Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Άπειρες φορές.. Πλέον είναι καλύτερα δεν μου κάνει τόση ώρα αλλά συνεχίζει να τρώει κάτι 5 λεπτά.. 

Εσύ να το βάζεις κι ας τρώει κ πέντε λεπτά!!Πλέον τα μωρά μας ξέρουν καλύτερα να φάνε.

Δε μπορώ να καταλάβω τι σε προβληματίζει από τη στιγμή που παίρνει βάρος το μωρο


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εσύ να το βάζεις κι ας τρώει κ πέντε λεπτά!!Πλέον τα μωρά μας ξέρουν καλύτερα να φάνε.

Δε μπορώ να καταλάβω τι σε προβληματίζει από τη στιγμή που παίρνει βάρος το μωρο

Πιο πολύ γτ έκανε πολλές ώρες να φάει και είχε από σχεδόν στεγνές και έτυχε και τελείως στεγνή πάνα αλλά ανησυχούσα κ για την παραγωγή μου με τόσους λίγους θηλασμους αλλά εντάξει αρχίζει να στρώνει σιγά σιγά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marimarv είπε:

Πιο πολύ γτ έκανε πολλές ώρες να φάει και είχε από σχεδόν στεγνές και έτυχε και τελείως στεγνή πάνα αλλά ανησυχούσα κ για την παραγωγή μου με τόσους λίγους θηλασμους αλλά εντάξει αρχίζει να στρώνει σιγά σιγά.. 

Εγώ έχω παρατηρήσει στον δικό μου ότι είναι με τις μέρες του... Μια θέλει πολύ μια λίγο .

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Άπειρες φορές.. Πλέον είναι καλύτερα δεν μου κάνει τόση ώρα αλλά συνεχίζει να τρώει κάτι 5 λεπτά.. 

Εγω παντως πιστεύω πως απο τη στιγμή που παχαινει αδικα αγχωνεσαι!!! Είσαι από τις τυχερες που τα μωρακια τους τρώνε γρήγορα!!! Και τι δε θα δινα να χορταινε και η δικια μ στο 5λεπτο!!! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω παντως πιστεύω πως απο τη στιγμή που παχαινει αδικα αγχωνεσαι!!! Είσαι από τις τυχερες που τα μωρακια τους τρώνε γρήγορα!!! Και τι δε θα δινα να χορταινε και η δικια μ στο 5λεπτο!!! :P

Κ εμένα δεν ήταν έτσι τώρα με το άλμα έγινε πριν έκανε και 1 ώρα να φάει την έπαιρνε και ο ύπνος ενδιάμεσα χωρίς να έχει τελειώσει οπότε θέλαμε μια ώρα σίγουρα... 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 3:27 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Στην Αθήνα αγαπη εχει ταριφα!!! 150€ το μυστήριο!!! Αστα να πανε!!! Και επειδη ειπαμε θα τα αναλαβουμε ολα εμεις, δεν θα αφήσουμε να πληρωσουν οι κουμπαροι τιποτα... Ασε σ λεω, τα νευρα μ κροσσια!!! 

έλεος! άκου ταρίφα. Και μετά λένε γιατί ο κόσμος απομακρύνεται από τις εκκλησίες.

On 5/3/2019 at 11:01 ΜΜ, Marimarv είπε:

Μς ανησυχεί πιο πολύ που μου έχει μειώσει θηλασμους όχι το ότι τρώει 5 λεπτά.. Μπορεί να κάνει 4 ώρες να φάει.. Μια φορά μου έκανε 5 ώρες να μπει στ στήθος... Ανησυχώ και για το ότι δεν τρώει αλλά και για την παραγωγή μου.. 

Εγώ πιστεύω πως εφόσον δεν κλαίει πάνε όλα καλά. αν πεινούσε θα έκλαιγε.

με το άλμα άλλαξαν τα μωράκια σας τον ύπνο τους?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

έλεος! άκου ταρίφα. Και μετά λένε γιατί ο κόσμος απομακρύνεται από τις εκκλησίες.

Εγώ πιστεύω πως εφόσον δεν κλαίει πάνε όλα καλά. αν πεινούσε θα έκλαιγε.

με το άλμα άλλαξαν τα μωράκια σας τον ύπνο τους?

Μου κλαιει μόνο στ στήθος η όταν πάω να την βάλω στ στήθος γιαυτό είχα ανησυχήσει δλδ ακόμα έχω στ μυαλό μου την παλινδρομηση.. Εμένα μου άλλαξε πολύ στον ύπνο την μέρα ενώ νύσταζε κοιμόταν πολύ δύσκολα και δεν κοιμόταν πολύ κανένα τέταρτο με είκοσι λεπτά.. 

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ξεκινησατε στερεες??? 

Εμείς στον 6ο

Εσείς ξεκινήσατε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Marimarv είπε:

Μου κλαιει μόνο στ στήθος η όταν πάω να την βάλω στ στήθος γιαυτό είχα ανησυχήσει δλδ ακόμα έχω στ μυαλό μου την παλινδρομηση.. Εμένα μου άλλαξε πολύ στον ύπνο την μέρα ενώ νύσταζε κοιμόταν πολύ δύσκολα και δεν κοιμόταν πολύ κανένα τέταρτο με είκοσι λεπτά.. 

Εμείς στον 6ο

Εσείς ξεκινήσατε?? 

Οχι ακομα... Σ 5μιση θα ξεκινήσουμε απλα ελεγα αν εχει ξεκινήσει κάποιο κοριτσι να μας πει εντυπώσεις!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι ακομα... Σ 5μιση θα ξεκινήσουμε απλα ελεγα αν εχει ξεκινήσει κάποιο κοριτσι να μας πει εντυπώσεις!!! :)

Ναι κ εγώ θέλω να μάθω. Με τι θα ξεκινήσετε εσείς?? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι κ εγώ θέλω να μάθω. Με τι θα ξεκινήσετε εσείς?? 

Εμεις θα ξεκινήσουμε με φρούτα και μετα λαχανικά και τελος κρεας... Περισσότερες λεπτομέρειες τελος του μηνα που θα κάνουμε το εμβόλιο μας!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εμείς ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα το πρωι πορτοκαλι μηλο αχλάδι πλέον μισο απο το καθενα. Στην αρχη δεν την ήθελε ιδιαίτερα στις πρώτες κουταλιές. Τώρα την τρώει σχεδόν ολη μια χαρα. Το απόγευμα τρώει βανίλια. Την δέχτηκε αμέσως εύκολα.

Είναι δύσκολο να τα ταΐσεις γτ δεν ξέρουν να τρώνε παρα μονο να ρουφούν. Γινόμαστε και λιγο χάλια παρολο που βάζουμε πλαστικη ποδια. Συχνά θέλει και γαλα μετα αλλά γενικά έχουμε μειώσει τους θηλασμους σε 3 και δυστυχώς δεν βγαζω εύκολα γάλα με το θήλαστρο. Δεν βοηθα οτι δουλευω και το ενα γεύμα με γάλα το πίνει απο μπουκάλι.

Κανει καθε μερα πλέον κακα κι όχι μια φορα τη μερα. Αααα και εδω και δυο μερες την ωρα που τρώει τον παίρνει ο ύπνος. Αυτααααα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε;; Δε σας ξέχασα σας παρακολουθούσα που κ που!!! Εμείς ξεκινήσαμε στέρεες χθές. Είμαστε 5 1/2 Ξεκινήσαμε αχλάδι  στο δεύτερο γεύμα το πρωί, σε 5 μέρες θα τρώει αχλαδι-μπανανα-μηλο και αν θέλω μου είπε να του προσθέτω κ αλλά φρούτα! Μετά τις 17 Μαρτίου το απόγευμα μας είπε κρέμα βανίλιας θα ξεκινήσω τη πρώτη μέρα με μια μεζούρα και θα μειώνω μια μεζούρα στο γάλα ώστε να τρώει αποκλειστικά κράμα κ όχι γάλα. Έψαξα και βρήκα βέβαια βιολογική γτ δε θέλω να του δώσω κρέμες με ζάχαρη. 1.Μερα 3-4 κουταλιές αχλαδι + γαλα, 2.μερα 7-8 + γαλα, 3. Μέρα 1/2 αχλάδι +γάλα, 4.μερα 1 αχλάδι +γάλα, 5.μερα 1 αχλάδι+ 1/2 μπανάνα + λίγο γάλα, 6.μερα 1 αχλάδι+ 1/2 μπανάνα+ 1/2 μήλο + νερό. Έτσι μας είπε να πάμε και αν θέλω του βάζω κ ακτινίδιο, Προς τι παρόν σήμερα ήταν η δεύτερη μέρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...