Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! τι κάνετε; κατέφθασε η κακοκαιρία;;εδώ έχει τρελό αέρα κ μας κάνει διακοπές ρεύματος!!

ήθελα τη γνώμη σας.  επιτέλους θα πάρουμε κρεβατάκι στο μωρό.  γτ στο λίκνο δε θα χωράμε σε λίγο  ( όχι ότι ξαπλώνει βέβαια, αλλά τέλος πάντων...) έχω μπερδευτεί με τα διάφορα στρώματα που κυκλοφορούν..εσείς τι στρώμα επιλέξατε; σκέφτομαι για κοκοφοινικα. Έχει πάρει καμία σας;

κι εδώ σε μας χαμός γίνεται. το πρωί δεν είχαμε ρεύμα, από μεσημέρι κ μετά είμαστε εντάξει. Τώρα το μωρό κοιμάται μαζί σας? στο κρεβάτι σας?εμείς έχουμε πάρει στρώμα με λατεξ και κοκοφοίνικα, μας είπαν είναι το καλύτερο κ μου φαίνεται πολύ καλό. το λίκνο το χρησιμοποιήσατε καθόλου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

κι εδώ σε μας χαμός γίνεται. το πρωί δεν είχαμε ρεύμα, από μεσημέρι κ μετά είμαστε εντάξει. Τώρα το μωρό κοιμάται μαζί σας? στο κρεβάτι σας?εμείς έχουμε πάρει στρώμα με λατεξ και κοκοφοίνικα, μας είπαν είναι το καλύτερο κ μου φαίνεται πολύ καλό. το λίκνο το χρησιμοποιήσατε καθόλου?

Εμείς ακόμη με διακοπές!!!μου έχει ρίξει όλες τις γλάστρες στη βεράντα!τις είχα μαζέψει κιόλας!

στο δωμάτιο μας είναι..έχουμε πολύ μικρό σπίτι με ένα δωμάτιο μόνο... ψάχνουμε να βρούμε σπίτι να μετακομισουμε οποιαδήποτε..το χρησιμοποιώ λιγακι το λίκνο γτ κλαίει όταν τον αφήνω..κ δεν ξέρω αν φταίει κ το στρώμα του.  γτ στο νοσοκομείο κοιμόταν μια χαρά στο κρεβάτακι του! οποτρ τον εχω στο κρεβάτι μαζί μου.. σκέφτομαι να βάλω όμως κρεβάτι με καλό στρώμα στο σαλονάκι...μήπως κ του αρέσει! λέω εγώ τώρα 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Εμείς ακόμη με διακοπές!!!μου έχει ρίξει όλες τις γλάστρες στη βεράντα!τις είχα μαζέψει κιόλας!

στο δωμάτιο μας είναι..έχουμε πολύ μικρό σπίτι με ένα δωμάτιο μόνο... ψάχνουμε να βρούμε σπίτι να μετακομισουμε οποιαδήποτε..το χρησιμοποιώ λιγακι το λίκνο γτ κλαίει όταν τον αφήνω..κ δεν ξέρω αν φταίει κ το στρώμα του.  γτ στο νοσοκομείο κοιμόταν μια χαρά στο κρεβάτακι του! οποτρ τον εχω στο κρεβάτι μαζί μου.. σκέφτομαι να βάλω όμως κρεβάτι με καλό στρώμα στο σαλονάκι...μήπως κ του αρέσει! λέω εγώ τώρα 

Εγώ πήρα από τη l**der strom το dreamy touch με latex και memory foam .

Δεν τον έχω πάει ακόμη στη κούνια του βέβαια .. είναι ακόμη στο πορτπεμπε(για λίγο ακόμη) που έχω έξτρα στρώματακι λάτεξ από gr**o strom. Εγώ σου προτείνω να πας κι από τις δυο εταιρείες να δεις κ μετά αποφασίζεις!

Εννοείται πως το αγαπημένο του στρώμα είμαι εγώ, αλλά το βράδυ ειδικά ο καθένας στο κρεβάτι του! Πολλά όμως μωράκια δυσκολεύονται και είναι λογικό! Είναι μικρούλια ακόμη! Δε νομίζω να φταίει το στρώματακι!:)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! τι κάνετε; κατέφθασε η κακοκαιρία;;εδώ έχει τρελό αέρα κ μας κάνει διακοπές ρεύματος!!

ήθελα τη γνώμη σας.  επιτέλους θα πάρουμε κρεβατάκι στο μωρό.  γτ στο λίκνο δε θα χωράμε σε λίγο  ( όχι ότι ξαπλώνει βέβαια, αλλά τέλος πάντων...) έχω μπερδευτεί με τα διάφορα στρώματα που κυκλοφορούν..εσείς τι στρώμα επιλέξατε; σκέφτομαι για κοκοφοινικα. Έχει πάρει καμία σας;

Εγω στο κατάστημα που πηγαμε για την κουνια, ζητήσαμε το καλύτερο στρώμα και εν τέλει πήραμε το πιο ακριβό... Γνωστη μάρκα (δε θυμαμαι ποια) μιξη κοκοφοινικα και λατεξ νομίζω... Βασικα απομιμηση αυτων τα υλικα, γτ μας ειπαν οτι τα οριτζιναλ έχουν κατι μειονεκτηματα που δε θυμαμαι... Επισης εχει ενα σύστημα που αναπνεει λεει το στρωμα και ετσι δεν αναπτυσσονται διαφορα..  

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Περναει κάποιας το μωράκι το άλμα 15-19ης εβδομάδας??? 

αγωνιστικες καλημέρες... ω ναι... το περνάμε όλοι μαζί αυτο το άλμα.. απελπισία από γκρίνια, κλάμα,  αϋπνία... τα ξέρεις... οπως στα εχω πει..πονάνε τα χέρια μου κ η μέση μου. βασικά νυστάζω πολύ... η 17η εβδομάδα είναι η χειρότερη λένε..μετά κάπως καλύτερα...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια ερωτηση υπαρχει καποια κοπελα να γεννησε στον αρη τσιγκρη;

πρίν από 17 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Ναι ναι συνεχίζεται η τρέλα!!! 

Εμενα οταν ειχε περασει δν κοιμοτταν κΘολου σιχε πολυ γκρινια κ συνεxεια πειναγε. Τωρα εχουμε μπει στο αλμα 23-26εβδομαδων μαζι με δοντια εκει να δεις υπομονη


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση υπαρχει καποια κοπελα να γεννησε στον αρη τσιγκρη;

Εμενα οταν ειχε περασει δν κοιμοτταν κΘολου σιχε πολυ γκρινια κ συνεxεια πειναγε. Τωρα εχουμε μπει στο αλμα 23-26εβδομαδων μαζι με δοντια εκει να δεις υπομονη

Εμένα και θέλει να φάει και δε θέλει. Και θέλει να κοιμηθεί και δε θέλει!! Ευτυχώς είναι σταθερός στον βραδινό ύπνο, οπότε ξέρω πως ότι και να γίνει μέσα στη μέρα, θα κοιμηθούμε καλά!!

 

Ακουστα τον έχω κι εγώ..αλλά δε ξέρω καμία να έχει γεννήσει εκεί. Σκέφτεσαι να πας?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμένα και θέλει να φάει και δε θέλει. Και θέλει να κοιμηθεί και δε θέλει!! Ευτυχώς είναι σταθερός στον βραδινό ύπνο, οπότε ξέρω πως ότι και να γίνει μέσα στη μέρα, θα κοιμηθούμε καλά!!

 

Ακουστα τον έχω κι εγώ..αλλά δε ξέρω καμία να έχει γεννήσει εκεί. Σκέφτεσαι να πας?

 

Τυχερη εισαι εμενα δν πολυ κοιμαται τον παρακολουθω τον συγκεκριμενο ιατρο απο την σελιδα γ κ τον συμπαθω πολυ επισης θελω σε επομενη εγκυμοσυνη να κανω vbackκαι θελω να με αναλαβει ο συγκεκριμενος απλα πριν δεκα χρονια το ποσο που επερνε ηταν πολυ θελω να μαθω περιπου τωρα τι χρηματα ζηταει


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν μετράω εβδομάδες, αλλα σίγουρα ειμαστε στο ιδιο!! Εδω και 3 βδομαδες Υ Π Ο Φ Ε Ρ Ω λεμε!!!!! Δεν κοιμάται, νυσταζει και γκρινιαζει, τρωει απο λίγο και συνεχεια και γενικα γκρινια γκρινια γκρινια γκρινια 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2019 at 1:11 ΠΜ, bella32 είπε:

Εμείς ακόμη με διακοπές!!!μου έχει ρίξει όλες τις γλάστρες στη βεράντα!τις είχα μαζέψει κιόλας!

στο δωμάτιο μας είναι..έχουμε πολύ μικρό σπίτι με ένα δωμάτιο μόνο... ψάχνουμε να βρούμε σπίτι να μετακομισουμε οποιαδήποτε..το χρησιμοποιώ λιγακι το λίκνο γτ κλαίει όταν τον αφήνω..κ δεν ξέρω αν φταίει κ το στρώμα του.  γτ στο νοσοκομείο κοιμόταν μια χαρά στο κρεβάτακι του! οποτρ τον εχω στο κρεβάτι μαζί μου.. σκέφτομαι να βάλω όμως κρεβάτι με καλό στρώμα στο σαλονάκι...μήπως κ του αρέσει! λέω εγώ τώρα 

πιθανόν να φταίει το στρώμα του. Και το δικό μας λίκνο έχει ένα στρώμα της πλάκας, λεπτό. Όχι χοντρό σαν του κρεβατιού η της κούνιας. βέβαια η μπέμπα κοιμάται κ στο λίκνο κανονικά αλλά είμαι σίγουρη πως της αρέσει περισσότερο να κοιμάται στην κούνια η στο κρεβάτι μας που έχει καλύτερα στρώματα.Εμείς την κούνια δεν την χρησιμοποιούμε ακόμη. η στο λίκνο η στο κρεβάτι μας θα κοιμάται.

 

On 25/2/2019 at 10:13 ΠΜ, Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Περναει κάποιας το μωράκι το άλμα 15-19ης εβδομάδας??? 

Εμείς είμαστε 17η εβδομάδα κ ξεκίνησαν τα δόντια. κλαίει κ δεν μπορεί να κοιμηθεί, όλη την ώρα βάζει χέρια στο στόμα. ενώ γενικά  κοιμάται αρκετά το βράδυ, χθες όλη την ώρα ήθελε να είναι στο στήθος για να μην κλαίει, ενώ δεν έτρωγε, με δάγκωνε κ μασουλούσε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!  τι κανετε? εγω χαθηκα λιγακι γτ επιτελους συμμαζεψα το σπιτι απο την μετακομιση απο τον Σεπτεμβριο!!!

Τι κανουν τα μωρακια σας? εμεις σε γενικες γραμμες ειμαστε καλα . εχει φτιαξει προγραμμα μονος του για τον υπνο.Τον κανουμε μπανιο στις 11 το βραδυ , πινει μετα γαλα κ υπνο 11.30 -12 παρα  και ξυπναει στις 12 το μεσημερι( ξυπναει ενδιαμεσα στις 5, 7 , 9.30 για να πιει μονο) . Την μερα μας την περναμε  , λιγο στο ριλαξ, λιγο στην κρεβατοκαμαρα με το φωτιστικο , λιγο στην κουνια κ τηλεοραση (τραγουδακια ) κ κοιμαται μισαωρα στις 2 , 5 , 8. αλλα οταν δεν καθεται πουθενα , θελει αγκαλια κ βολτα σε ολο το σπιτι .. Με κουραζει πολυ ομως γτ ειναι βαρυς  κ μου μουδιαζει το χερι .. πριν 2 βδομαδες ηταν 7500γρ.  κ φυσικα μαρσιπο δεν θελει .. Εχουμε κλειστει κ στο σπιτι με αυτον τον καιρο.. Αλλα να μην παραπονιεμαι , γενικα ειναι καλουλης, δεν γκρινιαζει ουτε κλαιει ασταματητα.

οσο για τα αλματα αναπτυξης , ο δικος μου οταν τα περναει , μαλλον θελει αγκαλια κ βολτα σε ολο το σπιτι . Επισης , δνε μου κραταει πολυ την πιπιλα , κ βαζει ολοοο το χερι στο στομα . δεν ξερω αν ειναι δοντακια. Και μου πινει με δυσκολια το ξενο που του δινω το βραδυ , καποιες φορες δεν το πινει καν..

Για Βαφτιση , εγω σκεφτομαι να το βαφτισω λιγο πιο μεγαλο αλλα θα δουμε .Αυτα για το μωρο !! Οσο για μενα , πρεπει να αδυνατισω ..αυτη την βδομαδα εκοψα επιτελους τελειως τα γλυκα . αντε να δουμε ..θελω κ λιγο γυμναστικη να κανω . εχει παρει καμια σας κανενα οργανο ?

 Θεμα σεξ , κατι κανουμε αλλα ειμαι κ αρκετα κουρασμενη το βραδυ κ δεν εχω πολυ ορεξη ..ΔΕν ξερω αν σας ειπα οτι μου ηρθε περιοδος με αιμοραγια... αλλα ευτυχως κρατησε 5 μερες..Χθες ειδα οτι θηλαζα μωρο στο ονειρο μου , κ οταν ειχα μεινει εγκυος περσι , πριν κανω το τεστ ειχα δει παρομοιο πραγμα .. ελπιζω να μην ειμαι !!! να ρωτησω , τωρα που μου ηρθε περιοδος , κανονικα ωορηξια οπως παλια , 12-15 μερα τ κυκλου?  χθες πχ. δεν του εκατσα !!!χαχαχαχα :P γτ ειμαι 13 μερα.

Τα  δικα σας νεα? Σορρυ για το μεγαλο ποστ!!!Βρηκα χρονο κ εγραψα!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2019 at 11:45 ΠΜ, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!  τι κανετε? εγω χαθηκα λιγακι γτ επιτελους συμμαζεψα το σπιτι απο την μετακομιση απο τον Σεπτεμβριο!!!

Τι κανουν τα μωρακια σας? εμεις σε γενικες γραμμες ειμαστε καλα . εχει φτιαξει προγραμμα μονος του για τον υπνο.Τον κανουμε μπανιο στις 11 το βραδυ , πινει μετα γαλα κ υπνο 11.30 -12 παρα  και ξυπναει στις 12 το μεσημερι( ξυπναει ενδιαμεσα στις 5, 7 , 9.30 για να πιει μονο) . Την μερα μας την περναμε  , λιγο στο ριλαξ, λιγο στην κρεβατοκαμαρα με το φωτιστικο , λιγο στην κουνια κ τηλεοραση (τραγουδακια ) κ κοιμαται μισαωρα στις 2 , 5 , 8. αλλα οταν δεν καθεται πουθενα , θελει αγκαλια κ βολτα σε ολο το σπιτι .. Με κουραζει πολυ ομως γτ ειναι βαρυς  κ μου μουδιαζει το χερι .. πριν 2 βδομαδες ηταν 7500γρ.  κ φυσικα μαρσιπο δεν θελει .. Εχουμε κλειστει κ στο σπιτι με αυτον τον καιρο.. Αλλα να μην παραπονιεμαι , γενικα ειναι καλουλης, δεν γκρινιαζει ουτε κλαιει ασταματητα.

οσο για τα αλματα αναπτυξης , ο δικος μου οταν τα περναει , μαλλον θελει αγκαλια κ βολτα σε ολο το σπιτι . Επισης , δνε μου κραταει πολυ την πιπιλα , κ βαζει ολοοο το χερι στο στομα . δεν ξερω αν ειναι δοντακια. Και μου πινει με δυσκολια το ξενο που του δινω το βραδυ , καποιες φορες δεν το πινει καν..

Για Βαφτιση , εγω σκεφτομαι να το βαφτισω λιγο πιο μεγαλο αλλα θα δουμε .Αυτα για το μωρο !! Οσο για μενα , πρεπει να αδυνατισω ..αυτη την βδομαδα εκοψα επιτελους τελειως τα γλυκα . αντε να δουμε ..θελω κ λιγο γυμναστικη να κανω . εχει παρει καμια σας κανενα οργανο ?

 Θεμα σεξ , κατι κανουμε αλλα ειμαι κ αρκετα κουρασμενη το βραδυ κ δεν εχω πολυ ορεξη ..ΔΕν ξερω αν σας ειπα οτι μου ηρθε περιοδος με αιμοραγια... αλλα ευτυχως κρατησε 5 μερες..Χθες ειδα οτι θηλαζα μωρο στο ονειρο μου , κ οταν ειχα μεινει εγκυος περσι , πριν κανω το τεστ ειχα δει παρομοιο πραγμα .. ελπιζω να μην ειμαι !!! να ρωτησω , τωρα που μου ηρθε περιοδος , κανονικα ωορηξια οπως παλια , 12-15 μερα τ κυκλου?  χθες πχ. δεν του εκατσα !!!χαχαχαχα :P γτ ειμαι 13 μερα.

Τα  δικα σας νεα? Σορρυ για το μεγαλο ποστ!!!Βρηκα χρονο κ εγραψα!!

Τι κανετε κοριτσια;;;; Ada βλεπω ολα μια χαρα! Κι εμεις περναμε αυτο το αλμα, αλλα επειδη ειναι ησυχος απλα μου ξυπναει το βραδυ για φαγητο και την ημερα γκρινιαζει λιγο παραπανω.

Εμεις βγαζουμε δοντι!!!!! Σοκ!!!! Σε δυο εβδομαδες παμε γιατρο για το εμβολιο και ελπιζω να ειναι ολα κομπλε.

Το σπιτι χαος! Δεν προλαβαινω να κανω δουλειες... Ουφ... και τα κιλα καλα κρατουν! Οσο για σεξ ουτε για αστειο. Στο ενα δωματιο ειναι ο μεγαλος και στο αλλο ο μικρος. Ασε που ο μεγαλος σηκωνεται ολη την ωρα το βραδυ.., Ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...