στενή στα μπουτακια. Ενώ τα μπλουζάκια και τα φορμακια του είναι άνετα. 

Έχω παρατηρήσει κι άλλη φορά πως από το ίδιο μαγαζι ακόμη και τα ζιπουνακια αλλάζει η φόρμα ανάλογα το σχέδιο. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

κοριτσια καλησπερα , απο ρουχα τι νουμερο φορατε στα μωρακια σας .ο μπεμπης ειναι 3,5 και  sta h &m και ζαρα φοραμε 6-9 μηνων ( φορμακια κ ζιπουνακια ) ενω ολοσωμα για 6 μηνων . ηθελα να του ψωνησω για του χρονου τωρα που εχουμε εκπτωσεις αλλα δεν ξερω τι να παρω. εσεις τι λετε?απο orchestra ψωνιζει καποια ? πως ειναι τα νουμερα εκει?

επισης εμβολια μεχρι ποτε θα κανουμε?

@anemoni1989αρα απο το υψος ειστε πολυ καλα  ..ναι αλλα σε 15 μερες θα φανει οτι μεγαλωσε το κεφαλακι της ? η μηπως πρεπει να περιμενεις 1 μηνα? κ εμενα με αγχωσε η περιμετρος .. θα σ πω σε 15 μερες νεα εγω κ μετα θα δω τι θα κανω. μακαρι να σκεφτομαστε χαζομαρες κ να μην ειναι κατι. οσο για την μετρηση κ εγω τον εβγαλα 63  στο σπιτι γτ τεντωθηκε κ καθοταν ησυχος ενω στην γιατρο εκλαιγε . αλλα δεν με απασχολουν τοσο οι μετρησεις του υψους .. του φοραω ηδη ρουχα για 6-9 μηνων. 

 

κ.εγω περνω orchestra ενα νουμερο μεγαλητερα μην σου πω κ δυο ειναι πολυ στενη η γραμμη τους.  

τα εμβολια ειναι μεχρι τον 7ο μετα αλλο ενα στον χρονο πανω. αν δεις πισω στο βιβλιαριο μαλλον θα στα εχουν σημειωσει με μολυβι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

7500 κιλά και 67 πόντους... Ήταν πριν 10 μέρες περιπου. Ναι να τα παιρνεις να είναι άνετα κάτω στο πόδι. Το μανικακι το γυρίζεις... 3 φοράμε αλλά θα πάμε για 4. Ξεκινήσαμε και ριζαλευρο! Σκέτη καταστροφή!!! Αχαχαχαχα

Κοριτσακι μου καλό δεν θα παίρνει κάθε μήνα 3 πόντους!!! Αν ήταν έτσι σε ηλικία 5 χρόνων θα ήταν σαν τον Φασούλα! Ενα μήνα μπορεί να πάρει 1 πόντο, τον επόμενο 4 και τον παραεπομενο 3 και πάει λέγοντας! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο!

Μαζι πανε τα δικα μας παιδακια ! ιδιες "διαστασεις" εχουν . καταλαβα  , καλυτερα μεγαλυτερα παρα ισα ισα.

Εμας η παιδιατρος μας ειπε στον 6 μηνα για τροφες , μεχρι τοτε μονο γαλα.

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Orchestra μου έχουν φέρει κάποια ρούχα. Συνήθως είναι κανονικό το νούμερο (6-9 του φοράω κι εγώ στα ρούχα από όλες τις εταιρίες) μια σαλοπετα ομως πχ, του είναι πολύ στενή στα μπουτακια. Ενώ τα μπλουζάκια και τα φορμακια του είναι άνετα. 

Έχω παρατηρήσει κι άλλη φορά πως από το ίδιο μαγαζι ακόμη και τα ζιπουνακια αλλάζει η φόρμα ανάλογα το σχέδιο. 

ωραια ! ευχαριστω για την πληροφορια!

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

κ.εγω περνω orchestra ενα νουμερο μεγαλητερα μην σου πω κ δυο ειναι πολυ στενη η γραμμη τους.  

τα εμβολια ειναι μεχρι τον 7ο μετα αλλο ενα στον χρονο πανω. αν δεις πισω στο βιβλιαριο μαλλον θα στα εχουν σημειωσει με μολυβι. 

δεν μου τα εχει σημειωσει ολα . μεχρι κ τον 5ο μηνα εχει γραψει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...